Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizce birazcik da o beni sevss bana ayak uydurmay calissa olmazmiydi? Seven biri iyi gunde kotu gunde yaninda olmazmi.bir donem evi terkettm anneme yerlestim ailmle
Anlasamadiggim halde.bitti dedim.basbasa yemek yedik.kesinlikle cikmicam hic cikmicam
Soz veriorm dedi.yklasik bir sene evden disadi cikmadi hicbi arkadasiyla gorusmedi.ben cok murkuydum dualarm kabul olmustu esim
Hep yanindamaydi her haftasonu birlikteydik.ama daha kotu bisi oldu!!esim sahte bir hesap acti facebookdan.arkadas sitelerine filan uye olmustu.celp gonderecektm
KAfaya koymustm bitecekti.gerekcesi de onu bunaltmam,arkadaslariylagorusturmememdi..yni bana ayak uydurmak daha az cikmak yerine hep inat gitti.sahte hesabini duydugumda ifsa ettigimde ilk cunlesi “sen daha beni kisitla
Neler yapicam giruceksn!!” Ne kadar cocukca
Evden çıkmayan erkeğe erkek demem ben... Olsa olsa görünüşte erkek olan silik bir karakter olur öyle biri ve asla sağlıklı olamaz...Siz sürekli evde oturan, sizin ağzınıza bakan, Emire hazır asker gibi bekleyen bir eş istiyorsunuz...

Maalesef uzulurek söylüyorum ki bendede böyle takıntılar var aşırı kıskançlığa diyorlar bazen kıskançlık tedavisine gidecektim hatta bi ara eşim istemedi ben seni böylede seviyorum dedi ama ben kendimi sevmiyorum dedim hem seni hem kendimi üzüyorum beynim yaniyo dedim dayanamıyorum birlikte aştık cogu şeyi oğlum oldu daha da azaldı kızım oldu ilgi alanlarımız değişti daha da azaldı derken şimdi birbirimizi bunaltmiyoruz ailecek yapıoruz herşeyimizi illaki tek şeyler yapio ama düşünce olsada çok yansımıyorum artik sanırım biraz değiştim çok da iyi oldu. Inşallah sizde biraz kendinizi toparlar düzelirsiniz eşinizde sizi anlamaya baslar çünkü önce o size yardım etmeli suçu sizde bulmaya çalışmamalı sürekli

"""Senin beyin yapin, benim hayatima kurulu resmen""""

Eşiniz çok haklı

Sizde hastayım ayaklarına yatip merhamet dilenmeyin, hasta değilsiniz, bağımlısınız...

AHTAPOT TİPİ EŞ' siniz.
Ahtapot tipi eş

Ne zamandır anlatmaya çalışırken uzun uzun cümleler kurduğum şeyi 3 kelime ile özetlemişsiniz. Teşekkür ederim.

Ahtapot tipi insanlardan nefret ediyorum.

Benim eşim de yavru ahtapot. Yetişkin ahtapot kadar güçlü değil ama balık gibi kolsuz da değil .

Aynı şeyi bende düiündüm sordum konu sahibine ama kabyk etmiyor.evet daha öncelerden atkadaşlık sitesine üye olmuş eşi ve sen beni böyle darlarsan bak daha neler tapıcam demiş.yani herkesin acıdığı yerine üzüldüğü kadar masum bir eş kişisi değil adam..karım beni darladı diye hertürlü bencilliği evliliğin kaldırmayacağı hataları yapabilecek biri bence.hatta şuanda günlerini muhtemelen oralardan sohbet muhabbet ettiği birileriyle geçirme ılasılığı yüZde birmilyon.

Ya şu kadına OKB teşhisi koyanın aklına şaşayım ozaman. Zavallım da kendini suçlayıp duruyor. Belki buyüzden uzmana sadece kendini ispiyonlamıştır, bir de şunları anlatsa. Okeydeyken aramış da aman beni darlıyosun eve gelmem diyormuş. Bak sen. Ozaman ben hastanın kralıyım.

