Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yorumlardan sonra molfix mantıklı geldi deneyerek göreceğiz her bebek farklı tabi
İlk bebegim olcagı için prima pure ile başlamak istedim ama aklımda hep molfix pure var.
Ablamda ilk bebeginde prima kullanmıştı bi çok bez denedi sleepy fln en son bim yada a101 di tam hatırlamıyorum ordan bez alıyodu en iyi o gelmişti. 2. bebeginde molfix iyi gelmişti ama acil durumlarda yine yukardaki marketlerdn bez kullandı bi sıkıntı yaşamadı.
Dediğin gibi her bebek farklı inşallah çok deneme yapmadan kısa sürede hem cebimize uygun hem popoya uygun bezi buluruz😂😂

Kızlar aldığınız ürünleri liste olarak yazsanız yada link verseniz puset eşya vs gibi .
Mesela bebekler için hangi pişik kremini veya yüz kremlerini kullanacaksınız. Bebek bezi olarak hangisini almalı..
Anne için çatlak kremleri yada göğüs için mesela hangi kremler.
Benim arkadaşım çatlakları için bepanthol ve kantaron yağını karıştırıp kullanmıştı hiç çatlağım olmadı demişti bende aynısını yapmak istiyorum mesela sizin önereceğiniz nedir
Ben incia catlak kremi kullanıyorum, memnunum, catlaga meyilli cildim var, suan catlagim olmadi ama sonuna dogru olursa bilemem.

Hanımlar merhaba 😊
2 bebek arabası arasında kaldım belki aranızda duyan gören vardır bu bebek arabalarını. Biri yoyko city (internetten satışı var hepsi buradadan) diğerinde e bebekte internetten satışı var mağazalarda yok oda baby plus galaxy. Fotoları ekledim. Sizin çevrenizde kullanan var mı? Yada duydunuz mu?

Eklentiler

• D3B6EF92-2719-47D7-BDF7-F2CB97E067A8.png
    D3B6EF92-2719-47D7-BDF7-F2CB97E067A8.png
    329,5 KB · Görüntüleme: 73
  • 42130D39-3453-4ADB-8C4B-A84AAAB0C27C.png
    42130D39-3453-4ADB-8C4B-A84AAAB0C27C.png
    354,9 KB · Görüntüleme: 75
Kızlar aldığınız ürünleri liste olarak yazsanız yada link verseniz puset eşya vs gibi .
Mesela bebekler için hangi pişik kremini veya yüz kremlerini kullanacaksınız. Bebek bezi olarak hangisini almalı..
Benim arkadaşım çatlakları için bepanthol ve kantaron yağını karıştırıp kullanmıştı hiç çatlağım olmadı demişti bende aynısını yapmak istiyorum mesela sizin önereceğiniz nedir
Aslında hep linkler verdik üzerine konuştuk. Bi ara ben liste filan da paylaştım. Ama genelde anlık ilerliyoruz. Kafana takılanı gel sor birisi illa ki cevap verecektir.

Çatlak işi sans işi lierac ve bio oil özellikle doğal formüllü olan en çok kullanılan memnun kalınanlar. Ben incia kullandım ben de memnunum sanırım çatlağa meyil de yok bende. Ama bu ara karnım dev gibi oldu incia çok yoğun çok çok fqzla kullanmak gerekiyor. Sanırım yağ alacam ben de uygulaması daha kolay olur. Kreme 16. Haftada başladım. Yaz diye yağ istememiştim.

Göğüs kremi lansinohun kavanozda olanı doğal içerikliymiş o olabilir. Ben yine incia da alabilirim incia genel olarak hep temiz içerik.

Bebek için de sampuan vs. Incia alacaktım ama mustela gramaj olarak hesaplayınca uyguna geldi. Mustela aldım. Hoşgeldin bebek seti.

Puset almadım bebek arabamız pierre cardin capsüle kabin tipi. Kullanmak için sabırsızlanıyorum.

Besik ahşap aldım vivenseden. 2 kapaklı dolap ve 4lü şifonyer yine vivenseden.

Kabaca böyle benim.

