Bebeğimin huzursuzluğu

bendimm

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2013
5.473
9.992
Kızlar 8 aylık bir bebeğim var. Doğduğunda daha ilk günden geceyi gündüzü bildi. Ne bir ağlama be bir uykusuzluk yasamadık. İlk dişini bile tesadüfen gördüm, yanı onda bile bir huysuzluğu olmadı.
Ama yaklaşık 3 haftadır hayatımız çok değişti. Durmadan ağlıyor. Yine bir diş gelicek ya köpek ya azı dişi bilemiyorum.
Ama herşeye ağlıyor çok hareketli bütün gün birlikte oyun oynuyoruz, onunla emeklıyorum. Çekmeceleri karıştırıyoruz. Sıralıyor zaten. Ama hep bir huzursuzluk.
Mesela su içiyor, bardağı bırakınca tekrar ağlıyor :KK43: :KK43:
Onu anlayamamak beni çok üzüyor.
Dışarda nispeten daha iyi, ama onda da beresini düzelteyim desem yine çığlık :KK43:
Altını değiştirirken durmaz yüzükoyun bağlarım bezini bile. Üstünü değiştirirken ağlamaktan kızarıyor. Tuvalete giderken salonun kapısını kapatsam kapıya vurur ağlar açık bıraksam tuvalete girer.
Mama yedırirken kendı yemek ıster mutlu olsun derım döker saçar üstümüz başımız yemeğe bulanır yine sonunda ağlar.
Hiçbi zaman tv karşısına bırakıp iş yapmadım. Yemek yapsam mutfakta yanımdadır. Orda bile mutfak kapısını zorlar.
Mutfak kapısını açamıyorum cünkü ayakkabılığa çıkıyor orası beton üşür. Yenı hastalıktan kalktı.
Allah can sağlığı versin asla şikayet değil Yaşayan bilen varsa yardım istiyorum sizden.
Korkuyorum ufacık daha ama psikolojik birşey mı var dıyorum. Dr a gidiyoruz gülücükler dağıtır ne uslu maşallah der dr lar.
Bir hastalığı yok şükür, iştahı bence iyidir..
Ben oğlumdan başka bebek göremedim. Bu huysuzluk bu değişim normal mi bilemiyorum..
Eşim de bi kk ne sor bakalım belkı bilen çıkar dedi.
Bağiran anne olmak asla ıstemıyorum.
Sabrımı korumaya çalışıyorum ama çaresiz kaldım.
Lütfen bana normal deyin yada pedagog a git normal değil deyin, diştendir deyin. Ama bişey söyleyin. Her gün 2 saat dışardayız uyur mamasını yer bakınır eve gelince yine çığlık..
Ben ne yapayım kızlar :KK43:
Sürekli emeklemek sıralamak heryeri kurcalamak ister mümkün mertebe evde gezer..
Ev işini zaten bıraktım ama çocuğumu da mutlu edemıyorum..
kucakta hiç durmaz atar kendini..
Yardımınızı bekliyorum.
Yazım da hata varsa kusura bakmayın, uyurken acele yazdım.

aklıma diş geldi
benim oğlumda sorunsuz çıkardı sayılır
ama bi tanesi arkada iltihaplanmıştı şişmişti o dönem o kadar huysuzduki noldu bu çocuğa dedik hepimiz sonra ağzını gördükki bembeyaz bi şişlik diş çıkamıyomuş dr götürmüştük sonra düzeldi ama tabi bağırmaya alışınca devamıda geldi yani :KK12:

aklıma diş geldi
benim oğlumda sorunsuz çıkardı sayılır
ama bi tanesi arkada iltihaplanmıştı şişmişti o dönem o kadar huysuzduki noldu bu çocuğa dedik hepimiz sonra ağzını gördükki bembeyaz bi şişlik diş çıkamıyomuş dr götürmüştük sonra düzeldi ama tabi bağırmaya alışınca devamıda geldi yani :KK12:
Yaa.. iltihap olabilir mi yani :KK43:
Diş hekimine mi götürdünüz normal dr a mı ?

gece acile gitmiştik diş hastanesine şurup vermişti dr geçmişti sonra rahatlamıştı ağzına bir bakın derim yada kansızlık varsa ondada huysuz olabiliyolar yada yediği bişey öyle yapıyo olabilir

Beslenmesini hiç değiştirmedim ki 2 ay önce ne yiyorsa aynısı. Kanı da iyi çıktı. Diş olabilir çünkü uyuyor el ağızda, uyanıyor el ağızda :KK43:

