Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence bende zaten bu psikoz bu sikinti vardi belki de bebekligimde cocuklugumda yasanan guwensiz baglanma dan bile ileri geliyor olabilir tabi bunu annem babam cok egitimli degil bilemezler.kimbilir neler ysandi.benim lise doneminde ilk sevgililerimi edinmemle de bagimlilik sorunum oldugu yuzeye cikti ama ben nu donemde kendimdeki bu saplantiyi gorecek kadar bilincli degildim.esim ne olursa olsun beni birakmadi evet ama onun karakteri, bu sosyal mecralarda aktifligi,yakisiklivolmasi,yolda yururkenkizlarin ona bakmasi gibi sebepler benim kiskancligimk korukledi hastaligima
Sikintima bin katti.bu bi gercek.ama
Esimi ben sectim,karakteri de tipi de belliydi ilk tanistigimizda sesi guzeldi turku barda cikiyordu.evet boyle bir adami ben sectim ancak o ses turkiyeye katilmasuna bile izin bermedm
Yillarca bunun kavgasini yaptik.yni benim bu obsesyknlu halime onun karakteri hic uymadi.ve inanin 2012 evlendim 2018e kadar terapiye gitmedigim bir sene bile olmadi.yani bu isin cozumu bu bagimlilik kiskanclik takinti psikoz her ne ise cozumu terapilerde degilse
Ne? Bir insanin huyu kafa yapisi algisi bencilligi nasil degisir ki? Adam evden gitti ben halen demiyorum gel degisicem diye cunku kaiplarim
Var kendime guwenmiyorum gene kvga cikaririm gibi gelio..

o zaman yanlız yaşayacaksınız mecburen. çünkü katlanılabilir bir hayat değil bu karşıdaki için.

Geçmiş olsun
Sizin oncelikle hastayim takintisindan kurtulmaniz gerekli bence.bosansaniz dahi bu sekilde bir duzen kuramazsiniz kendinize. Muhtemelen ayni sorunlari yasarsiniz.esinizinde haksiz taraflari var.sizi sakinlestirmek yerine tehditler savurmayi tercih etmis.ama hepimiz insaniz bir tahammul sinirimiz var.benim amcam vefat etti bir ay ailemle kaldim iki gundur evimdeyim esim dun arkadaslariyla daglara gezmeye gitti sabah 9 da gitti aksam 11 de geldi sadece iki kez tel.konustuk okadar.eve geldiginde muthis desarj olmus mutlu ve keyifliydi.bugunde birlikte birseyler yapacaktik arkadaslari aradi denize gidelim diye baktim hic bende gideyim demiyor bana.ama ben dayanamadim git dedim oda gitti keyfi yerinde .yani demem oki bende birlikte olmak istiyorum ama bazen fedakarlik yapmak gerekir.sevgide bunu gerektirir.erkekler fitrat olarak bizden farkli idare etmek lazim suistimal ettirmeden tabi.ayrica esimin arkadaslarini asla aramam yuzgoz olmam.bircogu benim adimi dahi bilmez.
Esinizin arkadaslarindan su anda nefret ettim yani bama gore iste bu yasantilar anormal ben tahammul edemiyorum.baskasinda duydugumda bile cok sinirleniyorum.ben iki erkek arkadasiyla denize gitti diye saatlerce agladim bir daha asa arkadasnla denize gidemeZsin dedim ben nasil ki kizkiza deniE gidemiyorum sen de gitmiceksn dedim.cok inatlasmistim gittigi icin uzun sure affedemedim onu ne kadar bencil oldugunu dusundum.benim hayalimdeki erkek evine daha bagi biri evet ayri bir hayati olmali, ama kirk yilda bir cikmali.kirk yilda bir.yani cok nadir.evli erkegin bekar arkadasi olmamali!

Bayağı takıntılı hastalık sanırım
Tedavine devam et boşanmayı bir süre askıya almasını iste eşinden
Biraz daha bu takıntıdan kurtulduğunda bir araya gelin ve
Eşine böyle yaparken onun mutsuz olduğunu gördüğünde frenlemedin mi kendini
Esimin mutsuz olmasi benim umrumda
Olmadi frenlemesim.ben hep kendi istwklerimi dusundum.mesela gitmesini istemioem gitmicek bitti.gittiginde de cok kavga ettik.bosanmayi mayistan beri askiya aliyoruz adli tatilde var.bu takintimdan bagimliligimdan nasil kurtulacagimi bilmiorm ki yani hic tedavi olmadm desem ylan soylerim terapiye girtim ilac kullandm
Evliligim hep bu sorun uzerine gitti.cabaldim ama sanirim cozumu yok yani

