Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
selam kızlaar

Dün elele madre park yatağını aldım nihayet, yanında da yatak verdiler
Ama bana yumuşak ve ince geldi. Sizler de beşikle ya da park yatakla gelen yatağı mı kullandınız?

Okuduğum kadarıyla ayriyetten yataş twiny alınmış genellikle. Burdan alanlar da olmuştu. Onun dokusu nasıl? Sert mi? Eğer o da yumuşak ince gibiyse almayacağım geleni kullanacağım ama sertse almayı düşünüyorum

ilk cocukta doktor bize sünger önermişti
hatırlayamadım bi sertlik derecesi vardı ondan alın diye öyle almıştık
o yüzden normal yatak almadık, bunda da o süngeri kullanacağım

Puset 190 filandı be zamlanmış. 🤐

Örtüye de 10 lira zam gelmiş. 🤐

Ama örtü çok güzel. Kesinlikle bu satıcıdan bakılabilir. Görümcem koyu bir renk kullanıyo hiç solmadı da. Bi de mıslinler gibi cansız değil. Ranforce nevresim kumaşı bu bence.
merve hanım ilk açtığınızdan beri konuyu takipteyim çok tatlış bir topik :) çok merak ettim birşey sormak istiyordum. mesela bebeği gezdirmek için araba aldınız. evde vs koymak içinde ana kucağıydı galiba ondan almıştınız. bu ne işe yarıyor? oto koltuğu gibi mi bir işlevi var?

merve hanım ilk açtığınızdan beri konuyu takipteyim çok tatlış bir topik :) çok merak ettim birşey sormak istiyordum. mesela bebeği gezdirmek için araba aldınız. evde vs koymak içinde ana kucağıydı galiba ondan almıştınız. bu ne işe yarıyor? oto koltuğu gibi mi bir işlevi var?
Lütfen bana Merve de. 🤗 Şimdi bu oto koltuğu islevi görecek. Sürekli kucakta tutamıyorsun dedi görümcem o aldı. Hem taksiyle de gitsen bağlarsın daha güvenli olur dedi. Ve hastanede mesela yürürken koca cocuktan önünü göremiyosun kucağında. Buna koyarsın merdiven inip çıkman gerekirse de daha güvenli olur dedi.

Lütfen bana Merve de. 🤗 Şimdi bu oto koltuğu islevi görecek. Sürekli kucakta tutamıyorsun dedi görümcem o aldı. Hem taksiyle de gitsen bağlarsın daha güvenli olur dedi. Ve hastanede mesela yürürken koca cocuktan önünü göremiyosun kucağında. Buna koyarsın merdiven inip çıkman gerekirse de daha güvenli olur dedi.
anladımm teşekkürler. bayağı bebek materyali varmış :))

merve merve kuşum şuna bı bakar mısın kızlar siz de bakın hem emzirme örtüsü hem de puset.

Eklentiler

• emzirme-onlugu-kiremit-on.jpeg.jpg
    emzirme-onlugu-kiremit-on.jpeg.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 76
  • puset-ortusu-kiremit.jpeg.jpg
    puset-ortusu-kiremit.jpeg.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 69
  • emzirme-onlugu-kiremit-anne.jpeg.jpg
    emzirme-onlugu-kiremit-anne.jpeg.jpg
    64,4 KB · Görüntüleme: 76
Canım ben yoyko aldım. İçinden çıkan matın süngeri çok inceydi. Yataş twiny aldım içine. Bir tarafı nispeten sert, bir tarafı yumuşak. Sert tarafı iki yaşa kadar kullanılıyor. Kalınlığı sertliği çok iyi geldi bana, beğendim

büyük ihtimal aynıdır yanında verdikleri. değil mi benim de çok içime sinmedi, kalınlığını falan ölçemedim metre bulamadım ama 3 parmak kalınlığında bir de yumuşak geldi yani kolay bükülüyor ediliyor. Gittiğim bir Yataş'ta da göremedim canlı halini emin olamadım o yüzden. Doğru mu hatırlıyorum emin değilim ama yenidoğanların da sert yatakta yatırılması gerekiyor diye aklımda kalmış. Alırım ben de büyük ihtimal
Yataş Bedding Ninni Sünger Yatak 70 x 110 cm
https://www.hepsiburada.com/yatas-bedding-ninni-sunger-yatak-70-x-110-cm-p-HBV00000VDK45?magaza=Yataş&url_src=ios-product-detail ben de bundan aldım sertliği gayet iyi yeni doğan için. Fiyatı da uygundu.

Teşekkür ederim :KK200: bunu duymamıştım bunu da araştırayım
ilk cocukta doktor bize sünger önermişti
hatırlayamadım bi sertlik derecesi vardı ondan alın diye öyle almıştık
o yüzden normal yatak almadık, bunda da o süngeri kullanacağım

benim ilk hamileliğim o yüzden fazla bi bilgim yok ama sanki yenidoğanların o omurgaları kemikleri için sert yatak öneriyorlar diye bir şey okumuştum sanırım. Ben yine yatak alıcam sanırım öylesi içime sinecek. Çıkanı da ya salonda falan kullanırım ya da annemlere bırakırım oraya gittiğimizde kullanırım :)

B BirGunesDoguyor lonely bird lonely bird

Bir de kızlar bir şey daha soracağım. Park yatak 70*120 ya siz içine yatak alırken 70*120 mi aldınız yoksa 60*120 mi aldınız
Benim beşiğim 70*110 yatağı da aynı ölçüde aldım tam oldu. Yataş bayilerinde cottony yatağı görebilirsin, diğerleri sadece online satış olduğu için bayilerde bulunmuyormuş, ben de görmeden almak istemedim ama görevli öyle söyledi..

B BirGunesDoguyor lonely bird lonely bird

Bir de kızlar bir şey daha soracağım. Park yatak 70*120 ya siz içine yatak alırken 70*120 mi aldınız yoksa 60*120 mi aldınız
Benim yatağım da siltem de 70*120 canım.Henuz kurmadik yatağı ama şilte içime sinmedi ya.Ya da ben anlamıyorum bu işten.Kaliteli diye aldım incecik bişi geldi.E bebekte aynı ölçüde yatağa baktım o bildiğin bizim kullandığımız siltelerden.Bilenlerden fikir rica ediorum.

Kızlar bı de sole bişi var.Alsam mi bunu da kullanışlı olur mu

Eklentiler

• Screenshot_2021-10-19-17-09-55-751_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-19-17-09-55-751_com.android.chrome.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 61
Benim yatağım da siltem de 70*120 canım.Henuz kurmadik yatağı ama şilte içime sinmedi ya.Ya da ben anlamıyorum bu işten.Kaliteli diye aldım incecik bişi geldi.E bebekte aynı ölçüde yatağa baktım o bildiğin bizim kullandığımız siletelerden.Bilenlerden fikir rica ediorum.
Bn oğlumda beşiği İstikbal’den almıştım içindeki yatağı 2.5 yaşına kadar kullandık ve hala yatak evde sağlam sünger yani oyun oynar üstünde hiç çökme bişi bile olmadı
Bnce yeterli olur içindeki bebek için zaten öyle yataklar öneriliyor rahatsız olursa sonra değişirsin

X