Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir şey olmuş olmalı. Telefonunda mesaj, bir yanlışı bir şey. Ortada hiç bir şey yokken mi böylesiniz? ki evet arkadaşını aramanız büyük ayıp olmuş ama onun dışında bu kadar abartılacak hiç bir şey yok. Siz de kendinizi bukadar suçlamayın.

Aynı şeyi bende düiündüm sordum konu sahibine ama kabyk etmiyor.evet daha öncelerden atkadaşlık sitesine üye olmuş eşi ve sen beni böyle darlarsan bak daha neler tapıcam demiş.yani herkesin acıdığı yerine üzüldüğü kadar masum bir eş kişisi değil adam..karım beni darladı diye hertürlü bencilliği evliliğin kaldırmayacağı hataları yapabilecek biri bence.hatta şuanda günlerini muhtemelen oralardan sohbet muhabbet ettiği birileriyle geçirme ılasılığı yüZde birmilyon.

Ya çok yanlış kişiye soruyorsunuz söyleyeyim.
Biz evlendik evleneli eşim de, ben de her hafta ayrı programlar yaparız arkadaşlarımızla.
Ayrı tatile de gitmişliğimiz var. Bazen haftasonları eşim dalışa yada kampa gider arkadaşları ile.
Eşim 1 yıl dizimin dibinden ayrılmayıp bensiz hiç bir şey yapmasa sanırım boşanmaya falan gider ilişkimiz. Bogulurum. Yalnız kalmak isterim. Onun da yalnızlığa ihtiyacı olduğunu düşünürüm.

O yüzden böyle bir ilişki şekli olamaz.
Evet bir yerden adamı darlarsın, Öbür taraftan acısı çıkar. Yanlış yapıyorsunuz.
Ayrıca kimse sizi idare etmek zorunda degil. Sevgi de bir yere kadar. Böyle mahkum gibi yaşanmaz.
Ben eşinizi çok haklı buldum. Bebeğiniz için ise çok üzüldüm.
her kelimenize sonuna kadar katılıyorum :KK9::KK9::KK9:

Aynı şeyi bende düiündüm sordum konu sahibine ama kabyk etmiyor.evet daha öncelerden atkadaşlık sitesine üye olmuş eşi ve sen beni böyle darlarsan bak daha neler tapıcam demiş.yani herkesin acıdığı yerine üzüldüğü kadar masum bir eş kişisi değil adam..karım beni darladı diye hertürlü bencilliği evliliğin kaldırmayacağı hataları yapabilecek biri bence.hatta şuanda günlerini muhtemelen oralardan sohbet muhabbet ettiği birileriyle geçirme ılasılığı yüZde birmilyon.

Ya şu kadına OKB teşhisi koyanın aklına şaşayım ozaman. Zavallım da kendini suçlayıp duruyor. Belki buyüzden uzmana sadece kendini ispiyonlamıştır, bir de şunları anlatsa. Okeydeyken aramış da aman beni darlıyosun eve gelmem diyormuş. Bak sen. Ozaman ben hastanın kralıyım.

Konu sahibi esine guvenmiyor degil. Esine takintili. Dunyasi esi olmus, ayni seyi esinden de bekliyor. Benden baska hayatinda kimse olmasin. Bu anne babasi da olsa gorusmesin. Ben de evliligimin ilk yillarinda boyleydim daha sonra esimle konustuk ve cozduk. İlk 4 yil bensiz bi yere gitmemistir. Birakmazdim. Nefes aldirmazdim. Artik kendi sosyal cevresi olmasini istedigini, bensiz de biseyler yapmak istedigini soyledi kabul ettim. Simdi bebegimiz var ve ben disari cikamiyorum. Arkadaslari ile butun sahilleri geziyor ama mutsuz. Sen ve bebegimizle gezmek istiyorum, sizsiz tadi yok diyerek cogu gezisini iptal edip evde bizimle kaliyor.
Konu sahibi gercekten tahammul edilebilir seyler yapmiyor. Empati kurun. Esiniz hicbir arkadasinizla, aile bireyinizle ondan ayri vakit gecirmenizi istemiyor. Hep basbasa olmak istiyor. Maca gitmesin, okey - tavla oynamasin... Hep benimle yapsin bunlari. Sizce 6 yil boyunca sosyallestiginiz tek insanin esiniz olmasi sizi de sıkmaz mı. Bir de bunu talep edip cikip gittiginde hayati zindan ediyor konu sahibi.
Yani kısacası sorun guvensizlik degil sorun kendine yetememe, eşe bagimlilik..
Allah askina nasil cozdunuz lutfen bana yardim edin.esiniz dort yil nasil tahammul etti ki.benimki bir yil bile edemedi cikmadan iste.hem yapisina ters hem yetistirilme Tarzina.demek ki ben yerterince sevilmedim.demekki esiniz sizi cok sevmis.su an agliyorum.nasil da sizsiz birsey yapmak istemior.benim esimNedem noyle degil neden??

