Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben bireysel terapi gordum uzun sureler.psikoterapi,bilissel terapi,aile dizimi teknigi.sonuc alamadik.takintim gecmedi,dokulen onca pra.. aile terapisine ise 3-5 seans gittik ama esim hep cumartesileri calisiyordu bir sure sonra saatleri uyduramadik.haftaici yetisemyordu.isyeri bulundugumuz semte cok uzakti.ama
Duzenli aile terapisi gormedik acikcasi.esimin terapi ile ilgili cevabini da sizle mutlaka pylasmak isterim,eminim ki biktim yillardir duzelmio aile terapisine de gittik gitmedik mi dicek.ama amac uc bes seans degil uzun sure gitmek belki de.
Takintilarim soyle mesela annesine gidicek”annene daha dun gitmedin mi,bugun tekrar nedengidiyorsun?”
Mesela arkadaslariyla spontan program gelisiyor. “Pazar gunu beni evde yalniz mi birakacaksin.gitmek zorundamisin.o arkadasini gecen hafta gormustun zaten” orneklee bunun gibi.yni problem ucuncu sahislar problem
Onun bensiz bireysel bir alani olmasi o alana mudahele etmemi istemememesi,benim fazla mudahele etmem.harcadigi paraya cok karismam.ikimiz de caisiyoruz ama odemeler ortak.
Bu anlattıklarınızda takıntı sayılabilecek birşey görmedim ben gayet makul istekler bunlar

1neden korkuyorsunuz
2ailenizde yakın çevrenizde aldatılan terkedilen sevdiğiniz oldumu
3neyi kapatmaya çalışıyorsunuz mesela en büyük korkunuz ne
Korkum yalnız kalmak terk edilmek bu hastalık bağımlılık boyutunda bir şey .Hayır çevremde hiç aldatılan terk edilen yok daha önce aldatılmadım

Bastan soylemek isterim evet eminim esimin haytinda biri yok,sadakatle surdurdugumuz sevgililik ve evlilik donemimiZ oldu.
Evet teshis psikiyatr tarafindan kondu.Takinti ,obsesif kompulsif bozukluk, agirlikli anksiyete. Soyle anlatayim sizlere,esim is cikisi arkadaslariyla iftar acmaya gidiyor. Iftardan sonra da arkadaslari dort erkek hadi okey oynamaya gidelim diyorlar.saat 2300olmus hala okey masasindalar.Esimi ariorum gelmicekmisin diye daha oynuyoruz bitmedi diyoe.10dakika snra tekrar ariyorum ne zaman cikacaksiniz diye.sinirlenmeue baslior hafiften.mesaj yagdirmaya basliyorum.iyice sinirlendigi onu darladigimi dusundugu icin cevap atmiyor.ariyorum acmiyo(kavga etmek istemior) yanindaki arkadasini ariyorum,alo diyor esimi istiyorum telefona,basliyoru kavgaya bu sefer bana boyle baski yapip,40yilda bir ciktigim
Gec kaldigim bir aksam 40kere aradigin icin hic eve gelmicem goruceksn diye tehdide basliyor.
Beklentisi:zaten hep evdeyim,istem eve evden ise.nadiren arkadaslaeimla ciktigimda 100kere arama,beni darlama,zaten eve cok gec gelen biri degilim.bunu mesele yapma.

Bu nasıl okb yahu ?
Arayıp sorman normal değil mi ?
Yoksa tüm kk olarak okb biziz de normal mi geliyor bize :KK53:

Su an hic umurumda degil.belki hepinize garip gelecek.sevgiliyken de degildi umrumda. Yani guwensizlik olmadigini burdan anliorm. Su an tabi ki napio ne ediyo konussak da kontrolum disinda.ama sorunum yanimdayken olan takinti yani ayni vde ysiyoken.mesela o is seyahatone gittiginde ben hic evde kalmadm mutlaka bir yerlerde kaldm bir sekilde oyaladim kendimi. Ylnizliga kendimle kalmay tahammulum yok.. o bir yerdeyse ben de evde olmamaliyim mutlaka ben de baska bir yerde olmaliym.adeta misilleme
Gibi.esimin soyledigi ne biliyormusunuz? Ben senin hayatimdan cikayIm senin tum Sorunlarin bitcek cok rahat olacaksin.
En basidinden bie ornek vermek isterim.gecen hafta sehrlerarasi otobusteyz.ben kosede bebegm kucagimda uyuor.esim yan kltkta.muavin geldi “beyfendi tum yolcularbinsn isiklar sonsun,sen en arkaya gec esiniz rahat otursun bebekle” dedi.esim bunu bana soledi ben kiyameti koprdm.sen benim yanimi birakp neden arkay geciceksn,sen ne kdrBencilsin,sen bebek uyaninca bana yedim etmicek misin dedim.bu tepkim ona gore anlamsiz ve abarti...

