Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annem haklı görüyor barkadaşlarımneşimi hatalı buluyor ile olmaz bu iş farkında olduğunuz hal hareket düşünceleriniz varsa tedavi olmalısınız.. Eş gitse bile cocuk var eş olmayınca tüm ilgi dikkat ona yönelecek onun sizi boşama gibi şansı da olmadığı için hayatı zehir olacak daha beteri sizden öyle gördüğü için normal kabul edip kendide siz gibi olacak...

bir de bunları ne düşünerek yapıyor sunuz? Şimdi diğer mesajlarınızı okudum da. Motivasyonunuz nedir? Yani eşim hep yanımda olsun, onsuz olamam mı? Beni aldatıyor mu acaba mı? Yalnızlıktan sıkılıyorum mu? Çocuğumla tek kalmak istemiyorum mu? Nedir?

Bazen nedenimi sorguluyorum nedenini bu yaptiklarimn mantikli aciklama bulamiorm.neden bende bukadar kontrol tahakkum istegi var dediginiz gibi?anlam veremiyorm.ama okb ve bagimlilikta kontrolculuk yaygin.onun hayatinikontrol edince elime ne geciyor.ve bu sorunu halledemezsem ogluma nasil bir anne olacagim.maddi imkansizliklar cok.hele bosanirsam.ama tedavimi kesmek istemiyorum bu sefer artik hayata karsi sorumlulugum var.
Gerçekten çok zor bir insansınız.
Tedaviler işe yaramamış.
Eşiniz haklı.

Eşiniz size istemeden de olsa zarar veriyor. Eşiniz madde, siz o maddeye bağımlı.

Ayrılmanız daha hayırlı hepiniz için.

Şaka gibi ama diğer üyelerden konu sahibinin yaptığını normal görenler olmuş. Kadın dırdırı demişler...

Bu kadın dırdırı değil düpedüz gardiyanlık. Sağlıklı bi ilişki olması için her iki tarafın da "bireysel zaman"a ihtiyacı vardır. Çiftlerin kendi kişisel alana ihtiyacı vardır. Bu hem, paylaşımı çoğaltır(konuşma açısından) hem de ilişkiyi daha sağlıklı yapar.

Karı koca yapışık 24 saat yaşamak mı gerekiyor sizin için? Ben böyle kadınları da ayrıca çok özgüvensiz, bağımlı, muhtaç yapıda görüyorum. Kaldı ki eşiniz de hergün dışarı çıkan birisi değilmiş. Hergün bile olsa bi insanın 2-3 saat en azından bireysel zamana ihtiyacı vardır.

Eşiniz sizi seviyor bence de. Artık ne kursuna gidersiniz bilmem ama siz de kendinize bir şeyler bulun. Adamı 40 yılda bir de olsa bi rahat ettirin. Arkadaşını aramak falan... Çok abes şeyler yahu.

Koskoca adam. Anası değilsiniz ki siz. Hayat arkadaşısınız. Arkadaş?! Yani daraltmamalısınız.

Bununla yasamak istememesi pes etmesi beni cok uzuyor.yani resmen birakti.hasta birini birakti.sorumluluk almadi.belki de evlilik icin acele ettik o 23 ben 25 idim.bu yasta beni cekip cebiremedi ona agir geldim.
Dermanı olan bir hastalığınız var ama 6 yıldır bir adım bile katetmemişsiniz.
Sizinle kalmaya devam etse, eşiniz de mahvolacak.
Çocuk kimde kalacak?
Bence eşiniz alsın, siz sadece iyileşmeye odaklanın.
Çünkü eş gidince, çocuğa eziyet etme riskiniz var.

