bebegim deniz veya havuza girmiyor

kelebek1979

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2020
1.447
1.301
45
kızlar merhaba, oğlum 3 yaşında. deniz kenarında bi yazlık evimiz var, içinde havuzu da olan. geçen sene yazın hem denize hem havuza çok büyük zevkle giriyordu. ama bu sene daha hiç sokamadık. deniz kenarına gidiyor, kumla oynuoyr, kova-kürek var onlarla oynuyor, ama denize gir deyince kesinlikle yaklaşmıyor bile, girmeyecegim diyor, canım isteyince girecem diyor. havuzda da benzer durum var. en fazla havuzun kenarına oturup ayagını suya sokuyor ama kesinlikle girmiyor

internette okudum birçok şey. kalsik yazan herşeyi uyguladım ama fayda etmiyor. 15 gün oldu yazlık eve geleli. ilk günler nasıl olsa girer diyordum ama 15 gün oldu ve halen sonuç alamadık.

hiç benzer durum yaşayan oldumu, nasıl çözdünüz, veya normal mi ? ne bileyim suya girmek istemeyen çocuk düşünemiyorum derken benim oğlumu buldu :)

bende zorlamak istemiyorum, zorla sokmak istemiyorum. ama yazlığa geldik, o kadar gün oldu, ana geliş amacımız oğlumun suda vakit geçirmesi. ama girmiyor, girmem diyor :) moralimi bozuyor, hevesimi kırıyor

Belki korkuyordur, daha önce kötü bir anı yaşamıştır siz fark etmeden. Zorlamayın. Bol bol d vitamini alıyorya, suya girmese de olur. Yaşıtlarının girdiğini görünce o da girmek isteyebilir.

Zamanı gelince girer, canı nasıl isterse öyle yapsın.
Benim biri 4, biri 3 yaşında ayaklarını sokmaya başladı denize.

X