Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlarrr selamlar. Doğum sonrası için korse alan var mı aranızda
Kullanan arkadaslarimin onerisiyle owli aldim ben. Onden cirtli oldugu icin kullanimi cok kolay
Kızlar ben geçen hafta e-bebek e gittiğimde buradan alanlara hiç bakmadan eskiden okuduklarımın yanıltmasıyla unibaby yenidoğan ıslak mendil aldım 3 paketcik (Allahtan az almışım) ama yorumları okuyunca içeriğinin değiştiği inceldiği bebede pişik yaptığı yazılmış hep. Mühendisinoğlunun listesinde de yok.. sizler genel olarak sleepy mi tercih ettiniz? Ben sleepy mi alsam pampers pure mu emin olamadım
Prima pure aldim ben, ilk zamanlar pamukla ugrasmamak icin. 6aydan sonra falan diger temiz markalara gecerim sanirim😂
Bebeğin kavraması tutması zorlaşıyor 🤷‍♀️
Ama hızla çıktığı için sıkıntı olmaz Allahın izniyle 🙏
Insallah doguma kadar cikar diyelim o zaman🙏🏼

Amazon sitesi güvenilir mi kaç günde geliyor?
Evet evet güvenilir hiç düşünmeden alışveriş yapabilirsin.
İhtiyaçlarını takip edersen bazen aşırı indirim oluyor mesela ben chiccho tırnak makası setini 35 tl ye aldım 1 saatlik indirim olmuştu. 3-4 güne geliyor.

Kızlar ben geçen hafta e-bebek e gittiğimde buradan alanlara hiç bakmadan eskiden okuduklarımın yanıltmasıyla unibaby yenidoğan ıslak mendil aldım 3 paketcik (Allahtan az almışım) ama yorumları okuyunca içeriğinin değiştiği inceldiği bebede pişik yaptığı yazılmış hep. Mühendisinoğlunun listesinde de yok.. sizler genel olarak sleepy mi tercih ettiniz? Ben sleepy mi alsam pampers pure mu emin olamadım
Ben waterwipes marka aldım yüzde 99.9 su içeriği, ilk zamanlar inşallaj su ve pamukla temizleyeceğim ama gerekirse bu ıslak mendili kullanacağım. En azından 40 gün bu ıslak mendili kullansam kardır. Sonra sleepye geçeriim diye düşündüm.

Seninki dogru-yalan alicam demis, bizimkiler arazi...
Dogduktan sonra birsey yapsa icim yanmaz, kizimda a dan z ye yaptim hersey, giki cikmadi. O koca gobekle mevlut sekerlerini vs. almaya eminonune gittim sagolsun cok guzel fikir beyan etti, demedi ki bu da benden olsun.
Onlara guvenip cocuk yapmadim da sorsan en kiymetlisi torunlari... (daha fazla yazmayayim ban sinirina girebilir :p )
Ikizler de dogunca resim cektireceklermis "ben ve torunlarim" temali.. diyemiyorum ki ikiz bebek arabalari 7000Tl mesela, 2 tane besik off off, hani ev kurana yardim sevapti ya dogurana da olmuyor mu ? :))
Cnm alıcaz dediler beraber çarşıya çıktık bi çift çorap parasını bile ben ödedim....kasaya geldiğimizde bi baktım K.V mağaza çıkışındaydı...
Neymiş ne olur ne olmaz doğumdan sonra alalım diyolar...Olduu ben o halde kış günü bebe yatağı bebek arabası almaya çıkcam ufacık bebekle ... Mantık yok ya kadın da elimde kalacak az kaldı :KK11:

Cnm alıcaz dediler beraber çarşıya çıktık bi çift çorap parasını bile ben ödedim....kasaya geldiğimizde bi baktım K.V mağaza çıkışındaydı...
Neymiş ne olur ne olmaz doğumdan sonra alalım diyolar...Olduu ben o halde kış günü bebe yatağı bebek arabası almaya çıkcam ufacık bebekle ... Mantık yok ya kadın da elimde kalacak az kaldı :KK11:

Modelini beğenin alması kalsın, az kalmış en azından şunu istiyorum dersiniz.

