Çocuk Hastalıkları Bebeğimin yüzünde ve saçında sivilceler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Goncadmn

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
3
0
32
Arkadaslar üc gündür 20 günlük oğlumun yanaklarında ve saç derisinde sivilceler cıkmaya basladı. Bebek aknesi mi yoksa bir alerji belirtisi mi bilemedim. Böyle birsey basına gelen var mı fotograf ekliyorum

Eklentiler

• IMG_20190425_114856_776.jpg
    IMG_20190425_114856_776.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 1.636
Arkadaslar üc gündür 20 günlük oğlumun yanaklarında ve saç derisinde sivilceler cıkmaya basladı. Bebek aknesi mi yoksa bir alerji belirtisi mi bilemedim. Böyle birsey basına gelen var mı fotograf ekliyorum
Oğlumun yüzünde, avuç içinde ve kafasının içinde vardı. Ek gıdaya başladı mı, bir süre birşey yedirmeyin, bir de bize kükürtlü sabun yazmıştı doktor. Onu kullandık ve mucizevi şekilde geçirdi. İki cilt doktoruna gittik. Kortizonlu ilaç verdiler bir işe yaramadı. En sonunda çok ünlü bir cilt doktoru alwrjen ilaç ve kükürtlü sabun verdi

Oğlumun yüzünde, avuç içinde ve kafasının içinde vardı. Ek gıdaya başladı mı, bir süre birşey yedirmeyin, bir de bize kükürtlü sabun yazmıştı doktor. Onu kullandık ve mucizevi şekilde geçirdi. İki cilt doktoruna gittik. Kortizonlu ilaç verdiler bir işe yaramadı. En sonunda çok ünlü bir cilt doktoru alwrjen ilaç ve kükürtlü sabun verdi
Hayır sadece anne sütü alıyor. Peki bir tanı yada sebep söyledi mi size doktor. Tesekkğr ederim bu arafa🙏

Atopik dermatit bu çocukluk çağı egzaması yani.
Alerji doktoruna götürün test yapılsın.
Muhtemelen sizin yediğiniz birşeylere alerjisi var yavrunuzun.
Benim küçük kızımda aynıydı.
İhmal etmeyin sakın.

Hayır sadece anne sütü alıyor. Peki bir tanı yada sebep söyledi mi size doktor. Tesekkğr ederim bu arafa🙏
Çok küçük olduğu için alerji testi yapılmamıştı galiba öyle hatırlıyorum. Alerji ilacı vermişti ama. Ben ek gıda vermiştim ondan olmuştu. Onları kestim, birde kükürtlü sabunla yıkadım. Sivilceleri kuruttu ve yok etti. Siz doktora götürün mutlaka havalar da ısınıyor. Oğlum kaşımaktan kanatmıştı oraları

Alerji olmuş olabilir bunun neden olduğunu biraz gozlemlemelisinjz. Ayrıca insanların opmesini engelleyin ondan da olabilir

X