Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
evlilik iki insanın hayatının tamamen birbirinden ibaret olması demek değildir ki.
iki tarafında kendi alanı olmalı.
ve iki taraf da bu alanlara saygılı olmalı.
eşler arkadaşlarıyla bireysel buluşabilmeli.
tek başına hobi edinebilmeli.
kısaca birbirinden ayrı da nefes alabilmeli.
yoksa evlilik kapalı havasız bir kutu olur.
taraflar ben olmayı unutur ve 'biz' kavramının içinde boğulur.
eşiniz de bunalmış.
oysa ki biraz başka şeylerle uğraşsanız, kendinize serbest zaman verseniz evliliğinizde sorun yok.
her şey kabullenmekten geçer önce.
durup derin bir nefes alın ve ona da aldırın.
sonra umarım yolunuza beraberce devam edersiniz.
Cok zor esim
Asla duselemezsn sen diyor.keske yolumuza beraber devam edevilsek

Çok zor Allah yardımcınız olsun ama eğer eşiniz dediğini yaparsa ve boşanırsanız takıntınızın çocuğunuza devam etmesine izin vermeyin çünkü eşinize yaptıklarınızı çocuğunuza da yaparsanız güçsüz ve kendine güvenmeyen Bi birey yetiştirirsiniz
Cocuguma gecmesinden ben de korkuyorum.bu takinti omurluk.ama ona omurluk algisi ile bakinca da insan takintiyi besliyor buyutiyor hic iyilesmiceni saniyor.eger bana destek
Verem bir esim olsaydi belki su an deptesyona girmez gucumu kazanir iyilwsme yolunda
Adimlar atarsim en azindan melegime yzik olmazdi

hic hatta tek bi an denediniz mi peki iu eglenceler demeyi? disari ciktiginda esiniz? gercekten bi deneme tesebbusunuz oldu mu?
DENEdigim zamanlar tabi ki oldu.gonderdigim ve Eve cok mutlu geldigi zamanlar oldu.ama mutlaka KENdim de bisi yaptim o gun.disari cktm Evde durmadim
Evde biguluodum.ama cksam da
Aklim telefonda esimde oluyor.

Arkadaslar zaten soylenecek herseyi soylemis, benim farkettigim bir diger sorun da sizin hic arkadasiniz yok mu? Bulusup bir yerde kahve icmek, alisveris yapmak vs. gibi istekleriniz olmuyor mu? Diyelim ki yapiyorsunuz, akliniz onda mi kaliyor, hep esinizden mi bahsediyorsunuz?
Cocuktan once arkadaslarm
Vardi.su an hepsini sildm Doguma ve eve gelmeyenlerin.cnku cogu gelmedi.demekki hepsi disarda gezme bekarlik arkadasiymis.cktigimda
Sadece
Esimden bahseder dert yakinir cikmasinin ne denli kotu nisi oldugunu karsimdakile trtisir gozum surekli telde olur eve kacta geliceni annesinden kacta ckmasi Gerektigini heaaplarsim.hadi cik die mesaj atarsm kocama.cik yoksa gec Kalicaksn filan diye.yni arkadasimla kahve icmek istemwzdm mecburiyetten icerdim zaman gecsn diye maksat biran evel esime Kavusmqk Olurdu.cogunda yalniz ciktiysam Onu da cagirir o yanimda Yokken rahat edemezsm.o geince bir oh cekerdim.cok sevmek cok asikolmak mi bu.yoksa Takintimi saplanti

Ya eşinizin işi zor valla. Bence siz OKB değilsiniz. Çok yakın arkadaşım varda bu hastalık onunla kıyaslıyorum; yok yok alakası yok. Siz baya darlayan kadın modundasınız.
Eşim kampa gitti iki gün kaldı. İki kere konuştuk. İlkinde ben geldim, ikincisinde yola çıktık geliyoruz dedi. Üstelik biri 5 buçuk diğeri bir buçuk yaşında iki çocuğum var. Arada o çıkar arada ben çıkarım. Hatta iki gün görüşmedik içim içime sığmıyor. Sevgilisiyle buluşacak genç kız gibi hissediyorum. :halay:o_O:oops:
Birde şu hastalık modundan çıkın rahatlayın
Hast olmadigimi kendime surekli telkin yapiorm.telkin videolarm ses Kayitlarim var izlior dinliorm.bu gecici bir sknti birini sevdigimde
Oluyor biliyorum.fazla baglanmak.ama evlenince omurluk oluyor iste.arkadasinizi benden ayiram okb yapan davranislar Nelerdir?

