Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bebek arabasi neye karar verdiniz merak ettim ? 😊
Alındı bile artık tabi 🤣

20210715_124225.jpg

Renk bu.

Bende sabah uğradım bunları aldım
Kumaşlar beklediğimden yumuşakmış.
Emzirme yastığı aldım geri koydum emin olamadım
Kesinlikle emzirme yastığı alın derim ilk oğlumda öyle şeyler yoktu kolumun altına bi yastık sırtıma bir yastık koyuyordum sezaryenli olduğum için eğilemiyordum. İkinci oğlumda emzirme yastığı aldım o kadar rahat etmiştimki anlatamam. Hem beline hem kol altına aynı anda destek oluyor bu hamileliğimde de hemen sipariş verdim bu pek iyi çıkmadı ama bebek doğsun duruma göre yenisini alır ya da içini biraz daha ben doldururum.

Dogumunuz yaklasmis, alinmasi gayet normal😁 benim de cok kafam karisiyor ya daha yeni 3 ay bitti ama ocqk ayina girmeden bazi seyleri alayim, malum 2022de herseye zam gelecek diyorum.
Black Friday e para ayarlayın o zaman alabilirsiniz. Bir de ebebek büyük şubat indirimi yapıyor. Çok da erken olmamak kaydıyla ayrıntılı ultrasondan sonra bence alınmaya başlanabilir yavaş yavaş. Ama öncesi erken.

Kesinlikle emzirme yastığı alın derim ilk oğlumda öyle şeyler yoktu kolumun altına bi yastık sırtıma bir yastık koyuyordum sezaryenli olduğum için eğilemiyordum. İkinci oğlumda emzirme yastığı aldım o kadar rahat etmiştimki anlatamam. Hem beline hem kol altına aynı anda destek oluyor bu hamileliğimde de hemen sipariş verdim bu pek iyi çıkmadı ama bebek doğsun duruma göre yenisini alır ya da içini biraz daha ben doldururum.

bana ilk doğumda hediye geldi, e-bebekten almış, dolgusu güzeldi
valla en sevdiğim hediyeydi :KK70: o yüzden güzel dolgusu güzel olan bakıyorum almışken güzel olsun

Bu arada soruldu mu bilmiyorum ama doğum sonrası için korse aldınız mı? Ben iki doğum sonrasında da takmadım ama pişman oldum. Korse kullanan arkadaşlarım daha çabuk ayaklandılar daha doğrusu korse dik tuttuğu için yürümeleri hareket etmeleri daha kolay oldu ve tabii ki sezaryen göbüşüne de iyi geliyor diye biliyorum. Doktoruma da danışıp öyle alacağım ama sizlerinde tercihlerini merak ettim

Bu arada soruldu mu bilmiyorum ama doğum sonrası için korse aldınız mı? Ben iki doğum sonrasında da takmadım ama pişman oldum. Korse kullanan arkadaşlarım daha çabuk ayaklandılar daha doğrusu korse dik tuttuğu için yürümeleri hareket etmeleri daha kolay oldu ve tabii ki sezaryen göbüşüne de iyi geliyor diye biliyorum. Doktoruma da danışıp öyle alacağım ama sizlerinde tercihlerini merak ettim
Alanlar hep owli aldı. Ben de doğum sonrası göbeğimi ölçüp almak istiyorum. Göbeğim çok büyüdü benim. Şimdiki haline göre alırsam bi hayli büyük beden almam lazım. Normalde belim çok çok inceydi.

Black Friday e para ayarlayın o zaman alabilirsiniz. Bir de ebebek büyük şubat indirimi yapıyor. Çok da erken olmamak kaydıyla ayrıntılı ultrasondan sonra bence alınmaya başlanabilir yavaş yavaş. Ama öncesi erken.
E bebekte subat indirimi varsa onu dusunebilirim hem de cok erken almamis olurum. Zaten dun aksam esime dedim "calisiyorum kafa yoramam site site dolasip, magaza gezip. Gidicem e bebege bir kerede hepsini alip cikicam 😂

Herkes sağlıkla alsın bebişlerini kucağına inşallah 😘🤗🤗

Özellikle kızları olacak anneler cok cicili bicili tüllü pullu kıyafetler kesınlıkle almayın bnce 😂 evet cok guzel gorunuyorlar ama asla kullanıslı degıl etraftan gordugum kadarıyla, rahatsz edıyor bebeği özellikle yaka detaylı kıyafetler
Daha sade pamuklu seyler terch etmenız hem bebeğiniz için hem yıkama kullanma acısından daha kullanıslı olacaktır.

