Bebeğim 5 aylık 6 kilo doktoru düşük dedi çok üzülüyorum 🥺🥺

zumra45

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2023
4
0
32
Merhaba hanımlar bebeğim 2700 doğdu şu an beş aylığız ve şu an kilosu 6 sağlık ocağındaki doktorumuz kilosu düşük dedi az az mama da veriyorum aslında emziriyorum da kilosu nasıl sizce çok mu düşük ve kilo alması için neler verebilirim

Merhaba
Benzer durumu yaşadım yaşıyorumda hala. Bende bununla ilgili konu açmıştım deneyimleri dinlemek için takip edicem konunuzu. Sizin yine iyiymiş benim kızımda 2700 doğdu 6 aylıkken kilosu 6ydı. Takip doktoru mama yazdı raporlu içtik ama yine az kilo aldı boyu uzuyordu sağlıkocağındaki dr kilosunun boya gittiğini söylemişti yani ne kadar doğru bilmiyorum ama öyle bir yorumu oldu şuan 9 aylık 7200 kilosu. Hep en alt limitte alıyor iştahıda çok iyi değil zaten. Sizi anlıyorum ama yapısal birşeyse ne yapsanız değişmiyor. Boyu uzuyormu? Boyu uzuyorsa bazen sorun etmeeyebiliyor drlar.

Boyu normal olması gereken boyda ama kilosuna öyle deyince moralim bozulmadi değil sağlıklı cok şükür hanı doymuyor falan da değil huzursuzluk olur illaki

Boyu normal olması gereken boyda ama kilosuna öyle deyince moralim bozulmadi değil sağlıklı cok şükür hanı doymuyor falan da değil huzursuzluk olur illaki
Evet insan üzülüyor ama yapıcsk bişeyde olmuyor ne yazıkki.. mamamı alıyor şuan? Bizde mesela meme reddi yapmıştı 5 aylıkken oxaman kilo alımı durdu ben ısrarla emzirmek istedim yeterli emmedi vs

Evet insan üzülüyor ama yapıcsk bişeyde olmuyor ne yazıkki.. mamamı alıyor şuan? Bizde mesela meme reddi yapmıştı 5 aylıkken oxaman kilo alımı durdu ben ısrarla emzirmek istedim yeterli emmedi vs
Yok mamayı sadece sabah 70 CC akşam da uyumadan 70 CC veriyorum onun dışında emziriyorum

Üzmeyin kendinizi zamanla toparlar.

Yok mamayı sadece sabah 70 CC akşam da uyumadan 70 CC veriyorum onun dışında emziriyorum
Anne sütü alması çok güzel. Belkide yapısal birşeydir ben artık kabullendim aylardır yapmadığım taktik kalmadı doktorlarada götürdüm kan değerlerine baktırdım vs şükür sorun yok artık yapısal olduğunu düşünüyorum

Hiç bişey üzülmene degmez sağlığı yerinde ise kilo önemli degil kizim 3500kilo dogdu 6aylikken 5800di az ama sağlığı yerinde hareketli enerjik maşallah suan 1yas 6aylik çok güzel kilo aldi yani çok iyi toparladi zamanla toparlar merak etme

Nasıl bir yol izlediniz acaba? Benim kızımda 6 aylıkken 6 kiloydu şuan 9 aylık 7200 kilosu yediremiyorum doğru düzgün hep ağzını kilitliyor öneriniz varmıdır?

Nasıl bir yol izlediniz acaba? Benim kızımda 6 aylıkken 6 kiloydu şuan 9 aylık 7200 kilosu yediremiyorum doğru düzgün hep ağzını kilitliyor öneriniz varmıdır?
Valla hatırlamıyorum ama 1yasindan sonra düzeldi yemesi içmesi şuan herşeyi yiyor
Muz irmikli muhallebi yedirebilirsin bide doktorum iştah açıcı ve vitamin şurup vermişti ondan vermistim 10 gun gibi

