Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
emzik konusunda,
ben ilk cocugumda 4cü gün emziği verdim,hemen tuttu. aventin soothie modelinden
meme reddim olmadı, 2 yaşında bıraktık, diş - çene yapımız iyi
konuşmamız akıcı bi sıkıntım olmadı,
o zamanlar 30 liraydı şimdi baktım 169 en ucuz , oha oldum desem yeridir.
hatta o dönemde tr de yoktu aliekspreste 16 liraya almıştım setini
fazla almıştım üstüne satıp emziklerimi bedavaya getirmiştim
o dönemdem kalma 4 paket (8 tane) pembe kalmış, benim oğlum olacak çaktırmadan kullanıcam
hiç 170 tl veremem :KK70:

kanguru olarak bacakların tam u şeklinde açılması ve anneye bakması gerekiyor ki kalça kemiğinin formu bozulmasın diye momfort almıştım , 4 aylıkken başladık kullanmaya 13-14 aylığa kadar, karnı toksa koy kanguruya mışıl mışıl uyuyor :KK70:

Yenidoğan mama hakkında bilginiz var mı ? Olurda süt hemen gelmezse yanımızda her ihtimale karşı bulunsun diye ,kızlar özellikle tecrübeliler bir şekilde bilenler varsa yazarsa sevinirim

ilk gün hastane veriyor, benimde oğlum emmeyi becerememişticmama verdiler
ama serçe parmağımı yandan hafif sokup şırınga ile içirmeyi öğretmişlerdi.

Su isisi icin termometre alan oldu mu ben de merak ediyorum. Daha once konusu gecmedi sanirim🤔
Ben aventin cicek seklinde olan termometresinden aldim. Normalde oda sicakligini olcuyor ama suya da konuluyor.
Screenshot_20211013-212007_Chrome.jpg

malum bizim bebekler pandemi ürünü olduğu için evde ne yapsak ne yapsak diye düşünüp çocuk yaptık modunda düşünüyor herkes ben söylediğimde en azından öyle tepkiler almıştım o yüzden çok komiğime gidiyor bu kadar bebek eşyası görmek birde doğum yaklaşıyorkenn…😂
Sorma milletle dalga geciyordum, herkes hamile vs diye basima geldi 😂 Normalde korunuyorduk.
Bir soru da ben sorayım. Meltem smart beşik alacağım gibi, ölçüleri 60x120. Bu boyda nevresim takımı yok, şaka gibi. Küçük beşik, park yataklar için nevresim takımı alan var mı?
Trendyolda tuba kuğu diye bir saticinin cok tatli nevresim takimlari var..Organik pamuk saten.. 1 yasina kadar Yorgan kullanmayacagim icin nevresim takimi degil de bu sekilde 2 adet lastikli carsafini ve yastigini aldim. Ama yastigi da guvenlik acisindan kullanmayi dusunmuyorum. Boyutu 60x120 cm.
Daha farkli desenleri, lastikli, lastiksiz modelleri de var. Ben memnun kaldim.

20211013_211636.jpg

Screenshot_20211013-212702_Trendyol.jpg

Screenshot_20211013-212652_Trendyol.jpg

Lastikli çarşaf arıyorum da. Kumaş alıp diktirecegim ben.
Penye mi dusunuyorsun? trendyoldan lastikli carsaf aldim. Henuz serip kullanmadim ama yikadim kaldirdim. Gercekten yumusacik organik penyeymis.. Markasi Tinylamb
Boyutu 60x120cm
2 tanesi 65 TL. Soyle cok sirin bir kesede geldi. 20210915_114626.jpg

Sancıyı azaltmak için hareket etmenize izin vereceklerini söylediniz bu bile yeterli bence . Katlanırsınız siz nasıl isterseniz o şekilde davranacakmışsınız bu çok güzel.
Ben çatala otururum orda bağırtırlar diye korkuyorum. Doktora sorayım bir sonraki kontrolde böyle mi olacak diye en iyisi. İyi fikir verdiniz.
Aciklik tamamlaninca dogumhaneye indirip catala alıyorlar diye biliyorum.
Abimin esi iki kez dogum yapti aciklik tamamlanana kadar normal odadaydik. Aciklik tamamlaninca dogumhaneye aldilar.
Ama ne pozisyonda dogum yapmak istersin vs. Diye soran olmadi. Hastaneden hastaneye degisiyordur belki de.

Aciklik tamamlaninca dogumhaneye indirip catala alıyorlar diye biliyorum.
Abimin esi iki kez dogum yapti aciklik tamamlanana kadar normal odadaydik. Aciklik tamamlaninca dogumhaneye aldilar.
Ama ne pozisyonda dogum yapmak istersin vs. Diye soran olmadi. Hastaneden hastaneye degisiyordur belki de.

