Bebeğimin ellerine dokunmayın!!

Viola

Yiğitim bitanem..
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
1.278
3
46
Sokağa çıktığımızda tanıdık tanımadık herkes severken bebeğimin hemen ellerine dokunuyorlar.Bilmezler mi bu insanlar bebekler ellerini hep ağızlarına sokarlar.sürekli ellemeyin uzaktan sevin demekten fenalık geldi..sürekli ıslak mendillerle siliyorum.tişört yaptırıcam oğluma ellerime dokunmayın diye...

Bir bakima gercekten cok haklisin ama diger taraftanda ne kadar cok sakinirsan o kadar hassas oluyor cocuklargamyoncuiremsu

Hem ne biliyim ben olsam kirk yillik yabanciya bile ellemeyin uzaktan sevin diyemem..utanirim :eek: kalbini kirmak istemem kimsenin neticede sevmek istiyorlar sadece...yerimseniben

Biraz genis olmak lazim galiba cünkü bebegin daha cok kücük allah bagislasin ellendi ayaklandigi zaman ne bulursa agzina sokacak elleyecek o zaman ne yapican, sürekli bezle pesinden kosturamasinki!! :nazar:

Güle Güle büyüt canim sevgiylea.s.

haklısın belkide ama direk gelip yanaklarına dokunsalar yada yaklaşıp öpseler onada kızardın herhalde merak etme bişeycik olmaz zaten senın kızdığını bilseler yaklaşmazlar arkadasım :)

ne yapsin insanlar oglun lokum parcasi gibiyse arkadasim dayanamiyor demek insanlar annesi en guzeli mendille SIK SIK sil ellerini arkadasin dedigi gibi sen sakindikca daha hastalanir benim bir annem var cocukken beni mikroptan uzak tutayim diye evi dis hekimlerinin kullandigi dezenfektan bir tabletle silermis 1mikrop birakmayan bir ilacla dusun sagolsun ne oldu simidi alerjik mi alerjik astim hastasiyim sayesinde herseyi sile yikiya boyle oldu capa tip fak gittigimizdede dr anneme aferim ancak bir cocuga bu kadar buyuk bir kotuluk yapilir dedi

bırakta sevsinler yada çocuğunu yüzünü kapatıp gez insanlar güzellği sever bu kadar sakınma nice insanlar çocuğu olmayan mesela ben ben çocuğun elini tutsam sende bana öyle söylesen çok kötü olurum ve al çocuğunu başına çal derim kusura bakmada bu benim fikrim zaten ay şöyle böyle diyenlerin çocuğuna asla dokunmam .............

Haklı olabilirsin fakat bende kimseye dokunmayın uzaktan sevin diyemem doğrusu çünkü bende karşımda sevimli bir bebek gördüğümde içime sokasım geliyor kimbilir nasipse bende anne olacağım benim bebeğimede yaklaşıp sevenler olsa bu durum hoşuma giderdi doğrusu yoksa bebeğimi cam fanuzda gezdiremem ki yada mikropların kökünü kurutamam rahat ol bence bırak bağışıklık sistemi halleder.

ya kızlar öle demeyin kaç çeşit mikrop var piyasada bende sevmiyorum,uzaktan sevsinler dokunmasınlar ya bebişlere eline yüzüne ne gerek var daha çok hassaslar...

bende bebıslerı cook sevenlerdenım otobuste onumde otursa heme ya gulerım yada severım annesının yaklasımına baglı bırazda
ama ellerıne dokunulmaması gerektıgı hıc aklıma gelmezdı opmem ama elllerıne dokunurum
kendı cocugumda olursa sevme dokunma dıyemem herhalde
cok kafana takma elı yuzu duzgun ınsalarsa sevenler belkı senın bebegım bır kac gulumsemeyle onları mutlu edecektır.
bebegını cook opuyorum Şeniz(dokunmadan uzaktan yaniiyerimseniben

Ben bebek gördüğümde bacaklarına dokunur,öyle severim.mesela bazıları yanağına dokunuyor oğlumun ona da lafım yok.ama bu aralar elleri hep ağzında..kimbilir ellerine dokunan insanlar nelere elledi..