Valla hatırlamıyorum ama 1yasindan sonra düzeldi yemesi içmesi şuan herşeyi yiyor
Muz irmikli muhallebi yedirebilirsin bide doktorum iştah açıcı ve vitamin şurup vermişti ondan vermistim 10 gun gibi
Ah yese keşke yapıyorm ama hep çöp oluyor muhallebi tarzıda sevmiyor ay napıcsğımı şaşırdım çok canım sıkılıyor belki ayı küçük diye daha vitamin ilaçları vermemişlerdir 1 yaştan sonra herşeyi verebiliyoruz inşallah ozaman benim kızımda toparlarda bende biraz rahat ederim. Yani yese kilo almasa yine dicem yiyor ama oda yok en sevdiği şey biberon maması

5 aylıkken doğum kilosunu ikiye katlamis ve doktor az mı dedi kilosuna. Bence doktorunuzu değiştirin
Doktorlar zayıf diyorlar bence kalıplara göre konuşuyorlar bende bir çok yerde dediğinizi okudum doğum kilosunu 2 ye katlamışsa 6 aylıkken sorun yok ama drlar zaten küçük doğan bir çocuğa zayıf diyorlar, bana sağlıkocağındaki ebe senin çocuğun zayıf doğdu 3.5 4 kilo doğan bir bebekle aynı olamaz diyor ama drlar da herhalde aynı olmasını bekliyor bilemiyorum

Benim doktorum ayıyla kilosu bir gidiyorsa hiçbişeyden korkma derdi hep.
Mesela 4 ayda 4 kilo, 5 ayda 5 kilo, 6 ayda 6 kilo vs vs....
Buna göre düşünebilirsiniz, herşey yolunda merak etmeyin.
Zaten 5 aylık bebeğe anne sütü veya formülden başka bişey verilmez, orda burda şekerli su filan önerirler sakın, aman diyim...

Umarım herkesin karşısına kendini güncelleyen, gelişmeleri,. makaleleri takip eden , basma kalıp konuşmayan doktorlar çıkar.

Emzirirken bi memeyi iyice boşaltmadan diğerine geçmeyin, başlarda bebeğin su ihtiyacını karşılamak için sulu süt gelir, yağlı kilo aldıran kısım daha sonra gelir. 2. bi husus demir eksikliği varsa da çok ciddi iştahsızlık olabiliyor. Demir damlası kullanıyor musunuz? 3. husus ise genler, siz veya eşiniz minyon mu?

Merhaba sizinle baska konu altinda da konusmustuk. Gecen yine yemiyor diye oglani doktora goturdum. 7 aylik olmak uzere 6920ydi kilosu, ama o kadar az kilo aliyor ki 9 aylik sizinkiyle ayni olur bence. Cok az kilo almasina ragmen doktor gelisimi normal sorun yok, sizin cocugun dogasi boyle dedi. Asla zorlamayacakmisim. Hatta blw yapmam icin israrci oldu. 1 yasina kadar ek gida oyun icindir ne kadar istiyosa o kadar yesin karismayin dedi. Zorlarsan cocugun yemekle iliskisi bozulur ilerde cok daha fazla sikinti cekermisiz. Simdi veriyorum eline brokoli kemiriyor tabii cok az bisi yiyor ama kasikla verdigim gibi reddetmiyor da. Velhasil doktordan neredeyse azar isitecektim. Her bebek ihtiyacini bilirmis

Sağlığı yerindeyse bence üzülmenize gerek yok 5 aylık bebeğin ortalama kilosu içinde bebeğiniz.
Ayrıca her bebek tosuncuk olacak diye bir kural yok benim kızım da 5 aylık oldu bu hafta kontrolümüz var ama 6500 grmı geçtiğini sanmıyorum. Bana bu ay da boya verdi gibi geliyor. Doğum kilosu da 2800 gr dı.

Dediğim gibi sağlığı yerindeyse bilişsel gelişimi güzelse endişelenmeyin. İlla içiniz rahat edecekse çocuk doktoruna gidin derim sağlık ocağı doktorları pratisyen hekim sonuçta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…