Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ya gerçeken anlamıyorum nasıl aldığımı tatlı ve karbonhidrattan uzak duruyorum ama masas baı bir işte çalışıyorum sanırm hareketsizlikten kilo alıyorum yada ödem topluyorum bilemiyorum yani
Hareketsizlik büyük etken gerçekten. Neyse telaş yapma, hepsi verilir. Bi doğsunlar da yemeğe vskit kslıyo mu bakalım 🤪
Kizlar simdi doguma girecegimiz zaman hemsire bizden neler isteyecek bebek icin acaba 10lu set yerine hastane cikisini triko 5li set mi alsam diyorum kis soguk olacak ya yada yanlis mi dusunuyorum hastaneden arabaya binecegiz zaten kafam karisti bi yardim edin 🙈🙋‍♀️
Penye battaniye içine içine giydirmek için body/zıbın, bir bez, üstüne ne giyecekse onu, kış olduğu için bi çorap, şapka koy bohça yap. Onu verirsin, içinden alıp giydirirler. Triko çok kullanışlı olmaz gibime geliyor, penye iyidir.
Ben varım canım.Surekli bulantım var iki günde bir de kusuyorum🥴
Yaa iç organlara baskı yapıyomuş, normalmiş ama çekilecek dert değil. İlk aylar çekiyoruz bir de son aylar olmasın noolur 😔 makineye bulaşıkları dizemiyorum, 3 yaş kızımı tuvalete götüremiyorum, eşim yada çocukların nefesine tahammülüm yok. Çok fena gerçekten.

Yazmaz ki rapor.
37. Haftada oyle bir rapor yazar mi hic.
Hamilelik 40-41 hafta suruyor.. Dedigin gibi dogum aninda bile kanala giren bebekler olabiliyormus. Hadi o kadar beklemesin ama en azindan 39 a kadar beklemesi gerekir yani.

Kesinlikle ben de ayni senin gibi dusunuyorum. Sezeryana karsi bir on yargim yok. Normal planlansa da gerektigi takdirde ben de sezeryan olacagim.
Normal doğum yapana madalya takmiyorlar, 🤣 ya da normal dogum yapan sezeryan ile dogum yapandan daha çok anne olmuyor. Boyle sapkin bir dusuncede degilim. Ama normal istiyorum yani bu benim en dogal hakkim.. Şekerim var dikislerde kapanmama, enfeksiyon riski vs. Korkutuyor beni.

Seni cok iyi anliyorum.. Zaten hassas bir donemdeyiz, hele de ilk hamilelikse insan en ufak bir seyde daha da panik oluyor. Bir bilinmezlik, tecrubesizlik var cunku. Haliyle bu asamada da doktoruna kayitsiz sartsiz guvenebilmek istiyorsun.
Yuzup yuzup kuyruguna gelip doktor degistirmekte can sıkıcı.
Allah kolaylastirsin, insallah bebisin bir sonraki kontrolde kanala girmis olur da bahanesi ortadan kalkar doktorun.
Aynen öyle, rapor yazmayacagini bildiğim için isteyeceğim zaten eger israr ederse. Dedigin gibi 37de, hem de bu sebepten rapor mu yazılır.
Butun soylediklerine harfiyen katılıyorum. Tamamen dusuncelerim bu şekilde. Ne eksik ne fazla 🙏
Amin insallah hepimiz sağlıkla kavusalim kuzucuklarimiza 🥰🥰 sali günü guzel haberler getireyim inşallah ❤️

Şuna bakıııın. Tarzım değil ama çok farklı. 🥲

Hareketsizlik büyük etken gerçekten. Neyse telaş yapma, hepsi verilir. Bi doğsunlar da yemeğe vskit kslıyo mu bakalım 🤪

Penye battaniye içine içine giydirmek için body/zıbın, bir bez, üstüne ne giyecekse onu, kış olduğu için bi çorap, şapka koy bohça yap. Onu verirsin, içinden alıp giydirirler. Triko çok kullanışlı olmaz gibime geliyor, penye iyidir.