İşte bakın sorun burda eşinizde anne sevgisini arıyorsunuz anne hep evde olur çünkü bunu kabul edin işte bütün sorun sevgisizlikten san bi tavsiyem var annenden nefret etmeyi bırak onu affet ve sevmeye çalış
Nasıl yaparım deme ama sevmeye çalış
ANnemle olan iliskimi bu yastan snra nasi dusenleyecegm kadinin neredeyse eceli geldi gelicek.belki de annemden hic alamadigim ilgiyi sevgiyi erkeklerd esimde ariyorum.benim annemde babamda Surekli evdesir asla cikmazlar.akrabalari komsulari yoktur.dizi bile
Ayni odada beraber izler biri myve soyr getirir yerler babam Annemle Birlikte Sacmasapan dizileri izler yorum yapar

Valla anlattıklarınız çekilir gibi değil ama. Eşinizin yerinde olsam kusura bakmayın ama bende ayrılırdım.

Kafese hapsedilmek gibi bişey sizin yaptığınız. Şuanki durumunuz üzücü tabi ama sorun sizsiniz oyüzden çözümde sizde. Bu hastalığınızdan kurtulmanız lazım insanın boğazına yapışmak gibi birşey yaptığınız.

Sizde çevre oluşturun gezin eğlenin eşinizinde yapmasına müsade edin sahibi değilsiniz onun sadece karısısınız.

Kesin çözüm bulmanız lazım bu işe tamam iyileştim yada düzelicem gel demekle de olmaz bir süre sonra aynıya dönersiniz.
İlaç kullandınız mı?
Ilac kullaniyorum bagimliligima pek faydasi olmuyor sizce Kesin cozjm nedir nasil degistirebilircinsan kendini bir iki rol yapsam
Snra gene ayni oluyorm

Bu düşüncesiyle kesin adam sizden boşanır. bu yaptığınıza okb teşhisi konulmuş hasta olduğunuz belirtilmişken hala nasıl eşinizi suçluyorsunuz?? Siz kıskanmıyorsunuz siz boğazına yapışıp nefes almasını engelliyorsunuz.

Değilse herkes kıskanıyor eşini bende kıskanıyorum ama arkadaşlarımla okey oynuyorum dediğimde kızsam bile 10 dk ya bir arayıp yetmedi arkadaşından arayıp kavga edip eşimi ve kendimi rezil etmiyorum. Bunun ayrımını yapmanız lazım tepkilerinizi makul ölçülerde göstermeniz gerek.

Ama düzelmeniz zor görünüyor mesajınızı okuyunca maalesef onu anladım
Duzelmemin zor oldugunu dusunuosnz cnku algim hep auni degil mi hep esi suclamak.’mesela okey masasinda cogunuz esime hak verdiniz ama
Benm mantigim bunca mesaja rahmen orada o olayda esime asla hak vermior cnku beni tehdit etti eger surekli ararsan hic gelmem eve dedi bu cimle beni bitirdi hickira hickira aglamama ve daha fazla aramama sebebp oldu onu

yaparken gayet farkındasın yaptığının rahatsız edici olduğunun. adamı resmen hayattan bezdirmek için yapıyor gibisin. okb olduğunu sanmıyorum belki doktor başka şeylerden de ilişkilendirerek koymuştur teşhisi. ben kocanın yerinde olsam çocuğumu da alır boşanırım. yaptığınız şey hastalık değil ve siz de iyileşmeye çalışmıyorsunuz. şımarıklık ve inat safi. yağmurlu havada çocuğu gezdirmek için kavga etmek falan. cidden gereksizce hayatını karartmaya çalışıyorsunuz adamın.
Inanin herkes gibi ben de esim “askim aksam
Maca bilet aldm haberin olaun” dediinde tamam hayatim gidin tabi umursamazmkafasini yasamak isterdim!!! AMa elimde degil istemsice oluyor.ondan oc aliyosam isteye bile yapiosam yedi senedie ala ala bitiremedim mi? Tek bir cumle g i t m e s i n i i s t e m i y o r u m