Bastan soylemek isterim evet eminim esimin haytinda biri yok,sadakatle surdurdugumuz sevgililik ve evlilik donemimiZ oldu.
Evet teshis psikiyatr tarafindan kondu.Takinti ,obsesif kompulsif bozukluk, agirlikli anksiyete. Soyle anlatayim sizlere,esim is cikisi arkadaslariyla iftar acmaya gidiyor. Iftardan sonra da arkadaslari dort erkek hadi okey oynamaya gidelim diyorlar.saat 2300olmus hala okey masasindalar.Esimi ariorum gelmicekmisin diye daha oynuyoruz bitmedi diyoe.10dakika snra tekrar ariyorum ne zaman cikacaksiniz diye.sinirlenmeue baslior hafiften.mesaj yagdirmaya basliyorum.iyice sinirlendigi onu darladigimi dusundugu icin cevap atmiyor.ariyorum acmiyo(kavga etmek istemior) yanindaki arkadasini ariyorum,alo diyor esimi istiyorum telefona,basliyoru kavgaya bu sefer bana boyle baski yapip,40yilda bir ciktigim
Gec kaldigim bir aksam 40kere aradigin icin hic eve gelmicem goruceksn diye tehdide basliyor.
Beklentisi:zaten hep evdeyim,istem eve evden ise.nadiren arkadaslaeimla ciktigimda 100kere arama,beni darlama,zaten eve cok gec gelen biri degilim.bunu mesele yapma.
Yaptigin hareketler cok itici.. Insanlarin yaninda bin kere aramak nedir? Yetinmeyip arkadasini aramak peki? Adami darlamakla kalmayıp bir de küçük düşürmüşsün..
Halen "hasta insani yüzüstü bıraktı" modunda, suç bastiriyorsun.. 6 senedir duzelmemis degismemissin, az bi zaman mi?

Eşler birbirlerini serbest bırakmalı. Herkesin bir kendine ait alanı olması lazım.
Sürekli birliktelik bunaltır sıkar, eşim maça gitmek istediğinde bana soruyor bir planımız var mı diye önce bir söylenirim, vıdı vıdı sonra da git derim:deli:
Ki bende ayaklarımı uzatayım üç beş birşey okuyayım veya izleyeyim.
Nefes almayı bilmeyen kendi de aldırmıyor.

Bununla yasamak istememesi pes etmesi beni cok uzuyor.yani resmen birakti.hasta birini birakti.sorumluluk almadi.belki de evlilik icin acele ettik o 23 ben 25 idim.bu yasta beni cekip cebiremedi ona agir geldim.
Iyi de herkesin birtane hayatı var.Onu da bu uğurda harcamak istemeyebilir adam harcamak zorunda değil ki.
Bir de bayram günü eşim beni bosuyor demissiniz halbuki mayıstan beri ayrıymışsınız durumu acite ediyorsunuz gibi geldi bana.
Eşim de benimle inatlasiyor demissiniz ama adama bi yerden sonra tak etmiş olabilir her zaman sabırlı davranamaz ki.
Ha 1 yıllık evli olursunuz o zaman bi beklentinizi anlarım ama 6 yıl olmuş ve gelişme olmamış bırakın herkes kendi yoluna gitsin.

E
Bastan soylemek isterim evet eminim esimin haytinda biri yok,sadakatle surdurdugumuz sevgililik ve evlilik donemimiZ oldu.
Evet teshis psikiyatr tarafindan kondu.Takinti ,obsesif kompulsif bozukluk, agirlikli anksiyete. Soyle anlatayim sizlere,esim is cikisi arkadaslariyla iftar acmaya gidiyor. Iftardan sonra da arkadaslari dort erkek hadi okey oynamaya gidelim diyorlar.saat 2300olmus hala okey masasindalar.Esimi ariorum gelmicekmisin diye daha oynuyoruz bitmedi diyoe.10dakika snra tekrar ariyorum ne zaman cikacaksiniz diye.sinirlenmeue baslior hafiften.mesaj yagdirmaya basliyorum.iyice sinirlendigi onu darladigimi dusundugu icin cevap atmiyor.ariyorum acmiyo(kavga etmek istemior) yanindaki arkadasini ariyorum,alo diyor esimi istiyorum telefona,basliyoru kavgaya bu sefer bana boyle baski yapip,40yilda bir ciktigim
Gec kaldigim bir aksam 40kere aradigin icin hic eve gelmicem goruceksn diye tehdide basliyor.
Beklentisi:zaten hep evdeyim,istem eve evden ise.nadiren arkadaslaeimla ciktigimda 100kere arama,beni darlama,zaten eve cok gec gelen biri degilim.bunu mesele yapma.
Evet bunalticiymis.Herkes dayanmaz.Sirf eş konusunda mi okb.Bu okb değil de başka bir hastalık gibi sanki yanlis olmasin da kendi tahminimi soyluyorum.Bagimli.k.b gibi.
Terapi şart görmüşsün de niye faydası olmadi ki.

