Bebeği hala dönmeyen varmı??

benim kızda da dönüyor hemde uzun zamandır.ayrıca yatarken ellerinden kaldırınca oturuyo ordan da ayağa kalkıyo çivi gibi basıyo ..ben artık 6 ayı dolduğu için sorun etmiyorum .

yaşasın benimkide bugün dönmeye başladı
çok geç kalmıştı ya neyse en azından başladı
komik tarafı sadece solundan dönüyo ve yüz üstü dönüyo
yüz üstünden sırt üstüne dönemiyo
olsun dönüyor yaaa alkisalkisalkis

Zeyna Yiğit de mi dönüyor. Bir biz kaldık desene. Kızım elinden tutuyorum kalkıyor oturuyor hatta desteksiz bile 20-30 saniye oturuyor ama bir türlü dönmüyor. Haylaz ya uzaktaki oyuncağını almak için döner diyordum onun da kolayını bulmuş altındaki örtüyü çekip oyuncağını kendisine getiriyor ama dönmüyor. Doktor 7. ayı bulabilir bile demişti. Ben bu gidişle dönmeden kalkacak yürüyecek diyorum :)))

benimki 5 aylıtan beri sanırım dönüyo ama tam dönüyo oluyo mu bilmiyorum.sırt üstü yatarken popoyu ve dizleri tamamen kaldırıyor yani ters köprü pozisyonu gibi oluyor ve popoyu en son kaldırabildiği noktadan kendini yana doğru atıyor.biz bu olayı dönmek diye adlandırıyoruz ama tam bilemicem tabi.yüz üstüyken kendini tamamen kaldırıyor bayadır.yani bel hizasından itibaren kaldırıyor.bazen diresekleriyle kaldırıyor kendini bazen ellerini tam basarak kaldırıyor ve istediği tarafa pat diye atabiliyor kendini ama bunu sırt üstüyken dönme olayından çok önce başlamıştı.tam anlamıyla ifade edebildim mi bilmiyorum ama yardımı dokunur umarım

ben bunu yazdıktan 2-3 gün sonra benimki fıldır fıldır dönmeye başladı,yüzüstüyken sırt üstüne,sırt üstüyken yüz üstüne çok kolay dönüyor hatta bazen hızına yetişemiyorum çok hareketli maşallah :nazar:

ben bunu yazdıktan 2-3 gün sonra benimki fıldır fıldır dönmeye başladı,yüzüstüyken sırt üstüne,sırt üstüyken yüz üstüne çok kolay dönüyor hatta bazen hızına yetişemiyorum çok hareketli maşallah :nazar:

bizimkide kablo canavarı,
etrafta koblo görmeyiversin, döne döne ona ulaşana kadar ilerliyor.
Arkamı dönmemle, halının bir ucundan diğerine varıyor.
Hiç bırakamıyorum yerde yanlız başına...

ben bu dönmelerden cok muzdaribim yaaa,silindir gibi ard arda dönüyor ve hic oyun halisinin üzerinde kalmiyor.

önceden birakirdim mutfaga filan giderdim ama simdi yapamiyorum cünkü,ya masanin altina giriyor

yada orta sehpanin..küüüütt bi ses geliyor bakiyorum parkeye gecmis ve kafasini vurmus:))

neyseki cani yanmiyorda aglamiyor.

emeklemeye calisiyor kafasini kaldirmadan,salya sümük surata bulasiyor butun kipkirmisi cok fena oluyor benim lokumum,.

ben birkaç kez yere koydum,pufi yorgan üzerine ama baktım ki benim sınırlandırdığım yerde kalmıyor bir daha koymadım yere.burnunu filan vuruyor içim gidiyor o zaman

benim de aynı julienin kızı gibi dönmeden yürüyecek sanırım her bir haltı yapıyor ama dönmüyor çalıştırsam bile işine gelirse yapıyor işine gelmezse yok

benimkide hala dönmüyo yarın 7 aylık oluyo bi kere yüz üstündern sırt üsstü döndü ama ben görmnedim o oldu daha hareket yok

Benimkinde de tık yok hala! Tombişlikten heralde, poposu mu ağır geliyor ne, her tarafını döndürüyor tam popoyu da döndürecekken tekrar sırtüstü düşüyor :)
Yalnız son 1 haftadır çivi gibi basmaya başladı :)

Benimkinde de tık yok hala! Tombişlikten heralde, poposu mu ağır geliyor ne, her tarafını döndürüyor tam popoyu da döndürecekken tekrar sırtüstü düşüyor :)
Yalnız son 1 haftadır çivi gibi basmaya başladı :)

Hah aynı Elmalı. Ve evet popo kocaman. belden yukarısı dönüyor. Aşağısı arkadaşa ağır geliyor onu çeviremiyo. Beyonce diyorum kızıma gerçekten. İncecik beli kocaman poposu var :))) Böyle giderse bizim evden bi afet çıkacak. Umarım daha fazla büyümez :))))

Bu sabah ilk kez sırtüstünden yüzüstüne döndü tontişim :) Yalnız kolu altta kaldı, onu çıkarmayı beceremeyip tekrar popo üstü düştü :)
Olucak, olucak...

ya kıslar benim tontişimde hala dönmüyo niye yav :çok üzgünüm:
acaba bizim yardım etmemiz gerekiyomu:uhm: 6 ayı dün bitti

elmalıcım bengisu ya koca popolu deme bak kız gayet başarılı bir şekilde dönüyor sen şimdi kızım emeklemiyor dersin yarın onu da yapar cimcime :)))

ya kıslar benim tontişimde hala dönmüyo niye yav :çok üzgünüm:
acaba bizim yardım etmemiz gerekiyomu:uhm: 6 ayı dün bitti

şekercim endişelenecek birşey yok..üzlme..tontişse biraz ondan olabilir..ama sen öğretmelisin önce..kolunu incitmeden önceleri yastığın üzerinde yatarken sen yavaş yavaş itmeye ve çevirmeye başla.zamanla o da öğrenir ve döner

şekercim endişelenecek birşey yok..üzlme..tontişse biraz ondan olabilir..ama sen öğretmelisin önce..kolunu incitmeden önceleri yastığın üzerinde yatarken sen yavaş yavaş itmeye ve çevirmeye başla.zamanla o da öğrenir ve döner

saol canım da benim kıs artık nefret ediyo sirt üstü yüzüstü yatmaktan

benim oğluşum artık yan yan dönmeye başladı kızlar sanırım bir hafta içinde tam dönmeyi başaracak gibi duruyor, ayağının diğerinin üstüne atabilese olacak bu iş bu gece sabaha karşı dönmeye çalıştı ben de yardım ettim ayağını atıverdim öylece uyudu kaldı kuzucum çok rahat etti uzun bir zaman yattı öyle

benim kaan da keremden tam bir ay sonra dönmeye başladı 10 gün oldu heralde ama bir döndü kaan pir döndü şimdi sırtüstündeyken istediği yere ayklarıyla dönderitor kendini sonra yüzüstü dönüyor önce ben arada alışın diye yatırırdım kızardı sevmezdi gömerdi kafayı şimdi dönüyorda sesi çıkmıyor hatta geçen kaşla göz arasında bir baktım yorulmuş öyle uyuyakalmış yerde..

X