Gebeliğe Hazırlık Bat mayıs 2018 / yakı ile hamile kalınır mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eninde sonunda olucak inşallah Allah sağlık ömür verirse, işte illa bu ay olsun oluvak diye şartlamamız lazım bizim sorunumuz o, ben şimdi kendime zaman vericem 3 ay içinde denicem hangi ay tutarsa artık tutmazsa dr a gider yumurta takibi yaptırırım 1 2 ay da öyle gider :) ben bçyle plan yaptım gerisi Allaha kaldı o verirse verir. Ben normalde 1 2 ayda hamile kalıyodum ama bakalım şimdi nasıl olacak. Hamile kalmada sorun yok da 2 ay 5 ay sonra bi şekilde kalırız inşallah pna inancım var ama sağlıkla devam ettiemeyi sağlıkla doğurmayı nasip etsin Allah hepimize
Sen çok iyi kontrol edebiliyorsun bence kendini planının arkasında durabiliyorsun ben 8 aylık evliyim 2. Ayımda hamile kaldım düşürdüm. O da nasıl oldu anlamadım şimdi çözmeye çalışıyorum :) ben de burdan sonra Ağustos’a bırakacağım :)

Her şeyi sana soruyorum kusura bakma :KK43: alt karnımı kontrol ettim de sert sanki kaşıklarımda sertlik var ama iki taraf ta sert
Yok kız ne kusuru, adetle gebelik belirtisi ayni olduğu icin kesin gebelik belirtisi bu denmez şuanlık zaten çok erken az daha sık dişini :emir_bebek:

İyi günler ben en baştan anlatacağım uzun olursa lütfen kusuruma bakmayın. Ben 5 ay önce düşük yaptım. Adetlerim bir kez haricinde hep düzenli oldu ama yumurtlamadan adete kadar sağ kasık ağrısı ve bacak ağrısı çektim. Nerdeyse her ay bu sebepten doktora gittim ve bişey Yok deyip gönderdiler. Hatta bi kez böbrek taşından şüphelendiler bir kez de bacağında sorun vardır bacağını göster dediler. Ara ara idrar yolu enfeksiyonlarım oldu. Geçenlerde doktora gittim ultrasonla baktı herşey sağlıklı deyip yolladı beni. Benim agrım devam edince bugün acile gittim. İdrar yolu enfeksiyonu iki tüp kan verdim ve beta hcg baktırdım. Adete 5 gün var ve negatif çıktı idrar yolunda da enfeksiyon yoktu doktor diğer değerlerime bakarken şaşırdı ağzı açık kaldı.karnında enfeksiyon görünüyor dedi ben de dedim düşükten beri ben bu ağrıyı yaşıyorum her ay dedim hemen beni film e gönderdi. Dönüşte baktı hemen tomografi çekinmen lazım kan vermen lazım bi de serum dedi. Yaptım sonra doktorun yanına gittim korkulacak bişey Yok ama benlik bişey değil kadın Doğuma görün dedi. Kist mi var dedim. Onun gibi bişey doktorun baksın ultrason ile dedi ben daha geçen gün baktırdım bişey yoktu dedim. Belki yeni oluşmuştur dedi. Ve eve geldim bu durumdan hiç bişey anlamadım hamile kalamadıgıma üzülemedim bile ondan çok film tomografi serum bilmem ne ne oluyor kafam allak bullak oldu.

Ben ilk hamileliğimde okadar plansız oldu ki. Hapı birakmistim, ama yinede iliskide esimin icime bosalmasini istemiyordum kendimi hic hazir hissetmiyordum. Sadece 1 2 kere icime bosaldi. Onun disinda ne yememe ne hareketlerime hic bisey dikkat etmiyordum hamile kalabilecegim hic aklima bile gelmiyordu. Adetim gecikince anladim ki hamileyim. Ondan sonra dikksat etmeye basladim herseye. Ama 8 haftalikken kalbi durdu kurtaj oldum. 5 ay olduu dikkat ettigimiz halde hamile kalamiyorum. Nasip Allahin isi iste.