Abla naptın yav ? İşler karışıyor o_O

Evlenmeden önce kardeş anne baba takıntın varmıydı birine

Hatalı olduğunu bilmen bence büyük bir adım. Eşin bence son derece haklı. Evlenince dış dünyaya kapamamalı insan kendini. Seninde arkadaşların yokmu mesela onlarla vakit geçirsen arada yanlız. Acaba yenebilirmisin bu huyunu. Yani bu huyunu yenemezsen üzgünüm ama yarın çocuğuna karşı saplantın olacak ve sonuç gene böyle olacak. Bekara koca boşamak kolay sen şimdi ne kolay söylüyor herkes diyorsundur belki ama ne bilim çözülemiycek bir sorun değil gibi geliyor banada. Allah yardımcın olsun.

Tatlım şimdi tüm yorumları okudum. Eşinin de psikoterapiye gitmesi gerekirdi. Örnekleri okudum. Ve fark ettim ki, eşin resmen senin sabrını sınıyor. Evet sende problem var mı var. Buna uzmanlar takıntı demiş.

Ancak eşin de bence normal değil. 40 yılın başında iftara gitti. Ok. Hadi devamında okey e gitti. O da tamam. Ama saat 11 olmuş hala gelmiyorsa, resmen karım olay çıkarsın da öyle döneyim eve kafasında. Yani bu bir hastalık. Mesela senin kolun kesilmiş bantlamissin bu gidip bandı söküp yarayı desiyor resmen.
Tamam adam içinde zor bir şey resmen adamı yutuyorsun ama esin de seni böyle tanıyor biliyor evleniyor. Ee şimdi neyin tatavasini yapıyor. Neden böyle kadinla evlenmiş ve neden bu sınırları sürekli zorluyor.

Az öncede yazdım spontane gelişen değişikliklerden hoşlanmayan bir kadın var. İftara gideceği gün önce iftar sonra okey gece 1 de gelirim hayatım deseydi sen bunu 11 se ararmiydin çok merak ettim.
Benim karakterimde boyle seyler yoktu evlenmeden once.cunku ayri evlerdeyken ben ona karismiyodum 10da gittin 12de geldin diye.umurumda degildi.ayni evin icine girince sorunlar basladi benim karakterim degisti o
Esnek kadin gitti.

Bnce bebekten sonra eve kapandığın için olmuştur. Eşin haksız diyen annen bebeğe bakayım haftada 1-2 sen çık diyormu? Demiyorsada bi yardımcı bulun güvenilir, kendinize zaman yaratın. Adama da yazık

Abla naptın yav ? İşler karışıyor o_O

Evlenmeden önce kardeş anne baba takıntın varmıydı birine
Hayir yoktu canim.ama sevgililerim oldu.mesela bulustk taksimse geziyoruz.arkadasi ariyo hdi gelsene iste surdayiz folan.benimki tmm gelirim yarim saate diyo.ben hemen kavga cikarirxim.neden gudiosn.saat sekize kdr durmucakmiydik.neden yanimdan gidiosn.yani hep takintim varmis sanirim.aesimle sozluyduk.gece saat bir olmus.hala ellerini birakmiodm.nolr eve gtmeyelm nolur yanimda
Kal diosm.eve gitmek istemiorm diodum.bu yuzden hmen evlendim.hep onla olmak icin.