Peki bu sık mi tekrarlanirdi.Sik değilse idare edebilirdi.Sıksa dayanmazlar

Evet alti yillik evliligimde cok sorunlarimiz oldu ama hep bu konudan sorunlarimiz oldu.her bir yere gitmek istediginde olay cikardim.yani soyle diyim.bir kere bile benim disimda bir program yapmak istediginde “tamam haytim git tabi gor arkadaslarini, y da tamam canim git hallet isini ben de bir pazar kendi basimin caresine bakarim napayim.” Demedim
Her ciktiginda deli gibi olay cikardim kavga ettim agladim.maca giderken daire kapisindan
Cikti apartmabda gitme gitmeni istemiyorum
Diye bagirdim bir ornek
Canım seninle ömür geçmez adam haklı.
Hastalık cidden de bu, sürekli ilaç kullanıp sakin kalmaya çalışsan.
Fevri hareketler sürekli tartışma adamın nerede kiminle olduğunu bilmene rağmen arkadaşlarının yanında küçük düşmesine neden olman falan.
Bunlar çekilecek şeyler değil.
Seni sakin tutmanı sağlayacak şeylere ihtiyacın var

Allah aşkına zamanında sevglisi giydiği eteğe laf etti diye ayrılanlar vardır belki aramızda o yüzden kımse haklı haksızlık yapmasın herkesın kendıne gore bır hayatı bı bedenı bı yasam tarzı var . bazı seylere karısılır mudahıl olunur ama bu onun yasamını yada yasam kalıtesını bozup mutsuz edıcek seyler olmamalıdır. kocalarınızı alıp kafese kapatın o zaman :)) ben kendi eşime bu kadarını yapsan o da beni boşar ama bilirim ki insan bu dünyaya bir kere gelir ve evli olan aklı başından bireyler nerde ne zaman ne yapacagını da bilir.

Eğer hep böyleyseniz adam haklı. Ayrıca güvendiğiniz sadakatinden emin olduğunuz,adamı neden bu kadar darladınız ki?

Eşimin düzenli bi işi yok. Yani gecesi gündüzü yok. Bi de erken geldiği vakit bize değil koşarak arkadaşlarıyla üst üste içmeye gidince çıldırıyorum. Konuşarak çözemeyince boşamaya karar vermiştim ama çok şükür topladı kendini.

Sizde son bi konuşun toparlanır inşallah. Ama tabi kendinizi gerçekten törpülemeniz gerekiyor.