ne güzel tarif etmişsiniz... tebrik ederim.
benimde eşim ve arkadaşları 15 günde 1 akşam rakı gecesi düzenlerler ve dışarı giderler. aralarından bir kaç kişi mekanda hesap çok çıkıyor diye ayda bir buluşmayı teklif etmişler baktım eşim ve diğerleri bi üzülmüş. dedim gelin ben size mezeleri hazırlarım herkes içeceğini alsın gelsin. 15 günde bir bazen bizde, bazen diğerlerinin evlerinde toplanmaya başladılar. yemeklerini hazırlar, kimse gelmeden çıkar giderim.arkadaşlarımla kahve içer sohbet eder, gece sona erdiğinde eve gelir eşimle birlikte arkadaşlarını eve bırakırız, şoförlük yaparım hepsine... nasıl mutlu olduklarını gözlemleyebiliyorum. daha keyifli çalışıyorlar, evlerine daha fazla bağlanıyorlar. sırf bu aktiviteye verdiğimiz destekten dolayı asla pazar eşlerini bırakıp biraraya gelmez grup, eşleri ile vakit geçirirler...
Hepsi evli en azindan bu aktivite normal.benim esimin evli arkadasi yok biz evlendigimizden beri evlendigimizde 23yasindaydi.hala daha arkadaslari bekar.bu yuzden rahatlar evde bekleyenleri yok.he evli arkadasi da vardi onlari da gordum haftada iki gece halisaha maci yapiolardi 1200-0200 saskinlikla dinliyodum

10 yıllık OKB hastasi olarak tek soyleyebilecegim siz kesinlikle OKB degilsiniz. Sadece aşırı kıskançsınız.. esiniz arkadaşınla disarimi cikmak istiyor birakin ciksin. Siz de o sirada arkadaşlarinizla disari cikin. İki tarafinda kendine ayirdigi ozel zamanlari olsun. Annesine mi gitmek istiyor? E sizde annenize ya da baska bir akrabaniza ziyarete gidin.. dunyayi ne ona ne kendinize ne de cocugunuza zindan etmeyin..
Bende okb olmadigi tanisima nasil vardiniz? Kiskanc olabilirim ama eger sadece
Kiskanclik olsaydi,kiz arkadaslari ile gorusmensini kiskanmazmiydim? Adamin kiz
Arkadasi yok hepsi erkek.ben erkekleri de mi kiskaniorm? Belki de benden ayri bir yasantisi olmasina tahammul edemiyorm

10 yıllık OKB hastasi olarak tek soyleyebilecegim siz kesinlikle OKB degilsiniz. Sadece aşırı kıskançsınız.. esiniz arkadaşınla disarimi cikmak istiyor birakin ciksin. Siz de o sirada arkadaşlarinizla disari cikin. İki tarafinda kendine ayirdigi ozel zamanlari olsun. Annesine mi gitmek istiyor? E sizde annenize ya da baska bir akrabaniza ziyarete gidin.. dunyayi ne ona ne kendinize ne de cocugunuza zindan etmeyin..
Surekli aksam program yapior esim.bjk amclari bile 2000de basliyor.o saatte gidebilcegm akrabammannem yok

o zaman yanlız yaşayacaksınız mecburen. çünkü katlanılabilir bir hayat değil bu karşıdaki için.
Ben yalniz yasamak istemiorm Ylnizliktan korkuorm Esim de hep bunu soyluyor senin tedavim yalnizlikta sen kmseye ayak uyduramazsn sen evlenmemeliydinndior ben bu dusunceyenkatilmiormHayatimda bir erkek oldugunda daha mitlu oluyorum asksiz sevilmeden ilgi gormeden uasayamam

Ben bireysel terapi gordum uzun sureler.psikoterapi,bilissel terapi,aile dizimi teknigi.sonuc alamadik.takintim gecmedi,dokulen onca pra.. aile terapisine ise 3-5 seans gittik ama esim hep cumartesileri calisiyordu bir sure sonra saatleri uyduramadik.haftaici yetisemyordu.isyeri bulundugumuz semte cok uzakti.ama
Duzenli aile terapisi gormedik acikcasi.esimin terapi ile ilgili cevabini da sizle mutlaka pylasmak isterim,eminim ki biktim yillardir duzelmio aile terapisine de gittik gitmedik mi dicek.ama amac uc bes seans degil uzun sure gitmek belki de.
Takintilarim soyle mesela annesine gidicek”annene daha dun gitmedin mi,bugun tekrar nedengidiyorsun?”
Mesela arkadaslariyla spontan program gelisiyor. “Pazar gunu beni evde yalniz mi birakacaksin.gitmek zorundamisin.o arkadasini gecen hafta gormustun zaten” orneklee bunun gibi.yni problem ucuncu sahislar problem
Onun bensiz bireysel bir alani olmasi o alana mudahele etmemi istemememesi,benim fazla mudahele etmem.harcadigi paraya cok karismam.ikimiz de caisiyoruz ama odemeler ortak.
Iyi de esine herkes bu kadar karisiyor zaten ne problemi ne terapisi yahu kadinsin sonucta cogu kadin boyle
Esin seni hasta olduguna inandirmis sanirim ..o evli olmanim yukunu kaldiramamis..