Bebim bebegimde oyle 6 aylik
Herseyden hemen sikiliyor
Oyun oynuyoruz 5 dk oynar ciglik
Gezdiririm geri atar
Ay bende cok yoruluyorum bi de az uyuyor
Napcami sastim oyalamak cook zor bizimde disler kasiniyor ama ne istiyor bilmiyorum

Sizin aylarinizda iken çocuk doktorumuz beni uyarmisti..
Çocukta anneye karşı güvensizlik,bırakıp gider mi korkusu başlar bu dönemde diye..
Ayrıca öyle akıllı varlıklar ki anne babayı deneme ve dediğimi ne sekilde yaptırırim algısı başlıyor bu dönemde..
Eğer diş çıkarma ya da başka bir sağlık sorunu olmadigindan eminseniz bunlar aklınızda bulunsun.
Sağlıkla büyütün meleğinizi

buyuk ihtimal distendir arkadasim. iltihap vs olsa ates olur mutlaka.
disin yaninda bir arkadas da soylemis 8 12 ayarasi anneye en bagli oldugi donemler ona da baglanabilir.

buyuk ihtimal distendir arkadasim. iltihap vs olsa ates olur mutlaka.
disin yaninda bir arkadas da soylemis 8 12 ayarasi anneye en bagli oldugi donemler ona da baglanabilir.
İyi de bana bağımlı değil kı kucak istemez.. tek derdi karıştırsın sağı solu yalasın :KK70:
Yerı gelmişken sorayım herseyı ağzına alıyor malum, ama hersey de tertemiz olmuyor heran.
Siz nasıl yapıyordunuz bu herşeyi ağza alma yalama olayını :)

Sizin aylarinizda iken çocuk doktorumuz beni uyarmisti..
Çocukta anneye karşı güvensizlik,bırakıp gider mi korkusu başlar bu dönemde diye..
Ayrıca öyle akıllı varlıklar ki anne babayı deneme ve dediğimi ne sekilde yaptırırim algısı başlıyor bu dönemde..
Eğer diş çıkarma ya da başka bir sağlık sorunu olmadigindan eminseniz bunlar aklınızda bulunsun.
Sağlıkla büyütün meleğinizi
Bırakıp gider mi diye mi huysuzlanıyor olabilir çünkü bana öyle bi bağlılığı YÖK aşırı sekılde.
Kesınlıkle denıyor benı dırencimi ölçüyor da Bn nasıl davranayım bilemiyorum..

Bırakıp gider mi diye mi huysuzlanıyor olabilir çünkü bana öyle bi bağlılığı YÖK aşırı sekılde.
Kesınlıkle denıyor benı dırencimi ölçüyor da Bn nasıl davranayım bilemiyorum..
Mesele size bağlı olması değil zaten size o dönemde güven duymamasi
Gözünün önünde durduğunuz sürece ses etmez ama tuvalet için ortadan kaybolsaniz kıyameti koparir..yani potansiyel her an onu bırakıp gitme korkusu oluşur o dönemde..
Huy değiştiriyor da olabilir hastalık yoksa eğer..
1 yaşına kadar melek olan yavrum 2 senedir tam bir mini terminatör durumunda
Çocuklar büyüdükçe bazı şeyler de değişiyor illa ki..
Temizlik konusu ile ilgili de size fikir vereyim,,
Ben evdeki tüm toz alma,kapı ve yer silme islerini sirkeli su ile yapıyorum hergün mutlaka..
Oyuncakları da haftada 1 yıkamak çözüm yolu..

Mesele size bağlı olması değil zaten size o dönemde güven duymamasi
Gözünün önünde durduğunuz sürece ses etmez ama tuvalet için ortadan kaybolsaniz kıyameti koparir..yani potansiyel her an onu bırakıp gitme korkusu oluşur o dönemde..
Huy değiştiriyor da olabilir hastalık yoksa eğer..
1 yaşına kadar melek olan yavrum 2 senedir tam bir mini terminatör durumunda
Çocuklar büyüdükçe bazı şeyler de değişiyor illa ki..
Temizlik konusu ile ilgili de size fikir vereyim,,
Ben evdeki tüm toz alma,kapı ve yer silme islerini sirkeli su ile yapıyorum hergün mutlaka..
Oyuncakları da haftada 1 yıkamak çözüm yolu..
Bende sirkeli su kullanıyorum yeterli oluyor mudur endişem.. Allah'a emanetler artık.

