Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
plasentanız ne zaman yaşlanmaya başladı acaba. ben de 32. haftadayım doktorum yaşlanmalar var dedi.
Arkadaşlar
1- Bu plesenta yaşlanması ne demek? Zamanla yıpranıyor mu?
2- Konak olduğu zaman bebeğin kafası kaşınıyor mu?
3- Polar kundak alsak bebek içinde haşlanır mı?

Arkadaşlar
Nihalcim plesenta yaslanmasi plesentanin üzerinde kalsifikasyon yani kireclenme oluşmaya başlaması demek.Bebege giden oksijen ve besin miktarının azalmasına sebep olur.Benim doktorum her kontrolde takibini yapio.Sukur bı sorun olmadı bizde.Diger sorularının cevabını tecrübeli anneler daha iyi bilirler kuzum

Tamam real. Benim doktor daha öyle bir şey demedi. Demek daha erken benim için. Tabii çocuk beslenemiyor, oksijeni zor alıyorsa doğması en iyisi.
Teşekkür ederim canım.

Arkadaşlar
Konak hemen hemen ger bebekte olur kaşınmaz böyle bi tabaka gibi düşün deri kalıntısı gibi sıkıntılı bi durum değil yani yağla geçiyor
Polar kundak direk olmasın çocuk isilik olur filan çok da sarıp sarmalayıp hasta etmeyin bebişi penye battaniye ile yada müslinle kundak sonra polar örte bilirsin

Tamam bitter. Bebek kaşınmasın. Yazık günah. Polar kundak almadım ben. Antalya çok soğuk olmuyor zaten. Aşıya filan çıkartınca battaniyeye sararım artık. Teşekkür ederim canım

Bn 2-3 takım almışım bunlardan ama çok ince yav altına bi kat daha giydirmek lazım
Bizim de yaz doğumlu abladan kalma var bu kumaştan takımlar. Evde giyer diye düşünüyorum.
Kizlar sleepy yenidogan 1 aldim bezi hastane icin baska da almam gerekir mi kucuk gorunuyo ama olur di mi
İhtiyaç olunca alırsın. Günde 10 bez falan kullanılıyo, çabucak bitiyo aslında paket.
Oğlumda almıştım tarak, saçlarını döktü. Kızımda kullanmadım hiç, sonra da birine verdim. Şimdi almayı düşünmüyorum.
Arkadaşlar
Konağın bebeğe bi zararı yok. Hiç elleşmesek de olur.
Polar petrolden yapılan bi kumaş, ne kadar az o kadar iyi. Biz de sıcak bi yerde yaşıyoruz, merak etme kolay kolay üşümez.

Polar petrolden yapılan bi kumaş, ne kadar az o kadar iyi. Biz de sıcak bi yerde yaşıyoruz, merak etme kolay kolay üşümez.
Tamam nicki almayacağım polar kundak. Konak tarağı da almayacağım. Teşekkür ederim. Arkadaşlar bunlar Bim'e gelmiş. İhtiyacınız varsa bakın. Cam biberon kullanışlı mıdır? Ben ağır olur diye düşündüm

Eklentiler

• 20211101_173823.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 86
  • 20211101_173817.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 85
  • 20211101_173659.jpg
    122,3 KB · Görüntüleme: 83
  • 20211101_173338.jpg
    100,5 KB · Görüntüleme: 82
  • 20211101_173312.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 78
  • 20211101_173832.jpg
    111,7 KB · Görüntüleme: 75
  • 20211101_173400.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 75
  • 20211101_173201.jpg
    136,5 KB · Görüntüleme: 80
  • 20211101_173151.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 83
Cam biberon sağlıklı ama işte strelize ederken bn çok kırdım bi de bebek düşürse filan hop çöpe bnce alınmasa daha iyi gibi cam olmayanlar fırlatsan bişi olmuyor

Ahaha ekonomiyi baltalıyoz merveyle
Cam güzel sağlıklı ama kırılma riski yüksek. Annemin eli çarpmıştı, tezgahta devrildi çat gitti. Bir de ağır oluyor.

Ben cam aldim Nihalcim.Chicco natural feeling 0+ month.Once bı cam deneyim olmadı diğerine geçerim dedim.Ama evet cam ağır.

cam daha sağlıklı, kendisitutup içene kadar cam kullanıp sonra diğerlerine geçebilirsin
ilk cocukta aventin 2li cam setini almıştım, uzun bi süre gitmişti sonra kırıldı
lonsinoh'unkini kullanmaya başladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…