Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben bebek bakım eğitimi aldım bir hemşireden, dediğin gibi filede yıkama dedi bana bebeğin vücudunu suyun içine sok o şekilde yıka dedi filede yukarda kaldığı için üşürlermiş hemde suyun içine soka soka yıkarsan daha mutlu olup suyu severlermiş :KK68:
Çok doğru ne varsa eskilerde var yeni şeyler iyi ama sonuç güzel olmuyor bazen 😝 Bnde küvete kirli çamaşırlarını serip ılık suyla ohh mis bıcı bıcı yapsınlar 🥰

Ay ne zaman düştü 1000 tl'ye, bir daha ne zaman girer acaba indirime 1 ay içinde girer mi ki bebim bebiş erken gelebilir de o yüzden ben beklerim ama o bekler mi bilemedim ahahhaha
Geçen hafta pazartesiydi sanırım. Bilemiyorum ki canım daha önce yakın iki kere daha girdi yakalayamamıştım, tekrar girer mi ne zaman girer bilinmez. Erken doğum riskin varsa şansa deyip al öyleyse 😅

Geçen hafta pazartesiydi sanırım. Bilemiyorum ki canım daha önce yakın iki kere daha girdi yakalayamamıştım, tekrar girer mi ne zaman girer bilinmez. Erken doğum riskin varsa şansa deyip al öyleyse 😅
Güle güle kullan canım bakayım bende takipte kalayım şansıma artık, çok teşekkürler :) peki sen içine yatak aldın mı bu reflü yataklarından alacağım zaten ilk zamanlar onda yatırılıyormuş ama sonrası için almak gerekir sanırım değil mi ?

Güle güle kullan canım bakayım bende takipte kalayım şansıma artık, çok teşekkürler :) peki sen içine yatak aldın mı bu reflü yataklarından alacağım zaten ilk zamanlar onda yatırılıyormuş ama sonrası için almak gerekir sanırım değil mi ?
Sağ ol canım, hepimiz inşallah. Henüz almadım Yataşın cottony veya twiny yataklarından birini düşünüyorum. Mağazaya gidip görmem lazım. İçinde matı var aslında, başka yatak kullanımına gerek yok yazmışlar ama bana biraz ince geldi. Belki yere falan oynaması için yatırdığım zaman o matı sererim diyorum.

Sağ ol canım, hepimiz inşallah. Henüz almadım Yataşın cottony veya twiny yataklarından birini düşünüyorum. Mağazaya gidip görmem lazım. İçinde matı var aslında, başka yatak kullanımına gerek yok yazmışlar ama bana biraz ince geldi. Belki yere falan oynaması için yatırdığım zaman o matı sererim diyorum.
Anladım canım çok teşekkürler :KK200:

dandik içlik demişken aahaha şimdi zıbın diyince bir iç zıbın varmış böyle bağlamalı arkadan onlardan aldınız mı ben hep alttan yada yandan çıt çıtlı zıbın aldım atlet yerine giydirmek için ama hani zıbın olan takımlarda varya alt üst bunların içine de bu çıt çıtlı atlet zıbın giydirilir değil mi o iç zıbına gerek var mı sizce bağlamalı olana.

Ay anlatabildim mi acaba ahaha fotoğraf mı eklesem ?
Kruvaze zıbınların varsa yeterli o eski usullere gerek tok çift kat olacağı için önü yeterli olur 🤣

Tecrübeli annelerden, teyzelerden,halalardan kullandıkları ürünlerden işe yarayan ve yaramayanları öğrenmek istiyorum. Şunu kesin al ya da şunu kesin alma dediğiniz ne var?

Tabi hamile arkadaşlarımdan da yorumlar bekliyorum.
Çok fazla küçük küçük kıyafet alma bence sonra giyilmiyor hemencecik büyüyor 😅

Kruvaze zıbınların varsa yeterli o eski usullere gerek tok çift kat olacağı için önü yeterli olur 🤣

Aynen. Ben o içliği bile almadım annem kruvaze zıbınlardan koydurdu hastane çantasına hep. Göbek düşene kadar en rahat onlar olur dedi.

Aynen. Ben o içliği bile almadım annem kruvaze zıbınlardan koydurdu hastane çantasına hep. Göbek düşene kadar en rahat onlar olur dedi.
Ayne öyle ondan varsa gerek yok. Ben şimdi onludan çıkmısken 1 tane var veririm içeri iyi yıkayamazlar filan zaten. Onu giysin.

Bu arada ben bu hastane çıkışlarından 10 lu falan almadım, şimdi videolara bakıyorum hani hemşireye verilecekler diye ayırıyoruz ya kıfayetleri. Bakıyorum o 10 lu olanın içinde olan herşeyi koyuyorlar yani iç zıbın zıbın tulum alt hepsi niye veriliyor ki hemşireye mesela zıbın üstüne tulum şağkası eldiveni yetmiyor mu ?

Kafam karıştı bu konuda, bizde çok battaniye var mesela o yüzden 10 luya gerek duymuyorum ben ama lazım diyorsanız 1 tane alayım kıslar:emir_bebek:

ben 10 lu almıştım, hepsini kullandı kış cocugu olduğu için
zıbın - patikli pantolon - tulum - şapka - eldiven - battaniye sarıp vermişlerdi.
Peki bebişleri hastanede yıkatıcaz mı yoksa bir hafta beklicez mi🙄

hastanede yıkamazlar sadece siliyorlar, sadece anne karnında kaka yapan bebekler yıkanır.
4-5 gün sonra yıkanabiliyor illa yıkanması gerekirse ,üzerinde kremsi tabaka dünyaya alışmaları için ihtiyac.
ben göbek bağı 6cı gün düştü o zaman yıkamıştım.

Son düzenleme:
Kızlar ben bebemin kıyafetlerini dün bugün yıkadım🙈 muhtemelen erken diyeceksiniz ama benim biraz ağır geçtiği için ailemle kalyrum kendi evime gelemiyorum, kontrole gelmişken onları halledeyim dedm dolabımız da gelince ütülenip asılacak inşallah 🥰

Eklentiler

• PicsArt_09-21-07.47.06.jpg
    PicsArt_09-21-07.47.06.jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 91
Peki bebişleri hastanede yıkatıcaz mı yoksa bir hafta beklicez mi🙄
Hemşire bana göbek kordonu düşene kadar yıkatma dedi, zaten ilk doğduğunda orda kan vs lekeler varsa silerek temizliyorlarmış ve bebeğin üzerinde olan beyaz tabaka cildi için çok faydalıymış onun yıkanmaması gerekiyormuş. Pis değil o dedi bebek onu cildine emsin yıkatma dedi. Sonrada göbek bağı düşünce yıkarsın ancak oldu da yıkaman gerekti hani çok kaka old vs o zamanda göbek bağını tampon hareketlerle pamukla mutlaka kurut dedi enfeksiyon kapmasın diye.

ben 10 lu almıştım, hepsini kullandı kış cocugu olduğu için
zıbın - patikli pantolon - tulum - şapka - eldiven - battaniye sarıp vermişlerdi.

hastanede sadece yıkamazlar siliyorlar, sadece anne karnında kaka yapan bebekler yıkanır.
4-5 gün sonra yıkanabiliyor,üzerinde kremsi tabaka dünyaya alışmaları için ihtiyac.
ben 6cı gün yıkamıştım.
hepsini üst üste mi giydirdiler hem zıbın hem alt heem tulum o zaman ona göre alayım ben mesela fotoğraf ekledim burdaki tüm parçaları üst üste giydiriyorlar o zaman çok kalın oolmuyor mu ya öyle

1632243302158.png

X