Başkalarına özenmek ,boşluk hissi

Çok geçmiş olsun,hakkınızda hayırlısı olsun

E işe girin çalışın madem bu kadar sıkılıyorsanız evde oturmaya. Çocuğunuzun yaşı ufak da değil.
Zaten bir işim vardı kolejde çalışıyordum ama mecburen okul bitmeden söyledim çıkacağımı o zamanlar hamileydim sözleşme iptal edildi şuan oğluma annem de bakamaz okula gidiyor zaten oğlum ama çıkışta falan servisten alıyordu geçen sene bu sene beş fıtığı oldu bakamam dedi o yüzden arada kaldım iyice

Evet öyle düşünüyorum ama
Oğlunla saatler uymuyor çoğu okulda annem geçen sene bakmıştı oğluma ondan önceki seneler kreş yaşı olduğu için bizim okulun kreş bölümündeydi zaten ,ama bu sene annem bakmam diyor sadece seravisten alacak ama beş fıtığım var tedavi olucam diyor o yüzden uymuyor saatler

Bence tatilden ziyade sizin bir hobi bulmanız lazım. Yoksa çoğumuz senede bir ya da iki defa tatile çıkıyoruz. Onun dışında piknik, havuz vs. Günübirlik yerlere gidiyoruz. Sizin bir uğraş bulmanız lazım. Yoksa yaz boyu tatil yapmaya insanın izni olsa bile bütçesi yetmez.

Çocuğunuz büyük de. Bulunduğunuz şehirde sanki turist gibi gezeblirsiniz bile. Ayrıca milletin paylaştığı fotolarla kendinizi neden kiyasliyorsunuz ki... Çok çocukça.
Kendimi kıyaslamıyorum
Ama evde durdukça içim daralıyor ,oğlumla bir şeyler yapıyoruz çıkartıyorum ama güm bitmiyor

Orası öyle ama içim daralıyor yalnız kalmaktan oğlumla vakit geçiriyorum tabi ama yinede içinde sıkıntı oluyor gün içinde

Okula giden çocuğunuz var, çalışmak istemeyip evde sıkılıyorsunuz. O halde kendinize hobi edineceksiniz. Her cümleniz tatil ve gezmek. Çıkın gezin

37 yaşındayim bu yaşa geldim daha tatil şöyle dursun bulunduğum şehrin dışına çıkmadım bulunduğum şehirde ki bir çok yeri bile görmedim düşünün yani maddi şartlar imkanlar malesef el vermedi çevremde vs tatil kredisi çekip ihtiyaç kredisi çekip tatile gidiyor
Ben saçma buluyorum bu tarz birşeyi
Çoğu insan deniz görmeden ölüyor
Bir yerde okumuştum
İşte halam 80 yaşında vefat etti herkes çok yaşadı vs derken babam denizi bile görmemişti diye ağlıyordu diye bir yazıydı
Annelerimiz biz ve bir çok kadın yada erkek bir parka bahçeye bile gidemeden birşey düşünmeden keyif sürecek bir iki gün kafa dinleyecek zaman dahi bulamadan bu dünyadan göçüp gidiyor
Siz mental bir yorgunluk yaşıyorsunuz bence bunun tatil vs ile ilgisi yok
O sosyal medya daki ışıltı ve abartılı hayatlara aldanıp kendi hayatınızı ziyan etmeyin

Kendimi kıyaslamıyorum
Ama evde durdukça içim daralıyor ,oğlumla bir şeyler yapıyoruz çıkartıyorum ama güm bitmiyor
Sabah namaz la bir kalkıyorum gün nasıl bitiyor anlamıyorum yemek ev işi sil süpür kitap oku ibadetleri yap yine yemek bulaşık vs derken akşam oluyor sıkılmaya zaman bulamıyorum

Okula giden çocuğunuz var, çalışmak istemeyip evde sıkılıyorsunuz. O halde kendinize hobi edineceksiniz. Her cümleniz tatil ve gezmek. Çıkın gezin
Çalışmak çok istiyorum işimi çok seviyordum ama açıkladığım gibi saatler uymuyor ve sözleşmeyi o zaman hamileyim diye okul bitiminde iptal edildi mecburen

Gerçekten bir yorgunluk var üzerimde bir yere gittiğimde de mutlu değilim dönmem istiyorum içimde çözemediğim bir durum var ağlama isteği var .
Yorgunluk var kafamı toparlayamıyorum son yaşadığım olaydan sonra …

Bende de oluyor bu durum anksiyete bozukluğu ve depresyon rahatsızlığım var destek alsanız iyi olur
Şöyle düşünün sizin şikayet ettiğiniz bunaldiginiz hayat başkasının hayalî olabilir
Gazze'de Filistin'de Yemen'de doğu Türkistan da Afrika'da dünya da ve ülkemizde bir çok kadın şiddet acı ölümler savaş tecavüzler soykırım vs ile uğraşıyor
Bir çok kadın temiz bir kıyafet temiz sıcak bir ev dayak atmaysn bir eşin hayalini kuruyor
Çoğu kadın sevilmenin ne olduğunu bilmeden bir kere saçı okşanmadsn göçüp gidiyor bu dünyadan
Bende ilk evladımı doğum esnasında kaybettim acınızı anlıyorum
Lütfen toparlanmaya çalışın bir evladınız daha var

Çok çok haklısınız , belkide doğru düzgün şükür etmeyi bilmiyorum .
Dini açıdan da kendimi eksik hissediyorum ,namaz kılıcam diyorum bugün yarın başlicam diyorum ama bir türlü olmuyor.
Geceleri uyku düzenim yaştı sabahları geç kalkıyorum .
Toplarlmam lazım bir evladım var eşim var.

Bakın bedenimiz gibi ruhumuzda hasta olur tedavi olmanız lazım bir yardım alın bu ayıp yada kötü bir şey değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…