viola seni çok iyi anlıyorum arkadaşlar başka yerlere götürmüşler konuyu tamam bağışıkllık sistemi var insanlara ellemeyin diyemeyiz öpmeyin diyemeyiz gerekirse çocuğumuzu alıp başımıza çalalım ama anlatmak istediğini gayet iyi anladım ben bebeğini sakındığı falan yok ayrıca herkes ister ki bebeği sevilsin fakat bu el konusuna bende hassasım bu devrede diş çıkarma falan bebekler sürekli ellerini yiyolar emiyolar biz büyükler toplu taşıma araçları, cep telefonları, kapılar ,yemek yediğimiz lokanta ,oturduğumuz banklar,içilen sigara ki en kolay bebek cildinden geçen nikotinmiş bunu da y7eri gelmişken belirteyim,cüzdan,en pis olanı kağıt yada bozuk para,iki insanın tokalaşması ve daha birçok şey bunları elinizle bebeğinizin ağzına vermeyi bi düşünün örneğin bozuk parayı yalatırmısınız oynasın diye inanın annelikle alakalı değil bu düşünce ayrıca her insan bu kadar gen,iş ve rahat olamayabiliyor belki çok ince düşünüyoruz fakat bu zamanda bebek ölümleri öyle çoğaldı ki enfeksiyon kapmamaları olası bile değil ben akşam eşim gelince bile nolur ellerini yıka öyle al efeyi kucağına diyorum eşim sürekli eczanelerde sürekliş insanlarla tokalaşıyor mesleği gereği en kötüsü de arabasının direksiyonu akşama kadar elinde ve direksiyon mikrop yuvası ayrıntılı düşünmek istemesenizde günümüzde mikroplar çoğaldı bebeklerinizi sakınmasanızda koruyun en azından dikkat edelim illa bebeğimi ellemeyin demek şart değil temiz tutun yeter onlar daha çok küçük anneleri

viola seni çok iyi anlıyorum arkadaşlar başka yerlere götürmüşler konuyu tamam bağışıkllık sistemi var insanlara ellemeyin diyemeyiz öpmeyin diyemeyiz gerekirse çocuğumuzu alıp başımıza çalalım ama anlatmak istediğini gayet iyi anladım ben bebeğini sakındığı falan yok ayrıca herkes ister ki bebeği sevilsin fakat bu el konusuna bende hassasım bu devrede diş çıkarma falan bebekler sürekli ellerini yiyolar emiyolar biz büyükler toplu taşıma araçları, cep telefonları, kapılar ,yemek yediğimiz lokanta ,oturduğumuz banklar,içilen sigara ki en kolay bebek cildinden geçen nikotinmiş bunu da y7eri gelmişken belirteyim,cüzdan,en pis olanı kağıt yada bozuk para,iki insanın tokalaşması ve daha birçok şey bunları elinizle bebeğinizin ağzına vermeyi bi düşünün örneğin bozuk parayı yalatırmısınız oynasın diye inanın annelikle alakalı değil bu düşünce ayrıca her insan bu kadar gen,iş ve rahat olamayabiliyor belki çok ince düşünüyoruz fakat bu zamanda bebek ölümleri öyle çoğaldı ki enfeksiyon kapmamaları olası bile değil ben akşam eşim gelince bile nolur ellerini yıka öyle al efeyi kucağına diyorum eşim sürekli eczanelerde sürekliş insanlarla tokalaşıyor mesleği gereği en kötüsü de arabasının direksiyonu akşama kadar elinde ve direksiyon mikrop yuvası ayrıntılı düşünmek istemesenizde günümüzde mikroplar çoğaldı bebeklerinizi sakınmasanızda koruyun en azından dikkat edelim illa bebeğimi ellemeyin demek şart değil temiz tutun yeter onlar daha çok küçük anneleri

Canım beni çok iyi anlamışsın..herşeye ellemiş olabilirler ve bebeğimin elleri sürekli ağzında...bizde de her eve gelen önce banyoya el yıkamaya gider..yoksa oğlum çoraplarına elliyor ellerini ağzına sokuyor yani mikrop bir şekilde alıyordur ama insanlardan da biraz anlayış bekliyorum..

canım benım ınsanlar bebek gorunce dayanmıyor....

bende cok hassasım canım ınsanlara anlatamıyon...

oyle boyle buyuyecekler...

benim kızı yolda her gören seviyor ellerine dokunuyor ama hiç o yönde düşünmedim. ben sadece öpülmesine karşıyım. hatta önlükler aldım kızıma hep öpme beni yazan.:))) el olayına gelince çokda detaylara takılmamak lazım bağışıklık sistemelri yoksa nasıl güçlenicek annesi...

X