Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Eller🫠🫠 Gel gel geel yapışında yiyip ısırası geliyor insanın🥰🥰
Bebeklerimiz bal🥰

Chicco polly 2 start
Merhaba, bende bu hafta pregonun bir mama sandalyesini aldım ama oturma alanı epey dar görünüyor. Sizin sandalyenizin oturma alanı kaç cm acaba biliyor musunuz netten baktım göremedim :KK43: Bizimkinin enini düşününce bu çok konforlu görünüyor.

Yatak konusunda bir şey sormak istiyorum. Yorumlarda montessori yataktan bahsedilmiş. Kaç yaşından itibaren bu yatağı kullanıyorsunuz ya da kullanmayı düşünüyorsunuz. Alçak çünkü, hareket etmeye başladıktan sonra güvenli olur mu emin olamadım.

Ayrıca bu yatağa geçene kadar ne kullanılıyor?

Yatak konusunda bir şey sormak istiyorum. Yorumlarda montessori yataktan bahsedilmiş. Kaç yaşından itibaren bu yatağı kullanıyorsunuz ya da kullanmayı düşünüyorsunuz. Alçak çünkü, hareket etmeye başladıktan sonra güvenli olur mu emin olamadım.

Ayrıca bu yatağa geçene kadar ne kullanılıyor?
Alçak olması tam olaran istenen şey. Kendisi inip çıkmalı. 1 yaşından sonrası için düşünüyordum ama muhtemelen geceleri beraber uyumaya devam ederiz😂🥰
Odasına 2 yaşında geçirmeyi düşünüyorum. 3 de olabilir 😂😂😂
Ama ilk aylarından beri gündüzleri mutlaka odasında vakit geçiriyor. Yürümeye başlayınca daha çok yatağında odasında oyunlar oynar inşallah

Alçak olması tam olaran istenen şey. Kendisi inip çıkmalı. 1 yaşından sonrası için düşünüyordum ama muhtemelen geceleri beraber uyumaya devam ederiz😂🥰
Ama ilk aylarından beri gündüzleri mutlaka odasında vakit geçiriyor. Yürümeye başlayınca daha çok yatağında odasında oyunlar oynar inşallah

Öncelikle teşekkür ederim yanıt için.

Montessori mantığını, çocuğa özgürlük alanı tanıma amacını biliyorum. Hatta bir bütün olarak eğitim sisteminden neleri alıp uygulayabilirim diye okumalar da yapıyorum.

Ama doğrudan montessori yatak alacağını söyleyenler olmuş konuda. Çok küçük yaşlar için geceleri güvenli olmayacağını düşündüğüm için kullananların yorumunu merak etmiştim. Bence de 3 daha uygun bir yaş mesela. O zamana kadar anne yanında park yatağa vs. ihtiyaç var gibi geliyor bana da.

Ama öncesinde gündüzleri vakit geçirmesi için iyi bir alternatif olabilir dediğiniz gibi.

Güvenlik konusunu kafamda oturtsam gelişimine çok katkı sağlayacağından eminim. Şu an okuduğum kitapta çocuk odası kapısına bir güvenlik kapısı takılabileceği yazıyor mesela.

Neyse okumaya devam 🫤

Bebeğiyle uçak yolculuğu yapanlara sorum var. haftaya bebeğimle 10 saatlik bir uçuş yapacağız. Üstelik ilk uçak deneyimi olacak🥹
Uçakta işinizi kolaylaştıran, bebeğinizin ilgisini çeken, daha rahat geçmesine sebep olan önerileriniz var mı?

Bebeğiyle uçak yolculuğu yapanlara sorum var. haftaya bebeğimle 10 saatlik bir uçuş yapacağız. Üstelik ilk uçak deneyimi olacak🥹
Uçakta işinizi kolaylaştıran, bebeğinizin ilgisini çeken, daha rahat geçmesine sebep olan önerileriniz var mı?
Kaç aylık bilmiyorum ama vakum moleküller, hareketli kitaplar, stickerlar, cama yapışan bilimum vantuzlı ve hareketli oyuncak işe yarıyor. Bir de busy box diye şeyler yapıyorlar anneler bebeler oyalansın diye. Şöyle bir video görmüştüm belki fikir olur. ☺️

Kaç aylık bilmiyorum ama vakum moleküller, hareketli kitaplar, stickerlar, cama yapışan bilimum vantuzlı ve hareketli oyuncak işe yarıyor. Bir de busy box diye şeyler yapıyorlar anneler bebeler oyalansın diye. Şöyle bir video görmüştüm belki fikir olur. ☺️

Videoyu göremiyorum:KK43: tıklanmıyor.

11 aylık olacak tam. Cama yapıştırılan bir şeyler aldım. Kitaptır oyuncaktır bol bol alacağım.
Busy box diye aratıyorum hemen🥰

11 aylık olacak tam. Cama yapıştırılan bir şeyler aldım. Kitaptır oyuncaktır bol bol alacağım.