Merhaba benimde bat 25 mayıs , ilk hamileliğimde ilk denediğim ay tek bir ilişki ile hamile kalmıştım şimdi 4 aydır ovulasyon testi ile denememe rağmen henüz sonuç alamadık. işallah bu ay isteyen herkes hamile kalır

Ben ilk hamileliğimde okadar plansız oldu ki. Hapı birakmistim, ama yinede iliskide esimin icime bosalmasini istemiyordum kendimi hic hazir hissetmiyordum. Sadece 1 2 kere icime bosaldi. Onun disinda ne yememe ne hareketlerime hic bisey dikkat etmiyordum hamile kalabilecegim hic aklima bile gelmiyordu. Adetim gecikince anladim ki hamileyim. Ondan sonra dikksat etmeye basladim herseye. Ama 8 haftalikken kalbi durdu kurtaj oldum. 5 ay olduu dikkat ettigimiz halde hamile kalamiyorum. Nasip Allahin isi iste.
Kesinlikle nasip olacagı varsa oluyor bakalım inşallah çok bekletmezler anne babalarını :)

Merhaba benimde bat 25 mayıs , ilk hamileliğimde ilk denediğim ay tek bir ilişki ile hamile kalmıştım şimdi 4 aydır ovulasyon testi ile denememe rağmen henüz sonuç alamadık. işallah bu ay isteyen herkes hamile kalır
Amiiinn inşallah benden geçti bu ay ama umarım sizin güzel haberlerinizi alırız

Benim adet 4 gün gecikti. Adetten 5 gün önce kanda negatif çıkmıştı. Ya geç yumurtladım geç adet olacagımdır. ya da geç döllenme. İnşallah geç döllenmedir ♥️♥️♥️

Benim adet 4 gün gecikti. Adetten 5 gün önce kanda negatif çıkmıştı. Ya geç yumurtladım geç adet olacagımdır. ya da geç döllenme. İnşallah geç döllenmedir ♥️♥️♥️

Benimde bugün 4.gun gecikti, az once kan verdim sağlık ocağında yarin öğreneceğim :)

Inşallah canim :) ben birde oruç tutuyorum hamile olduğumdan emin olmadığım icin bakalim. Yarin öğreniriz artik
Aynen ben de oruç tutuyorum ama bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum olmaz herhalde :) bebek varsa tabi :)

Amiiiinn. İnşallah bizim bi akrabamız 6-7 aylık evliyken hamile kaldı. Doktor ona demiş ki yeni evlisin vücudun daha yeni kendini hamileliğe hazırlıyordur. Eğer bir yıl dolunca yine olmazsa o zaman gel falan demiş. Sen de bekle bakalım olur inşallah zamanı gelince. Ben evliliğimin 2. Ayında hamile kaldım düştü. 5 aydın kalamıyorum. Ama benim bi arkadasım evlendiği ay hamile kaldı şu an 10 aylık evli ve yeni doğum yaptı. Demem o ki olacağı varsa oluyor. Ben de dediğim gibi çörek otu bal tarçın duydum geçen ay denedim. Gün aşırı denedim ama olmadı. Bu ay ümitsizim yakı yapıştırdım ama ilişki olmayınca yakı ne işe yarasın. Yumurtlama gününden bir iki gün önce ilişki oldu.(2 mayısta ilişki oldu) ben bugün Yakıyı yapıştırdım. Bugün ilişki olmazsa zaten artık yumurtlam olmuştır ye düşünüyorum daha hamile kalamam bu ay.
kusura bakma mesajını yeni gördüm biaz geç oldu :) aynen öyle canım olacağı varsa oluyor geri kalan herşey boş doktora bebek için değil başka bir rahatsızlık için gittim jinekolojik muayene oldum ve doktor hiçbir sorunun yok dedi vakti var demekki bize de beklemek düşer sabırla :)

Neden yarın çok geç değil mi :KK43: inşallah hamileyizdir öğrenir öğrenmez sen de yaz :)

Sağlık ocağına gittim 1810.0 çıktı beta hcg, kendi hesaplamama göre 4 4.5 haftalık olmalı en son 21 nisan adet oldum ama betaya göre 5 6 haftalık gözüküyor yarin hastaneye gidicem ultrasona bakalım kese gözükcek mi

kusura bakma mesajını yeni gördüm biaz geç oldu :) aynen öyle canım olacağı varsa oluyor geri kalan herşey boş doktora bebek için değil başka bir rahatsızlık için gittim jinekolojik muayene oldum ve doktor hiçbir sorunun yok dedi vakti var demekki bize de beklemek düşer sabırla :)
ne kusura canım :) inşallah yakındır o güzel günler

X