Ay gerçekten mi ya?
1 yıl evden çıkmayın o zaman. Eşlerinizle kendinize bir ip bağlayın dipdibe yaşayın.
1 yıl kendine hiç vakit ayırmamak neyin cezası?
Evliliğin mi?
Nasıl bir mantıkla sen sağlıklısın, kocan suçlu diyebilirsiniz? Eşiniz ananıza yollamasa buraya konular dizersiniz.
Bir de kadının psikozunu besler gibi yüzde bir milyon ne haltlar yedigini söylüyorsunuz.
Şaşırdım kaldım ne diyeyim. Allah kimseyi özgürlüğünden etmesin. Kimseyi sevdiği için cezalandırmasın
@psikeart03 kimseye de beni seviyorsa bana katlansın bencilliği vermesin.
Siz düzeleceksiniz. Adam sizi kabullenip bozuk bir yaşantıya evet dememeli. Diyorsa da bugün olmazsa yarın patlar...

canım bende okb hastasıyım bak once sunu söyliyim okb li biri ile yaşamak cok zordur biz bunu sadece es terapisti falan alarak uzmanlara birlikte giderek surduruyoruz Allahım hıcbırımızı ayırmasın ama dedigimi unutma

Hmilelikte ilaci biraktim.lohusalikta ise sorunlarm pik yapti.zaten adam da o arada topladi gitti lohusa halime dayanamamis olsa gerek.varolan sorunlarin uzerine tuz biber ekti bebek durumu.hamilelikte hormonlar tavan cok mutlusun.diguruyosun diptesin depresyindasin.bana agir geldi altindan kalkamadim hep cevreme sardim uzerine ofke
Eklendi. Agustosta terapilere basladim.aralikta ara verdim.temmuzda yeniden terapiye basladim. Terapiye pra dayanmior her hafta 200-250.yadaiki haftda bir.

devlet hastanelerinde belediyelerde vs hizmet alabilirsiniz

evlilik iki insanın hayatının tamamen birbirinden ibaret olması demek değildir ki.
iki tarafında kendi alanı olmalı.
ve iki taraf da bu alanlara saygılı olmalı.
eşler arkadaşlarıyla bireysel buluşabilmeli.
tek başına hobi edinebilmeli.
kısaca birbirinden ayrı da nefes alabilmeli.
yoksa evlilik kapalı havasız bir kutu olur.
taraflar ben olmayı unutur ve 'biz' kavramının içinde boğulur.
eşiniz de bunalmış.
oysa ki biraz başka şeylerle uğraşsanız, kendinize serbest zaman verseniz evliliğinizde sorun yok.
her şey kabullenmekten geçer önce.
durup derin bir nefes alın ve ona da aldırın.
sonra umarım yolunuza beraberce devam edersiniz.

Kızlar biliyor musunuz aklıma hep söyle orneklee geliyor,esimin düşüncesiz bencil olduğunu düşündüğüm.Sizin yorumlarınızı okuyunca bu sabah hatırladım işyerindeydim kış mesaisi uzun sürüyor biz de 6:30’da çıkıyoruz uzun mesaideyim dışarda lapa lapa kar yağıyor herkeze eve nasıl gideceğini düşünüyor benim evim yakın olmasına rağmen yokuşta oturuyorum yokuş aşağı nasıl ineceğim falan düşünüyorum karda eşim ariyor. Arkadaşlarımla akşam playstationa oynayacağız haberin olsun diyor yani kendi semtine gidiyor evimizden 1 saat uzaklıkta olan . Ben işyerinde deliriyorum kankasını arıyorum bu ne yapmaya çalışıyor diyorum oda bizi oynamayacak beni aramadı ama bilmem kim arkadaş grubu var muhtemelen onlarla oynar diyor bence işin biraz sıkılmış olabilir evliliğinizden sürekli dışarı çıkmak istiyor diyor arkadaşlarıyla kafa dağıtıyor diyor .Bu konuyu kendi kız arkadaşlarımla da zaman da konuşmuştuk onların fikri eşimin olgun olmadı hala çocuk gibi oldu yetişkin bir birey olmadığı ve benim takıntımı karşı inat yaparak ısrarla dışarı çıktığı yönündeydi yani eşim benim hastalığıma saygı duymamak bir anda kalsın ressmen bana inat yaparak ısrarla çıkmaya devam etti bir dönem ressmen benimle inatlaştı
Hastalığa saygı duymak ikili bir hastalık hayatına razı olmak değildir. Ne yapsın eşiniz siz hastasınız diye hayatını bir hastalığın semptomlarına göre mi düzenlesin. Ayrıca burada ya da çevrenizde sizi eşin düşüncesiz diye gazlayan insanlara bakıp kendi yarattığınız huzursuzluğu es geçmeyin. Ben dışarıdayken eşim arkadaşımı arayıp nerde kimle ne yapmak istiyor diye konuşsa ağır arıza çıkarırım ve bunun ikincisi olmaz çok net söylüyorum. Ayrıca eşinizin sizi düşünmesi ilgilenmesi yokuş aşağı yürürken bilmem nr kadarlık yoldan gelip kolunuza girmek olmamalı. Çocuk musunuz siz hayatınızda hiç mi karda yokuş inmediniz. Eşinizin size ebeveynlik yapmasını istemeyin yapmadı diye suçlamayın siz kendinize yeten bir yetişkin gibi davranın eşinize de yetişkin gibi muamele edin artık çocukların bile arkadaşını arayıp kontrol etsen hır çıkarıyorlar. Okb ya da başka birşey ama davranışlarınız normal değil normal olduğunu düşünen arkadaşların da ilişkiyr evliliğe bakışı normal değil

