Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben hala cok kotuyum bulanti+yanma +eksime tukuruk salgisi vs..tavan yapmis durumda okadar istahsizimki hic bisey yiyemiyirum bu saaten sonrada geçeceğine asla inanmıyorum.saglikla gelsinler ınş

Kusarken kanamayı da ben ekleyim :) sadece hamur işi yiyebiliyorum. Canım yemek yemek istiyor. Açım. Prilam özellikle iştahı açıyor. İçmediğim gün ben de iştahsızım.
Meyve sebze kuruyemiş her şey kusturuyor.

Öyle ya cinsiyeti benimkş ta 19 da göstermişti. O vakte kadar alışveriş yapmadım. Tam o sırada bir arkadaşıma kız denilen bebeği erkek doğdu :KK70: öyle olunca detaylı ultrason bekledim. Bulantıların hafiflemesini bekledim. Derken daha yeni yeni bitti alışveriş mevzusu. İnsan henüz hissedemeyince bebek evde bir yerlerde görünür olsun istiyor. Hareketleri falan hissettikten sonra nasılsa alınır yapılır modunda giriyorsun.

Evet Zeyno cinsiyeti söyleseler bile ortak renkler alın diyorlar.
Benim görümceme de erkek dediler, son haftalar kız dediler onlarda çoğu şeyi mavi almışlardı.
Öyle kullandılar ama olsun bence renk olarak hani daha çok ortak krem, sarı, beyaz falan alınsa daha güzel olur :)

Sen 19 u iyi beklemişsin ben şimdi öğrensem diyorum :KK70:

Evet Zeyno cinsiyeti söyleseler bile ortak renkler alın diyorlar.
Benim görümceme de erkek dediler, son haftalar kız dediler onlarda çoğu şeyi mavi almışlardı.
Öyle kullandılar ama olsun bence renk olarak hani daha çok ortak krem, sarı, beyaz falan alınsa daha güzel olur :)

Sen 19 u iyi beklemişsin ben şimdi öğrensem diyorum :KK70:

Bende 14te gösterir diye heyecanla gitmiştim göstermedi cadı kızım. :)
Ben de pembe almadım gelen hediyeler hariç :) genelde bej,sarı, mint falan aldım. Normalde de öyle renkleri severim zaten. Yine de insan bi bekliyor cinsiyeti belli olsun diye. Bir de 22ye kadar ayağa kalkamayacak sadece doktora gidecek kadar yaşıyordum. Sürekli kusunca değil avmye gitmek, internetten bile alışverişe bakamıyordum.

Kusarken kanamayı da ben ekleyim :) sadece hamur işi yiyebiliyorum. Canım yemek yemek istiyor. Açım. Prilam özellikle iştahı açıyor. İçmediğim gün ben de iştahsızım.
Cnim prilam hic fayda etmedi bende dedigin gibi karbonhidrat tek iyi geliyir bana diger turlusu sebze meyve asiri yanma ve safra ypiyor aninda kusuyorum.hele tukuruktwn artik bunaldim surekli bi uzgunluk hali var bende cunku cok agir geciriyorum Rabbim affetsin bazrn sinirden artik çatlıyorum.yine diyorum yine yine istisnalari geciyorum ama kiz bebek gebelikleri cok agir geciyor en azindan bende oyle oldu.suan kiz kardesimde 13 haftalik gebe oda cok agir geciriyor oglunda gobek buyumesi disanda hic bisey anlamamisti keza bende oyleyim eger onunkide kizsa artik bilimsel olarak tamamen cinsiyetle alakali diyecegim

bulantı yüzünden yiyebildiğim hamur işleri yüzünden ilk üç ayda 5 kilo aldım :KK14:

Ay isim işine hiç girmeyelim en zor kısmı olacak benim için :KK70:
Oğlunun belli mi :)
evet biz hiç zorlanmadık canım kızı ben koyacaktım oğlanı babası kızım ismi hazırdı zaten en baştan erkek olduğunu duyunca babasına kaldı top oda alparslan istiyor, büyük ihtimalle alparslan olucak:KK36:

Cnim prilam hic fayda etmedi bende dedigin gibi karbonhidrat tek iyi geliyir bana diger turlusu sebze meyve asiri yanma ve safra ypiyor aninda kusuyorum.hele tukuruktwn artik bunaldim surekli bi uzgunluk hali var bende cunku cok agir geciriyorum Rabbim affetsin bazrn sinirden artik çatlıyorum.yine diyorum yine yine istisnalari geciyorum ama kiz bebek gebelikleri cok agir geciyor en azindan bende oyle oldu.suan kiz kardesimde 13 haftalik gebe oda cok agir geciriyor oglunda gobek buyumesi disanda hic bisey anlamamisti keza bende oyleyim eger onunkide kizsa artik bilimsel olarak tamamen cinsiyetle alakali diyecegim

Cinsiyetten değil daha çok hormonlar ile ilgili bir durum olduğunu söyledi doktorum. Bazı gebelik şerde vücut progestan fazla salgılıyormuş ondan kaynak bir bulantı oluyormuş. Bir de meyve asidi geçici alerjik reaksiyona sebep olabiliyormuş bazı gebeliklerde. Prilam bana da ilk zaman iyi gelmedi gerçi daha bugün 10 kere kusmaya gittim ne kadar iyi geldiği meçhul. Ama zofer dahil başka ilaçlar kullandım, serumla da aldım. Hiç biri fayda etmedi en azından prilam iştahı biraz açıp uyku yapınca günü geçiriyor en az yan etkiyle.