Yaa iç organlara baskı yapıyomuş, normalmiş ama çekilecek dert değil. İlk aylar çekiyoruz bir de son aylar olmasın noolur 😔 makineye bulaşıkları dizemiyorum, 3 yaş kızımı tuvalete götüremiyorum, eşim yada çocukların nefesine tahammülüm yok. Çok fena gerçekten.
Aynı durumdayım kuzum.Ben zaten 5 buçuk aylığa kadar aralıksız kustum ve kilo verdim.Sonrasinda kusmam azaldı ama hiç bitmedi.Simdi de son sürat geri döndü.Araliksiz bulantı,tiksinti iki günde bir kusma🥴

Aynı durumdayım kuzum.Ben zaten 5 buçuk aylığa kadar aralıksız kustum ve kilo verdim.Sonrasinda kusmam azaldı ama hiç bitmedi.Simdi de son sürat geri döndü.Araliksiz bulantı,tiksinti iki günde bir kusma🥴
Benim 5 haftadan baslayim 22de hafifledi ama haftalardır tekrar nuks etti gunde en az 2kez kusuyorum iatahsizlik +tukuruk salgisida cabasi az once bi posta agladim sinirden🤦‍♀️😬😬

Şuna bakıııın. Tarzım değil ama çok farklı. 🥲
Kumasi annemin 2000yillarindaki perdeye benziyor🤗🤦‍♀️

Ben cok berbat durumdayim oglumda 3 yasinda ve dogum olmadan lahusa depresyonuna girdim bile. Sizin cinsiyet nedir? kiz bebeklerinde tek bu kadar bulanti kusma goruyorum

Benim 5 haftadan baslayim 22de hafifledi ama haftalardır tekrar nuks etti gunde en az 2kez kusuyorum iatahsizlik +tukuruk salgisida cabasi az once bi posta agladim sinirden🤦‍♀️😬😬
Ayyy aynıyız yaaa.Tukuruk salgısı bende de geri döndü.Elimde peçete sürekli ay çok fena yaaa.Dogsalardi hayırlısıyla.

InsAllah vallahi tek temennimiz o bir an once gitsijvkilolar

Benim hic gecmedi tukuruk pecete vs hic bisey yetmiyo sanki cesme🤦‍♀️😬sizin kizmi genelse tukuruk salgisi kizlarda olusuyor
Kız canım.Ben gebeliğin balayı dedikleri dönemi hiç yaşayamadım.9 ayım kusmayla,bulantiyla,tiksinmeyle ve şuanda da korkunç ağrılarla geçio.Fena zorladı beni gebelik.

Banyo için sünger yerine bunlar daha hijyenik ve kullanışlı diyorlaar siz ne düşünüyorsunuz?
Ya da para tuzağı mı bunlar düz lif kullanıp geçmek mi lazım ya of cehalet beni kandırmak çok kolay 🤣

Eklentiler

• Screenshot_20211022_214824_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20211022_214824_trendyol.com.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 59
Tecrübeli annelerden, teyzelerden,halalardan kullandıkları ürünlerden işe yarayan ve yaramayanları öğrenmek istiyorum. Şunu kesin al ya da şunu kesin alma dediğiniz ne var?

Tabi hamile arkadaşlarımdan da yorumlar bekliyorum.
E bebekteki vucüt temizleme pamukları var ağız mendili niyetine vücuda her yerine oluyor normal pamuk gibi de değil yapışmıyor bence ondan kesinlikle almalısın 😀çok aşırı kıyafete yüklenmek gereksiz nasıl büyüdüğünü anlamıyorsunuz bile 🥲 ana kucağından ben bayağı bi rahat etmiştim çok pahalı bişeye gerek yok hepsi aynı işlevi görüyor . Bide ahşap beşik tavsiye etmem bu anne yanı olanlar 6 ay ancak kullanılıyor . Park beşik daha kullanışlı olur

E bebekteki vucüt temizleme pamukları var ağız mendili niyetine vücuda her yerine oluyor normal pamuk gibi de değil yapışmıyor bence ondan kesinlikle almalısın 😀çok aşırı kıyafete yüklenmek gereksiz nasıl büyüdüğünü anlamıyorsunuz bile 🥲 ana kucağından ben bayağı bi rahat etmiştim çok pahalı bişeye gerek yok hepsi aynı işlevi görüyor . Bide ahşap beşik tavsiye etmem bu anne yanı olanlar 6 ay ancak kullanılıyor . Park beşik daha kullanışlı olur
Hazırlıkları tamamladım. O pamuklardan aldım. Ana kucağı otomatik sallanan salıncak model gibi aldım. Ahşap beşik aldım anneyanı ama kocaman. 🥲

X