Bnce bebekten sonra eve kapandığın için olmuştur. Eşin haksız diyen annen bebeğe bakayım haftada 1-2 sen çık diyormu? Demiyorsada bi yardımcı bulun güvenilir, kendinize zaman yaratın. Adama da yazık
Annem demiyor cok anlayissiz.hic beni dusunen biri degil.memur gibi.isen geliyorum daha bes dakka oturmadan evine gidiyor.gidip yemek yapicam isim gucum var kafa dinlicem dior

Annem demiyor cok anlayissiz.hic beni dusunen biri degil.memur gibi.isen geliyorum daha bes dakka oturmadan evine gidiyor.gidip yemek yapicam isim gucum var kafa dinlicem dior
Sebep bu canım. Eşini bu yüzden bunaltıyorsun. Yakın çevreden bebeğine bakabileceğine inandığın birini bulsan, günlük olarak versen inan kaybettiğin sağlığın, parayla geri getirmek çok xor.

E

Evet bunalticiymis.Herkes dayanmaz.Sirf eş konusunda mi okb.Bu okb değil de başka bir hastalık gibi sanki yanlis olmasin da kendi tahminimi soyluyorum.Bagimli.k.b gibi.
Terapi şart görmüşsün de niye faydası olmadi ki.

Peki bu sık mi tekrarlanirdi.Sik değilse idare edebilirdi.Sıksa dayanmazlar
Bagimlilik terapisi gordum fayda olmadi.esimin karakteri bana cok ters.sen evde oturan asoyal biriylevevlen anca oyle biriyle baban gibi biri ile
Mutlu olursun diyor.cok sk oluyor erkekler dayanmior.e haftda bir ckmak istitor.her pazar kavga

Ama sizinkisi saçmalık.... okb böyle de oluyor mu bilmiyorum ama bu başkasının hayatı üzerinde tahakküm kurmak.
Bu adam bir birey. Kendi hayata, arkadaşları, ailesi var.
Çocukların seçimlerine bile saygı duymaktan bahsediyoruz, siz yetişkin birinden bahsediyorsunuz...

Ağır çünkü yaşadıkları.
Kim yarı açık cezaevi gibi hayat sürdürmek ister? Sürekli huzursuzluk, bagrıs çağrış...
Pes etmesine üzülmeyin, bilmem kaç yıl çektiğine sevinin bence.
Hala da düzeltmeye çalışıyor adam...
Tedavinizi olun, kesinlikle yarıda bırakmayın.
Sizce birazcik da o beni sevss bana ayak uydurmay calissa olmazmiydi? Seven biri iyi gunde kotu gunde yaninda olmazmi.bir donem evi terkettm anneme yerlestim ailmle
Anlasamadiggim halde.bitti dedim.basbasa yemek yedik.kesinlikle cikmicam hic cikmicam
Soz veriorm dedi.yklasik bir sene evden disadi cikmadi hicbi arkadasiyla gorusmedi.ben cok murkuydum dualarm kabul olmustu esim
Hep yanindamaydi her haftasonu birlikteydik.ama daha kotu bisi oldu!!esim sahte bir hesap acti facebookdan.arkadas sitelerine filan uye olmustu.celp gonderecektm
KAfaya koymustm bitecekti.gerekcesi de onu bunaltmam,arkadaslariylagorusturmememdi..yni bana ayak uydurmak daha az cikmak yerine hep inat gitti.sahte hesabini duydugumda ifsa ettigimde ilk cunlesi “sen daha beni kisitla
Neler yapicam giruceksn!!” Ne kadar cocukca

Sizce birazcik da o beni sevss bana ayak uydurmay calissa olmazmiydi? Seven biri iyi gunde kotu gunde yaninda olmazmi.bir donem evi terkettm anneme yerlestim ailmle
Anlasamadiggim halde.bitti dedim.basbasa yemek yedik.kesinlikle cikmicam hic cikmicam
Soz veriorm dedi.yklasik bir sene evden disadi cikmadi hicbi arkadasiyla gorusmedi.ben cok murkuydum dualarm kabul olmustu esim
Hep yanindamaydi her haftasonu birlikteydik.ama daha kotu bisi oldu!!esim sahte bir hesap acti facebookdan.arkadas sitelerine filan uye olmustu.celp gonderecektm
KAfaya koymustm bitecekti.gerekcesi de onu bunaltmam,arkadaslariylagorusturmememdi..yni bana ayak uydurmak daha az cikmak yerine hep inat gitti.sahte hesabini duydugumda ifsa ettigimde ilk cunlesi “sen daha beni kisitla

Ya çok yanlış kişiye soruyorsunuz söyleyeyim.
Biz evlendik evleneli eşim de, ben de her hafta ayrı programlar yaparız arkadaşlarımızla.
Ayrı tatile de gitmişliğimiz var. Bazen haftasonları eşim dalışa yada kampa gider arkadaşları ile.
Eşim 1 yıl dizimin dibinden ayrılmayıp bensiz hiç bir şey yapmasa sanırım boşanmaya falan gider ilişkimiz. Bogulurum. Yalnız kalmak isterim. Onun da yalnızlığa ihtiyacı olduğunu düşünürüm.

