Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sağlıkla gelsin öncelikle. 🥰 kesinlikle bebek taşıma şalı (sling diye mi yazılıyodu hatırlayamadım), kanguru almanı öneririm. 4 aylık olana kadar slingle sonra da 10 aylık olana kadar kanguruda taşıdım. Bebek arabamız travel sistemdi. Çok ağır hantaldı. Kapanınca da öyle küçük olmuyor yine kocaman bi şey. Onun için kapanınca çok yer kalamayan, çok da ağır olmayan bi şey almanızı öneririm. İlk başlarda bebek arabasına alışamamıştım. Sanki bebeğimi koruyamıcak gibi hissediyodum. Hamileyken de karnımı tutunca güvende hissederdim. Doğduktan sonra kendime bağlayınca aynı şekilde güvende hissettim. Doğumunuz ne zaman bilmiyorum. Kanguruyu yaz sıcakları başladığı için bırakmıştım. Yazın kullanılmıyor maalesef :KK43: siz sıcak, çocuk sıcak, çok terletiyor. Onun dışında reflü yatağını öneririm. 7 ay gece gündüz reflü yatağında yatırdım. Bol bol ağız mendili alın derim. Bizimkinin ilk yıl ağız suyu o kadar aktı ki. Üstünü değiştirirdim 2 dk sonra bi bakardım haydee ıslanmış önü😅 örümcek/yürüteç kesinlikle önermiyorum. Etrafımda çocuğu kaza geçiren çık fazla insan var Allah korusun. Onun yerine ilk adım arabaları var. Hem önünde oyuncakları var hem de arkasından tutunup kalkıyor, yürüyor vs daha sağlıklı. Kulakiçi ateş ölçer almanızı tavsiye ederim. Alından ölçenler çabuk bozuluyor ve çok da doğru ölmüyor açıkçası. (Bi arkadaşımın vardı alından ölçen, bozulmuş yüksek gösteriyormuş. Çocuğun ateşini ölçüyor yüksek çıkıyor. Hastaneye gidiyorlar, acilde beklerken başka bi aile diyo ki hemşire yok bizimkinin ateşini bi ölebilir misiniz? Neyse ölüyorlar, çocuğun ateşini 42 çıkınca kadın bayılmış🙄) biz bir de kol altından ölçtüğümüz klasik ateş ölçeri bulunduruyoruz. Birinde yüksek çıkarsa, diğeri teyit amaçlı. Onun dışında burun aspiratör, serum suyu olmazsa olmaz :) yine ilerisi için ek gıdaya başladığında silikon mama önlükleri var onlar çok iyi oluyor. Önünde cebi oluyor bi de. Kullanınc yıka kaldır mis gibi. Vs vs konu çok uzun biraz daha düşünürsem daha çok şey çıkar:)
Aklınıza geldikçe eklerseniz çok seviniriz. 🤗

ben dolaba yerim olmadığı için çekmeceli beşik almıştım, ilk aylarda yetmişti bana 4 tane çekmecesi var. sonra olmayanları kaldırınca yenilere yer açılıyor zaten.

arkadaşlar söylemiş hepsini ama,
bol bol ağız mendili
ıslak mendil
çıtçıtlı body

yan yatırmak en doğrusu bence uykuda kusma ihtimaline karşı, ama reflü yastığı çok da şart değil bence. ben battaniyesini rulo yapıp arkasını destekliyordum sıkıntı yaşamadık hiç.

benimki de kış bebeğiydi, ben gecelik giymiştim ama önü yani göğüs kısmı emzirebilmek için ayrı, arkadan birleşik. emzirme için çok rahattı ve öyle dantelli falan değildi gayet spor. isteyen olursa atarım görseli şu an telefondan girince zor geldi 😂

İnternetten görmeden aldık şüphelerimiz vardı ama ben kaliteli buldum. Kumaşının dokusu hoşuma gitti. Henüz kullanmadık. Sahibini bekliyor :)
Biz de aynı durumdayız, mağaza satışı yok sanırım ya da ben bulamadım. Bu da insanı biraz endişelendiriyor. Hayırla gelsin kullansın sahibi inşallah 💚

70×130 ya da 60×120 ahşap beşiklerden alacağım anne yanı da olabiliyor bi tarafı inip kademeli yükseklik ayarı da var. Onda zorlasan 3 4 yaşına kadar yatar. Ben en fazla 2 2,5 yaşa kadar onda yatırıp montesssori almayı düşünüyorum.
Mervoş link atsana ben de bakayım buna

Bebekler donmeye başladıkça kolunu bacağını carpar diye ahsap parmakliklar sizi tedirgin etmiyor mu?
Park yataklardaki plastik ve polyester malzeme kadar tedirgin etmiyor. Korumalıkları olacak yetersiz grlirse daha kalın korumalıklar kullanırım diye düşünüyorum.

Screenshot_20210708-145129_Hepsiburada.jpg

Şu da sepetimde.

X