Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Realcim, internette bilakis gümüş kapak tavsiye ediyorlar. Gümüşün yara iyileştirici özelliği varmış. Kullanan anneler yorum yazsa çok iyi olur.
Ne zaman taburcu edecekler sizi. Benim hastane sezeryandan sonra 2 gece yatış veriyor?

Canım e bebekte var eşini yolla alsın silikon kapak. Garmastan krem aldır eczaneden silinmesi gerek ama çok etkili yara olmadan başla ona da. Emme konusu doğuranların grubu var çoğu aynı şeyi yazıyor bebeler memede yapışık yaşıyormuş, bir de yeni doğum yapan arkadaşm oldu aynı anlattığın gibi bebe sürekli emmiş çekince ağlamış. En azından sütün var ve emiyor böyle düşün evet biraz yoracak seni ama çok iyi beslenecek. Emziği de yine denersin inş tutar. Öncelik şu an memeni iyileştşrmek

Canimm çok teşekkür ederim tavsiyelerin için.Hepsini not aldım aklıma.Bugun aldırim e bebekten silikon kalkanı.O kremi de deneyim.Yoksa bugün yarın yaraya kesicek.

Bizimki de iki gece yatış kuzum.Cumadan beri burdayiz.Bugun akşam 6dan sonra taburcuyuz inşallah.Senin nasıl gidio herşey yolunda mı,Derin nasılmış

Canimm çok teşekkür ederim tavsiyelerin için.Hepsini not aldım aklıma.Bugun aldırim e bebekten silikon kalkanı.O kremi de deneyim.Yoksa bugün yarın yaraya kesicek.
Aynen hemen dene en etkilisi oymuş. Bir de anne sütünü sür kapatmadan memeni kurumasını bekle canım bu da iyi gelirmiş. Memeyi kavrama konusunu demişler kızlar onu da uzman hemşire varsa çıkmadan osr bi istersen.

Kuzum nerdeyse her meme verdiğimizde bebek hemsiresinin desteğiyle tutturduk.Tam kapamadigi zaman cop cop ses gelio,boş boş cekio o zaman anliorum ki tutamadı.Ama tuttuğu zaman da vakum gibi cekio.Yanlis yapmamak için bebek hemsiresinin desteğiyle emzirdim.Bu kadar emmeye hicbi meme dayanmaz sanırım kuşum.Gorsen 24 saat memede.Dun bı defasında tam iki saat aralıksız emdi sonra kendi istegiyle bıraktı 30 saniye geçmeden ortalığı yıktı tekrar meme diye.Hemsireler acıdı artık dün gece halimize de emzik verelim dediler.O da işe yaramadı.Napsak bilemedik
Canim benim yanlis emiyor olabilir mi yani ucunu aliyorsa da yara olur brn ysssdigim icin bir emzirme danismanina sormak lazim insallah geçer yara olmaz gogsun

Baska baska emzikler deneyin cnm belki tutar caresi o gorunuyor arada emzik emmesi gerekiyor:s

Bizimki de iki gece yatış kuzum.Cumadan beri burdayiz.Bugun akşam 6dan sonra taburcuyuz inşallah.Senin nasıl gidio herşey yolunda mı,Derin nasılmış
Derin'in etrafında çok kordon varmış. Biraz o işkillendirdi beni. Onun dışında herşey yolunda canım.
Bir de anne sütünü sür kapatmadan memeni kurumasını bekle canım bu da iyi gelirmiş.
Anne sütünü sürmeyi bende duydum. Bunu da dene yavru.

Ya da belki ilk gunler boyle olcak cnm sonra duzelcek uyuyada kalmiyor mu 2 saatte

Ayyy aynisini düşündüm.Yakinda hepimiz bebeklerimizi konusucaz.Cok güzel bı topic oldu bizimki ve çok güzel arkadaşlar edindim,çok faydalanıyorum.Sanki arkadaş ortamima giricekmisim gibi mutlulukla geliorum topige

Astronot tulumlarını kaç aylık için alıyorsunuz? Genelde 6 ay sonrası için gördüm de Ocakta doğacak bebek için gereksiz olur değil mi?
Benim kizim temmuz dogumluydu 6-9 giydi, bu seferki ikili mart dogumlu olacak 9-12 alabilirim sizin yerinizde olsam ocak doguma hemen disari cikacaksaniz 0-3 ya da 3-6 alirdim kalibina gore, kalibi dar degilse ben ayini aliyorum. Hemen cikmayacaksa 12 ay alirsiniz ihtiyac olunca.
Merve beden mevzuunda magaza deneyimi ile daha tecrubeli kalip/marka konusunda yol gosterecektir.

Hemen dışarı çıkar mıyım bilmiyorum ki. Şehirler arası git gelim olur ama arabayla. Onun dışında hiçbir şeyi kestiremiyorum. Artık doğunca ihtiyaca göre hareket ederim inşallah

Ben de gümüş kapak daha iyi diye duymuştum. Almak için araştırıyordum. Şimdi kafam karıştı

Kordon boynuna dolanıyorum realcim. Çoğu bebek tolere edebilirmiş bunu. Doğumda risk oluyormuş. Hareketlerini takip edeceğiz dedi.
Az kaldı Nihalcim.Doktoruna ve hastanenin imkanlarına guveniosan hiç endişe etme.Sag salim,zamanında alıcaksın kucağına Derini

Ben de gümüş kapak daha iyi diye duymuştum. Almak için araştırıyordum. Şimdi kafam karıştı
Ceyda Düvencinin tanıttığı bir marka var. O çok tuzlu. Ebebek'te muadili var, daha uygun fiyatlı. Ben internetteki yorumlarda hep olumlu gördüm. Kullanan biri yazarsa çok makbule geçer tabii.
Az kaldı Nihalcim.Doktoruna ve hastanenin imkanlarına guveniosan hiç endişe etme.Sag salim,zamanında alıcaksın kucağına Derini
Amin canım. Bizde hayırlısıyla bebelerimize kavuşsak

İkisini kullananlar da memnun sanki. Maksat kıyafet sürtüp de daha da acıtmasın.
Ben plastik olanını alacağım daha ucuz hem hava alıyor bana o mantıklı geldi.
İçinize hangisi siniyorsa onu alın bence ikisi de iş görür.

çok çok geçmiş olsun tekrardan canım, inşallah hayırlı şekilde devam eder sürecin, benim bebek 3.300 doğmuş 1 hafta içinde 3.150 e inmişti 300-400 gr düşmesi normal karşılanıyor,

benim oğlan tam tersiydi, gıdıklıyordum uyanıp emmesi için (tabi bu 3 hafta sürdü) sonrası gaz ve ağlamalar

meme ucu için ben aventin silikon kapağını kullanmıştım , yumuşatıyor nemli bırakıyor
ama ilk 1 ay emzirmek benim için çok büyük işkenceydi başkası 10 günde toparlamıştı
yapıyla alakalı sanırım, inşallah tez toparlarsın, bi de arkadaşım
cevizin içine saf zeytinyağ sürüp kpat demişti de o kaşındırmıştı beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…