Bebeğimin neyi var?

songullllllll

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
116
23
24
Merhaba arkadaşlar burada yeniyim iyi akşamlar diyorum öncelikle.. Gelelim soruma.. aylardır hastahanelerden çıkamıyoruz lütfen yardımcı olun... bebeğim 6 ay 22 günlük inanın o kadar bunaldım ki. Hamileliğim ilaçlarla geçti doğum yaptım emziremedim, bebeğim sarılık oldu hiç uyanmıyordu biberonla verdim ve sonra meme reddi yaşadım 1 hafta tek emzirebildim. Sağarak veriyorum mama takviyesi ile. Bebeğim sürekli huysuz kusuyor mide bulantısı çok fazla beslenmek istemiyor nesi var anlayamıyor doktorlar keyfi yerinde deyip gönderiyorlar.
Kendi sütümü, mamayı biberonla veriyorum eliyle itiyor ağzını kitliyor ağlıyor sonra aç ta bıraktım ama yok yok az kg alıyor aldığını da veriyor... çok yoruldum Eşim sen bu çocuğu böyle yaptın hastahaneye gide gele diyor... ben bebeğimin sıkıntısı olduğunu biliyorum ilk 2-3 ay böyle değildi MaaşAllah çok güzel sütünü mamasını içerdi yarı yarıya düştü beslenmesi birşey olacak diye korkuyorum göz altları çöktü artık bebeğimin nolur akıl verin artık internetten araştırarak tanı koyup çocuk doktorlarına olabilir mi diye soruyorum... laktoz intoleransı ve inek sütü alerjisinden şüpheleniyorum yarın test isticem alerji doktorundan... Gecem gündüzüm belli değil bebeğimi dünyaya getirmekle ona kötülük mü yaptım diye kendimi suçluyorum artık

Belki diş çıkarıyordur canım bebekler böyle dönemlerde huysuz ve iştahsız olabiliyor hemen korkutma kendini

Acaba mamayı kesseniz mi diyorum çünkü hem süt hem mama midesine dokunuyor olabilir yavaş yavaş ek gıdaya başlayın bence
Ek gıdaya başladım daha ağzına girmeden midesi bulanıyor. Dün yoğurt verdim aç bırakıp yedi ama bugün de pişik olmuş alerji mi diye düşündüm çorba yapıp veriyorum 3 gün kuralına göre vereyim diyorum ama çocuğum böyleyken alerji olsa bile nasıl anlayacağım ki

Gece hiç beslenmek istemiyor 20-30 cc içip uyumak istiyor bende sallayıp uyutup 10 dk sonra yine veriyorum içiyor. Aç ama istemiyor dün hiç uyanmadım içmiyor diye kendi uyandı 4 gibi bu arada 12 gibi uyuyor

Hayır sadece hafif göz altı çökmesi var
Çocukta iştahsızlık var ama sebebini bilemiyorum canım doktorlar da çok küçük olduğu için bişey yapamıyor belli ki ama ishalden dolayı da olabilir 3 ay ishal ne demek çocuğa hiçbşrşey yaramaz ki ona acil bi çözüm gerek

Hayır kendi sütümü veriyorum ve aptamil mama
Aptamil mamalarda bu şikayetleri çok duymuştum tam sebebini açıklayamayacağım da bişey bişeyden bebeklerin midesine ağır geliyormuş sindiremiyorlarmış, mamayı değiştirmeyi deneyin, bir de arı mama öneririm tok tutuyor en azından, inşallah bir çözüm yolu bulursunuz

En son gittiğim de inek Sütü alerjisi olablr dedi aptamil prosneo mamayı denememizi istedi ama saman gibi oda içemiyor ki benim Sütüm zaten yetmiyor

7-8 tane mama değiştirdim inanın hiçbirini içmedi sadece aptamil kabul etti doğduğundan bu yana arı mama denemedim ama denerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…