Ben uzun sure boyleydim.guwensizlik yoktu.2012 evlendik.guwensizlik bir durum olmadi.sonra 2015 filan iste hic evden cikmama
Karari aldi.bes alti ay sonra ise sahte hesabini yakaladim.ama ozamana kadar bir mesaj bir gorusme bir guwensizlik bir hesap olmamisti.yaptimlarim bagimliliktandi
Ama o da klasik erkek gibi tepki vermek
Zorunda degildi tabi o da masum degil demekki icinde vardi bosluktan oyle aptal sitelere sardi.ama evi e filan hep zamaninda geldi gitti reelde bi gorusmesi olmadi sanmam.yani direk o siteden sevgili bulup gorusen evli adam illaki acik verir

Size birşey diyeyim mi insanın doğasında var olan birşey bu maleaef çok laçkalaşmış ilişkilerde hele hele ,bi saatten sonra erkek bazı göze batan şeyleri hareketleri bile isteye yapıyor..bir nevi güç gösterisi gibi..siz istiyorsan nuz ki empati yapsın bana kıyamasın ağlarsam kıymasın gitmesin, karda buZda g...nün keyfini düşüneceğine çoğunun eşi gibi veni almaya gelsin iş çıkışı gibi gib...siz acizliğinizi adamın gözüne gözüne soktuğunuz için artık size karşı mergamaet vicdan vs hissetmiyor. hatta kışkırtıyor ki iyice zıvanadan çıkasınız.ki çok çıkmışlığınız var...keşke onun kendince tuzaklarına düşmeseniz!!üzgünüm ama eşibi hiçbizaman kafanızdaki o ideal düşünceli siZsi tapamayan eş olmayacak.tamamen sağlıklı ilişkilerde bile kaç adam empati yapar sürekli? Ki ben siz kadar eşinizindr baI sıkıntıları olduğunu düşündüm baZı analttıkkarınıza göre...

Ya şu kadına OKB teşhisi koyanın aklına şaşayım ozaman. Zavallım da kendini suçlayıp duruyor. Belki buyüzden uzmana sadece kendini ispiyonlamıştır, bir de şunları anlatsa. Okeydeyken aramış da aman beni darlıyosun eve gelmem diyormuş. Bak sen. Ozaman ben hastanın kralıyım.
Tesekkr ederim.teshis cok onceden ilk evlenmeden oncesinden beri var ama.bir guwensilik yasamadan bagimliligim vardi.uzerine esimi kisitladim bir yil hicbiyere cikmadi sonra bu sahte hesap haltiniyedi

kimi kadınların psikeart'ın hareketlerini normal bulması kadar tuhaf birşey yok.bunun neresi normal, eşini 1 yıl dışarı çıkarmamış. arkadaşını, patronunu aramış, ben burdan bile aşırı sinirlendim kendisine. resmen boğmak bu, 6 yıl ya ne demek, ölüm gibi gelmiştir adamcağıza. eşim bu şekilde davransa neler yapabileceğimin sınırı yok. takıntılıysa kendi kendisine zarar verir, adamcağızın günahı ne.
normal bulan arkadaşların da eşlerinin gözlerinin açılması dileğiyle, kadın/erkek kimse böyle yaşamayı haketmez.

