Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar küçük bi tavsiyede bulunmak istedim. Yenidogan bebek için uyku tulumuna hiç gerek yok boşuna masraf etmeyin. Ben de kızım da aldım. Bi iki kere giydirmişimdir. Bebek zaten hareketsiz yatıyor dönemiyor ki üstünü filan açsın.ayak tarafı gevşek şekilde Kundak ve üzerine zaten battaniye yada yorgan ne kullanırsanız yeterli oluyor. Bi de bebek sürekli uyudugu için sürekli uyku tulumuyla durmak zorunda kalacak.Altını açarken filan Giydir çıkar o da sıkıntı oluyor.

Kızlar küçük bi tavsiyede bulunmak istedim. Yenidogan bebek için uyku tulumuna hiç gerek yok boşuna masraf etmeyin. Ben de kızım da aldım. Bi iki kere giydirmişimdir. Bebek zaten hareketsiz yatıyor dönemiyor ki üstünü filan açsın.ayak tarafı gevşek şekilde Kundak ve üzerine zaten battaniye yada yorgan ne kullanırsanız yeterli oluyor. Bi de bebek sürekli uyudugu için sürekli uyku tulumuyla durmak zorunda kalacak.Altını açarken filan Giydir çıkar o da sıkıntı oluyor.
Ben de bunu aralarda demeye çalıştım. Bu mesajla daha derli toplu oldu tabi. 🤗

Benim de direkt belime, kasiklarima vurup sertleşme oluyor 😒 yuru yuruyebilirsen hadi bagalim.
Ya kiyamam sağlıkla kavuşun da insallah, hic bsy olmasa da suni sanci cok kullanılıyor öyle düşün, hepimiz tadina bakabiliriz yani 🙈 korkma hic, dogunca pit bitiveriyormus hem herkes oyle diyor 🤭 ben de biraz daha içerde dursun istiyorum bari 36+ya kadar, sonrasinda gelse de cok korkmayacagim, bir 10 güncük geçsin, ha gayret 😂
İnşallah canim, hepimiz saglikla kavusalim minnoslarimiza 🤲
Evet aynen, baya yorum okudum ben de. Suni sanci ile dogum yapanlar bile dogum esnasinda cok sanci cektim ama bebegimi gorunce ne agri ne sizi kaldi diyorlar.. 😍

Okuduklarima gore yatarak, dinlenerek cok riskli hamileliklerde bile dogumu haftalarca erteleyebiliyorlar. 10 gun ne ki 38. Haftalari da gorursun Allahin izniyle insallah 🥰

Benim burasi cok soguk, bi de hastaneden istediler 🙄
Ben bosa masraf etmedim, bunu kabul etmiyorum 🤣

Oyle valla.
Kucuk kaynim henuz nisanli. Gecenlerde is degistirdi, eksik maas alacakti birkac ay sonra maasi artacakti..
Nisanlisi kayinvalidemi arayip yurt disindaki abisi ( eşim ) destek olur, para yollar demis :confused:
Canim benim yaa ne şirin bir elti. :KK53:
Ayyyy alıp bir güzel seveceksin o eltiyi ne düşünceliymiş maşallah 😂 ya kardeş dese yine bir nebze anlarım da elti ne diye abisinden para ister onu hiç anlamıyorum. Biraz zorluk çek kendin yap evini de mi başkası geçindirecek? 😂

Dün ben de bunu düşündüm ya normal uyurken de mi ona yatırıyorsunuz? Şu ana kucağından da alacağım ikisi aynı işi sallananmi görüyor yoksa cehalet kanayan yaramız 😂
Ben de babyjemkni aldim yumus yumus cok guzel. Uyurken ona cirtlardan sabitleyebiliyorsun yemek flan yaparken dusecek derdi olmaz die dusundum. Bide asik dusuncem gece uykusuna onda alistirmakti, gunduz anakucaginda da olabilir sanki duruma gore artik😂

Evet Mervecim. Ara ara bahsettiğim şu doktor kızı arkadaşım. Kolları böyle sabit olacakmış yoksa gece çok sık uyanırmış. Ama bacakları serbest olacakmış. Kalça çıkığı olurmuş yoksa.
Ya bırak deseydin bunları valla kundak sevmeyen sevmiyor napıp edip çıkarıyor kolları 🤣Allah’ın izniyle bişey olmaz deneye deneye öğreniliyor öyle demeyle yapılmıyor ki

X