bebeğimi de alıp gidiyorum

tuzbuz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
90
0
44
kasım annesi olacaktım ama erken doğum nedeniyle ekim annesi oldum. o yüzden de yinede buraya yazmak istedim.. bebeğim doğduğundan beri eşimle sürekli kavga ediyoruz en ufak şey büyüyor ve onun sözleri çok kırıcı. lohusalığımda o kadar çok üzüldüm ki. annemle bile kavga etti benim yanımda sütüm kesilir mi diye düşünmeden annem beni bırakıp gitmek zorunda kaldı. bu gecede bebeğim saat 3 te uyandı ve her zaman çabucak tekrar uyurken bugün uyumadı. saat 4 oldu ben de sinşrlendim ve eşime kalk da biraz da sen bak uyumuyor dedim. 3.5 aydır br ya da iki kez ancak kalkmışır akşamları da bir iki sever o kadar. tek lafı bir şeye mi ihtiyacın var her şeyinizi alıyorum en iyisinden bir bebeğe de mi bakamıyorsun. ne yapayım emzireyim mi gibi laflar. sabah işe gitcem nasıl uyuyum dedi ve iş de kendi işi . bend e ücretsiz izne ayrıldım bu ay aslında çalışıyorum.neyse beyfendi uyandı ya saat 4 te kaltı paldır küldür kahvaltı hazırlayacakmış nasıl olsa bu saatten sonra uyuyamazmış bir de söyleniyor bana nefter etmiş benim sesimden nefret etmiş evlilikten. bebek 2 yaşına gelsin ayrılalım dedi. bende o kadar sürmesine de gerek yok dedim. saat 5 gibi bebeğim anca uyudu tabi o da. şu ana kadar uyumadım. ve gidecek bir yer düşünüyorum.ailmeden kiöse bu şehirde değil arkadaşlarımı düşünüyorum kiminin eşi evdedir kimi tatilede.. ne yapıcam şimdi aklıma biri geldi. onu arıycam birazdan ve taksiğe atlayıp gitcem. sonrada ailemi arycam akşam ve gidicem. şu an bile ağlıyorum çok üzgünüm olafların hiçbirini hak etmedim...şu şehirde şimdi kendimi çok yalnız hissettim annem kardeşim kimsm yok şurda hiçbir yere de gidemeyeceğimi düşünüyor. nasıl olsa bir yere gidemez diye istediğini söylüyor . ama gidicem.

canım benim gercekten cok kırılmısın gücenmişsin
ama biraz daha düşün
bbeğin cok küçük
eşini al karşına içinden gelenleri
yapsanını istediklerini söyle
eğer hala direniyorsa o zaman aileni cağır canım
ama hemen acele karar verme

canım juliet arkadaşıma katılıyorum bencede konuşarak çözümlenmeyecek sorun değil bu .bebeğin henüz çok küçük fevri davranma bence .hem neden müdana ediyorsun ki .sorunlu bilohusalık geçirdim diyosun bi psikoloğa gitmeyi düşündünmü canım lohusalık depresyonuna girmiş olabilirsin kasım annelerinden herkes ucundan kıyısından bunalıma girdi sıkıldık eşlerimizden çıkardık acısını onlarda düşüncesiz davrandı bence ayrılmak için nedne değil bunlar al karşına eşini konuş neler istdiğini güzel bir dille anlat oda senden beklentilerini söylesin .yani aşılmayacak şeyler değilki hemen ayrılmaya karar veriyosunuz

canım eslerımızın bazen bızı anlamadıkları hatta uzerımıze uzerımıze geldıklerı dogru ama
son 1 yıldır bızlerde cok hassas olduk
bazı seylerın ıcınde bırıkmesı bence ıkınız ıcınde sebeb
bıraz sakınleserek esınle konusmayı dene once hemen gıtme derım ben
hem onun acısından baskılacak olursa o da haksız sayılmaz
her ne kadar kendı ısı de olsa sabah kalkıp gıtmesı gerekn bır ısı var
erkekler bızım kadar sabırlı olamıyor uykusuzluk ve cocuk aglaması durumlarına
acele karar vermeden sakınce konus derım