Size birşey diyeyim mi insanın doğasında var olan birşey bu maleaef çok laçkalaşmış ilişkilerde hele hele ,bi saatten sonra erkek bazı göze batan şeyleri hareketleri bile isteye yapıyor..bir nevi güç gösterisi gibi..siz istiyorsan nuz ki empati yapsın bana kıyamasın ağlarsam kıymasın gitmesin, karda buZda g...nün keyfini düşüneceğine çoğunun eşi gibi veni almaya gelsin iş çıkışı gibi gib...siz acizliğinizi adamın gözüne gözüne soktuğunuz için artık size karşı mergamaet vicdan vs hissetmiyor. hatta kışkırtıyor ki iyice zıvanadan çıkasınız.ki çok çıkmışlığınız var...keşke onun kendince tuzaklarına düşmeseniz!!üzgünüm ama eşibi hiçbizaman kafanızdaki o ideal düşünceli siZsi tapamayan eş olmayacak.tamamen sağlıklı ilişkilerde bile kaç adam empati yapar sürekli? Ki ben siz kadar eşinizindr baI sıkıntıları olduğunu düşündüm baZı analttıkkarınıza göre...
Ben de cogu zaman geri donusu muz olmadigini bir yolumuzun olmadigini cok yiprandigimi dusunuyorum.ama caresizce keske degisssem
Keske esim bizi seven aile babasi olsa Allahim nasip etse hayallerine kapiliyorum insaniz iste sevmek sevilmek istiyorum.yeniden evlenebilwxegimin garantisi yok.yalniz kalmaktan korkuyorum.benim sevdigim
BEni sevsin istiyorum.belki de ynlis kisiyi sevdim/sevyorum.cnku o durumumu bencillikleri icin bahaneleei icin kullaniyor.son tartismamiz da kv evinde arkadaslariyla maca gitti ben olay cikardim suclu ben oldum esime de bosamak icin bahane oldu zaten bunalmisti

Allah askina nasil cozdunuz lutfen bana yardim edin.esiniz dort yil nasil tahammul etti ki.benimki bir yil bile edemedi cikmadan iste.hem yapisina ters hem yetistirilme Tarzina.demek ki ben yerterince sevilmedim.demekki esiniz sizi cok sevmis.su an agliyorum.nasil da sizsiz birsey yapmak istemior.benim esimNedem noyle degil neden??
Ben kocamı cok sıkmıyordum. İkimiz de işe birlikte gider, birlikte dönerdik. Esim zaten cok evcimen. Çok sosyal de degiliz. Ancak son zamanlarda ben de bu kadar dipdibe olmaktan bunalmıştım. Arkadaslarimizla ayri ayri vakit gecirelim dedigin hic sorun etmedim. Asla disaridayken aramam, mesaj atmam. En gec gece 12 gibi gelir. Eger bilmem gereken bir durum varsa mesaj atıp bilgi verir. Merakta bırakmaz.
Ben senin kadar takıntılı değildim. Eger apartmanda gitme diye bagirsam, surekli arasam mesaj atsam arkadasini arasam benim esim de beni terkederdi. Yaptigin gercekten tahammul edilir gibi degil. Bir sorunu cozmek icin farkinda olmak ve kabullenmek gerekir. Sen farkindasin ve kabullenmissin ancak esinin dedigi gibi inat etmissin. Kendini duzeltmek adina bir adim gormedim. Hem esini neden cevrene kotuleyip itibarsizlastiriyorsun? Amacın nedir?

Sanirim adami tepeme Cikardm nasilsa benden vazgecemwz havasinda dediginiz gibiyapmamasi gereken seyleri bile gozume Soka soka gonul rahatligi ile yapior.