Arkadaşıma açıklık olmadan doğumhaneye alınıp suni sancı vermişler. 2 cm açıklığı varmış. 10 saat kadar sancı çekmiş 4 cm açılmış. Sonra Bebekte risk oluşmaya başlayınca sezaryene almışlar . Öyle bir uygulama kesinlikle istemem. Doktorla konuşmak gerekiyor sanırım.

Arkadaşıma açıklık olmadan doğumhaneye alınıp suni sancı vermişler. 2 cm açıklığı varmış. 10 saat kadar sancı çekmiş 4 cm açılmış. Sonra Bebekte risk oluşmaya başlayınca sezaryene almışlar . Öyle bir uygulama kesinlikle istemem. Doktorla konuşmak gerekiyor sanırım.
Cok kotu ya. :KK43:
Gelinimiz de ilk dogumunda suni sanci aldı.. Ama aciklik olana kadar ozel odadaydi, sancisini odada cekti. Aciklik olunca dogumhaneye aldilar.
Kesinlikle haklisiniz, onceden sorup ogrenmek gerek.

Cok kotu ya. :KK43:
Gelinimiz de ilk dogumunda suni sanci aldı.. Ama aciklik olana kadar ozel odadaydi, sancisini odada cekti. Aciklik olunca dogumhaneye aldilar.
Kesinlikle haklisiniz, onceden sorup ogrenmek gerek.

Odada sancı çekeceksem sorun yok olabilir .

Annemin bana yolladığı Yataş Miniko'da 60×120 üzerinde lastikli çarşaf, alez ve nevresim var ama yeğenlerimin eskisi. İnternetten şunu buldum ben. Çarşıya çıkacağım. Bulamazsam bunu sipariş verebilirim

Benim beşiğim de 60x120, trendyolda düz çarşaf, lastikli çarşaf, uyku seti bulabilirsiniz bu boyutta, ben buldum ☺️

Ben aventin cicek seklinde olan termometresinden aldim. Normalde oda sicakligini olcuyor ama suya da konuluyor.
Eki Görüntüle 2932960

Sorma milletle dalga geciyordum, herkes hamile vs diye basima geldi 😂 Normalde korunuyorduk.

Trendyolda tuba kuğu diye bir saticinin cok tatli nevresim takimlari var..Organik pamuk saten.. 1 yasina kadar Yorgan kullanmayacagim icin nevresim takimi degil de bu sekilde 2 adet lastikli carsafini ve yastigini aldim. Ama yastigi da guvenlik acisindan kullanmayi dusunmuyorum. Boyutu 60x120 cm.

Eki Görüntüle 2932978

Eki Görüntüle 2932973

Eki Görüntüle 2932970

Penye mi dusunuyorsun? trendyoldan lastikli carsaf aldim. Henuz serip kullanmadim ama yikadim kaldirdim. Gercekten yumusacik organik penyeymis.. Markasi Tinylamb
Boyutu 60x120cm
2 tanesi 65 TL. Soyle cok sirin bir kesede geldi.Eki Görüntüle 2932966
Yaa şöyle bi detaylı inceleyince vazgeçtim gibi. Ben en az 2 yaşına kadar odasını ayırmayacağım. O zaman da bu yatak küçük gelir herhalde. Daha büyük bir beşiğe bakayım diyorum. Bu konuda tecrübesi olan var mı? Bizde park yatak vardı aslında ama kızım hiç yatmadı. Başka bebek düşünmediğim için birine vermiştim.

Eki Görüntüle 2932960

Eki Görüntüle 2932978

Eki Görüntüle 2932973

Eki Görüntüle 2932970

Boyutu 60x120cm
2 tanesi 65 TL. Soyle cok sirin bir kesede geldi.Eki Görüntüle 2932966
Tuğba Kuğu ve Tiny Lamb ten ben de alışveriş yaptım kuzu.Tiny Lamb muhteşem Tuğba Kuğu nevresimlerimi dün sipariş ettim bekliorum❤️

Kızlar 3 gündür yoktum yeni döndüm😁😁 istedikleri boyda çarşaf bulamayanlari okudum.Bizim yatağımiz 70×120 ben trendyolda Tuğba Kugudan aldım resim atiorum.Henuz gelmedi siparişim gelince yorumumu guncellicem❤️🌸

Eklentiler

• 2_org_zoom (1).jpg
    2_org_zoom (1).jpg
    398,8 KB · Görüntüleme: 60
  • 1_org_zoom (1).jpg
    1_org_zoom (1).jpg
    400 KB · Görüntüleme: 61
Kanguru rahat, Sling kullanmadim bilemiyorum mevcut durumda sanirim ikizle kullanmak pek mumkun olmayacaktir diye dusunuyorum.
Tam kanguru arayışına girmiştim ki bu yazınızı gördüm. Önerebileceğiniz bir markam/model var mı kanguruda? Yenidoğan aparatlı olanlardan?

