Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Genetik faktörlerdem birisi, diğerleri beslenme ve spor. Bir arkadaşım enine boyuna iri bir çocukken, arkadaşları dalga geçince kendince diyet yapmış. Sonra kilo vermiş ama minyon kalmış.
Şu da var bodur tavuk her daim piliç miydi neydi 😂 herzaman genç duruyorlar. Ben de ortalamayım bu arada, uzun filan değilim.
ben tombik doğmuşum hala tombik devam ediyorum hayatım boyunca kilolarla başım dertteydi şimdi hamilelikte bile aşırı kilo alıcam diye doğru düzgün yemiyorum, ama gene alıyorum gene alıyorum, doktor bizim bebeğede genetik olarak iri bebek diyor ama benim görümcemde 4500 civarında doğmuş şuanda 19 yaşında çıtı pıtı bir kız, çocuğumun kilolu olmasını istemiyorum o yüzden

Maalesef iste sirtini yaslayamiyorsun şöyle bir guvenip.. asıl sinir bozan o zaten. Ki ben zaten direkt normal istiyorken pat diye sezaryen demesi, e peki gercekten sezaryen gerekse nasil tatmin olup olur diyeceğim ki? Guven vermiyorlar, çünkü sezaryen islerine geliyor. Onlar icin daha kolay, kisa, zamanı belli vs. Tamam onlarin binlerce hastasi oldu şimdiye kadar ama biz ilk kez doguruyoruz, belki de son kez. Şimdiye kadar kucucuk bir naz bile yapmadim, ya da dogru duzgun soru bile sormadim, aramam gerektiğinde cebini degil hastaneyi aradim sekreteriyle muhatap oldum ama iste onlar siradaki gelsin mantığyla bakiyorlar. Hepsi degil tabii de bize oylesi denk geldi diyeyim. Sali gunu nasil gececegini merak ediyorum muayenenin. Sen de sey de, evet tabii ki tedirginligim var ama sizle bunu asacagimi düşünüyorum, bana destek olmanizi bekliyorum, sezaryen bu asamada düşünmüyorum..

Açıkcası bana söylese programım dolu, normal doğumun ne zaman olacağı belli değil, normal doğuma gelemem dese hak veririm. Açık olması istediğim aslında.
Bir sonraki kontrolde bir daha konuşacağım.

Piliç piliç ben çok pilicim sorma 🤣🤣
Valla pek içi geçik gibi değilsin, piliçsindir eminim ☺️
ben tombik doğmuşum hala tombik devam ediyorum hayatım boyunca kilolarla başım dertteydi şimdi hamilelikte bile aşırı kilo alıcam diye doğru düzgün yemiyorum, ama gene alıyorum gene alıyorum, doktor bizim bebeğede genetik olarak iri bebek diyor ama benim görümcemde 4500 civarında doğmuş şuanda 19 yaşında çıtı pıtı bir kız, çocuğumun kilolu olmasını istemiyorum o yüzden
Ben de tombikmişim ve hayatımda hiç zayıf olmadım. En zayıf halimde bile göbeğim vardı. Ama gariptir ki iki çocuğum da zayıf doğdu, zayıf gidiyor. Boyları iyi ama. Bu bebek de 3 kilo civarı olur diye bekliyorum. İlk bebekte çok takmıştım ama artık umursamıyorum. Sağlıklı olması yeterli. İnce uzun manken gibi çocuklarım var daha ne olsun 😂

Valla pek içi geçik gibi değilsin, piliçsindir eminim ☺️

Ben de tombikmişim ve hayatımda hiç zayıf olmadım. En zayıf halimde bile göbeğim vardı. Ama gariptir ki iki çocuğum da zayıf doğdu, zayıf gidiyor. Boyları iyi ama. Bu bebek de 3 kilo civarı olur diye bekliyorum. İlk bebekte çok takmıştım ama artık umursamıyorum. Sağlıklı olması yeterli. İnce uzun manken gibi çocuklarım var daha ne olsun 😂
benim bebeğede doktorlar iri bebek diyor tecrübeli bir anne ve anne adayı olarak sanada sorayım canım 29 haftada yani geçen hafta 1830 gramdı doğuma kadar 4 kiloyu bulur mu sence:KK14:

Beybi ben dün sordum organizasyon şirketi yasak ama kendiniz süs getirebilirsiniz dedi. Al kapı süsünü eksik kalma 😂
Aaa bana yasak dedi ama sorduğumda aman gerek yok :KK70:pandemi şeysiysinden dolayı onun yerine totosuna bez alırım 🤣🤣

20211022_171950.jpg
oğluşumun taragi da geldi teyzosları😍 bakimli bir erkek olacak

benim bebeğede doktorlar iri bebek diyor tecrübeli bir anne ve anne adayı olarak sanada sorayım canım 29 haftada yani geçen hafta 1830 gramdı doğuma kadar 4 kiloyu bulur mu sence:KK14:
Evet kilosu baya yüksekmiş. Hamilik şekeri yok değil mi?
Tahminen 4 kiloya yaklaşır ama belli de olmaz. O aletler çok milimetrik ölçümler yapıyor, hata payı da var. Arkadaşım 3,5 kilo beklerken 3,1 doğurmuştu mesela.
Sen kaç kilo aldın?

Evet kilosu baya yüksekmiş. Hamilik şekeri yok değil mi?
Tahminen 4 kiloya yaklaşır ama belli de olmaz. O aletler çok milimetrik ölçümler yapıyor, hata payı da var. Arkadaşım 3,5 kilo beklerken 3,1 doğurmuştu mesela.
Sen kaç kilo aldın?
gebelik şekerime bakıldı bebek önde gidiyor diye erken yaptılar hatta 24. haftada yaptırdım normal çıktı bende 14 kilo faaln aldım:kızgın:

:KK48:küçükken alıştırmak lazım öz bakıma, babası gibi süslü olur belki adam evde otururken bile saç fönlüyor
Valla oğlum canı isterse öyle bi süsleniyor ki canı da istemezse hiç 🤣 gerçi saç kısa taramaya gerek kalmıyorda
Senin babaya çekerse yandın gece gündüz fön🙈

Valla oğlum canı isterse öyle bi süsleniyor ki canı da istemezse hiç 🤣 gerçi saç kısa taramaya gerek kalmıyorda
Senin babaya çekerse yandın gece gündüz fön🙈
vallahi adam hiç bıkmadan her sabah saçını yıkıyor fönlüyor, bari pazar günleri evdeyken yapma diyorum yok diyor piskolojisi bozuluyormuş saçı kötü olunca:KK12:umarım saçlı doğarda tarak boşa gitmez:KK48:

X