Bebeğim iştahsız mı yemek mi seçiyor?

Oncelikle 2 bebek annesi olarak bir bebek dietisyeninin bana dustur edinmemi sagladigi cumleyi size soyleyim belki bi nebze gerginliginiz azalir.

Bebeklerin midesi yumrugu kadardir, yasina gore kasik sayisi bebegi doyurur.

Ben bunu dustur edindigimden beri bebeklerimle yemek saatlerimiz daha az sorunlu geçiyor.

Sizin bebeginizde tat gelisimi basladigi icin ve artik etrafi keşfetmeye de basladigi icin once gorsellik sonra damak tadi beklentisi yemesini engelliyor anladigim kadariyla (ki cok normal) bu durumda bir sure onun sevdigi tatlarla ilerleyin, evet herseyi yemesi gereken yasa gelmiş ama yemek konusunda zorlamak ilerisi icin daha buyuk sorunlari tetikler ve gercekten yemek secen bir cocuga donusebilir.

Ayrica dis etleri hem aciyor hem kaşınıyor su aralar, yemeklerle sorun yasamasi fazlasiyla normal. Yemeklere sarimsak katmayi deneyebilirsiniz, bizimkilerde cok etkili oldu 💕
Sanırım kilosunu 30la çarparak kaç ml midesj olduğunu bulabiliyormuşuz. Oğlum 10 kusur kilo ve herhalde 300 ml mide kapasitesi var ama kavun karpuz yerken çok daha fazla yiyor üzerine su içiyor emiyor falan..o zaman şüphe ediyorum bu kapasiteden😬 ve diyorum ki onları bu kadar fazla yiyebiliyorsa demek ki yemek de alır midesi ama ağzı almıyor 🙄 neyse tarhana tadını çok seviyor zaten her sabah mutlaka tarhanalı yumurta yiyor ve genelde içine daha baskın bir şey karıştırmazsam onu sorunsuz bitiriyor, bir süre tarhananın içinde vermeyi deneyeyim eti. Dün mesela köfte yaptım yemedi ben de onu ezerek tarhana çorbasının içine koydum o şekilde yedirdim. Belki bir süre sonra yemeye başlar yeniden 🤷🏻‍♀️ sarımsağı da deneyeceğim onu da seviyor, teşekkür ederim öneri için 🙏🏻😊

Yok bildiğiniz ekmek, işte ekmek içi pankek hamurlu ne varsa. Bulgur yemez, pilav yemez makarna eh birazcık, sıkıldıkça da meme aklına geliyor, aynen öyle sürekli hareket halinde acıkıyorlar. 😞
Benim oğlum da öyleydi 1 - 2 ay önce, günde 7 8 kez emiyordu yenidoğan gibi 🤦🏻‍♀️ emiyordu daha 10 15 dk geçmeden bi daha istiyordu ve o zaman hiç yemek yemiyordu süt iştahını iyice kapatıyordu. Ben de emzirme sayısını düşürdüm, emmek isteyince dikkatini başka yöne çekip 5 10 dk sonra yemek teklif ettim o şekilde daha iyi oldu. Şimdi günde maksimum 3 4 kez falan emiyor. O da yemeklerden sonra yatmadan önce falan. Siz de düşürmeyi deneyebilirsiniz emme sayısını

X