Başkalarına özenmek ,boşluk hissi

Anaokuluna gitmedi mi? Oradan arkadaslariyla gorusun.
Kursa yazdirin cocugu, orada yine velilerle tanisirsiniz. Instagrami takip etmeyin, kendinizi gelistirecek bir mesguliyet bulun.
Bence suan cogu insana gore cok sanslisiniz
Futbol okuluna gidecekti .
Gün olarak ve saat olarak az olduğu için kış dönemi hafta sonu vereceğiz

Çok şükür Rabbime
Ama işte içimde böyle herşeye karşı bir isteksizlik oluştu .
Herşey ağır gelmeye başladı .
Son yaşadığım olaydan sonra bir tuhaf oldum .

Bence elinizdekilerin kıymetini bilin.

Sosyal medyada görünenlerin çoğu sadece
dakilalik pozlar ve arkasında derin mutsuzluklar var.

Ben Hollandada yaşıyorum ve sosyal hizmetlerde çalışıyorum.

Ailesini 6 senedir hiç göremeyenmi dersin, savaştan kaçıp bütün ailesini kaybederek hayata tutunmak isteyenlermi dersin, haftalık çok az miktarla burda sosyal yardımlarla zar zor geçinenlermi dersin.
Milyonerken batıp sadece günde bir tane muzla doymaya çalışanmı dersin.

Yani dünyanın her yerinde zorluk çeken bir çok insan var.

Tabi çok keyifli lüks yaşayanda var ama onlarda başka şeylerle sınanıyor. Sağlık- sosyal hayat- eşleri sadakatsız.

Uzaktan başkalarının hayatı daha iyi görünüyor ama inanın herkesin evinde zorluklar var.

İçinde bulunduğunuz güzelliklerin kıymetini bilin.

Eviniz var- nefes alıyorsunuz- evladınız var- şükürler olsun yiyecek yemeğiniz var- canınız istediğinde çıkıp kahve içme lüksünüz var.

Kendinize biraz vakit ayırın.

• Çocuğunuzu kreşe bırakıp işe başlayabilirsiniz.
  • Evden iş bakabilirsiniz.
  • Günde en az bir saat yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Hobi edinebilirsiniz.
  • Etrafınızda apartmanda vs yaşıtınız birileri varsa arkadaşlık kurmaya çalışabilirsiniz.
  • Kitap okuyabilirsiniz.
  • Örgü yapabilirsiniz.
  • Bazen kurslar oluyor oralara gidebilirsiniz.
  • Protez tırnak veya başka birşey öğrenip evden çalışabilirsiniz.
Her gün mutlu olamaz ama illa her günde mutlu olduğumuz anlar olur

Terapi almalısın depresyonda olabilirsin.

Yakın arkadaşlıklara samimi sohbetlere ihtiyacımiz var bence hepimizin. Ben de çalışan biri olarak biraz boş zamanım olsun sikintili boş hissediyorum. Herkes çocuklarının velileriyle filan biararaya geliyor, komşularıyla lafliyor, ben nedense öyle ilişkiler de kuramadım, belki vakitsizlikten belki organize olamamaktan. Ama çocuğunuzun arkadaşlarının anneleri , biraraya gelmeler 2 satır sohbet , akşam eşiniz gelince çıkıp yürüyüş yapmak belki iyi gelebilir

o tatil fotolari atanlar genelde bir sene calişiyor, 14 günlük tatilde gidiyor. siz de cocugunuz kocamanmis. onu etutlu okula gitsin siz de calisin. paranizin ucte birini/beste birini doviz yapıp tatil ve keyifli seyler icin ayirin. guzelce birkac tatil yapin.
istemekle olmuyor malesef

Bence her anın tadını çıkarın bir çoğumuz aynı durumdayız hatta tatile çıkamayan çok aile var siz en azından tatil yapmışsınız örnek vereyim ben aileme uzak bi şehirde oturuyorum yılda 1 kez belki görebiliyorum üstelik akraba eş dost hickimsem yok eşim ben ve 9 aylık oğlum var oğlumla günlük rutinlerimi yapıyorum oyun yürüyüş vs zaman geçiyor ve keyif alarak yapmaya özen gösteriyorum yaptığımız birşeyden keyif alırsak zaten mutlu oluruz bunalmayız

DUa et de yine gitmişsiniz siz son beş senedir tatil yüzü görmüyoruz afedersiniz bi tarafımızı doğrultamıyoruz ekonomiden dolayı o yüzden bence şükret demek istedim

Benim sosyal medyama bakarsanız ben de sürekli tatildeyim çünkü sadece tatile gidince hikaye atıyorum fotoğraf atıyorum dümdüz bir şey paylaşmayı sevmiyorum hele her gün kahve fotosu atanlar işten hikaye atanlardan bunalıyorum. İnsanlar çalışıyor sürekli tatile gidemezler ki. Anca bayramda 15 temmuzda da 3 gün izin vardı öyle yani. Siz de kendinize aktivite bulun oğlunuzla kütüphaneye gidin müze varsa oraları gezin koyun sepete sandviç orman parkında yiyin haftasonu da uygun fiyatlı bir yere gitmeye çalışın günübirlik.

Karı koca çalışıyoruz 2 çocuk var.
Bazı yazlar bizde gidemedik tatile.
Daha dün 15 günlük tatilden geldik
Güzeldi evet ama inanılmaz yorulduk.
Kendime gelemiyorum 2 gündür.
İnsanın evi gibisi yok.
Tatil demek hele çocuklarla zahmet demek.
Özellikle çalışan kadınların tatile gitmesine seviniyorum ben çünkü ev çocuk iş hayatı derken yeterince yıpranıyorlar.
Soğuk havalarda sıcacık evde oturup vakit geçiremiyoruz mesela.
Yağmuru karı kışı.
Bide bu açıdan bakın.
Yılın bir haftası rutinden çıkmak motivasyon oluyor..Eşiniz tek maaş anladığım kadarıyla,inşallah gidersiniz yine ama bu devirde zor.
Ailenizin yanına giderseniz iyi gelir.

Sıkılın oturun her an eğleneceksiniz diye birşey yok. Kapatın instagramı bir süre

İçimde kimsenin gezmesine karşı bişey yok .
Boşluk hissi yetememe ve sıkılmışlık var .
Buda sosyal medyaya yitiyor can
Futbol okuluna gidecekti .
Gün olarak ve saat olarak az olduğu için kış dönemi hafta sonu vereceğiz
Kış dönemi çok zor oluyor ya çocuklar için yazın çok iyi hem hazırlık maçı turnuva vs oluyor benim oğlum da 6 aydır gidiyor her hafta sonu hazırlık macı veya dönem dönem turnuvaları oluyor kışın sadece antrenman süreci oluyor

Yani daha iyi olur diye düşündük uzun süreli olarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…