Bütün yorumları okuyamadım ama okey masasında arıyorum konuşup kapatıyorum sonra tekrar arıyorum mesaj yağmuruna tutuyorum açmıyor sonra arkadaşından arıyorum kısmı yetti bana.Bu hiçbir şekilde normal bir davranış değil.Mormal karşılayanlar olmuş şaşırdım.Zaten normalde kadın erkek farketmez bir kere aradı açmadım mesela arkasında 10 kere daha ısrarla arayan biriyle denk gelirsem ki geldim çok defa arkama bakmadan kaçarım.Demek ki eşiniz sizi gerçekten sevmiş ki 6 yıl dayanmış.Siz terspiye devam edin bebeğiniz ve kendiniz için.Hakkınızda hayırlısı olsun
Ben acmadikca takinti yaprak ustuste ustuste ariyorum.acmamasi veya msjda cebap vermemesi benim icin takinti

Benim kimsenin gönlünü incitmemeye gücüm yeter ...

Ama kıskancı inciten ben değil ; kendi hasedidir...

Demişti Şirazi meşhur Gülistan'ında...

Sizi inciten kendi hasedinizdir..
Siz OKB değilsiniz...
Ben de doktor değilim...

Ama müsadenizle nacizane bir teşhiste bu nâ-tamam aklimla bir de ben koyayım
Siz "ben hastalığına" tutulmuşsunuz...

Bu hastalık kalbinize zarar verir...
Insan elindekilerin değerini bilmeli
Ki ; daha güzellerine, daha değerlilerine kavuşsun ...
Bilmezse zira...
Var olan da yok olanla dengelenir...

Bilmezse zira...
Gönlü de dayanmaz gayrı...
Herkes sessizce çekip gider etrafından tek tek...

Ama kalbin...
Bağıra çağıra...
Kıra döke...
En son o terk eder seni...
Bu hastaligi nasil yenecwgim nefsimi nasil terbiye ederim?

Bu saydiklariniz tabiki bencillik karsi tarafa haksizlik. Hani agliyorsunuz ya neden beni yeterince sevmiyor diye. Kocaniz sizi sandığınızdan daha fazla seviyor cunku 6 yil boyle birine katlanabilmek gercekten sevgi ister sabir ister.
Aileme ve akrabalarima sorsaniz esim
Sorumsuz.su an issiz.evine cocuguna bakmior
Bes kurus vermior.babamin ve diger aile erbabinin hp evde olan ev isi yapan kilibik oldugunu dusunuyor.yani sevdigini dusunmuyor kimse beni.ya da sen darladin kcti demioe.evlilik coxuk yukunu kaldiramadi sorumsuz diolar

Konu sahibine ne şekilde yardımcı oluyorsunuz kocasının yediği haltlar konusunda onu dürtükleyerek?
Kadın zaten adam dibinden ayrılmasın diye takıntı yapmış, bunu aşmaya çalışıyor, siz de kocasının ne kadar güvenilmez olduğunu vurgulayarak, hastalığı görmezden gelip kocasına odaklanmasına sebep oluyorsunuz.
Burada hırsızın hiç mi suçu yok dediğiniz hırsız size göre adam, bana göre kadın.
Kadın yazmış zaten, eşimden oncede hastaydım diye. Adam yüzünden hasta olmamış. Bakış açımız aynı olmak zorunda değil.
Sadece bütün sucu adama yükleyip konu sahibinin kendinden kaçma eğilimine destek oluyorsunuz.
Böyle evlilik de böyle hayat da olmaz. Ne var canım adam da idare ediverseydi diyecek bir idare etme durumu şu durumda mümkün değil.
Eki Görüntüle 2182631
Ben psikozu genel bir terim olarak kullandım.
Evet ayrıca hastalık olarak da geçiyormuş. Ama ilk anlamı da bu. Hastalığın adı okb, paranoya, kıskançlık ne olduğu benim için önemli değil. Onu tedavisini planlayacak olan düşünsün.
Tedekkurler o olay acildigindan beri esime nasil da guwenmedigimi dusunup dunden beri ona bu konulari Acip kavga cikartip sucluorm En sonunda sustu tamam okinuda haklisin dedi ama ben hatirlauip taknti yaptigimla kaldim bi kez daha affdemedim

E ne varki bu sorunmu takıntı böyle olmazki normal birsey bu yapilanlar
Esime asiri bagimligim hep yanimda
Olsun benden baska biyere gitmwsn kmseyle gorusmesn istiyoeum annesine bile benden ayri gitmesn benim istedigim gun gidilsn ben programlimmistiyorum herseyi kontrol etme istedgm var

Eşinizin değil, sizin hareketleriniz çocukça. Adamı bıktırmışsınız artık.

