Bebeği hala dönmeyen varmı??

Benim oğlum da oldukça tembel şimdilik sadece yanlara dönebiliyor..Artık yere bişeyler serip yatıyıroyurm ama onu da çok sevmmiyor oturmak isityor..

bnm kuzumda bikaç haftadır sırt ustu yatarken yuz ustu dönüyodu kolunu kurtaramıyodu artık onuda ögrendi şimdi oyun yaptı bensırt ustu yatırdıkca o yuzustu dönüyo

bizde 6.5aylık olduk
kızım rahatlıkla dönebiliyor yüzüstü
oğlum sadece yan dönebiliyor
erkekler kızlara oranla daha püsür oluyorlar
kızım dimdik ayaklarının üzerinde dikiliyor
oğlum ise hemen çöküveriyor zor geliyor herşey çabuk yürümez bu diyorum
kızlar daha atik oluyor

benim kızımda 5,5 aylık ama hala dönemiyo aslında baya hareketli ama tembe çalışmıyo galiba bizde biraz antiraman yapalım bare

benim kızım sırtüstünden yüzüstü dönüyorda ,tam tersini henüz yapamıyor ,bende bıraktığım pozisyonun tam tersi durumda çok yakalıyorum ,özellikle yatağının içinde çok değişik şekillerde buluyorum..yakında bi bakıcam yok :)) koltuk altı filan gezicek heralde ...

bir tembel oğlanda bende var aslında çok atik hareketli ve asla kucakta durmayan sürekli ayakta tutulmak istiyor kendi ayaklarının üzerinde durmaktan çok keyif alıyor yatmayı hiç sevmiyor ama dönmeyide sevmiyor yüzüstü gayet güzel duruyor kollarının üzerinde kelif alıyor bir süre tabiki dönemeyince kızıp bağırmaya başlıyor ama ben hafif yardım edince hemen dönüyor bir kere kendide dönmüş kızım diyor ben görmedim ama geldğimde hakikaten koyduğumdan farklıydı ama göremedim

tülaycım zaten aylarına göre destekli oturabiliyolar anca..

desteksiz oturtan var mıki..

bızım pasa da yandakı oyuncagını almaya donuyor oyuncagı alınca eskı pozısyonunda kalmayı tercıh edıyor
ama ters koydugumda yastıgın uzerıne hıc hosuna gıtmıyor cıglık atıyor

Benim kızım da tembel anlaşılan. Daha 1 kez sırtüstünden yüzüstüne dönmeyi başarabildi. Yalnız biraz uzun bir bebek. 70 cm boyu. Doktoru çok iri bebeklerin bazı hareketleri diğer bebeklere nazaran daha uzun zamanda ytapabileceğini söylemişti. Bu arada sizin bebekler basabiliyor mu? Biz o konuda da biraz tembeliz sanırım...

benim kız tam cimcime halitiruhiyesine göre dönüyor hanfendi oyuncaklarını almak için uzanıyor hatta geçenlerde yerde tırtıl gibi sürüne sürüne gitti oyuncağını aldı ..
basma konusuna gelince valla çivi gibi basıyor hatta elinde olsa yürüyecek cadı artık yatmak istemiyor hep ayakta duracakmış .ama basmasına da ben korkuyorum hala tam kemik gelişimi tamamlanmadı bir ay daha sabretsin sonra hep ayakta kalır ama dinlemiyor ki :))

benimkide ayaklarının ustune cok guzel basıyor. hatta adımlamaya bıle calısıyor.. dunde nıhayet yuzustunden sırtustune dondu :))

benim kızımda henüz dönemiyor , çok hareketli ama kendi kendine henüz dönemiyor, doktorumuz 7,5 aylık olana kadar dönebilir dedi, yani dönemiyor olmasında bi sorun yokmuş, bakalım ne zaman dönecek bende merak ediyorum. eller ayaklar hiç durmuyor, yüzüstü yatmaya da bayılıyor, ilerlemeye çalışıyor ama henüz onu da yapamıyor :))

benim kerem dönüyor demiştim o hala aynı kaan beyde gelişme var artık robot gibi durmuyor altını felan değiştiriken yana dönüyor kıçını domaltıyor..:)) eskiden yerde bıraktığımda öyle durur elineverdiğim oyuncakla oynardı şimdi sağında solund istediği bir oyuncak varsa dönüp alıyor ama yüzüstü daha dönemedik..
ben kafasını bana dönük bırakıyorum 5-10dk sonra tam tersi duruyor ama dönmeden ayaklarını savura savura attırıyor kendini..
elmalıcım benimkilerde uzun en son biri 70 diğeri 71 çıktı..
kerem ayağının üstüne sert basıyor bazen babası tuttuğunda tavşan gibi zıplaya zıplaya gidiyor bazende normal yürür gibi oluyor..
kaan bey ise hafif bastırınca hemen çöküveriyor..

Selam. Oturtma mevzuu geçmişte yazmadan geçemeyeceğim. Oğlum sürekli oturmak hatta ayağa kalmak eğilimi ve telaşı içerisinde, bende oturtmakta bir sakınca görmüyordum kendi istiyor ve yapabiliyor diye. Ama 2-3 gün önce doktora gittiğimizde kesinlikle 6 ayı dolmadan oturtmamamı, 6. ayından sonra da hernekadar kendi yapabilsede destekli oturtmamı söyledi. Sırtı ve omurgasında ağrı yapar bu da onu huysuzlaştırır dedi. bilginize...

piraye 3 buçuk aylıktan beri dönüyo dönmeyi erken yaptı ama oturmayı zor öğrenir bu kız oturtamıyorum çünkü hep ayakta durmak istiyo sizinkilerde öylemi kızlar ben oturtuyorum ama bi kasıyo kendini yine ayağa kalkıyo kalkınca da hıııhhhh diyo rahatlamış gibi:))kucağımdan bırakıp koltuğa oturtuyorum yanıma biraz duruyo yine ittiriyo kendini ayakalrıyla

benim tombik kızımda 9 gün sonra 6.ayını doldurcak ama daha hala dönemedi ayaklarını ağzına götürebiliyor emziğini ağzından cıkarıp sokabiliyor fakat dönemiyor tembel benim kızım tembel

merhaba bayanlar...
benim kızımda çok tembel.Ablası bu aylarda yuvarlanır dururdu..Bu tembelliğiyle nasıl olduysa dün kanepeden düştü:KK43:( Kanepeye çapraz yatırmıştım.Yatak odasına daha varmamıştımki ağlama sesi geldi..Kuzum sırtüstü yerde yatıyordu..Allahtan kanepemiz yüksek değil.Şimdi hep yerde battaniye üzerinde yatırıyorum...Aman bebeğim nasıl olsa daha dönemiyor diye benim düştüğüm hataya düşmeyin

kızlar kızım dünden beri fıldır fıldır dönüyor ama sadece sırtüstü iken yüzüstü dönüyor ve sadece bi taraftan, çok komik ya 1 sn içinde bi bakmışım dönmüş, yarın 6 ayı bitiyor. off artık çok daha dikkatli olmak lazım

X