sevgili kk uyeleri.adli tatil biter bitmez Esim harc yatirip mahkemeye basvuracak.6yillik evliyim 1,5 yasinda oglum Var.birkac aydir ayri evlerde kaliyoruz.
sebep : siddeligecinsizlik. Siddetli gecimsizligin sebebi ise, sadece esime karsi olan takintim.Kendisine bunu defalarca sordum sorguladim.size yzdiklarini kopyliyorum:

senin bana karsi takintilarin vR
ya senin tek derdin benim
Ben bu yuzden bosaniyorum senden
BEN SENİN YUZUNDEN SENDEN AYRİYİM bu lafimi hatirladin mi Cok defa soyledim.bu yuzden aylardir annemdeyim.
O YUZDEN beni suclama BANA ARTİK Bebegimizin NEDEN YANİNDA DEGİLSİN O DAHA COK KUCUK DEME BABALİK YAPMİYORSUN DEME, BEN SANA BABALİK YAPTİRMADİM DE
senin yuzunden oldu hersey
Ve ben bu durumdan dolayi cok mutsuzum
ben seni kime anlatsam cok zor olmaz Diyor
Senin beyin yapin, benim hayatima kurulu resmen
inat huyun ve Takinti hastaligin,
Bu ikisi birlesiyor sende malesef, mesela sende inat olmasaydi takintini daha kolay yenebilirdin, bu senin sanssizligin
SEN YİLLARDİR İNSANLARA BENİ HEP KOTULEMEYİP, BANA KARSİ TAKİNTİN OLDUGUNU COK BUNALTTİGİNİ SOLESEYDİN BUGUN COK DAHA FAZLA YOL KATETMİSTİN. KENDİNİ HEP HAKLİ CİKARACAK SEBEPLERLE YASAMAYA CALİSİP Bİ NEVİ EGONU TATMİN ETMİS OLDUN, SEN SORUNUNUN GERCEKTEN NE OLDUGUNU BİLDİGİN HALDE İNSANLARA HEP BENİ KOTULEDİN, SEN ASLİNDA BUGUNE KADAR HİCBİSE COZEMEDİN, FARKİNDA BİLE DEGİLSİN
ben seni seviyordum cok,hala seviyorum ,sana yillarimi verdim, o yuzden bizi birakip gittin deme bana, uzuluyorum.
Çok zor Allah yardımcınız olsun ama eğer eşiniz dediğini yaparsa ve boşanırsanız takıntınızın çocuğunuza devam etmesine izin vermeyin çünkü eşinize yaptıklarınızı çocuğunuza da yaparsanız güçsüz ve kendine güvenmeyen Bi birey yetiştirirsiniz

