Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben emzik vermeyi dusunuyorum. Sadece rahat edebilmek icin degil, uzmanlar da emzik oneriyorlar.
Ani bebek olumu diye bir sendrom var. 1 yas alti, ozellikle 0-6 ay bebeklerin hicbir saglik sorunu vs. yokken aniden uykuda vefat etmesi durumu.

Okuduguma gore gece uyurken bebege emzik vermek bu durumu %90 oraninda engelliyormus.

Belirli bir yasa kadar verilirse bebegin damak yapisini bozacagina da inanmiyorum ben. Abimin esi damak yapisini bozuyor diye emzik vermedi ama yegenimin disleri su an sorunlu malesef.

Hanımlar günaydın ☀️ dün trendyol indiriminde aklımda olmadığı halde şöyle portatif beşik aldık ilk zamanlar gelen giden ister istemez oluyor hiç kimse olmasa annem kayınvalidem olacak o yüzden bebek salonda gözümün önünde dursun diye tercih ettim yatak odasıyla salonun arası uzak sürekli git gel yapmak yorar diye düşündüm kullanan var mı ? iyi mi yaptım bilmiyorum 😒

Eklentiler

• 9298E58E-9BA7-4B60-B621-B1A5DB99DE75.png
    9298E58E-9BA7-4B60-B621-B1A5DB99DE75.png
    336 KB · Görüntüleme: 61
Hanımlar günaydın ☀️ dün trendyol indiriminde aklımda olmadığı halde şöyle portatif beşik aldık ilk zamanlar gelen giden ister istemez oluyor hiç kimse olmasa annem kayınvalidem olacak o yüzden bebek salonda gözümün önünde dursun diye tercih ettim yatak odasıyla salonun arası uzak sürekli git gel yapmak yorar diye düşündüm kullanan var mı ? iyi mi yaptım bilmiyorum 😒

Ben bundan aldım. Sabit bir şey istemedim hem 2 3 aylık olunca da etrafa bakar gündüz daha iyi

Ben bundan aldım. Sabit bir şey istemedim hem 2 3 aylık olunca da etrafa bakar gündüz daha iyi
Bende ayrıca ana kucağı aldım uyanık olunca oraya yatırırım uyuduğu zaman bu portatife diye düşündüm çok güzelmiş bu salıncakta bu kadar uygun fiyatlı olduğunu bilsem bende alırdım çok geri kalmışım forumdan🤦🏻‍♀️😔 bu beşiğin içine birde babynest alsam mı sizce yatak ince oluyor ya iyi durur mu

Bende ayrıca ana kucağı aldım uyanık olunca oraya yatırırım uyuduğu zaman bu portatife diye düşündüm çok güzelmiş bu salıncakta bu kadar uygun fiyatlı olduğunu bilsem bende alırdım çok geri kalmışım forumdan🤦🏻‍♀️😔 bu beşiğin içine birde babynest alsam mı sizce yatak ince oluyor ya iyi durur mu
Reflü yayağı filan kullan ilk zamanlar bence. Hem bi yatak olmuş olur. Hem de bi daha babyneste para vermemiş olursun ayrı. Sonra zaten bana çok sağlam gelmedi 6 aylık bebe döner tutunup kalkmaya bile çalışabilir. O zamana kadar idare edersin. Nasıl bi ana kucağı aldın manuel mi? Onlarda da gayet yatabiliyo bi de sallanan beşikler var daha ucuz alacaksan ondan mı alsan? Sabitde duracağına nasıl eminsin?

Reflü yayağı filan kullan ilk zamanlar bence. Hem bi yatak olmuş olur. Hem de bi daha babyneste para vermemiş olursun ayrı. Sonra zaten bana çok sağlam gelmedi 6 aylık bebe döner tutunup kalkmaya bile çalışabilir. O zamana kadar idare edersin. Nasıl bi ana kucağı aldın manuel mi? Onlarda da gayet yatabiliyo bi de sallanan beşikler var daha ucuz alacaksan ondan mı alsan? Sabitde duracağına nasıl eminsin?
Yok bu da sallanıyor ayaklarındaki o siyah şeyi iç tarafa katlayınca sağa sola sallanıyor videosunu izledim. Babynest bana hep gereksiz geldi ama bugün A101’e geliyormuş çok ucuz alıp koysam mı diye aklımdan geçmedi değil ana kucağı da manuel kanzın

Yok bu da sallanıyor ayaklarındaki o siyah şeyi iç tarafa katlayınca sağa sola sallanıyor videosunu izledim. Babynest bana hep gereksiz geldi ama bugün A101’e geliyormuş çok ucuz alıp koysam mı diye aklımdan geçmedi değil
He sallanıyosa iyi. Ama çok pahalı maalesef. 🥲 a101den düsürebilirsen olur tani normalde o da çok pahalı 🤣

He sallanıyosa iyi. Ama çok pahalı maalesef. 🥲 a101den düsürebilirsen olur tani normalde o da çok pahalı 🤣
Ana kucağı kanzın manuel olanı birde açıkçası benim evde kedim var hareketli şeylere aklı gidiyor ben mutfakta iş yaparken çocuğu sallanır vaziyette bırakamam zıplar felan güvenemiyorum henüz huyunu bilmiyorum 😂

X