İyi de bana bağımlı değil kı kucak istemez.. tek derdi karıştırsın sağı solu yalasın :KK70:
Yerı gelmişken sorayım herseyı ağzına alıyor malum, ama hersey de tertemiz olmuyor heran.
Siz nasıl yapıyordunuz bu herşeyi ağza alma yalama olayını :)
aralarinda cok fark yok 12 aylik kizim da 3 ayliktan beri zaten parmagini emiyor. her an herseyi yikayamazsin. ben oyincaklarini ilk aldigim zaman yikiyorum. ellerini de gunde 4 , 5 kere yikiyorum. baska turlusu imkansiz.
demekki merakli bir cocuk. benim kuzum da gozlemler herseyi. kus kopek tum hayvanlar insanlar ozellikle kucuk erkek cocuklar. her cocugun karakteri farkli oste

aralarinda cok fark yok 12 aylik kizim da 3 ayliktan beri zaten parmagini emiyor. her an herseyi yikayamazsin. ben oyincaklarini ilk aldigim zaman yikiyorum. ellerini de gunde 4 , 5 kere yikiyorum. baska turlusu imkansiz.
demekki merakli bir cocuk. benim kuzum da gozlemler herseyi. kus kopek tum hayvanlar insanlar ozellikle kucuk erkek cocuklar. her cocugun karakteri farkli oste
Yıkayamıyorum zaten, ne zaman oluyor ne halim..
iş oyuncakla bitmiyor ki arkadaşım.. Su damacanadası, tüp, bulaşık makinesi hatta kapıyı bile yalamışlığı var :KK70: :KK70:
Bizimki mamasını da kendi döke saça yıyor benden kabul etmiyor beyefendi. Eller yıkanıyor üst baş değişiyor her öğün :)

Yıkayamıyorum zaten, ne zaman oluyor ne halim..
iş oyuncakla bitmiyor ki arkadaşım.. Su damacanadası, tüp, bulaşık makinesi hatta kapıyı bile yalamışlığı var :KK70: :KK70:
Bizimki mamasını da kendi döke saça yıyor benden kabul etmiyor beyefendi. Eller yıkanıyor üst baş değişiyor her öğün :)
Allah yardımcın olsun canım.Benim kızım da 8 aylık. eli ağzında uyuyorsa diş sıkıntısı vardır. Benimki de aynı o şekilde uyuyor. Bir de arkadaşların dediği gibi algılar çok açık. Ne yaparsam dediğim olur tarzı öğrenme güdüsü başladı. Sert bir şekilde hayır demeni öneririm.Hayır deyince hiçbir şeye dokunamıyor. arkamı döndüğüm an gene yapacağını yapıyor ama en azından iletişim kurabiliyoruz. :KK24:

Allah yardımcın olsun canım.Benim kızım da 8 aylık. eli ağzında uyuyorsa diş sıkıntısı vardır. Benimki de aynı o şekilde uyuyor. Bir de arkadaşların dediği gibi algılar çok açık. Ne yaparsam dediğim olur tarzı öğrenme güdüsü başladı. Sert bir şekilde hayır demeni öneririm.Hayır deyince hiçbir şeye dokunamıyor. arkamı döndüğüm an gene yapacağını yapıyor ama en azından iletişim kurabiliyoruz. :KK24:
Sağol canım. Hakkıyla anne olabilmek ne zormuş. Herseyın doğrusunu yapalım diyoruz ama her çocuk farklı. Kitaplardaki gibi olmuyor kı :KK43:
Biraz önce eşimle konuştum. Niye illa kendi yatağinda uykuya dalması lazım ayağımda sallasam noluyor ki. Çocuğum yatağında uyutmaya çalışırken öyle ağladı ki sakinleşsin diye emzirdim emerken bile hıçkırıyordu :KK43: kendimden nefret ettim.
Bundan sonra kitap falan okumuycam dedim.
Mükemmel anne olalım derken kendimizi de çocuğu da yıpratıyor muyuz dedim.
Bizi ayakta salladılar da neyimiz zarar gördü. Bütün gece ayrı oda da uyuyor göğsümde yada kollarımda uykuya dalsa ne zararı var.
Pedagoglara kızdım sonunda :KK43:
Eşim de sen kendi çocuğunun pedagog u olıcsksın bosver onları dedi..
Ama bazen de pasif anne olucam ağlayarak dediğini yaptıracak beni dinlemicek diye endişe ediyorum.
Bir yolunu bulucaz ama hata yapmak istemiyorum. Bu da mümkün değil sanırım..