Ay gerçekten mi ya?
1 yıl evden çıkmayın o zaman. Eşlerinizle kendinize bir ip bağlayın dipdibe yaşayın.
1 yıl kendine hiç vakit ayırmamak neyin cezası?
Evliliğin mi?
Nasıl bir mantıkla sen sağlıklısın, kocan suçlu diyebilirsiniz? Eşiniz ananıza yollamasa buraya konular dizersiniz.
Bir de kadının psikozunu besler gibi yüzde bir milyon ne haltlar yedigini söylüyorsunuz.
Şaşırdım kaldım ne diyeyim. Allah kimseyi özgürlüğünden etmesin. Kimseyi sevdiği için cezalandırmasın
@psikeart03 kimseye de beni seviyorsa bana katlansın bencilliği vermesin.
Siz düzeleceksiniz. Adam sizi kabullenip bozuk bir yaşantıya evet dememeli. Diyorsa da bugün olmazsa yarın patlar...

Kendisi çok mu doğru? Annesine göndermek istemiyor diye anlamadım ben. Yani hep yanında olmasını istiyor; ve elbette ki bu bir sorun. Ama adamın tavırlarından diye düşünmüştüm. Kendisi ben eskiden de böyleyim dedi.

hic hatta tek bi an denediniz mi peki iu eglenceler demeyi? disari ciktiginda esiniz? gercekten bi deneme tesebbusunuz oldu mu?

Arkadaslar zaten soylenecek herseyi soylemis, benim farkettigim bir diger sorun da sizin hic arkadasiniz yok mu? Bulusup bir yerde kahve icmek, alisveris yapmak vs. gibi istekleriniz olmuyor mu? Diyelim ki yapiyorsunuz, akliniz onda mi kaliyor, hep esinizden mi bahsediyorsunuz?

Siz de ayni durumdasnz esimiz bikmiyormu kendinizi nasi frenliosnz
Bikiyordur tabiki ama alıştı sanırım beni böyle kabul etti yani bizde böyle abartılacak bişey olmuyor ben onsuz bişe yapmak istemiyorum yada aynen sizin gibi maça gidiyor niye gidiyorsun sen artık evlisin ne kadar harcadın niye harcadın bende hesap sorup karışıyor
İyiden ben karisiyim ben karismica da kim karisicak sonuçta ben ona hesap soracağım ki hesabımı bileceğim eşiniz bence evlilik yükü falan kaldiramiyo
Ben de eşimin yanlışlarını çoğu kez aileme anlattım artık işin içinden çıkamayınca napicaktim bı çözüm için ama eşim suçlu olduğu konularda sen beni kotuledin demez haketigini biliyor

Ben bu eşi maça giderken, arkadaslariyla bulusmaya giderken falan laf soyleyip adamin burnundan getirenleri anlayamiyorum. Insan sevdiginin mutlu olmasini ister. Eşim disariya cikarken de ben disariya cikarken de birbirimize iyi eglenceler beni dusunme, anın tadini cikar falan deriz. O mutlu olsun, ben mutlu olayim yeter bize.

Bastan soylemek isterim evet eminim esimin haytinda biri yok,sadakatle surdurdugumuz sevgililik ve evlilik donemimiZ oldu.
Evet teshis psikiyatr tarafindan kondu.Takinti ,obsesif kompulsif bozukluk, agirlikli anksiyete. Soyle anlatayim sizlere,esim is cikisi arkadaslariyla iftar acmaya gidiyor. Iftardan sonra da arkadaslari dort erkek hadi okey oynamaya gidelim diyorlar.saat 2300olmus hala okey masasindalar.Esimi ariorum gelmicekmisin diye daha oynuyoruz bitmedi diyoe.10dakika snra tekrar ariyorum ne zaman cikacaksiniz diye.sinirlenmeue baslior hafiften.mesaj yagdirmaya basliyorum.iyice sinirlendigi onu darladigimi dusundugu icin cevap atmiyor.ariyorum acmiyo(kavga etmek istemior) yanindaki arkadasini ariyorum,alo diyor esimi istiyorum telefona,basliyoru kavgaya bu sefer bana boyle baski yapip,40yilda bir ciktigim
Gec kaldigim bir aksam 40kere aradigin icin hic eve gelmicem goruceksn diye tehdide basliyor.
Beklentisi:zaten hep evdeyim,istem eve evden ise.nadiren arkadaslaeimla ciktigimda 100kere arama,beni darlama,zaten eve cok gec gelen biri degilim.bunu mesele yapma.
10 dakika sonra tekrar aramayı gectim, yanindaki arkadaşı aramak nedir yahu :oha:
Eşinizin psikoljik şiddet uyguladigini dusunmuştüm başta ama bu soylediklerinizden sonra adam hakli gorunuyor