Esinizin arkadaslarindan su anda nefret ettim yani bama gore iste bu yasantilar anormal ben tahammul edemiyorum.baskasinda duydugumda bile cok sinirleniyorum.ben iki erkek arkadasiyla denize gitti diye saatlerce agladim bir daha asa arkadasnla denize gidemeZsin dedim ben nasil ki kizkiza deniE gidemiyorum sen de gitmiceksn dedim.cok inatlasmistim gittigi icin uzun sure affedemedim onu ne kadar bencil oldugunu dusundum.benim hayalimdeki erkek evine daha bagi biri evet ayri bir hayati olmali, ama kirk yilda bir cikmali.kirk yilda bir.yani cok nadir.evli erkegin bekar arkadasi olmamali!
Ay niye olmasin canim ya esimin evde kalmis 2 bekar arkadasi var hatta onlarla dun denize gonderdim zorla evde isimi yapayim rahatca diye guven kendine de esine ..

Saygi duymak lazım. ben 7 yildir evliyim bazi seyler zor oturuyor insanda 23 yasinda evlendim.cok gitgeller yasadim kendi icimde.konu sahibine tavsiyem acizane kendinizi hazir hissettiginizde evliliginize bir sans daha verin elbette karsi tarafta istiyorsa.ucuncu dorduncu kisiler saglam bir temeli gecici sureligine sarsabilir ama sevginiz varsa toparlanip mucadele edin derim.Allha yardimciniz olsun.hakkinizda hayirlisi.
Allah evliliginizi daim etsin.ben de o yaslarda evlendim.ve bende halen oturmadi.oturmuyor bazi mantik dusunceler ters gelior ne o beni ne de ben onu oldugumuz gibi kabul edemyoruz.bana cocukca olmucaksn olgun olucaksn dior hemen aglamkcalsn dior elimde degil cok duygusalim bir kavga edelm guclu olamam aglarm.adam aglamicaksn ben aglayn sevmiorm guclu seviorm dior..bende asosyal seviorm napicaz ozaman. Inanin bende evliligime bir sana daha bermek isterdim.ama nasil degisecegm bu konuyu inat huyumu masil cozecegm? Keske sihirli bir degnek olsa ya basvurmadigim Yontem kalmadi inanin capayda gittim.docentede gittim.uzmana da gittim.haci hicaya da gittim :)) evimi bastan asagi sirkeli sularla yikadim uzerlik otlari yaktim.astrologa sordum harita actirdim.iletisim kurslarina gittim.gerek geleneksel gerek modern yontemlerle kurtulmay calistim.rahmetli beki ikala eriklidwn bile medet umdum bi donem.Allah sasirtti iste.meleklee aracigili ile dualar filan.namaz kulan biriyim.belki de yeterince secxadede aglayarak Rabbime
Yakarmadim eksigim buydu.esmalar okudum muska yaptirdim taktim.okunmus sular yaptim kirmizi mumlar yaptim.inanin cok ugrastim.ama iste boyle bir sinir bir degnek yok.kendimi degistiremiyorum.belki de nasil degistiricemi bilmiorm

Allah evliliginizi daim etsin.ben de o yaslarda evlendim.ve bende halen oturmadi.oturmuyor bazi mantik dusunceler ters gelior ne o beni ne de ben onu oldugumuz gibi kabul edemyoruz.bana cocukca olmucaksn olgun olucaksn dior hemen aglamkcalsn dior elimde degil cok duygusalim bir kavga edelm guclu olamam aglarm.adam aglamicaksn ben aglayn sevmiorm guclu seviorm dior..bende asosyal seviorm napicaz ozaman. Inanin bende evliligime bir sana daha bermek isterdim.ama nasil degisecegm bu konuyu inat huyumu masil cozecegm? Keske sihirli bir degnek olsa ya basvurmadigim Yontem kalmadi inanin capayda gittim.docentede gittim.uzmana da gittim.haci hicaya da gittim :)) evimi bastan asagi sirkeli sularla yikadim uzerlik otlari yaktim.astrologa sordum harita actirdim.iletisim kurslarina gittim.gerek geleneksel gerek modern yontemlerle kurtulmay calistim.rahmetli beki ikala eriklidwn bile medet umdum bi donem.Allah sasirtti iste.meleklee aracigili ile dualar filan.namaz kulan biriyim.belki de yeterince secxadede aglayarak Rabbime
Yakarmadim eksigim buydu.esmalar okudum muska yaptirdim taktim.okunmus sular yaptim kirmizi mumlar yaptim.inanin cok ugrastim.ama iste boyle bir sinir bir degnek yok.kendimi degistiremiyorum.belki de nasil degistiricemi bilmiorm
Sana bermek isterim
Diye yanlis yzmisim sans vermek isterim olacakti

