Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kuzum o bebek kokusundan biz de aldık hatta kullanmaya bile başladık eşim hastası oldu kokunun😂😂😂.Bı de e bebekten korbell bebek bezi çöp kovası sipariş ettik biz.Evimiz b*k korkmasın😂😂😂😂ben biraz takıntılı bı insanim😁😁
Adamlar bize nazaran biraz hayalperest 🙂 Korbell Çöp Kovası için herkes çok olumlu yazdı. Bende alayım en iyisi. 👍🏻
penye olanlar aşırı saklamaz maalesef, ama ben göğüs kalkanı kullanıyordum
dışarıya cıktığımda ped kullandım, çünkü memeler özelikle ilk 3-4 ay süt sızdırıyor , elbiseler batıyor maalesef.
gelsin ekşi süt kokmalı günler :KK70:
Evet huzurcum. En mantıklısı. Ben de hazırda Göğüs pedi tutayım. Deneme yanılma öğreneceğiz artık.
Benim lcwdan aldıklarım mükemmel mutlaka bakmalısın. Içinde ince bir süngeri var istersen çıkarabilirsin. Kaplılar çok önerilmiyor. Memenin altında bebenin yüzünün kenarında koca bi katman. 🤣
Lcw bakayım Mervecim. 1 tane penye alayım. Huzurun dediği gibi Göğüs pedi takarım artık.

Bu arada kızlar başlığa yorum yazan herkese teşekkür ederim. 💕 1 ay önce ebebek'e ilk gittiğimde bütün ürünler bana yabancıydı. Bugün tekrardan gittik. Epey fikir sahibi olmuşum. 😎 Kocamda gurur duydu bayağı araştırmışsın diyor.

Adamlar bize nazaran biraz hayalperest 🙂 Korbell Çöp Kovası için herkes çok olumlu yazdı. Bende alayım en iyisi. 👍🏻
Evet huzurcum. En mantıklısı. Ben de hazırda Göğüs pedi tutayım. Deneme yanılma öğreneceğiz artık.
Lcw bakayım Mervecim. 1 tane penye alayım. Huzurun dediği gibi Göğüs pedi takarım artık.

Bu arada kızlar başlığa yorum yazan herkese teşekkür ederim. 💕 1 ay önce ebebek'e ilk gittiğimde bütün ürünler bana yabancıydı. Bugün tekrardan gittik. Epey fikir sahibi olmuşum. 😎 Kocamda gurur duydu bayağı araştırmışsın diyor.
Benimkilerden tam denk gelirse pedsiz de kullanabilirsin uç belli etmez. Tabi ihtiyacımıza göre ped kullanacaz o ayrı.

Arkadaşlar bu emzirme sütyenlerinin yorumlarını okudum. Hemen hepsi için Göğüs ucunu belli ediyor yazmışlar. Bugün ben ebebekte de baktım. Penye ve içinde sünger yok. Göğüs ucunu göstermemesi imkansız.
Dolgulu emzirme sütyenleri satılıyor. Ben normal bi iç çamaşır dükkanından aldım

Üşenmedim çektim ağız mendiliyle ter bezini🤣
IMG_20211017_232425.jpg

Arkadaşlar bu emzirme sütyenlerinin yorumlarını okudum. Hemen hepsi için Göğüs ucunu belli ediyor yazmışlar. Bugün ben ebebekte de baktım. Penye ve içinde sünger yok. Göğüs ucunu göstermemesi imkansız.
Şu an indirimdeyken suwen öneririm kesinlikle. Şu dönem tek rahat ettiğim sütyenler oldu

Aynı mı kumaşları peki sence?
Kumaşları aynı pamuklu ama ben bu ağız mendilini bimden almıştım çift kat ter bezi tek kat. Buarada bimden aldıgım mendil ebebekten aldıgım mendilden daha güzelmiş kumaşı onu farkettim şuan🤣🤣

Kumaşları aynı pamuklu ama ben bu ağız mendilini bimden almıştım çift kat ter bezi tek kat. Buarada bimden aldıgım mendil ebebekten aldıgım mendilden daha güzelmiş kumaşı onu farkettim şuan🤣🤣
Bence de benim de a101den aldıklarım aşırı dandik 🤣 Bimdekiler cillop.