Ben sleepy organikten aldım canım. Baby turco da temiz içerikli, ve su an Hepsiburadada indirimde. Bir bak istersen

Baby me aldım bi kutu ebebekten.

Baby me aldım ebebekten

Kullanan arkadaslarimin onerisiyle owli aldim ben. Onden cirtli oldugu icin kullanimi cok kolay

Prima pure aldim ben, ilk zamanlar pamukla ugrasmamak icin. 6aydan sonra falan diger temiz markalara gecerim sanirim😂

Insallah doguma kadar cikar diyelim o zaman🙏🏼

Ben waterwipes marka aldım yüzde 99.9 su içeriği, ilk zamanlar inşallaj su ve pamukla temizleyeceğim ama gerekirse bu ıslak mendili kullanacağım. En azından 40 gün bu ıslak mendili kullansam kardır. Sonra sleepye geçeriim diye düşündüm.
Teşekkür ederim söylediğiniz markaları inceleyip bir karar vereyim 🌺

Seninki dogru-yalan alicam demis, bizimkiler arazi...
Dogduktan sonra birsey yapsa icim yanmaz, kizimda a dan z ye yaptim hersey, giki cikmadi. O koca gobekle mevlut sekerlerini vs. almaya eminonune gittim sagolsun cok guzel fikir beyan etti, demedi ki bu da benden olsun.
Onlara guvenip cocuk yapmadim da sorsan en kiymetlisi torunlari... (daha fazla yazmayayim ban sinirina girebilir :p )
Ikizler de dogunca resim cektireceklermis "ben ve torunlarim" temali.. diyemiyorum ki ikiz bebek arabalari 7000Tl mesela, 2 tane besik off off, hani ev kurana yardim sevapti ya dogurana da olmuyor mu ? :))

Vallahi benimkiler de aynı , sorulunca ' her şey torunlarım için ' derler fakat en başından beri birşey göremedim . Nasıl gidiyor diye de sorulmuyor .

Neyse boşver zaten istemiyorum destek ya kimseden .

Allah yardımcınız olsun , ikiz daha da zordur eşya vb. almak .

Çatlak İçin doğal içerikli ne kullanıyorsunuz arkadaşlar?
Ben palmers kullanıyorum krem gibi yapısı, incia almıştım ama çok yağ yağ yani onu sürüp biraz açıkta beklemen lazım üzerine birşey giyince hemen bulaşıyor birde sürümü çok zor bana göre.
Krem yapısındakiler çok rahat. Birde biooil almıştım ama palmers bitince son ayda geçerim diye daha ona geçmedim.

1634820445018.png

Merhaba güzel anneler. Ara sıra denk geldikçe bu topiğe bakıyorum ama yazmak fırsat olmamıştı. 2 aylık taze bir ikiz anası olarak naçizane bir kaç tavsiye vermek isterim ☺️
Bebek bezi sleepy alanlar alacaklar bebeleriniz 3kg üzerinde doğacak büyük ihtimal direk 2 numaradan başlayın. 1 numara küçük ve hemen taşıyor 🤭
Bolca ağız mendili ve önlük almanızı tavsiye ederim. Kusan bir bebeniz olursa yetişmiyor 😅
Biberon lansinoh kullanıyoruz meme reddi yaşamadık.
Emzik bibs couture(damaklı olanlardan) aldık ilk seferde tuttuk ama ayda 1 değiştirmek gerekiyormuş baya pahalıya geliyor.
Tek kullanımlık alt açma örtüsü alacaksanız da indirden sleepy kovalayın. Hem oldukça büyük hem de tüylenme yapmıyor. Migros minies hesaplı ama çok tüylenme yapıyor daha sık değiştirmek gerek daha pahalıya geliyor.
Bir de ben tulum kullanmayı daha çok sevdim alt üst takımdansa. Daha pratik.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar, ilave gelen olursa yazarım 🤗 umarım faydalı olur.

Çatlak İçin doğal içerikli ne kullanıyorsunuz arkadaşlar?
Bunları kullanıyorum sabah-akşam ve her kaşındığımda, cildim hassas olduğu için çok korkuyordum ama müthiş nemlendiriyor ve doğal, çok memnunum 🧿
Ama trendyoldan almadım sahte olabilir diye ☺️

X