Bebeğimin neyi var?

Verdi de içemiyor ki kusuyor Demir ilacını bile korkarak veriyorum içtiği sütü de kusacak diye

Bebeginize kaşık maması deneyin ve biraz katı yapın. Katı olunca kusması azalabilir.
Acsa ve emmiyorsa gazı vardır. Gaz damlalarına devam edin.
3 ay ishal olmaz, bebeginizin bagirsak calışma rutini budur ya da alerjisi vardır. Diyet yapın.
Goz altları coktuyse susuz kalıyordur. Su icirin.
Havuc, patates ve kabak alerji yapmıyor genelde. Ek gıda olarak bunlardan vermeye başlayın.

Katı şeyler yiyemiyor muhallebi, çorba içinde ekmek içi vs yutamıyorbaya sulu olunca yiyor yoğurt hariç

3 cocuk büyüttüm. Ilki 6 aylikken anne sutu ve devam sutunu birakdi. Yani sadece ek gidayla beslendi 6. Aydan sonra. Ve cokda kusuyordu. 3. Suan 1 yasında oda aylarca kustu. Ve hep ishaldi .Ek gidada cok reddetti sukur emiyor ama ek gidada herseyi denedim. Illa sevecegi birseyler vardir. Muhallebi kivaminda mamalari pek yemedi once kasigida reddetti tatli patates haslayip ezip elimle verdim oyle yedi. Kasik mamayi muzla alistirdim vs. Yemiyo demeyin farkli seyler deneyin. Sutu belki birakicakdir insan cok uzuluyo ama dunyanin sonu deil 1. Sutum cok oldugu halde birakmisti. Kusa kusa buyudu. Ek gidayi hep kusmustu.
Sut alerjisinde mukuslu kaka vs birkac belirtisi var bir bakin isterseniz tam hatirlamiyorum. Ama sakin olun hepsi gecicek Allahın izniyle.

Biberon emziğinin ucunu kontrol ettiniz mi? Yırtılmış ise eğer mama hızlı akiyor ve gaza sebep oluyor bu da kusmasina neden oluyor olabilir.
Bir zamanlar benim bebeğim de beslenmeyi reddediyor ve sürekli kusuyordu. Her hafta hastanedeydik, mamasını, biberonunu değiştirdik ancak fayda etmedi. Tahliller de temiz çıkıyordu. Birkaç ay sonra düzeldi şükür. Hemen kötü şeyler düşünmeyin lütfen

Mukuslu kaka bizde bayadır vardı ama bu sıralar nedense çok nadir oluyor
evet 4-5 tane biberonu var yeni uçlarda aldım ama aynı aynı

İshali için ne diyor doktorlar? Yani ishal hem mide bulandırır,hem de halsiz düşürür,susuz kalır bir de kusuyormuş :/
Hiç mi geçmiyor ishal

Ara ara geçiyor ama Çok kaka yapıyor. İnek sütü alerjisi diyorlar
Çok geçmiş olsun,ben çocuklarımda yaşamadığım için bir tecrübem yok fakat güvendiğiniz bir çocuk doktoruna götürün ve ne diyorsa onun dediğine uyduktan sonra elinizden başka bir şey gelmez,fazla düşünmeyin. Sürekli başka doktorlara götürmeyin. Bol bol dışarıya çıkarın. Ciddi bir durumu olsa o kadar kontrolde doktorlar anlardı diye düşünüyorum. Kolay değil ama sabır edin inşallah geçer sıkıntısı,tekrar çok geçmiş olsun

3 aylık ishal değildir o, alerjik olabilir, ibs olabilir, çökyak bakıldı mı? Bağırsaklarda bir reaksiyon var belli ki. Çocuk doktoruna değil de bir gastroenterelojiye götürdünüz mü?

İnşAllah çok saolun

3 aylık ishal değildir o, alerjik olabilir, ibs olabilir, çökyak bakıldı mı? Bağırsaklarda bir reaksiyon var belli ki. Çocuk doktoruna değil de bir gastroenterelojiye götürdünüz mü?
Alerji doktorundan geliyorum deri ve kaka testi yapıldı problem çıkmadı dr sadece probiyotik Önerdi. Reflü vardır dedi .
Bende bundan sonra üstelemek istemiyorum inanın

Alerji doktorundan geliyorum deri ve kaka testi yapıldı problem çıkmadı dr sadece probiyotik Önerdi. Reflü vardır dedi .
Bende bundan sonra üstelemek istemiyorum inanın
Geçmiş olsun. Siz bilirsiniz ancak ben yine de bi bağırsaklarını da gösterirdim. Susuz da kalıyor vücudu belli ki göz altları çöktüğüne göre.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…