O yüzden böyle bir ilişki şekli olamaz.
Evet bir yerden adamı darlarsın, Öbür taraftan acısı çıkar. Yanlış yapıyorsunuz.
Ayrıca kimse sizi idare etmek zorunda degil. Sevgi de bir yere kadar. Böyle mahkum gibi yaşanmaz.
Ben eşinizi çok haklı buldum. Bebeğiniz için ise çok üzüldüm.

Kocanizdan onceki hayatinizda guveninizi cok sarsacak bi iliski yasadinizmi ? Ozguveniniz kalmamis sizin..bide sunu soruyim kocaniz istediginiz ilgiyimi gostermedi neden bu ofke patlamalari ?
Aslnda aldatilmadm.guveniki sarsacak bi iliski yasamadm.diru duzgun iliskim olmadi ki ilk ciddi iliskim esimle.ozguvenim neden yok.bebekligimde cocuklugumds neler ysadm bilmiorm keske bilevilsem.
Kocam bana gore istedigim ilgiyi gostermio ama
Ona sordugumda cok ilgiliyim diyor.mesela evde cok tlf oynar klan oynar iddia oynar.ben isterim ki sadece benmle ilgilensn sohbet etsin tlfnu ime hic ugrasmasn mesela hep ev islerine yedim etsn benim babam oyledir.sifrayi kurar toplarlar birlikte,camasir asarlar.tadilar yaprlar.birlikte. 76yasinda babam.

Aslnda aldatilmadm.guveniki sarsacak bi iliski yasamadm.diru duzgun iliskim olmadi ki ilk ciddi iliskim esimle.ozguvenim neden yok.bebekligimde cocuklugumds neler ysadm bilmiorm keske bilevilsem.
Kocam bana gore istedigim ilgiyi gostermio ama
Ona sordugumda cok ilgiliyim diyor.mesela evde cok tlf oynar klan oynar iddia oynar.ben isterim ki sadece benmle ilgilensn sohbet etsin tlfnu ime hic ugrasmasn mesela hep ev islerine yedim etsn benim babam oyledir.sifrayi kurar toplarlar birlikte,camasir asarlar.tadilar yaprlar.birlikte. 76yasinda babam.
İşte herkes baban gibi değil .. sen babanı hep örnek aldığın için belki de böyle düşünüyorsun

Bende aynen böyleyim pazarları ya eşim evdw olacak yada ben de başka bir yere gideceğim ama o gtse bile bana izin vermez bende çatlarımmm bilmiyorum ki ama bunı kimseye sezdirmedim yansıtmadm ama o da sıkılır bundan.Allah yardımcınız olsun.bebeğinize bakacak biri varsa çalışsanız acaba belki tek tatil gününüz pazar olursa eşinizle fazla ugraşamazsınız.sizi çok iyi anlıyorum
Esiniz ne guzel yaninizda.terketmemis.sizin adiniza sevindim masallah.ben terkedildim iste.yapayalnizim artik oglumla.aksine calisiorm cmt pzar tatil.2010dan beri calisiyorum,calismadigim bir ay olmadi.caismak bu rahatsizligi gecirmedi.

ilaç kullandım tedavi gördüm yazmışsınız ama olmamış. yeniden farklı doktor ve psikologlarla acilen çalışmanız lazım.
evlilik halay ekibi gibi her yere birlikte elele gidip gelmek demek değildir.
terkedilmekten korkuyorum demişsiniz, ama yaptıklarınızdan dolayı şuan terk ediliyorsunuz.

kimse kimsenin malı değil, evcil hayvanı da değil dizinin dibinde otursun. evdeki kedimiz köpeğimiz bile her gün çıkıp hava alıp geri dönmek istiyor. hayat bu değil. kendinize hobiler edinin ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X