bebeği ters duranlar hangi doğum şeklini tercih ettiniz?

sevil01

oğlum benim en kıymetlim!
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2011
755
1
38
herkese merhaba

ben 36. haftadayım muhtemel doğum tarihim 6 temmuz ama bebeğim ters duruyor. normal doğum istememe rağmen dr sezeryan için 25 haziran dedi. çevremdekilerin özelliklede annemin baskısından bunaldım annem sende terstin son gün sancıyla döndün diyor hemen gidip sezeryan olma bekle sancıyla git olmazsa yine sezeryan ol diyor. dr da kordon sarkabilir belki bi ihtşmal bekleme sezeryan ol diyor kararsız kaldım
benimle aynı durumu yasayan yok mu siz neyi tercih ettiniz neler yaşadınız ne olur yardım edin

Ben normal doğum beklerken kızım 39+5'te baş yukarı döndü, doktora beklemek istediğimi söyledim, en azından normal doğum başlasın ondan sonra sezeryana alırsınız, ama en azından süreç normal seyrinde devam etsin diye. O da kabul etti, 5 gün kadar bekledik, sürekli takip halinde, sonra su bittiği için sezeryana alındım, ama bu esnada zaten doğum da başlamıştı. Doğum başlamış olduğu için süt sıkıntısı vb. yaşamadım. Ben en son ana kadar bekleme taraftarıyım, sonuçta sezeryana almak 5 dakikalık olay.

koca topikte bi benim bebeğim mi ters:2::2::2::2::2::2::2::2::2:

bence tersse riske atma. o durum eskidendi eskiden her bebek normal doğuyordu. madem doktorum sezaryen dedi bence riske gerek yok.

36 haftalık hamileyim ve benim kızım da daha dönmedi doktorum "sancılandığın an arıyorsun ve duruma göre sezeryana alıyoruz dedi yani 27 haziran gibi ve benim annemde benzer cümleler kuruyor:) bebek için bu egzersizleri yapıyorum. "http://spinningbabies.com/baby-positions/breech-bottoms-up/305-body-work-for-breech" denemekten zarar gelmez çünkü riskleri yok. Hakkımızda hayırlısı:)

erobet ve peticim sizlere çok teşekkür ederim cevaplarınız için peticim umarım egzersizlerin bi faydası olur

X