Kendim için Hindistan cevizi yağı ile kantaron yağı sürüyorum. Belli olmaz son gün bile çatlayabiliyormuş insanlar.

Bebek bezi prima Premium Care aldım. Bakalım totosu neyi severse ona göre devam ederim. Pişik kremi de bepanthol aldım.

Bebek arabası 4baby aldım. Hem uygun fiyatlı hem kullanışlı geldi. Puseti de birlikte takım.

Beşik anne yanı ahşap olanlardan aldım onun dışında bir de oda takımı aldım.

Kıyafet ise çok fazla eşya almadım. Hediye gelen olursa elimdekiler boşa gitmesin diye düşünerek almadım. Ola ki ihtiyaç olursa öyle sipariş vereceğim.

Banyo küvet vs de a101den aldım.

İndirimleri takip etmek lazım.

Hanımlar merhaba 😊
2 bebek arabası arasında kaldım belki aranızda duyan gören vardır bu bebek arabalarını. Biri yoyko city (internetten satışı var hepsi buradadan) diğerinde e bebekte internetten satışı var mağazalarda yok oda baby plus galaxy. Fotoları ekledim. Sizin çevrenizde kullanan var mı? Yada duydunuz mu?
Yoyko city görümcemin var. Devasa. Puseti de diğer pusetlere göre geniş geldi bana.

Esim Misirli.
Biz ingilizce iletisim kuruyoruz esimle ama annesi ingilizce bilmiyor ve ben de onlarin dilini bilmiyorum. Zaten farkli ulkelerdeyiz. Boyle gayet mutlu mesut bir kayinvalide-gelin iliskimiz var. :KK53:
Ayni sey eltilerim icin de gecerli :KK6:
Çok iyi. Arapça öğrenme şansınız da var, ne güzel. Çocuğunuz en az 3 dil bilerek büyüyecek. Ay ne güzel şey ya hey maşallah. Allah bir ömür mutlu mesut etsin. ☺️

Alakasız çünkü gıda alerjisi diye birşey var

Gıda alerjisiyle dokunan bezin pek ilgisi yok ki. O çocuğun her türlü alerji olacağı varmış. Ne yapsanız bakım da yapsanız azaltırsınız ama tam engellemez. Hatta bazen dokunmayan şeyler başka bir gıdayla etkileşime girdiğinde dokunur. Ama bezden kaynaklı pişikle doğrudan ilgili değil.

Gıda alerjisiyle dokunan bezin pek ilgisi yok ki. O çocuğun her türlü alerji olacağı varmış. Ne yapsanız bakım da yapsanız azaltırsınız ama tam engellemez. Hatta bazen dokunmayan şeyler başka bir gıdayla etkileşime girdiğinde dokunur. Ama bezden kaynaklı pişikle doğrudan ilgili değil.

Var maalesef. Bazı gıdalar daha asidik yapıda dışkılamaya sebep oluyor alerjik bünyelerde. Hatta dışkı sebebiyle bile olmasa cildin derisinde hassasiyete sebebiyet veriyor.

Zaten hep yaziyoruz, ilk sayfalardan beri okursaniz gorursunuz, faydasi olur.
Puset be safe
Pisik kremi burts bees
Catlak yagi badger (hic catlagim yok henuz, sadece bunu kullaniyorum)
Gogus icin doguma bir ay kala lansinoh balm
Bunlar benim dogal ve temiz icerikli diye tercih ettiklerim. Arkadaslr farkli urunler de paylasmisti

Var maalesef. Bazı gıdalar daha asidik yapıda dışkılamaya sebep oluyor alerjik bünyelerde. Hatta dışkı sebebiyle bile olmasa cildin derisinde hassasiyete sebebiyet veriyor.

Evet işte o gıdalar alerji yapıyor yıkasan da paklasan da. Ama bezle doğrudan ilgili değil. Alerjisi varsa ekstra dikkat etmekten başka yapacak bir şey yok.
Tabi biraz daha doğal yakın bez tercih etmek lazım ama hiç biri doğal değil.

Hanımefendi annesinin kullandığı bezleri kullanır ne yapalım, yaşamadan bazı şeyler anlaşılmıyor.

X