Bir sene hiçbir sosyal aktivitesi olmaması nedir, hep eşiyle bir arada durmak nedir? Eşiniz sizi sevmiş ve ilişkiyi yürütmek için çabalamış. Şu dediğiniz normalde yapılacak şey değil, yapmış.

Artık bıkmış, ki çok normal. Siz hiç hareketlerinizi törpülediniz mi? Mesela o haftada bir çıkıyorsa, siz de başka bir yere çıkın ve kesinlikle aramayın. Ya da telefonu kapatın, annenize gidin, aramanıza izin vermesin. Denediniz mi böyle şeyler?

Düşünme şekliniz yanlış. Adamı bir sene eve hapsedip, hesabı ortaya çıktığında hala ifşa ettim diyorsunuz. E bir yerden sıkarsanız, diğer yerden patlak verir. Böyle garip hareketlere iten siz olmuşsunuz.
Peki bir insan dusunme SEKli yanlis diyelim bu dusunmemseklini nasil degistirebilir?

Tedekkurler o olay acildigindan beri esime nasil da guwenmedigimi dusunup dunden beri ona bu konulari Acip kavga cikartip sucluorm En sonunda sustu tamam okinuda haklisin dedi ama ben hatirlauip taknti yaptigimla kaldim bi kez daha affdemedim

Hastalığına sebep arama, kendin için şundurumu atlatmaya bak.
Ararsan çok bahane bulur, tedavi olmaktan uzaklaşırsın. Bir yerden sonra kendine normal gelmeye başlar, onun yüzünden, bunun yüzünden böyle dersin.
Hepimiz hayatımızın bir yerinde aldatıldık, yalana maruz kaldık, güvenimiz kırıldı, arkadaş kazığı yedik vs... ama kimse kocasına 1 yıl evden çıkma yasağı vermedi öyle degil mi?

Kocanın da sucunu kabul etmesi güzel ama suçluluk psikolojisi ile yanında olacağına İnan bana olmasın daha iyi. Önce kendine odaklan.

Ozman o tedavisisini planlayacak olan da doğuştan gelme bir durum olmadığını ve kazanılmış bir sorunla mücadele ettiklerini (muhtemelen en takındaki kişilerde sevgi/güven problemi gibi etkenlerin taşları yerinden oynattığını eminim siZden de bendende de daha iyi biliyordur/bilmeli.Bir gecede bu gale gelmez bir insan..Uzatacak birşey yok bunda hemfikir değiliz hepsi bu.

Konu sahibi seninde geçinmeye gönlün var ama sağlam bi tesaviyi gözün kesmiyor gibi...Evliliğini kırtarmak istiyorsan üstünkörü elyordamıyla yapma tedavini ciddiye al hatta danışmanını/doktorunu değiştirmen belkide daha iyi bile olabilir...çok süre geçmiş ama yerinde sayıyorsun..
Osoyle oldu soyle oldu mesela uzun sure bagimlilik uzmani ile calistik.sonuc alamadik onu biraktm.klink psikolog psikoterapiste basladik kankamin arkadasimin esiydi kendisi.adam tikandi bana cozum bilamadi.dusun koskoca psikolog!!! Aile dizimine yonlendirdi.esimle oraya gittik taksimde.cocukluktam gelme sorunlr olduunu buldu.ama Nasil cozucem cozum yok.donra docente gittim okb dedi ilk seansta.dusta kac dk kaliosn dedi.60dk ve uzero dedim.napiosn dedi.suyu tutup dusunuorm dedim.uzun uzun dusunuorm sudan cikamiorm dedm.okb dedi adam iste baska seyler de anlattm.iki tane ilac verdi.ilaclar beni mahvetti cok konuskan cok aktif.kv evinde yerde mekik cekiodum kp karsimda.esim dur dedi noluo dedi.biraktik ilaclari...iyi gelmedi.sonra capaya basladik terapi terapi pra yetmedi.her seans 200-250-300. Capa igrencti.anlatmak nile istemem.bir yil biyunca persembe sbaahlari capadaydim.adam karsimda uyuodu.cozum sufir.aguatos ayinda hamile oldugumu ogrendim.terapileri ilaci kestik.gerisini ise biliorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X