Ba
sevgili kk uyeleri.adli tatil biter bitmez Esim harc yatirip mahkemeye basvuracak.6yillik evliyim 1,5 yasinda oglum Var.birkac aydir ayri evlerde kaliyoruz.
sebep : siddeligecinsizlik. Siddetli gecimsizligin sebebi ise, sadece esime karsi olan takintim.Kendisine bunu defalarca sordum sorguladim.size yzdiklarini kopyliyorum:

senin bana karsi takintilarin vR
ya senin tek derdin benim
Ben bu yuzden bosaniyorum senden
BEN SENİN YUZUNDEN SENDEN AYRİYİM bu lafimi hatirladin mi Cok defa soyledim.bu yuzden aylardir annemdeyim.
O YUZDEN beni suclama BANA ARTİK Bebegimizin NEDEN YANİNDA DEGİLSİN O DAHA COK KUCUK DEME BABALİK YAPMİYORSUN DEME, BEN SANA BABALİK YAPTİRMADİM DE
senin yuzunden oldu hersey
Ve ben bu durumdan dolayi cok mutsuzum
ben seni kime anlatsam cok zor olmaz Diyor
Senin beyin yapin, benim hayatima kurulu resmen
inat huyun ve Takinti hastaligin,
Bu ikisi birlesiyor sende malesef, mesela sende inat olmasaydi takintini daha kolay yenebilirdin, bu senin sanssizligin
SEN YİLLARDİR İNSANLARA BENİ HEP KOTULEMEYİP, BANA KARSİ TAKİNTİN OLDUGUNU COK BUNALTTİGİNİ SOLESEYDİN BUGUN COK DAHA FAZLA YOL KATETMİSTİN. KENDİNİ HEP HAKLİ CİKARACAK SEBEPLERLE YASAMAYA CALİSİP Bİ NEVİ EGONU TATMİN ETMİS OLDUN, SEN SORUNUNUN GERCEKTEN NE OLDUGUNU BİLDİGİN HALDE İNSANLARA HEP BENİ KOTULEDİN, SEN ASLİNDA BUGUNE KADAR HİCBİSE COZEMEDİN, FARKİNDA BİLE DEGİLSİN
ben seni seviyordum cok,hala seviyorum ,sana yillarimi verdim, o yuzden bizi birakip gittin deme bana, uzuluyorum.
aBana gunah almamak icin sonunda seviyorum ama senin yuzunden deyip isin icinden siyrilan bi koca profili resmi geldi nedense bunca mesaja. Ve sanki kendisi diilde baskalarinin agziyla yazilmis bi mesaj bu. Sanki arkadaslarinin yada derdini anlattigi kimselerin ortak cumlelerini bi paydada toplayip size sunmus gibi... Hakkinizda hayirlisi ama ne takintili esler var. Bence baska sebep aramali bu isin icinde...

Geçmiş olsun
Sizin oncelikle hastayim takintisindan kurtulmaniz gerekli bence.bosansaniz dahi bu sekilde bir duzen kuramazsiniz kendinize. Muhtemelen ayni sorunlari yasarsiniz.esinizinde haksiz taraflari var.sizi sakinlestirmek yerine tehditler savurmayi tercih etmis.ama hepimiz insaniz bir tahammul sinirimiz var.benim amcam vefat etti bir ay ailemle kaldim iki gundur evimdeyim esim dun arkadaslariyla daglara gezmeye gitti sabah 9 da gitti aksam 11 de geldi sadece iki kez tel.konustuk okadar.eve geldiginde muthis desarj olmus mutlu ve keyifliydi.bugunde birlikte birseyler yapacaktik arkadaslari aradi denize gidelim diye baktim hic bende gideyim demiyor bana.ama ben dayanamadim git dedim oda gitti keyfi yerinde .yani demem oki bende birlikte olmak istiyorum ama bazen fedakarlik yapmak gerekir.sevgide bunu gerektirir.erkekler fitrat olarak bizden farkli idare etmek lazim suistimal ettirmeden tabi.ayrica esimin arkadaslarini asla aramam yuzgoz olmam.bircogu benim adimi dahi bilmez.

Hayir yoktu canim.ama sevgililerim oldu.mesela bulustk taksimse geziyoruz.arkadasi ariyo hdi gelsene iste surdayiz folan.benimki tmm gelirim yarim saate diyo.ben hemen kavga cikarirxim.neden gudiosn.saat sekize kdr durmucakmiydik.neden yanimdan gidiosn.yani hep takintim varmis sanirim.aesimle sozluyduk.gece saat bir olmus.hala ellerini birakmiodm.nolr eve gtmeyelm nolur yanimda
Kal diosm.eve gitmek istemiorm diodum.bu yuzden hmen evlendim.hep onla olmak icin.

