Bebegim agzina bir lokma sürmüyor

92382ahk

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2023
217
423
8 aylık bebeğim ek gıda başladık zaten 5 aylikken, anne sütü sadece 15 gün içmisti 😔
Çok güzel yemek yiyodu bu 5 gün önceye kadar ama şuan kaşık görünce çığlık atıyor. Yediği tek şey mama. Önceden çorba, meyveli pirinç unu, etli yemekler pilav her şey yiyebilen bi çocuktu 5 gündür bi lokma sürmüyor ağzına..
Henüz diş çıkartmadı anneler dis çıkarma sürecinde bu kadar aç kaldığı oldu mu bebelerinizin bu kadar yeme reddi bilmiyorum başıma geleceğini hiç sanmazdim... Önerilerinize açığım

Önüne eliyle oynayacağı kendi kendine ağzına götüreceği şekilde sunun gıdaları. Zorlamayın. Mamayla doyurun karnını. 1 yaşa kadar temel besin anne sütü yoksa formül süt. 5 gündür olan bir şeyse diş vs olabilir geçici bir atak olabilir zorlarsanız konu inada biner. Kendi haline bırakın :) daha çok minik..

Gerçekten hiç zorlanıyorum ama katı gıdayı unutur alisamaz bu sefer ilerde başka bi yeme bozukluğu seçici yeme ile uğraşırım diye korkuyorum
Önüne eliyle oynayacağı kendi kendine ağzına götüreceği şekilde sunun gıdaları. Zorlamayın. Mamayla doyurun karnını. 1 yaşa kadar temel besin anne sütü yoksa formül süt. 5 gündür olan bir şeyse diş vs olabilir geçici bir atak olabilir zorlarsanız konu inada biner. Kendi haline bırakın :) daha çok minik..

Gerçekten hiç zorlanıyorum ama katı gıdayı unutur alisamaz bu sefer ilerde başka bi yeme bozukluğu seçici yeme ile uğraşırım diye korkuyorum

Hayır daha çok küçük öyle bir şey olmaz siz günde 3 öğün önüne yemek sunun kendi kendine parçalasın dokunsun arada ağzına götürsün yeterli şu an için.

Ben de yaşadım aynısını. Hatta şu an 14 aylığız, geçen iki hafta resmen kavga dövüş evde :KK70: önüne tabakla koyuyordum, yerse üç beş lokma ne ala, ki benimki de biz ne yersek yiyen bir bebekti. Mecburen biberon mamasıyla takvye yaptım. Şu an eski formuna döndü. Takılmayın, elbet yiyecek acıkınca.

X