Ay niye olmasin canim ya esimin evde kalmis 2 bekar arkadasi var hatta onlarla dun denize gonderdim zorla evde isimi yapayim rahatca diye guven kendine de esine ..
Benimki guwensizlik degil ki.mantigima
Ters yani bana gore evli adam onlarla gorusmemeli benim sevdigim adam daha cok evde olmali arkadaslrini ekmeli dusuncesi var.denize giymek uc nokta cnku orda cok acik insanlari gorecek.ama ben gitmek istesem asla izin vermez kizkiza.e ozaman kendilerinde
Gidip gozunu gonlunu acmicaklar.

Evden çıkmayan erkeğe erkek demem ben... Olsa olsa görünüşte erkek olan silik bir karakter olur öyle biri ve asla sağlıklı olamaz...Siz sürekli evde oturan, sizin ağzınıza bakan, Emire hazır asker gibi bekleyen bir eş istiyorsunuz...
Oyle eslee var ama.mutlular da.yalan mi var boyle
Eekekler karisinin agzina bakan asla kiyamayan sozunden cikmayan

Maalesef uzulurek söylüyorum ki bendede böyle takıntılar var aşırı kıskançlığa diyorlar bazen kıskançlık tedavisine gidecektim hatta bi ara eşim istemedi ben seni böylede seviyorum dedi ama ben kendimi sevmiyorum dedim hem seni hem kendimi üzüyorum beynim yaniyo dedim dayanamıyorum birlikte aştık cogu şeyi oğlum oldu daha da azaldı kızım oldu ilgi alanlarımız değişti daha da azaldı derken şimdi birbirimizi bunaltmiyoruz ailecek yapıoruz herşeyimizi illaki tek şeyler yapio ama düşünce olsada çok yansımıyorum artik sanırım biraz değiştim çok da iyi oldu. Inşallah sizde biraz kendinizi toparlar düzelirsiniz eşinizde sizi anlamaya baslar çünkü önce o size yardım etmeli suçu sizde bulmaya çalışmamalı sürekli
Degismenize cocuklardan snra ilerleme kaydetmenize yenmenize cok sevindim bende tam tersi oldu cocuktan snra dhaa cok delirdim cunku eve kapandm sosyal hayatim da kalmadi.15aydir sinemaya gitmedim ben dusunun.kime birakip gidicem ki?annem aa tabi kizim git sen sinemaya gule gule ben bakarm
Haftasonu demezki.esim inanin suc bulmaktan baska bir halt yapmiyoe.skntili takintili bir insana gereken olgunlugu hic gostermesi hep asagiladi hor gordu sen ruh hastasisin dedi.burda paylasmadigim anlatmadigim cok seyler vae.bana kizdiginda hep hasta hasta ruh hastasi dedi terapiye gittigimi yardim gordugumu bildigi halde.belki de coktan tukenmisti icindekiler.ya da esim boyle bir karakter hem sowen hem
Sewen

canım bende okb hastasıyım bak once sunu söyliyim okb li biri ile yaşamak cok zordur biz bunu sadece es terapisti falan alarak uzmanlara birlikte giderek surduruyoruz Allahım hıcbırımızı ayırmasın ama dedigimi unutma
Siz de evlimisiniz ne gibi takintilar var

Anam aynı benim eşim gerçekten çok zor böyle biriyle devam etmek lütfen ilgi alanı bulun kız öyle yapma bacım bırqk yahu o senin peşinden koşsun mis gibi evladın var evin var onlarla ilgilen bi soru daha annenle ilişkin nasıldı sanki terkedilme korkun var annenle ilşkikerini çöz düzelecek herşey gibi geldi bi düşün çocukluğunu bakalım ve o kişiyle eşleştirme eşini

Anam aynı benim eşim gerçekten çok zor böyle biriyle devam etmek lütfen ilgi alanı bulun kız öyle yapma bacım bırqk yahu o senin peşinden koşsun mis gibi evladın var evin var onlarla ilgilen bi soru daha annenle ilişkin nasıldı sanki terkedilme korkun var annenle ilşkikerini çöz düzelecek herşey gibi geldi bi düşün çocukluğunu bakalım ve o kişiyle eşleştirme eşini
Annemden nefret ediyorum desem:KK43:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X