Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar ıslak mendilin son kullanma tarihi olmasına rağmen hiç açılmasa bile kuruma olayları oluyor
Benim doğum tarihi için 11 haziran dedi doktor
Islak mendil almak için çok mu erken
Ben sleepy stok yaptım hepsi 2023 e kadar. Öyle yakın tarihli olmuyor ama satıcıya sorun isterseniz

Ben sleepy stok yaptım hepsi 2023 e kadar. Öyle yakın tarihli olmuyor ama satıcıya sorun isterseniz
Yakın tarihli olmasada kurur mu diye endişe ettim açıkçası
Migros’tan uygun diye evde sağı solu silmek için ıslak mendil almıştım
Daha 3 ay geçmeden açılmamış paketler olmasına rağmen kurumuşlardı

Yakın tarihli olmasada kurur mu diye endişe ettim açıkçası
Migros’tan uygun diye evde sağı solu silmek için ıslak mendil almıştım
Daha 3 ay geçmeden açılmamış paketler olmasına rağmen kurumuşlardı
Yaaa hiç yaşamadım hep fazla fazla alırım da

Şoktan baktımda bebelandın alt açma örtüsü çok uygun geldi banada 10 tanesi 18.90 TL
Boyutu nasıl? Ben baby me nin 40 tanesini 70 li bir şeye almıştım da şimdi 91 olmuş. Ama aşırı memnunum. Pislenmedikçe aynı örtüyü kullanmaya devam ediyoruz. Uzun süre kullanabiliyoruz.

Süper İnce Alt Değiştirme Örtüsü 60x90 cm 40 adet
baby me Süper İnce Alt Değiştirme Örtüsü 60x90 cm 40 adet

Bir de temizleme pamuğu almamış olanlara yine baby me nin öneririm.

Bebek Temizleme Pamuğu 6x60 adet
baby me Bebek Temizleme Pamuğu 6x60 adet

Resmen benim kurtarıcım oldu. Her şey için kullanıyorum. Göğüs ucum yara oldu hemencik. Her emzirme sonrası lansinoh kullanıyorum. Emzirme öncesi de bu pamuğu karbonatlı su ile ıslatıp temizleme yapıyorum. Acıtmıyor. Kokusu yok.(Trendyolda daha uygun olan temizeme pamuklarında koku problemi okumuştum) Dağılıp parçalanmıyor.

Boyutu nasıl? Ben baby me nin 40 tanesini 70 li bir şeye almıştım da şimdi 91 olmuş. Ama aşırı memnunum. Pislenmedikçe aynı örtüyü kullanmaya devam ediyoruz. Uzun süre kullanabiliyoruz.

Resmen benim kurtarıcım oldu. Her şey için kullanıyorum. Göğüs ucum yara oldu hemencik. Her emzirme sonrası lansinoh kullanıyorum. Emzirme öncesi de bu pamuğu karbonatlı su ile ıslatıp temizleme yapıyorum. Acıtmıyor. Kokusu yok.(Trendyolda daha uygun olan temizeme pamuklarında koku problemi okumuştum) Dağılıp parçalanmıyor.
Bebeland’da da 60x90 cm yazıyor ölçü olarak. Baby me de süper ince ve pofidik olarak ikiye ayrılıyor.
Hangisi daha kullanışlı

Şu tarz bi alt açma kullanmak lazım. Bende zulalı var tek kullanımlıklardan. Ama günah ya doğaya. Bebek çantasının var onu deneyecem. Olur gibiyse bu tarz alacam ebatını beğendiğimi.

Şu tarz bi alt açma kullanmak lazım. Bende zulalı var tek kullanımlıklardan. Ama günah ya doğaya. Bebek çantasının var onu deneyecem. Olur gibiyse bu tarz alacam ebatını beğendiğimi.
Bi de benim kız tepine tepine hep buruşturuyo düzelrmekten altıni alamıyom sert bi şeye ihtiyacım var mat gibi

Evet tek kullanımlık her şey yazık gerçekten. Aslında alırken özellikle misafirlikte ve dışarıda kullanırım diye düşünüyordum. Mecburen temizleme şansı olmayacağı için şart geliyor bana. Ama biz hastaneden gelir gelmez covid olduk ailecek. Ve pratik olduğu için kullanmaya başladık. Çünkü en ufak bakımı yapmakta güçlük çektiğimiz anlar oldu, oluyor.

Bu tarz bir alt açma geçenlerde BİM’e gelmişti. Organizer kısmı yoktu
Ama senin istediğin gibiydi

Evet tek kullanımlık her şey yazık gerçekten. Aslında alırken özellikle misafirlikte ve dışarıda kullanırım diye düşünüyordum. Mecburen temizleme şansı olmayacağı için şart geliyor bana. Ama biz hastaneden gelir gelmez covid olduk ailecek. Ve pratik olduğu için kullanmaya başladık. Çünkü en ufak bakımı yapmakta güçlük çektiğimiz anlar oldu, oluyor.
Geçmiş olsun. Ilk zamanlar için yorum yapamam gerçekten insan canıyla uğraşıyo acemilik de var bebek de küçük e bi de hastalanmışsınız. Ben deneyecem simdiden sonra o yüzden diyorum. Bunlar da pratik olur bence üstü silinecek o kadar. Arada bir de makineye de atılır hemen de kurur.

Bi de benim kız tepine tepine hep buruşturuyo düzelrmekten altıni alamıyom sert bi şeye ihtiyacım var mat gibi
Bende de aynı dert var…savaş halinde geçiyor alt değiştirme çok yoruluyorum..sırt çantasının minderi vardı benim de, eni biraz dar geldi bir de ondan da fırlayıp gidiyor ya..napcam bilmem, daha yakında dönmeye başlayacaklar bir de ohoooooo🤣

Bende de aynı dert var…savaş halinde geçiyor alt değiştirme çok yoruluyorum..sırt çantasının minderi vardı benim de, eni biraz dar geldi bir de ondan da fırlayıp gidiyor ya..napcam bilmem, daha yakında dönmeye başlayacaklar bir de ohoooooo🤣
Çanta senin de okiedog muydu? 🤣 Ayy sorma dönerken yere musamba kestiririz nalburdan valla ben anlamadım. Ben bebek de demiyorum cocuk diyorum direkt benimkine hiç bebek gibi değil ya🤣 Iki gündür de bi kafa kaldırma geldi. Kalkıp gidecek nere gidecekse 🤣

Ben de bu şekilde hortumlu kullanıyorum. Otribebe ninkini. Marka önemli değildir fark etmiyordur bende. Ama ek olarak otribebe nin izotonik deniz suyu nu öneririm. Tek başına çekmeyle olmuyor.

Otribebe Monodoz
Teşekkür ederim alırım tabii. Nasıl kullanabiliriz, bu hortumla burnun içine mi veriliyor başka aparat mı lazım yoksa

X