canım öfke ile kalkan zararla oturu demişler
bence lk olarak biraz sakinleş
küçücük bebekle kışın ortasında nereye gideceksin, yaşadığın sehirde akraban falan da yokmuş.
eğer eşin cok rahatsızsa evinden ve illa birileri gidecekse o gitsin bi yerlere.
diyeceğim vurdumduymaz ol biraz. bazı seyler duyma. gamsız olmaya calış. geceleri benim eşim de hiç elini sürmez bebeğe, zannediyor musun ki her bebekle babaları bol bol ilgileniyor.
ayrıca ayrılma fikride doğru deil bence. evlilik yasamınız boyunca ayrılma fikrini tartışmanın en son sırada olduğu bir dönemdesiniz cünkü artık ikinize de muhtac bir bebeğiniz var.
eşinle ikiniz ilk olarak sakinleşin ve konuşmaya calısın
Allah yardımcın olsun, bol bol dua et.

canım benim ya hemen karar verme eşinle konuşmaya çalış hemen bırakma bi yuva kolay kurulmuyor be canım....
anlaşmaya çalışın bi orta yol mutlaka vardır savaşmadan çaba göstermeden hiçbişey olmuyor bebeğin daha çok küçük onun için mücadele et o herşeye değer değilmi?
bebeğin içinde olsa biraz daha mücadele et son şans ver ve baktın olmuyor o zaman bugün yapmak istediğin şeyi yaparsın....
allah yar ve yardımcın olsun tatlım....

Bana kalirsa otur sakinles, ama esinle kesinlikle konus, ciddi ciddi hokkali laflar konus.
Gitmek gerekirse gene gidersin, ama simdi git, sonra gel vs is lackalasiyor ciddiyetini kayip ediyor ozaman.
Sen birdaha düsün.

canım yaaa..hassassın biliyorum ama lütfen ani kararlar verme ..nereye gidiyormuşsun hem ..kocan gelsin otur konuş ..hala devam ederse düşünceleri o zaman bir karar verirsiniz birlikte ..ama lütfen evinde kal..

Canım bu dönemler en hassa dönemlerimiz ben doğum yaptım ilk 1-2 hafta nerdeyse depresyona girmişrim çocuğumun sorumluluğu ev işi,eşten dolayı bende zor anlar yaşadım önce sakinleş çocuğunu düşün dinleme eşini duymamazlıktan gel unutmaki çocuğunun sana olduğu kadar eşinin sevgisine de ihtiyacı var ben annemden ayrı büyüdüm boşanmışlardı çünkü inan ki çok zor çocuğuna bu ezikliği yaşatma al karşına konuş eşini sakin ol lütfen...

hay allah daha dün konustuk ne kadarda rahattın bebeğinle ilgili sorular soruodun noldunuz birden bööle..canım o saatte kolay kolay hiç bir erkek kalkmaz ben yeltenmiyorum bile kaldırmaya o neyiniz eksik laflarını coğumuz dinledik.onlarda bocaladı.şaşırdı..ama bak kucağında minicik bi can var.dünyaya bu yüzdenmi getirdiniz onu?hayır!onun en buyuk hakkı anne ve babasıyla mutlu yasamak.annelik cidden cok zor bi iş.sabır gerektirio cok fazla.hem küçk bi bebek hemde koca bi bebek sahibi oluosun bi anda.gerci sen aklına ne koyduysan onu yapıcaksın ne desek nafile.ama cok coook ii düşün...

cnm eşlerimizde yeni hayatlarına alışmaya çalışıyolar sadece biz değiliz sorunları olan onlarda bocalıyor,bebek olmadan öncede sorunlarınız varmıydı bilmiyorum ama bebeğin daha minicik ikinize birden ihtiyacı var hemen kalkıp gitme bebeğin için şans ver eşine baktın olmuyor o zaman düşünürsün

Canım katılıyorum PirayeHira'ya, şu dönem dünyada yaşayabileceğimiz en büyük mutluluğu yaşadığımız kadar çok ciddi depresyonlar da yaşadığımız günler geçirebiliriz. Bu sadec bizim için değil eşlerimiz için de aynı. Bu çok büyük bir sorumluluk hem kadın hem erkek için. Birbirinizi anlamaya çalışın bence sorun değil çözüm üretmelisiniz, herşeyden ve herkesten önce küçük meleğiniz için.
Unutmayın ki size çok değerli bir hediye verildi ve şu zamanlar onun en güzel zamanları, tadını çıkarmaya çalışmalıyız. Farkında mısınız çabuk büyüyorlar, masal gibi bence.. Kaçırmayalım bu en güzel günlerini meleklerimizin..

