Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Meme ucunun olup olmaması emzirmeye engel değil diyorlardı, zaten tum kahverengi kısmı ağzına almalı diye. Öyle mi acaba? Benim hiç ucu yok hala😢
Evet kahverengi kısmı ağıza verilecek öyle yarım yamalak verirsen yara olur bu sefer sen çok acı çekersin

Meme ucu çıkarıcı bişi görmüştüm nette kızlar.İsterseniz nolur nolmaz diye temin edin bı tane.Benim meme ucum kaybolmadi aksine daha çok çıktı ve aşırı aşırı büyüdüler yere göğe sigamaz oldum🤯
Bnmde çıktı baya baya

Meme ucu çıkarıcı bişi görmüştüm nette kızlar.İsterseniz nolur nolmaz diye temin edin bı tane.Benim meme ucum kaybolmadi aksine daha çok çıktı ve aşırı aşırı büyüdüler yere göğe sigamaz oldum🤯
benimde gebelikle birlikte baya çıktı önceden dümdüzdü meme ucum şuanda biraz biraz büyüdü inşAllah biraz daha büyür doğuma kadar

ben bu endişemi annemlede paylaştım annem benimde hiç yoktu gayet güzel emdi çocuk zaten emdikçe çıktı korkma tutar dedi ama yinede tedirgin oluyorum
Emdikçe çıkar bence de. Hatta duşta falan da biraz çıkıyor ama sonra kayboluyor. Benim korkum ilk emzirirken hiç alamaması🙄
Evet kahverengi kısmı ağıza verilecek öyle yarım yamalak verirsen yara olur bu sefer sen çok acı çekersin
Zaten verilecek başka bi yeri yok mememin😂

Emdikçe çıkar bence de. Hatta duşta falan da biraz çıkıyor ama sonra kayboluyor. Benim korkum ilk emzirirken hiç alamaması🙄

Bazen tek ucunu veriyorlar bu sefer yara oluyor onu demek istedim 🤣

Göğüs ucu çıkarmak için niplet miydi neydi öyle bişey vardı. Hatta ucu kesilen şırınga ile de oluyordu. Bebek tutamayabiliyor. Arkadaşımın teki var teki yoktu. Bir süre sonra bebek sadece ucu olandan emmeye başladı ama arkadaşım da çok uğraşmadı sanki.

Kızlar günaydın sonunda bekleyişlerim dönüş aldı oğlumun bebek arabasını amcası alacakmış marka model istemiş benim pek bir fikrim yok hangi bebek arabasını önerirsiniz?

ben travel sistem aldım joie litetrax 4
kumaşı ve kullanımı cok güzel duruyor
yağmurluk ve kışlık ayak yorganıda var
e-bebekte baktığım sağlam arabalardandı

inşAllah hemencecik kavrar yavruşlar ben kaşık biberon aldım bir tane ucuzundan hemen tutamazsa aç kalmasın en azından sağıp veririm yada mama veririm dye düşünüyorum

ben doğumdan sonra hastanede cok denemiştim
hamileyken meme ucum vardı ama doğum yapınca
ne bebekmeme ucunu tuttu ne meme ucum cıktı

hemşire aczaneye yolladı meme ucu çıkarıcı almıştık
meme ucunu cıkarıp cıkarıp öyle emzirebilmiştim
bu alltaki linkte olanı almıştık

Kızlar hastane çıkışımız geldi aşık oldum,bayıldım ama bı sorunum var.Takimin üzerinde 50 cm yazio bizim minnoş 2 hafta önce 47 cm idi.Ya olur mu ki bu takım.Duduk gibi kalmaz inşallah üzerinde.Trendyoldan aldım takımların açıklamasında kaç cm olduğu da yazmiodu.Ne dusunuosunuz kızlar

Kızlar hastane çıkışımız geldi aşık oldum,bayıldım ama bı sorunum var.Takimin üzerinde 50 cm yazio bizim minnoş 2 hafta önce 47 cm idi.Ya olur mu ki bu takım.Duduk gibi kalmaz inşallah üzerinde.Trendyoldan aldım takımların açıklamasında kaç cm olduğu da yazmiodu.Ne dusunuosunuz kızlar
Olur bence canım ama çok uzun süre kullanamaz

Kizlarrrr yavrusumun kapı süsü geldiiii😍😍😍😍

Eklentiler

• IMG_20211021_111400.jpg
    IMG_20211021_111400.jpg
    183,2 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20211021_111343.jpg
    IMG_20211021_111343.jpg
    193,7 KB · Görüntüleme: 66

benim oğlum 53 cm doğmuştu hemen de uzuyorlar
hastane günü tek seferlik olur büyük ihtimalle

Kızlar kızlar e bebeğin internet sitesinde yazlık kıyafetler 20 TL. Baya da güzeller. Hazır bu fiyattayken alsak mı? Acaba bizim bebelere beden olarak ne almak gerekir?
Bebegim 4 aylik ama 6/9 ay kıyafetleri giyiyor bence risk almayın. Bir sonraki mevsim için alın en fazla🙂

Olur olur sadece kisa giyer benim de bebem iki hafta önce 47 cmdi bugün kontrol var bakalım ne durumda 🥲

X