Kızlar biliyor musunuz aklıma hep söyle orneklee geliyor,esimin düşüncesiz bencil olduğunu düşündüğüm.Sizin yorumlarınızı okuyunca bu sabah hatırladım işyerindeydim kış mesaisi uzun sürüyor biz de 6:30’da çıkıyoruz uzun mesaideyim dışarda lapa lapa kar yağıyor herkeze eve nasıl gideceğini düşünüyor benim evim yakın olmasına rağmen yokuşta oturuyorum yokuş aşağı nasıl ineceğim falan düşünüyorum karda eşim ariyor. Arkadaşlarımla akşam playstationa oynayacağız haberin olsun diyor yani kendi semtine gidiyor evimizden 1 saat uzaklıkta olan . Ben işyerinde deliriyorum kankasını arıyorum bu ne yapmaya çalışıyor diyorum oda bizi oynamayacak beni aramadı ama bilmem kim arkadaş grubu var muhtemelen onlarla oynar diyor bence işin biraz sıkılmış olabilir evliliğinizden sürekli dışarı çıkmak istiyor diyor arkadaşlarıyla kafa dağıtıyor diyor .Bu konuyu kendi kız arkadaşlarımla da zaman da konuşmuştuk onların fikri eşimin olgun olmadı hala çocuk gibi oldu yetişkin bir birey olmadığı ve benim takıntımı karşı inat yaparak ısrarla dışarı çıktığı yönündeydi yani eşim benim hastalığıma saygı duymamak bir anda kalsın ressmen bana inat yaparak ısrarla çıkmaya devam etti bir dönem ressmen benimle inatlaştı
Inatlasir tabi.Normal hallere bile inatlasiyorlar.

ona sorsanız bu soruyu ki soracağım ve size cevaplarını yazacağım çünkü kendisine forum açacağını söyledim ve cevapları kendisiyle paylaşacağım söyledim hepsine tek tek cevap vereceksin dedim insanlardan farklı bakış açıları almamız lazım dedim neyse o bana inanılmaz vakit ayırıyor sürekli zaten benimle ama bana bu vakit bir türlü yetmiyor ona kalırsa . Bana kalırsa ise ben aynı evde bile sürekli dibimde olsun istediğim için başka hiçbir şeyle telefonuyla televizyona vs ilgilenmesin istediğim için onun bana ayırdığı ilgi bana yetmiyor . Ben esime bagimliyim.ve malesef hep cepteyim oyuzden bana bagirsa da cagirsa da seni istemiyorum da dese.bosucam da dese.benim onsuz yapamadigimi saplantimi bildiyi icin onsuz kendime bir hayat liramjcami bildigi icin bana gereken degeri vermiyor.
Yani vermez.Ceptesin çünkü.

Evet alti yillik evliligimde cok sorunlarimiz oldu ama hep bu konudan sorunlarimiz oldu.her bir yere gitmek istediginde olay cikardim.yani soyle diyim.bir kere bile benim disimda bir program yapmak istediginde “tamam haytim git tabi gor arkadaslarini, y da tamam canim git hallet isini ben de bir pazar kendi basimin caresine bakarim napayim.” Demedim
Her ciktiginda deli gibi olay cikardim kavga ettim agladim.maca giderken daire kapisindan
Cikti apartmabda gitme gitmeni istemiyorum
Diye bagirdim bir ornek

Guvensizligim yok bu takinti.nerede oldugumu kiminle olsugumu biliorm.ya en basidi annesine gitsin ya da berbere gitsin.benim icin farketmez:neden gidiosum.cumartesi gitseydin.berbere is cikisi gitme gec olur. Gibi. Yni hayatina mudahele. Kiskanclim guwensizlik huym yok

bu tavırlar eşiniz için gerçekten çok zorlayıcı olmuş.
psikiyatriste gittim yazmışsınız ilaç vermedi mi size? şayet vermediyse mutlaka başka bir psikiyatra gidin. ilaç ile sakinleşeceksiniz. beraberinde terapilere de devam edin ve hatalı olduğunuzu görüp lütfen düzeltmeye çalışın. yazdıklarınızdan sizin ve eşinizin birbirinizi sevdiğinizi çok net görebiliyorum. fakat siz eşinizi HAYATINIZIN MERKEZİ yapmışsınız ve hayatı üzerine fazlaca yoğunlaşmışsınız. ilaç tedavi ve terapilerle hayatınızın merkezine kendinizi koymanız gerektiğini öğrenmelisiniz. evliliklerde bireylerin de kendine ait yaşantıları olmalı.

daha fazla kendinize vakit ayırın. yürüyüş yapın. mutluluk hormonu salgılamanızı sağlar. belli ki eşiniz çok bunalmış ve haklı da. bu evlilik kesinlikle yürütülebilir ama sizin çabalamanız gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X