canım düşünmeden hareket etme ne olur.hepimiz aynı durumdayız sen farkına varmadan eşinin ustune fazla gitmişsindir.çünkü erkekler genelde gece uykularını kıyıp kalkmazlar.sadece bebekler gülücük saçarken severler aglamaya basladıkları zaman hemen ANNESİ GEL diye cağırırlar.işimi bile tam yaoamıyorum.onu bırak bazen bebeği bırakamıyorum benım kahvaltı hazırlamamı beklıyo 12-1 de kahvaltı yaoıyoruz sutum bıle kalmıyo o kadar ac kalınca ama bazende hazırlıyo yanı erkekler tuhaf yaratıklar biraz alttan almak gerekiyor alttan almzsak kavga çıkıyor.........bide bebek oldukta sonra bütün ilgimizi bebeklere veriyoruz ya onlar o yuzden de huzursuzluk çıkarıyo olabilirler.babalık pısıkolojısını oku bak bana denk gelmıstı okudum ilgisizlikten dolayı hırçınlaşıyolar.o yuzden bır daha düşün çunku yola çıktın mı dönüşü olmaz sonra çok pişman olursun.al karşına konus gerçı konusunca yıne kendilerini haklı çılarıyolar ama ne olur bi daha düşün bebeğin için

Canım bence sen eşini seviyorsun ve eşinin bbek 2 yaşına gelince ayrılalım lafı gururunu kırmış, hem niye sen gidiyorsun anlamıyorum, ne şartlarda olursa olsun bırakıp gidecek olan sen değilsin, bir bebeğin var ve onu düşünmelisin, gururunun ve içindeki öfkenin rahatlamasını istiyorsan zanmanın geçmesini bekle, eşin gün geçtikçe pişman olacaktır, ayrıca eşine asla çocuğa bakması için baskı yapma, ben bunun annesiyim ve eşim olsun olmasın ben bebeğime bakarım ve onu sahiplenirim gücünü bul kendinde, o tavırlarını görünce bak nasıl peşinde dolaşıyor, unutma erkekler çok zayıf ama zayıf bir kadına tahammülleri yok, bebeğin olduğu için sen şimdi çok güçlüsün, düşünsene hayatında bir melek var, iki bebiş anesinden nacizane tavsiyeler...

herkese çok teşekkür ediyorum sıkıntılı zamanımda içimi dökeceğim bir yermiş burası. sabah bunları yazarken çok kötüydüm ve o anda arkadaşımı aradım gitmek için telefonunu açmadı. yarım saat sonra eşim geldi gece ne olduğunu anlamadım bile içim rahat etmedi özür dileirm dedi. epeyce konuştuk filan.. zaten biz birbirimizi yeni tanımıyoruz tanıştığımızda ben 16 o 17 yaşındaydı. yani birbirimizin çocukluk aşkıyız. bir arkadaş söylemiş ayrılalım demesi beni çok kırdı gerçekten.. neyse velhasıl barıştık ama benim kırgınlığımın geçmesi biraz zaman alır. kendimi tanıyorum.

ama dediğiniz gibi güçlü olmalıyım bebeğim için üstelik de emiyor sütümn gitmesine izin vermemeliyim..

tekrar hepinizze teşekkürr...

bu habere bende coookkkk sevindim.sonuna kadar okurken hop oturup hop kalktim ama cok sukur sonu coookkk iyi.cnm bizde dogumdan sonra yataklari ayirdik.ben bebisimle yatak odasinda esimde sabah ise gittigi icn diger bi odada yatiyor.bunun bole olmasini ustelik ben istedim.cok zor oluyor kabul ediyorum ama eslerimize gereken onemi destegi vermeliyiz cunku biz anaclik duygulariyla donatilmisiz.yani hem esine hem bebisine bakmak zorundasin.eminim senin esinin de sikintili bi anina denk gelmistir.kendi isi de olsa is=stres demektir.arkadaslarin solediklerine de aynen katiliyorum.erkekler bebisleri sakinken seviyolar.aglayinca annesi gel al diyolar.unutma bizler anayiz ve anaclik duygusu allah tarafindan bizlere verilen ve olene kadar da surecek olan merhamet,sefkat,sevgi,fedakarlik... duygularinin tumunu icerir.ben dili artik bitmistir bizim icin
bir omur boyu mutlu olun bebisin esin ve sen...

inşallah herşey giderdek daha da düzelir, bi daha böyle seyler yaşamazsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…