Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bnde pembesi sanırım almayı düşünüyorum 1 yaş gibi yatar kendi yatağında

Eklentiler

• F54127C0-DBC2-4C5C-976B-E59BE8EF202E.png
    385,2 KB · Görüntüleme: 57
Ben daha sonda düşünüyorum. Anne yanı olabilen ahşap beşik aldım. 2 3 yaşına kadar yatar orda sonra bu şekilde montessoriye geçer.
İyi günlerde kullanın. Ben de ahşap beşikleri beğeniyorum. Alacak olsam anne yanı ahşap beşik tercih ederdim herhalde. Yeğenlerden kalan beşikler yepyeni durduğu için şimdilik onlar kullanırım, odasına da bunu alayım dedim ama mesela 6-7 aylıkken odasında yatmasını istersem montessori yatakta yatabilir mi o kadar küçük bebek bilmiyorum.

Pembesi de tatlı görünüyor. Ben iki cinsiyete de uysun diye genelde krem, gri gibi nötr renkler tercih ediyorum. Mağazada da yeşili vardı. Yeşil ve pembe en çok satılıyor dediler.
Bnde görerek karar verdim
Cinsiyet belli değil mi? bnm 2. Bn pembişciyimyeşil de güzeldi krem her cinsiyete uyar bnce güzel bi ütün

Bnde görerek karar verdim
Cinsiyet belli değil mi? bnm 2. Bn pembişciyimyeşil de güzeldi krem her cinsiyete uyar bnce güzel bi ütün
Belli erkek ama ikinci olursa diye düşünüyorum daha birinci doğmadan :) Gerçi zaten ahşabı beyaz, üstündeki kumaşı ayrıca da temin edilebilir. Bir de tül de çok tatlı oluyor bu yatakların üstüne. İleride tül yaptırılıp arada öyle de kullanılabilir.

Ben de odasına 6 7 aya yani yaza postalamayı düşünüyorum. Yatamaz bunda o kadar küçükken düşer. Hatta emeklemeye basladıysa kaçar filan yani siz de ilk etapda park yataklarla geçirip sonra mo tessoriye geçin bence. Ya da etrafı tamamen cevrili korumalıklı modellere bakın.

Kızlar yeni cicilerimiz.Bodyler trendyoldan diğerleri Nişantaşı citys in icindeki Kapbuladan

Eklentiler

• IMG_20210818_220405.jpg
    139,7 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20210818_220401.jpg
    117,2 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20210818_220347.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20210818_220333.jpg
    139,9 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20210818_220327.jpg
    139,6 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20210818_220302.jpg
    163,2 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20210818_214020.jpg
    204,8 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20210818_214012.jpg
    212,9 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20210818_214007.jpg
    185,4 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20210818_213920.jpg
    157,5 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20210818_213914.jpg
    138,2 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20210818_213845.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 56
Beşik alacam sallanan. Yetmeyecek mi?
bizde de sallanan beşik vardı ben sadece kucağımda uyuttuktan sonra beşiğe koyabildim. hele ilk günler beşiğin içinde boşlukta sallanıyor gibi oluyor elini kolunu idare edemiyor.
ben bu yataktan alıp beşiğin içine koydum bunun içinde 5 ay kadar yattı en azından kendi kendini uyandırmıyordu anne karnı sıkışıklığını yaşıyordu çocuk.

Konu baslarinda deneyimli anne tecrubesi yazarken bu noktadan itibaren ikiz anne adayi olarak dahil oluyorum Allah bagislarsa :))
Rabbim!!! iyi ki kizimin saglam herseyini saklamisim ) malum cifter cifter olacak hersey.
Bizde pembis seyler cok az herseyi beyaz, yesil, turuncu, sari vs almistim masrafin ne kadarindan yirtsak kar..
ben bi bolca fermuarli Gap tulum yatirimi yaparim, gardrop, tomitippie biberon-emzik, agiz bezi bir de ikiz puseti ile isin icinden cikarim diye umit ediyorum

Bu da benim zihnisinir alisveris listem (resimli)

Ikiz emzirme yastigi (tek bebede almadim 2 boyun fitigim var, tovbe alirim bu kez)

Sutum olmazsa mama otomati baby brezza.. hikaye soyle; gece ortasi velet aglar sicak suyu termosa hazirlamayi unutmussan- azalmissa-sogumussa (yuksek ihtimalle biri oluyor) su kaynat, gerekli sogukluga gelene kadar calkala (bu arada biberon calkalaninca illa fışkirtir) bebecik o esnada krize girerek aglar vb... sakinlestirip beslemek 2 saat, sabah ise gidilecek!!! yok arkadas sutum yok ise ikize bunu alir 1,5 sene huzur bulurum ) evet 1500 lira, evet deger :))

Ikiz bakim takip sistemi "itsbeen"

Bu kez kendimi teknolocinin sefkatli kollarina teslim edesim var :)) E zihnisinir dediydim en basta )

Aa çok beğendim reflü yatağı olarak alınabilir

Birkaç gün önce beşik beğendik 799 yazıyordu , dedik kart kesilsin alalım , baktım 999 olmuş , ne güzel artıyor iki günde bir fiyatlar .

Hangisini almak daha mantıklı , bu 0-5 yaş kullanabilir olanlardan mı ?

İndirimli fiyatlar için sürekli takip etmek gerek.
Ben normal bebek odası aldım büyüyen beşik olan takımlardan, bir de anne yanı için ahşap anne yanı alacağım inşallah. 50x90 yada 60x120 ebatlarında henüz karar veremedim.

Beşik olayını bir çözsek gerisi gelecek sanırım da amma zormuş , hele de ilk ve tecrübesiz olunca :)

Beşik olayını bir çözsek gerisi gelecek sanırım da amma zormuş , hele de ilk ve tecrübesiz olunca :)
Ben buyuyen besikten cok memnun kalmistim, ilkokula baslayana kadar kullandik. Cok abartili suslu puslu olmazsa, ahsabinda ayilar, melekler tavsanlar olmayan sade bir takimla halisi carsafi degistikce yasina uygun hale geliyor, mat ve zararsiz boyali olmasi en onemli husus, bebekler korkuluklari kemiriyorlar cunku. uzun sure saglikla gidiyor, ayak unitesi de komidin oluyor,bayagi minik bir genc odasi oluyor.
Aklima simdi geldi bu onemli!!! buyuyen besigin yatak enine dikkat edin. Bebek siltesi sorun degil ama buyutme zamaninda su olabiliyor: Normal yatak 90x190, buyuyen besikler 80x190 gibi birsey idi yanlis hatirlamiyorsam. Yatak Magazalarina bu boyda yatak siparisle geliyor ama 70lik ende alirsaniz onun buyuk yatagi yoktu diye hatirliyorum, o zaman buyuyen besigin de bir anlami kalmiyor tabi...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…