Su isisi icin termometre alan oldu mu ben de merak ediyorum. Daha once konusu gecmedi sanirim🤔
Bende yıllardır halihazırda kullandığım bir gıda termometresi var zaten, en başta yoğurt mayalamak için sütün ısısını ölçmek için kullanmak amaçlı almıştım, daha sonra kızartma yağını ölçme gibi işlerde de kullandım. Şimdi de bebeğimde işe yarayacağı için çok mutluyum. Bu arada ikea'nınkini kullanıyorum ben. Son derece memnunum.

Kızlar sayfa sayısı çok olduğu için takip edemiyorum. Mutlaka konuşulmuştur. Mesajımı görenler cevap verebilirse çok sevinirim. Park yatak olarak hangi marka-modeli aldınız? Ayrıca içine nasıl bir yatak tercih ettiniz?
Ben almadım, kardeşim gönderecek ama ondaki kraftın modeli, içinde zaten mermer kalınlığında yani incecik bir yatak almak gerekiyor. Çünkü bebek ilk aylar üst kademe katında duruyor, oradayken de yatak kalın olursa bebeğin düşme riski oluyor. O yüzden mecbur ince yatak alınacak. Zaten bebeğe de o yetiyor.
Alacaksan bir de anne yanı şeklinde açılan model al, o en kullanışlısı.

Bir soru da ben sorayım. Meltem smart beşik alacağım gibi, ölçüleri 60x120. Bu boyda nevresim takımı yok, şaka gibi. Küçük beşik, park yataklar için nevresim takımı alan var mı?
Bendeki park yatağın ebatı 70x120 ve ben 2 takım diktiriyorum yakın bir arkadaşıma. Kendisi bu işlerle ilgileniyor.

Yaa şöyle bi detaylı inceleyince vazgeçtim gibi. Ben en az 2 yaşına kadar odasını ayırmayacağım. O zaman da bu yatak küçük gelir herhalde. Daha büyük bir beşiğe bakayım diyorum. Bu konuda tecrübesi olan var mı? Bizde park yatak vardı aslında ama kızım hiç yatmadı. Başka bebek düşünmediğim için birine vermiştim.
Ben bastan anne yani chicco next2me alacaktım. Baktim 6 aya kadar kullaniliyormus.
Ben de 1 yasindan sonra odasini ayirmayi dusunuyorum. O nedenle chicco dan vazgectim ve ikeadan 60x120 bir karyola tercih ettim.
2 yasa kadar odasini ayirmayi dusunmuyorsan bu boyut kenar korumaliklari vs isin icine girince evet kucuk gelebilir.

Tam kanguru arayışına girmiştim ki bu yazınızı gördüm. Önerebileceğiniz bir markam/model var mı kanguruda? Yenidoğan aparatlı olanlardan?
Bilen bir arkadasim Neko markasini tavsiye etti. Ben hic o modellere bakmiyordum bacaklar ayrik durunca cocuk icin rahatsiz pozisyon gibi geliyordu. Megersem ergonomik durus aslinda oyleymis. Dusunurseniz dolapta vs temiz ikinci elleri de var

Tuğba Kuğu ve Tiny Lamb ten ben de alışveriş yaptım kuzu.Tiny Lamb muhteşem Tuğba Kuğu nevresimlerimi dün sipariş ettim bekliorum❤️
Tiny lamb gercekten yumusacik 🤩
Insallah gelecek olan nevresimlerden de memnun kalirsin. Cok hos modelleri var daha almak istediklerim vardi ama icimde kaldi 😬 Cunku benim aldiklarimi Turkiye'den gelirken arkadaslar, kardesim vs. getiriyor kilo hakkim kisitli diye 2 takimla yetinmek zorunda kaldim 😂

Kızlar 3 gündür yoktum yeni döndüm😁😁 istedikleri boyda çarşaf bulamayanlari okudum.Bizim yatağımiz 70×120 ben trendyolda Tuğba Kugudan aldım resim atiorum.Henuz gelmedi siparişim gelince yorumumu guncellicem❤️🌸
Yatağın markası ne acaba?
Bendeki park yatağın ebatı 70x120 ve ben 2 takım diktiriyorum yakın bir arkadaşıma. Kendisi bu işlerle ilgileniyor.
70 lik mobilya bulamazsam park yatağa döncem sanırım.
Ben bastan anne yani chicco next2me alacaktım. Baktim 6 aya kadar kullaniliyormus.
Ben de 1 yasindan sonra odasini ayirmayi dusunuyorum. O nedenle chicco dan vazgectim ve ikeadan 60x120 bir karyola tercih ettim.
2 yasa kadar odasini ayirmayi dusunmuyorsan bu boyut kenar korumaliklari vs isin icine girince evet kucuk gelebilir.
İkeaya baktım, 70 cm yok maalesef.

X