Benm oğlum için yaptgm alısverise gelecek olursam da, ilk etapta 2 tam takım hastane çıkısı 3 tane 5 li hastane cıkısı takımı.
Biberon emzik (avent) marka olarak kesnlkle bunu onereblrm kaynat kaynat kullan hiç birsey olmuyor. 😂
Göğüs pompası ( manuel eski tipler en fayda gordugum)
Göğüs pedi.
Nazal aspiratör.
Mustelanın her urununu (sampuan pişik kremi vs) gonul rahatlgyla alabılırsnz bız cok memnunduk.
5 adet düz beyaz alttan çıtçıtlı atlet düz beyaz yıne kaynatma acısından ısıme yaradı. Karısık renkli olsa zor olurdu dye dusunuyorm tek renk tercih ettm.
İşte bilirsiniz bir iki yelek hırka esofman takımları vs.
Çok bırsey almadm bır dunya hediye de gelmstı ılk zamanlar ve hemen buyuyorlar.

Tulum asla kullanamadık biz. 😬

Sezaryen dusunen arkadaslara bil hassa depend in çamasrlarını onerıyorum hastanede ve ılk iki gun evde cok rahat etmstm. Cok kullanıslı.

Ve mutlaka lohusa korsesi. Daha sıkı tuttugu ıcın yururken oturup kalkarken daha rahat hareket edıyordum..

Bebek arabası asla dusunmemstm zaten. 1 yasından sonra aldım baston seklınde olanlar dan 1 yasa kadar ergonomık kanguru kullandım. Bebegm cok sevıyordu ve hatta yuruyene kadar onu kullandm dyeblrm. Sonra dedgm gbı iş gorecek bir baston bebek arabası aldık. Bu şekilde. 🤗🤗

Ben aventin cicek seklinde olan termometresinden aldim. Normalde oda sicakligini olcuyor ama suya da konuluyor.
Eki Görüntüle 2932960

Sorma milletle dalga geciyordum, herkes hamile vs diye basima geldi 😂 Normalde korunuyorduk.

Trendyolda tuba kuğu diye bir saticinin cok tatli nevresim takimlari var..Organik pamuk saten.. 1 yasina kadar Yorgan kullanmayacagim icin nevresim takimi degil de bu sekilde 2 adet lastikli carsafini ve yastigini aldim. Ama yastigi da guvenlik acisindan kullanmayi dusunmuyorum. Boyutu 60x120 cm.
Daha farkli desenleri, lastikli, lastiksiz modelleri de var. Ben memnun kaldim.

Eki Görüntüle 2932978

Eki Görüntüle 2932973

Eki Görüntüle 2932970

Penye mi dusunuyorsun? trendyoldan lastikli carsaf aldim. Henuz serip kullanmadim ama yikadim kaldirdim. Gercekten yumusacik organik penyeymis.. Markasi Tinylamb
Boyutu 60x120cm
2 tanesi 65 TL. Soyle cok sirin bir kesede geldi.Eki Görüntüle 2932966
Biliyorum bu sayfaları harika🤩😍

Ne alıyoruz ne almıyoruz birisi bana özet geçebilir mi haha 😂😂
Şuan çok yeni. Hevesle her gordugunuzu alıp doldurmayın kısaca temel ıhtıyacları alın. Teferruatları ihtiyac halinde ve çocuga gore alabılırsınız 😬😁

Ben aventin cicek seklinde olan termometresinden aldim. Normalde oda sicakligini olcuyor ama suya da konuluyor.
Eki Görüntüle 2932960

Sorma milletle dalga geciyordum, herkes hamile vs diye basima geldi 😂 Normalde korunuyorduk.

Trendyolda tuba kuğu diye bir saticinin cok tatli nevresim takimlari var..Organik pamuk saten.. 1 yasina kadar Yorgan kullanmayacagim icin nevresim takimi degil de bu sekilde 2 adet lastikli carsafini ve yastigini aldim. Ama yastigi da guvenlik acisindan kullanmayi dusunmuyorum. Boyutu 60x120 cm.
Daha farkli desenleri, lastikli, lastiksiz modelleri de var. Ben memnun kaldim.

Eki Görüntüle 2932978

Eki Görüntüle 2932973

Eki Görüntüle 2932970

Penye mi dusunuyorsun? trendyoldan lastikli carsaf aldim. Henuz serip kullanmadim ama yikadim kaldirdim. Gercekten yumusacik organik penyeymis.. Markasi Tinylamb
Boyutu 60x120cm
2 tanesi 65 TL. Soyle cok sirin bir kesede geldi.Eki Görüntüle 2932966
Ben de sadece çarşaf alacağım. Istenen boyutta yapar mi acaba bakayım bi sayfaya.

Şuan çok yeni. Hevesle her gordugunuzu alıp doldurmayın kısaca temel ıhtıyacları alın. Teferruatları ihtiyac halinde ve çocuga gore alabılırsınız 😬😁
Her şey çok güzel geliyor gözüme ama çooook erken daha.

Bir yandan da bugün almadığına yarın pişman oluyorsun her şeyin fiyatları kanatlanmış durumda 😅 hayırlısı hakkımızda

X