Profili paylaştım. Üste tutturmuş zaten dediğim videoyu 🤗

Biz en son uçak yolculuğumuzu geçen hafta kızımla başbaşa yaptık☺️ Yanımıza çok ses çıkaran oyuncak tablet kumanda gibi oyuncaklar almadık,başkalarını rahatsız etmemek adına. Uçuş 1 buçuk saatti tabi, daha uzun olsa ses çıkaran sevdiği diğer oyuncakları da alabilirdim 🙈 Cama yapıştırılan oyuncakları , diş kaşıyıcıları , sevdiği kitapları, kartları falan aldık. Kalkış ve iniş sırasında emzirmek ya da biberon vermek tavsiye ediliyor kulaklarının tıkanmaması için, ona dikkat ediyorum ben bir de . Bu son yolculukta canım kızım evde yapmadığı miktarda kaka da yaptı bi de uçağın wcsinde küçücük masa üstünde onu temizlemek zorunda kaldım 🙈 sizin uçuş da uzunmuş bol yedekli bezli oyuncaklı ıslak mendilli gitmenizde fayda var

Gofretcim bizim de America planımız var ve ben aşırı heyecanlıyım.Onerileri beklerim kızlardan ❤️❤️

Bebeğim 1 yaşında oldu kizlar.Ama ben hala dışarı çıkamıyorum onunla ve seyahat edemiyorum.Ev bu yüzden çok gergin ve ben de iyi değilim.Cikamiyorum elimde mi sanki😔çok üzgünüm.Ben nolucam kizlar

Bebeğim 1 yaşında oldu kizlar.Ama ben hala dışarı çıkamıyorum onunla ve seyahat edemiyorum.Ev bu yüzden çok gergin ve ben de iyi değilim.Cikamiyorum elimde mi sanki😔çok üzgünüm.Ben nolucam kizlar
Selam. Çıkamıyorum derken iş yoğunluğundan ötürü mü çıkamıyorsunuz yoksa farklı bir sebep mi?

Biz en son uçak yolculuğumuzu geçen hafta kızımla başbaşa yaptık☺️ Yanımıza çok ses çıkaran oyuncak tablet kumanda gibi oyuncaklar almadık,başkalarını rahatsız etmemek adına. Uçuş 1 buçuk saatti tabi, daha uzun olsa ses çıkaran sevdiği diğer oyuncakları da alabilirdim 🙈 Cama yapıştırılan oyuncakları , diş kaşıyıcıları , sevdiği kitapları, kartları falan aldık. Kalkış ve iniş sırasında emzirmek ya da biberon vermek tavsiye ediliyor kulaklarının tıkanmaması için, ona dikkat ediyorum ben bir de . Bu son yolculukta canım kızım evde yapmadığı miktarda kaka da yaptı bi de uçağın wcsinde küçücük masa üstünde onu temizlemek zorunda kaldım 🙈 sizin uçuş da uzunmuş bol yedekli bezli oyuncaklı ıslak mendilli gitmenizde fayda var
Ay çok şükür sıfır kaka ile geçti 🥰 Gece yaptık yolculuğu o yüzden çok rahat oldu.
Götürdüğüm oyuncakları da hiç kullanmadık. Uykuyla ve uyandığında diğer yolcularla ilgilenerek geçti 😂 İnsanların içindeki bebek sevgisini çıkardı😂😂
Çok şükür🙏🏼

Gofretcim bizim de America planımız var ve ben aşırı heyecanlıyım.Onerileri beklerim kızlardan ❤️❤️
Çok şükür döndük bugün. Çok rahat geçti yolculuk. Mutlaka gece gidin derim. Uykusunda geçmiş olur. Sana biraz zor olabilir.
Şu an kilo olarak puset isteyemezsiniz uçakta. Benimki sınırdaydı. 11 kg max sınır. Yine de rahat edemedi içinde. Çok dar daha çok yeni doğan, ilk 6 ay dönemi için uygun.
Checkin yaparken rica ettim yanımdaki koltukları kapattı görevli. Rahat rahat emzirdim.
Onun dışında ağlarsa vs hiç dert etme. Stres yapma hiç.
Nasıl denk geldi bilmiyorum ama biz giderken de dönerken de aynı bebekli aile ile yolculuk yaptık. Giderken ortalığı yıktı bebekleri. Dönerken çıtı çıkmadı:) Uyudu uyandı sessiz sakin.
İnşallah harika bir yolculuk olur🥰

Hala bebek arabasını falan istemiyor mu:KK43:
Dışarı çıkmayı nasıl sevmez:KK43: parka götürdünüz mü? Diğer bebekleri çocukları görünce tepkisi nasıl

Hala bebek arabasını falan istemiyor mu:KK43:
Dışarı çıkmayı nasıl sevmez:KK43: parka götürdünüz mü? Diğer bebekleri çocukları görünce tepkisi nasıl
Yok gofretcim öyle değil Bana doğumdan sonra bi korku ve takıntılar silsilesi geldi.Bebekle yalnız kalamiyorum ve kesinlikle dışarı çıkamıyorum.Cok üzülüyorum ama yapamıyorum elimde değil😥

X