'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

Rica ediyorum beni biraz anlamaya çalışın

şimdi sen dayak yemişsin. kaynanadan eşten psikolojik şiddet de görmüşsün. affetmişsin. çocuk yapmışsın. şimdi de el kadar bebek kucağındayken dayak yemişsin. öyle bi tokat vs değil. baya dayak. gelip ayakkabıyla dövmeler filan. kucağındaki bebek de yemiş dayağı.

burdaki kadınlar sana yol gösteriyor. yardım teklif ediyor. hiç birine cevap yazmıyosun.

sana bin kere hata yapmış adamın ikinci hatasını bekliyosun.

ben bunun nesini anlayayım.

sen bu adamı seviyo musun?

Şu anne babanın her lafı doğrudur mantuklidir kafasından vazgeçin artık. Büyük ihtimalle baban kızının boşanmış olmasından rahatsız olacak bu durumdan utamacak tipte bir adam. Seni dusundugunden mi böyle diyor acaba. Millet ne der kadın ne olursa olsun ailesini dagitmamali falan diye düşünüyordur. Kızın dayak yemiş ya hem de kucağında bebekle.. baban seni yeterince düşünmüyor canım kusura bakma. O kendi derdine dusmus

Mune şu konuyu kapatsa keşke söylenecek her şey söylendi. Konu sahibinin başını ellerinin arasına alıp düşünmeye ihtiyacı va sadece...

Haklısın ama telefon da elimden alındı, önceden. Başka bi sebebten dolayı
Buraya yazabiliyorsun ama demekki istesen internettende ulaşabilirsin birilerine hayat senin hayatın burada kimse senin hayatına müdahale etme derdinde değil sadece anlattığın duruma üzüldük

Ay kızlar bırakın şunu ya
Ona maddiyatsa mesele yardım edelim dedik.
Almanya'dasın kızım dedik
Dedikte dedik.
Yok zaman
Yok para biriktirmem lazım
Yok tırı
Yok vırı
Yok zırı.
Alfabede harf kalmadı be
Açıkça da yazdı zaten
Alan razı veren razı.
Telefon elinde oturup kendisine acındırsın sadece.
Biz de burada dellendigimizle kalalım.
Kan beynime sıçradı, yemin ederim.

Allah alır o zaman benim "AH"ımı

Sana birşey olursa o bebeğe kim bakacak??? Allah mı bakacak yoksa iki gram vicdanı olmayan eşin mi annesi mi?? Kendi başına birşey gelmeyeceğinden nasıl emin olabiliyorsun da ikinci bir hatayı bekliyorsun? Bu kafayla sen yapılanı da HATA olarak görmeyeceksin ki.. Almanyadasın bir de.. Her türlü imkan var elinin altında.. Neden bu ısrar???

Benim kayınvalidem dayak yüzünden boşanmayıp çocuk yapmış ama sonunda çocukları da dayak yemiş şiddete uğramış hem de hala unutamayacakları şekilde; ancak o zaman boşanmış ve yaşı büyük olduğu için çok zor iş bulabilmiş ve Türkiye'de biliyorsun boşanmış kadının durumu o yıllarda malum ama o kadar süre şiddete izin vermesi bile eşimde o kadar derin izler bırakmış ki hala düzelemiyor. Sen şiddet görsen de sineye çekersin ama çocuğun dayak yediğinde dayanamayacaksın, o da büyüyecek hep bebek kalmayacak, sen çok gençsin istersen çalışırsın çocuk kreş çağına gelince, ordaki şartların daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bir de dikkat et tekrar hamile kalmamaya, eşin dikkat etmese de sen dikkat et çünkü o zaman daha da sıkıntılı bir durum olabilir. Bu kadar uzun yazıyorum sebebi şu babamdan dayak küfür hepsini gördüm, annem dayak yemeyelim diye kendini öne attı hep ona da psikolojik şiddet uyguladı sürekli, ama rahmetliden sonra ne yazık ki büyük çocuk olarak hedefte ben vardım. Bana şiddet uygulamasını geçtim, anneme söylediği küfürler aşağılamalar hala kulaklarımda, annemi kaybettim, ve güzel anılarımı hatırlamaya çalışınca hatırlayamıyorum, hep küfürler ağlayan bağıran insanlar. Okul hayatım, okul arkadaşlarım mutlu anılarım bunlar genellikle. Çocuğuma sabırlı olmak benim için çok zor, su geç gelse dayakla tehdit edilirdim şimdi her şımarıklığına güldükçe ben neden dayak yedim ki deyip ağlıyorum. Gerek psikolojik gerek fiziksel hiçbir çocuk şiddete mağruz kalmasın, etkileri çok uzun yıllar devam ediyor. Bir adım atacaksan çocuğun için at, elalem ne deri düşünme zaten başka bir ülkedesin yeni bir hayat kurarsın, babanın veremeyeceği daha özgür bir hayatın olabilir. Hakkında hayırlısı olsun.

X