Ya eşinizin işi zor valla. Bence siz OKB değilsiniz. Çok yakın arkadaşım varda bu hastalık onunla kıyaslıyorum; yok yok alakası yok. Siz baya darlayan kadın modundasınız.
Eşim kampa gitti iki gün kaldı. İki kere konuştuk. İlkinde ben geldim, ikincisinde yola çıktık geliyoruz dedi. Üstelik biri 5 buçuk diğeri bir buçuk yaşında iki çocuğum var. Arada o çıkar arada ben çıkarım. Hatta iki gün görüşmedik içim içime sığmıyor. Sevgilisiyle buluşacak genç kız gibi hissediyorum. :halay:o_O:oops:
Birde şu hastalık modundan çıkın rahatlayın

Ben bireysel terapi gordum uzun sureler.psikoterapi,bilissel terapi,aile dizimi teknigi.sonuc alamadik.takintim gecmedi,dokulen onca pra.. aile terapisine ise 3-5 seans gittik ama esim hep cumartesileri calisiyordu bir sure sonra saatleri uyduramadik.haftaici yetisemyordu.isyeri bulundugumuz semte cok uzakti.ama
Duzenli aile terapisi gormedik acikcasi.esimin terapi ile ilgili cevabini da sizle mutlaka pylasmak isterim,eminim ki biktim yillardir duzelmio aile terapisine de gittik gitmedik mi dicek.ama amac uc bes seans degil uzun sure gitmek belki de.
Takintilarim soyle mesela annesine gidicek”annene daha dun gitmedin mi,bugun tekrar nedengidiyorsun?”
Mesela arkadaslariyla spontan program gelisiyor. “Pazar gunu beni evde yalniz mi birakacaksin.gitmek zorundamisin.o arkadasini gecen hafta gormustun zaten” orneklee bunun gibi.yni problem ucuncu sahislar problem
Onun bensiz bireysel bir alani olmasi o alana mudahele etmemi istemememesi,benim fazla mudahele etmem.harcadigi paraya cok karismam.ikimiz de caisiyoruz ama odemeler ortak.
Esiniz çok hakli

Kimseden destek gormeyenyapayalniz kalmis.evin babasi terketmis gitmis.bebegiyle tek uyuyn terkedilmis bir anne icin dua edermisiniz? Bu gece tek bkledigim dualariniz.

Kimseden destek gormeyenyapayalniz kalmis.evin babasi terketmis gitmis.bebegiyle tek uyuyn terkedilmis bir anne icin dua edermisiniz? Bu gece tek bkledigim dualariniz.
Tabiki dua ederiz.Allah biran önce sizi ve bebisinizi huzurlu yuvaniza kavuştursun. Lakin onlarca yazı yazıldı,bunları dikkate alın, hatalı olduğunuzu kabul edip acilen toparlanin.yoksa hiç bir dua fayda etmeyecek...Allah yardımcınız olsun.

Valla anlattıklarınız çekilir gibi değil ama. Eşinizin yerinde olsam kusura bakmayın ama bende ayrılırdım.

Kafese hapsedilmek gibi bişey sizin yaptığınız. Şuanki durumunuz üzücü tabi ama sorun sizsiniz oyüzden çözümde sizde. Bu hastalığınızdan kurtulmanız lazım insanın boğazına yapışmak gibi birşey yaptığınız.

Sizde çevre oluşturun gezin eğlenin eşinizinde yapmasına müsade edin sahibi değilsiniz onun sadece karısısınız.

Kesin çözüm bulmanız lazım bu işe tamam iyileştim yada düzelicem gel demekle de olmaz bir süre sonra aynıya dönersiniz.
İlaç kullandınız mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X