Bazi insanlara yardim ettikçe. bizleri saf yerine koymalari

o döneri satması bile gerekse, bu kadar hayatının ince ayrıntılarını anlatan, açlıktan başım şişti diyen bir insan, "sana teklif etmek isterdim ama durumumu biliyorsun, şunu satayıp, üç beş kuruş yanımda para bulunsun" diyebilirdi. üstelik hangi ülkedesiniz ki bu hanımefendi bu denli açlıkla boğuşuyor, sana alırsam tüm aileye almak zorunda kalırım dediğine göre kocası, sanırım 3. dünya ülkelerinden bir yerden bu kişilerde. sürekli böyle yakınan bir insan sizi de enerji olarak düşürüyordur sanırım. siz yine insanlık için yemek paylaşmak istiyorsanız bile yemeği paylaşın ama çok sızlanmasını falan çekmeyin kaldı ki siz de hamilesiniz. açıkçası ben daraldım burdan kadının konuşma şeklinden.

Kadın ikinci döneri satmış. Belki parası yok. Size teklif edemedi.

Tek başına bırakıp girmişler ben üzüldüm kadına.

Hangi hastane yemek vermiyor merak ettim.
Hayir canim parasi vardi. Turkiye degil baska ulke.
Bende üzüldum o yuzden verdim.

sizde yurt dışında yaşıyorsunuz ama siz böyle değilsinizdir tabi. Burda yurt dışında yaşayan Türklerin böyle tavırlar içine girdiklerinden bahsetmişlerdi kısa süre önce başka bir konuda . Aynı vaka sanırım. Beleşten geçinmenin dozajına bak sen bebeğe bile acımıyorlar

Sinir bozucu bir durum ama vermekle iyi yapmışsınız ne de olsa minicik bebek var
Canım ya açlıktan hareket bile edememiş
Belki de bayılmıştır öyle bir şey duymuştum

Hayir canim parasi vardi. Turkiye degil baska ulke.
Bende üzüldum o yuzden verdim.

O zaman ayıp etmiş. Bana sanki paraya ihtiyacı varmış mecbur kalmış gibi geldi. Hamile haliyle tek bırakılmış.

Sizin yaptığınız iyilik sizinle gelir. Onun bencilliği onunla gider. Rabbim şifa versin hepinize.

Niye satiyor ki ertesi gun açim açim diye daha dogmamiş çocugu aclikla siniyor. Hadi satti git markete biseyler al sicak sicak. Ben ztn onun durumunu bildigim ve yemek istemedigim için yemezdim. Türkmenistan burasi. Hani o kadarda zorluk yok diye dusunuyorum. Bilmiyorum benim yasadigim yer şehir oldugu için haberim yok.
Daha neler neler anlatti bi duysniz. Iste esinin teyzesi ariyor iymsn diye. Esi bagiriyor sonra niye komusuyorsn. Ya da aradigimda niye acmiyorsn diye. Yada mesajima niye cevap vermiyon diye. Tel de kullanmiyormus elindeki de tuşlu oda kaynanasinmiş. Allahim ne insnlar var dedim.
Bidaha karsilisicagmzi dusunmuyorum

O konuyu bilmiyorum. Ya düşünsene hamilesin ve elinde para var git marketden biseyler al ye çocuga yazik. Hani açim açim dedigi ogle yemekleri sirasidi bende vermedim sinirden. Aksama kadar ben hadi gel yiyelim diyene kadar biseyler alip yemedi.

Yani ne denir bilemedim kul bilmezse Allah bilir.

Sizden gel ye demenizi beklemiş işte
Açım açım diyerek de duyurmuş

Neden hastanede kalıyorsunuz onu da merak ettim

Sizden gel ye demenizi beklemiş işte
Açım açım diyerek de duyurmuş

Neden hastanede kalıyorsunuz onu da merak ettim
Benim daha önce kayiplarim oldugu için. Hamile kaldigimi ogrendigim an gel dedi doktorum 10 haftaligim 2 kere yattim. Son yattigimda hematom varmis kanama alani o yuzden.
Evet ye dememi bekledi demedim. Aksam yemeginde kiyamadim yedirdm. O ogle yemegi aç geçirdi ya parasida var git biseyler al ye demi o çocugu aç koydu

Ben olsam direk söylerdim.

Dogru yasadigi yer yokluktaymiş banyo yaparken bile bir legenin içinde yapip o suyu disari dokuyorlarmis banyoda su giden yer yokmuş. Musluklari yokmus su yokmus havuzdan kullaniyorlarmis. Ama hani bir agiz ucuyla dersin ya
Yurt dışında hangi mahrumiyet bölgesiymiş orası çok şaşırdım.

Kayserilidir kesin

Ne kadar yakin arkadasinizki? Hastaneye size bakmak icin mi geldi? Eger oyleyse, orada hastanin refakatcinin karnini doyurmasi gibi bir adet mi var? Eger oyle degilse ve o da hastanede yatiyorsa, esi dostu yokmu ona yemek tasiyan, o yuzden mi yardim ettiniz? Oyle ise yardim edilir ama karni burnunda, hergun aclikla savasan birininde durumunun bedava kismini satmasi mantikli gelmedi. O sattigi para ile napacak allaskina? Zaten ac hergun.. Ben pek bisey anlayamadim bu konudan cok mantiksiz hersey

Nefret ederim böyle pinti insanlardan çakal resmen adam kullanmak için acındıyor kendini, yani sen iyi yapmışsın yemeğini paylaşmakla ben olsam ben de verirdim üstelik bu çakallığını farketsem bile verirdim çünkü bebeğe kıyamam ama böyle çok yoğun yokluk içinde büyüyen insanlar böyle maalesef her kuruşu cebine atacak senden benden geçinecek asıl komik olan karşıdaki kişinin bunu anlamadığını zannetmesi!

Kendisini tanimiyorum oda hasta yatiyor. Yattigmz hastaneden 3 4 saatlik uzaktaymis evleri. Evet yemek getireni yok. Ama parasi var harcamiyor var olan seyinide satiyor. Evet bende mantikiz insan olmasindan dert yandim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…