Sağol canım. Hakkıyla anne olabilmek ne zormuş. Herseyın doğrusunu yapalım diyoruz ama her çocuk farklı. Kitaplardaki gibi olmuyor kı :KK43:
Biraz önce eşimle konuştum. Niye illa kendi yatağinda uykuya dalması lazım ayağımda sallasam noluyor ki. Çocuğum yatağında uyutmaya çalışırken öyle ağladı ki sakinleşsin diye emzirdim emerken bile hıçkırıyordu :KK43: kendimden nefret ettim.
Bundan sonra kitap falan okumuycam dedim.
Mükemmel anne olalım derken kendimizi de çocuğu da yıpratıyor muyuz dedim.
Bizi ayakta salladılar da neyimiz zarar gördü. Bütün gece ayrı oda da uyuyor göğsümde yada kollarımda uykuya dalsa ne zararı var.
Pedagoglara kızdım sonunda :KK43:
Eşim de sen kendi çocuğunun pedagog u olıcsksın bosver onları dedi..
Ama bazen de pasif anne olucam ağlayarak dediğini yaptıracak beni dinlemicek diye endişe ediyorum.
Bir yolunu bulucaz ama hata yapmak istemiyorum. Bu da mümkün değil sanırım..
Ben 4 aylık olana kadar hiç sallamadım emzirdim koydum, uyudu ama büyüdükçe o işin tadı kalmadı kızıma göre:KK57: Artık ayağımda sallıyorum yavaşça. zaten 5,6 dakikaya dalıyor... gece ise emzirirken uykulu oluyor sallamadan dalıyor. bilemiyorum ben düzenimizi oturttum ama kitaplarla değil algılarımla. Onun kişliğine uygun olarak.. Mesela eşim evdeyken karışıyor, düşecek git al kızı ordan diyor. hayır inmeyi öğrenecek diyorum dayanamayıp kendi alıyor ama bu sadece akşamdan akşama :rolleyes: gün içinde ben kendi bildiğim gibi davranıyorum ve kızım tutunduğu yerden yavaşça inmeyi öğrendi. hafif bir canı yanınca bana bakıyor ben gülünce ayyy demedikçe o da ağlamıyor. hislerle iletişim kurmak da önemli sanırım. Dediğiniz gibi her çocuk farklı. Yavaş yavaş öğreneceğiz:21:

Ben 4 aylık olana kadar hiç sallamadım emzirdim koydum, uyudu ama büyüdükçe o işin tadı kalmadı kızıma göre:KK57: Artık ayağımda sallıyorum yavaşça. zaten 5,6 dakikaya dalıyor... gece ise emzirirken uykulu oluyor sallamadan dalıyor. bilemiyorum ben düzenimizi oturttum ama kitaplarla değil algılarımla. Onun kişliğine uygun olarak.. Mesela eşim evdeyken karışıyor, düşecek git al kızı ordan diyor. hayır inmeyi öğrenecek diyorum dayanamayıp kendi alıyor ama bu sadece akşamdan akşama :rolleyes: gün içinde ben kendi bildiğim gibi davranıyorum ve kızım tutunduğu yerden yavaşça inmeyi öğrendi. hafif bir canı yanınca bana bakıyor ben gülünce ayyy demedikçe o da ağlamıyor. hislerle iletişim kurmak da önemli sanırım. Dediğiniz gibi her çocuk farklı. Yavaş yavaş öğreneceğiz:21:
Beşiğinden mi iniyor anlamadım canım. Bizim ki de beşiğinde ayağa kalkıyor düşer diye yatagini alçalttık.
Sende illa yatakta uykuya dalsın dıye zorlamıyorsun yanı. Bende zorlamıcam dediğin gibi 5 dk ya dalıyor zaten benimki de.

Beşiğinden mi iniyor anlamadım canım. Bizim ki de beşiğinde ayağa kalkıyor düşer diye yatagini alçalttık.
Sende illa yatakta uykuya dalsın dıye zorlamıyorsun yanı. Bende zorlamıcam dediğin gibi 5 dk ya dalıyor zaten benimki de.
aynen...yatağında uykuya dalsın diye uğraştığım bir gece baya ağladı yavrucağım bende vazgeçtim. sonuçta uyuyor mu uyuyor.:KK51: :KK200::anne:

X