Bebeğim ve Uyku Düzensizliği/Uyku Eğitimi

Şimdi şunu bi anlayalım öncelikle rutin ve düzen çocuğa iyi gelen, kendini güvende hissettiren şeyler olmakla beraber çocuğun uyumasını garanti eden şeyler değil. Mühim olan anneninde bebekle beraber uyuyup dinlenmesi.

Bebeklerin uyumayı öğrenmesi zaman alıyor, uyku eğitimi (nasıl olduğu çok önemli tabiki) bu konuda iyi bir yardımcı. Benim oğlum şuan 27 aylık, 21 aylıkken emzirmeyi kesme sürecini başlattım akşam emzirmelerini kesene kadar hep emerek uyudu. Başka hiç bir şekil uyutmayı denemedim, ben çok keyif aldım emzirme sürecinden çünkü. Akşam emzirmesi kesilince kitap uyku şekline döndük elhamdülillah.
6 aylıkken eğitim aldık, ama sonra ben bunu oğluma uyarladım. Eğitimin en önemli şeyi çocuğun uyumayı öğrenmesi.

Kesintisiz uyku uyuyabilir şu şu aylardan sonra diyor bazı uzmanlar, ama bu kesin olacak diye bir şey yok. Bazı çocuklar kesintisiz gece uykusu uyur bazısı uyumaz. Burada mesele, etrafın ne yaptığı ne söylediği önemli değil, çünkü o ailenin içine hakim değiliz anlattığı kadarını biliyoruz anlatmadığı kısmı bilmiyoruz.
Siz kendinize bebeğinize ailenize odaklanın. Kendi stresinizi kontrol edin, mutlu anne olun bebişde mutlu rahat olur inşallah.

Şu gerileme süreci geçsin tekrar bakarsınız. Ama bu denli not vs almayın lütfen. Gece uykusunu tamamlatmak amacınız olmasın, sabah 6-8 arasında uyanınca güne başlayın. Ve gelişimi, gün içinde mutlu olup olmadığı uykularının kalitesi için gösterge...
Önerileriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim 🙏

X