Bn lcw den aldım normal sütyen gibi fiyat da uygun hiç uç belli etmez penti ye ve normal iç çamaşır satan yerlere bak

Ben de kesinlikle suwen tavsiye ederim. İncecik süngeri var ama rahatsız etmiyor, katlandığında beneği rahatsız edecek sertlikte değil ve çok şık duruyor😌

Doktor ayakta çok kalma, Ağır taşıma ve cinsel ilişki yasak dedi. Geçen detaylı ultrason bakan başka doktor plesentan yukarı çıkmış dedi. Ama genel kontrollerini yapan doktor hala aşağıda diyor. Ben de açıkçası emin olamadım. Başka doktora da görüneceğim. Bana sanki sezeryan yapmak için böyle diyor gibi geldi.
Mutlaka başka dr görün. Ben ilk doğumda o hatayı yaptım, doktorun bulduğu bir sürü bahaneye inanıp sezaryen oldum. Halbuki gereksizmiş. Edevletten raporuma baktım sonra, çatı dar, doğum ilerlemedi vs yazmış. Çatı kontrolü yapmadı ki dar değilmiş Zaten. Ayrıca doğum hiç başlamadı ki ilerlesin, 38. Haftada doğuma aldı. Daha zamanım vardı. Hakkımı helal etmiyorum kendisine ama o zamanlar yol gösterenim olmadı.
Uç belli eden inceler çok daha rahat oluyor, evde onlardan tavsiye ederim. Kalınlar da dışarıda iyi oluyor ama o kadar rahat değiller işte. Suwen kullanmıştım ben ama bu kez başka marka deneyeceğim.
Benim lcwdan aldıklarım mükemmel mutlaka bakmalısın. Içinde ince bir süngeri var istersen çıkarabilirsin. Kaplılar çok önerilmiyor. Memenin altında bebenin yüzünün kenarında koca bi katman. 🤣
Lcw almaya karar verdim sanırım 😂

Mutlaka başka dr görün. Ben ilk doğumda o hatayı yaptım, doktorun bulduğu bir sürü bahaneye inanıp sezaryen oldum. Halbuki gereksizmiş. Edevletten raporuma baktım sonra, çatı dar, doğum ilerlemedi vs yazmış. Çatı kontrolü yapmadı ki dar değilmiş Zaten. Ayrıca doğum hiç başlamadı ki ilerlesin, 38. Haftada doğuma aldı. Daha zamanım vardı. Hakkımı helal etmiyorum kendisine ama o zamanlar yol gösterenim olmadı.

Uç belli eden inceler çok daha rahat oluyor, evde onlardan tavsiye ederim. Kalınlar da dışarıda iyi oluyor ama o kadar rahat değiller işte. Suwen kullanmıştım ben ama bu kez başka marka deneyeceğim.

Lcw almaya karar verdim sanırım 😂
Valla bir dene mutlaka zaten elli lira civarı.

Oda konusunda naçizane tavsiyem, heveslenip hemen oda yapmayın. Yatak odanıza koyacağınız bir beşik size yeter zaten. Kendi dolaplarınızda biraz yer açarsanız eşyalarını da koyarsınız. Çoğunuz bebeklerinizin odasını erkenden ayırmayacaksınız. O odalar bomboş duracak ve çocuğunuzu ayırmaya karar verdiğinizde yeni mobilyalar çok daha güzel gelecek. İlk çocuğumda bu hatayı yaptım ve keşke başka oda yapsaydım. İkincide 2 yaşında odasını aldım, çok severek kullanıyoruz.
Bir de büyüyen beşik alacaksanız çok dikkat edin, açıldığında eni çok dar olmasın. Uzun süre kullanılsın diye alınıyor ama eni 80 cm. Oğlumun yatağı 120, kızımınki 100 lük mesela. 80 çok küçük.

X