Bayağı takıntılı hastalık sanırım
Tedavine devam et boşanmayı bir süre askıya almasını iste eşinden
Biraz daha bu takıntıdan kurtulduğunda bir araya gelin ve
Eşine böyle yaparken onun mutsuz olduğunu gördüğünde frenlemedin mi kendini

Geçmiş olsun
Sizin oncelikle hastayim takintisindan kurtulmaniz gerekli bence.bosansaniz dahi bu sekilde bir duzen kuramazsiniz kendinize. Muhtemelen ayni sorunlari yasarsiniz.esinizinde haksiz taraflari var.sizi sakinlestirmek yerine tehditler savurmayi tercih etmis.ama hepimiz insaniz bir tahammul sinirimiz var.benim amcam vefat etti bir ay ailemle kaldim iki gundur evimdeyim esim dun arkadaslariyla daglara gezmeye gitti sabah 9 da gitti aksam 11 de geldi sadece iki kez tel.konustuk okadar.eve geldiginde muthis desarj olmus mutlu ve keyifliydi.bugunde birlikte birseyler yapacaktik arkadaslari aradi denize gidelim diye baktim hic bende gideyim demiyor bana.ama ben dayanamadim git dedim oda gitti keyfi yerinde .yani demem oki bende birlikte olmak istiyorum ama bazen fedakarlik yapmak gerekir.sevgide bunu gerektirir.erkekler fitrat olarak bizden farkli idare etmek lazim suistimal ettirmeden tabi.ayrica esimin arkadaslarini asla aramam yuzgoz olmam.bircogu benim adimi dahi bilmez.
ne güzel tarif etmişsiniz... tebrik ederim.
benimde eşim ve arkadaşları 15 günde 1 akşam rakı gecesi düzenlerler ve dışarı giderler. aralarından bir kaç kişi mekanda hesap çok çıkıyor diye ayda bir buluşmayı teklif etmişler baktım eşim ve diğerleri bi üzülmüş. dedim gelin ben size mezeleri hazırlarım herkes içeceğini alsın gelsin. 15 günde bir bazen bizde, bazen diğerlerinin evlerinde toplanmaya başladılar. yemeklerini hazırlar, kimse gelmeden çıkar giderim.arkadaşlarımla kahve içer sohbet eder, gece sona erdiğinde eve gelir eşimle birlikte arkadaşlarını eve bırakırız, şoförlük yaparım hepsine... nasıl mutlu olduklarını gözlemleyebiliyorum. daha keyifli çalışıyorlar, evlerine daha fazla bağlanıyorlar. sırf bu aktiviteye verdiğimiz destekten dolayı asla pazar eşlerini bırakıp biraraya gelmez grup, eşleri ile vakit geçirirler...

10 yıllık OKB hastasi olarak tek soyleyebilecegim siz kesinlikle OKB degilsiniz. Sadece aşırı kıskançsınız.. esiniz arkadaşınla disarimi cikmak istiyor birakin ciksin. Siz de o sirada arkadaşlarinizla disari cikin. İki tarafinda kendine ayirdigi ozel zamanlari olsun. Annesine mi gitmek istiyor? E sizde annenize ya da baska bir akrabaniza ziyarete gidin.. dunyayi ne ona ne kendinize ne de cocugunuza zindan etmeyin..

Saygi duymak lazım. ben 7 yildir evliyim bazi seyler zor oturuyor insanda 23 yasinda evlendim.cok gitgeller yasadim kendi icimde.konu sahibine tavsiyem acizane kendinizi hazir hissettiginizde evliliginize bir sans daha verin elbette karsi tarafta istiyorsa.ucuncu dorduncu kisiler saglam bir temeli gecici sureligine sarsabilir ama sevginiz varsa toparlanip mucadele edin derim.Allha yardimciniz olsun.hakkinizda hayirlisi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X