Bayramda seyrandada eşimin ailesini aramıyorum

PudraPembesi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2014
196
59
2 sene oldu evleneli şuan hamileyim hamile olduğumuda bilmiyorlar zaten şuan çok yeni. Bikere daha hanile kalmıştım ozaman herkesten saklamıştım 3 5 kişi hariç. Dayanamayıp birgün söyledim eşimin babasına. Ve rica ettim kimseye söylemeyin diye tabiki beni dinlemediler. Hiç tanımadıgım akrabalarına kadar rahat bi 100 kişinin anında haberi olmuş dedikoducu bir sülalr biraz. Ve onlara söylediğim akşam düşük yapmıştım. Oyüzden bu bebegi çok geç söylemeyi düşünüyorum. Yıldıznamen çok düşük nazara çok geliyosun diyen birçok kişi olmuştuda. Neyse konumuz ben eşimin ailesini aramıyorum aradıklarında açmıyorum uzun bi süredir yaklaşık 9 aydır hiç konuşmadık ozamanda hamileyim diye konuştk. Onlar köylerinde zaten. Ben biraz geleneksel şeylerden hoşlanmıyorum öyle yetiştim köyümüz falan yok bizim akrabalarımızda yurtdışındalar ve geleneksel bi sülale değilizde yani bundan kaynaklanıyor olabilirde bnm az yabani olmam akrabalarına karşı.. ablaları var 1inle aram baya açık. Diğerlerinide köye gittiğimde selamlarım konuşurum ederim sınırlı birşekilde öyle yani. Bigün eşimin ailesinde köyde kalırken eşimin ablasıda gelmiş biz düğüne gittik geldiğimde takılarım farklı biryerdeydi bavulumu karıştırmış.taktıgım altınlar sahtemi diye.. bide biz düğünümüzü hiç kimseden 1 tl almadan yaptık ev kurduj çok borç yaptık ama yaptık şükür. Abisi buna ragmen herkese diyormuşki kardeşim için arabamı sattım on numara düğün yaptım ödemedi paramıda kaçtı vs gibi eşim artık abisini takmıyor hep böyşe para mevzuları yapıyor abiside ama yalan... yani bunun gibi olaylar yaşadım birçoğunla..ama eşimin annesi hariç. Babasıda geçmişte çok alkol içmesindenmi yaşındanmı bilmiyorum ama önceden beni günde 40 kere hergün arardı ve saçma sapan muhabbetler yapardı şakalaşırdı falan köydede şakasına vururdu sırtıma falan dediğim gibi kafa herhalde gidip geliyor bilmiyorum. Ama eşimin annesi agzı var dili yok iyi birisi onu seviyorum. Ama ona ragmen aramıyorum şuan bunu yazarken ben aramadım diye üzüldüğünü düşündüm ve annesini arama kararı aldım.. aslında annesini ararım kandilde bayramda ama babası sarıyor diye aramıyorum. Hayırsız gelin oldum o tarafta desem yeridir yani aslında eşimde ayda yılda bir arar konuşur onlar aramadıkça aramaz eşimde. Benim ailemle aram kötü ailemde böyle şeyler istemiyordu bunun için evlenmemi onaylamadılar.. benim hayalimde aslında biraz daha kültürlü biraz daha saygılı bi kayınpederim görümcelerim falan olmasını isterdim açıkçası. Bide ben dövmeliyim açığım benim ailemde öyle. Ama onlarda açık sayısı 100 kişiden 2dir. Bunlar hep çakıştı babası ilk bize geldiğinde ben küçüktüm kapanmaktan okulu bıraksın evlendirelim dedi falan ailem oyüzden geleceği görüyorum sen hiçbirinle yapamazsın eşinlede aran kötü olur oyuzdn onaylamıyoruz dediler. Aslında ben haftada 1 görüşelim konuşalım istiyorum seviyeli tabi ama ben bi arayınca babası aşırı arıyor aşırı boş muhabbetler yapıyor. Aramasamda günah yani farkındayım ve bende onları böyle kabullenmekte istiyorum. Lütfen bana fikir verin pskolojimede destek olur fikirleriniz teşekkürler

Hadi aramiyorsunuz anlarim ama arayinca acmiyor olmak gercekten cok ayip. Gerci 2 yildir alismislardir bosa yorma kendini.

eşin için sorun değilse boşver, bu işler zorlamayla olmuyor, insanlar ancak doğalından anlaşabiliyorsa oluyor, anlattığın kadarıyla sizde öyle doğal bi şekilde anlaşma etme yok

eşin için sorun değilse boşver, bu işler zorlamayla olmuyor, insanlar ancak doğalından anlaşabiliyorsa oluyor, anlattığın kadarıyla sizde öyle doğal bi şekilde anlaşma etme yok

Yok eşim oralı olmuyor oda açmıyor onların telefonlarını çok fazla rahatsız ediyorlar diye. Atıyorum 2 günde 10 kere arıyolarsa 1 kere açıyor 1 dklıgına işim var diyor işi yoksa bile kapatıyor çünkü saat başı arıyorlar uzun uzun babası boş boş konuşuyor 20 dk 30 dk valla ilk zamanlar dinliodum boyun eyiyordum ama ben kendi ailmle bu kadar konuşmuyodum lisedeyken bile. Daral geliyor. Alışmamışım böyle şeylerede

Sizi bilmem de eşinizin yaptığı bana göre çok ayıp.
Gerçek anlamda evladını düşman gören,döven,söven,hakaret eden,her türlü kötülüğü hak gören bir ebeveyn değillerse sırf boş boş konuşuyorlar diye onları umursamıyorsa benim gözümde kötü bir insandır eşiniz.
Evlat olarak sorgulamıyorum. İnsan olarak böyle bir adamla evli olmak istemezdim.

Geçmişte babasının çok hataları olmuş şimdi 3-5 senedir böyleymiş yaşlanınca tabi imana gelmiş herhalde. Önceden baya bi şiddet uygularmış hergün alkol alırmış vs eşim soğuk babasına. Ama diğer kardeşleri öyle kopuk değiller annesinle babasınla. Bizimkisi en küçüğü aralarında diğerlerinin yaşıda büyük

İmkanı varken düğününde bile yardım etmediler. 17 yaşından beri ayrı yaşıyormuş eşim. Birgün yaşadığı eve girmişler işyerinden tazminat aldıgınu abisini öğrenmiş. Eşim işyerindeyken evine girip tazminat çekini almışlar diğer abisinin çocukları falan var diye ona vermiş falan babası. Diğer abisi hep köye gidiyorlar tarlaya falan onlara yardm ediolar ziyarete gidiyorlar abisinin eşide zaten oralı yani bide görücü usulü evlenmişler. Bide gelinde kapalı tabii Bunlardan ötürü bizimkinden alıp hep abisine hep abisine. Aklım ermiyor gerçekten çok enteresan insanlar..

Öyledir tabii affedemiyordur,hatırladıkça kahroluyordur,o kadarını bilemem tabii...

yani ayıptan ziyade yazıkta . okadar uzun sure aranmamak. annesini ara babasına selam söyle adam arayıncada acma. syda bir konus enazından esinin üstünde hakları olan insanlar sonucta

yani ayıptan ziyade yazıkta . okadar uzun sure aranmamak. annesini ara babasına selam söyle adam arayıncada acma. syda bir konus enazından esinin üstünde hakları olan insanlar sonucta

Evet doğru aslında ben hayal ettiğimle gerçekte olana alışamadım ama sizin söyledikleriniz doğru yani biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…