Bende 14te gösterir diye heyecanla gitmiştim göstermedi cadı kızım. :)
Ben de pembe almadım gelen hediyeler hariç :) genelde bej,sarı, mint falan aldım. Normalde de öyle renkleri severim zaten. Yine de insan bi bekliyor cinsiyeti belli olsun diye. Bir de 22ye kadar ayağa kalkamayacak sadece doktora gidecek kadar yaşıyordum. Sürekli kusunca değil avmye gitmek, internetten bile alışverişe bakamıyordum.

Kusma çok kötü çok duyuyorum çok kötü oluyor cidden.
Ben sadece sabahları bazen de gün içinde yaşıyorum ama size göre baya iyiyim.
Daha hiç kusmadım :KK49:
Rabbim yardımcınız olsun boşuna demiyorlar cennet anaların ayaklarının altındadır diye :KK200:
Zeyno ben normalde de pembeyi hiç sevmem bir aralar bu gelinlerin pembe takıntısı vardı ya o zaman iyice tiksindim.
Kız çocuklarını sadece pembeyle büyütüyorlar onu da sevmiyorum.
Bana göre rengin cinsiyeti yok.

Kızı da erkeği de her rengi giymeli :)

evet biz hiç zorlanmadık canım kızı ben koyacaktım oğlanı babası kızım ismi hazırdı zaten en baştan erkek olduğunu duyunca babasına kaldı top oda alparslan istiyor, büyük ihtimalle alparslan olucak:KK36:

Adıyla yaşasın çok güzel :KK200:
Ben kız da olsa erkekte olsa kendim koyacağım eşim biraz delirtiyor beni ona bırakamam :bicak:

Harika :KK70: ilk aylar onu da yiyemediğim için 22ye kadar çok kilo verdim. Sonra sonra aldım hala eski kıyafetlerime sığıyorum ama. Bir tane hamileler için eşofman aldım hepi topu.
Bende deprasyon sebebi resmentartıda 5 kiloyu gördüğüm andan itibaren kendimi frenledim doğuma kadar max. 16 kilo aklma sınırı koydum kendime

Kusma çok kötü çok duyuyorum çok kötü oluyor cidden.
Ben sadece sabahları bazen de gün içinde yaşıyorum ama size göre baya iyiyim.
Daha hiç kusmadım :KK49:
Rabbim yardımcınız olsun boşuna demiyorlar cennet anaların ayaklarının altındadır diye :KK200:
Zeyno ben normalde de pembeyi hiç sevmem bir aralar bu gelinlerin pembe takıntısı vardı ya o zaman iyice tiksindim.
Kız çocuklarını sadece pembeyle büyütüyorlar onu da sevmiyorum.
Bana göre rengin cinsiyeti yok.

Kızı da erkeği de her rengi giymeli :)

Ne kadar büyük nimet var ya. İnşallah hiç bulantısız sorunsuz atlatırsın gebelik sürecini.
Ben de ya normal hayatımda da hiç sevmem pembeyi. Gelen pembeler Allahtan pudra, yavru ağzı falan. Cart pembe olsa kullanmam tahmin ediyorum. Renk ve cinsiyet noktasında aynısını düşünüyorum. Ne var yani kızım mavi giyinse.

Adıyla yaşasın çok güzel :KK200:
Ben kız da olsa erkekte olsa kendim koyacağım eşim biraz delirtiyor beni ona bırakamam :bicak:
:KK48: valla koyulan her isme yorum yapıldığı gibi bizim ismide beğenmeyenler var ama biz çok beğendik çok içimize sindi başka isim aklımıza bile gelmiyor.

Bende deprasyon sebebi resmentartıda 5 kiloyu gördüğüm andan itibaren kendimi frenledim doğuma kadar max. 16 kilo aklma sınırı koydum kendime

Verilir inşallah onlarda. Ya senelerce kilo almaya çalıştım hamileyken bile verdim :KK70: şimdi alınca herkes diyor ki ideal kilo bu doğurunca verme sakın sanki elimde gibi :-)

Ne kadar büyük nimet var ya. İnşallah hiç bulantısız sorunsuz atlatırsın gebelik sürecini.
Ben de ya normal hayatımda da hiç sevmem pembeyi. Gelen pembeler Allahtan pudra, yavru ağzı falan. Cart pembe olsa kullanmam tahmin ediyorum. Renk ve cinsiyet noktasında aynısını düşünüyorum. Ne var yani kızım mavi giyinse.

Regli ağrılı geçenlerin hamileliği iyi geçermiş diye bir şey duydum.
Cidden bende öyle oldu.
Az kaldı Zeyno bebişlerimizi kucağımıza alınca hepsi geçecek :anne: :anne:

Regli ağrılı geçenlerin hamileliği iyi geçermiş diye bir şey duydum.
Cidden bende öyle oldu.
Az kaldı Zeyno bebişlerimizi kucağımıza alınca hepsi geçecek :anne: :anne:

Aa cidden mi. Benim hiç ağrılı geçmezdi sebebi bu mu ki :)
İnşallah çok az kaldı sağlıkla sıhhatle kolaylıkla gelsinler. Gelirken bulantı da gidi versin.

X