Baş dönmesi - sersemlik .

mavimsiiii1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
89
7
34
Merhaba kızlar ben size bir konu hakkında danışmak istiyorum .

Bende bir sorun var , psikolojik mi ? Hastalık mı ? Bilmiyorum .
Bundan 1 sene önce kız kulesine gittm hafif üşütmeyle başlayan hayatımı zindan eden bir problem oluştu bende .
Eve geldim acayip derece de basım ağarıyordu uzun saat uyuyamadım .
Sabah kalktım tekrardan ağrıyordu .
Ama hafif şekilde saat erken olduğu icin yatmak istedim tekrardan kalktığım zaman hayatım kabusa döndü .
Kafamda böyle hissizlik yürüyemiyorum adım atamıyorum yürüdükçe ve adım attıkça sanki ayağımın altında kafamın içinde kalp gibi bir seyler atıyor , ama bu süreçte ne basım agrıyor nede basım dönüyor
3 ay yataktan kalkamadım çok doktora gittim nöroloji dahiliye vs aklınıza ne gelebilirse hiç sorun çıkmadı ama bu süreçte düzelmede olmadı .
Doktorlar psikolojik olduğunu söylüyorlar ama ben inanmak istemiyorum sonuçta hayatım çok neşeli kafama çok bir şey takmam
Bu süreçte biraz yıprandım 8 ay çıkamadım evden .
Yürümeye o kadar çok korkuyordum ki
Çünkü yürüdükçe düşmüyorum ama düşücekmiş gibi hissediyorum .
Uykusuz kaldığımda biraz daha fazla oluyor bu .
MR, tomografi, defalarca çekildi ilaçlı olarakta ilaçsız olarakta
Kan değerlerime bakıldı defalarca
Damarlarıma bakıldı , sadece sağ arter de hipoplazik olduğumu öğrendim ama oda çok ciddi bir şey olmadığını doğuştan olduğunu söyledi doktor .
Ama ben bunun etkisinden hala çıkamıyorum bununla yaşamaya alışamadım
Boynumda da beynimde de herhangi bir sorun da çıkmıyor ama benim böyle beynimin içinde bir sorun varmış gibi oluyor ilk başlarda daha da kötüydüm şimdi ataklar halinde olmaya başladı anlam veremediğim
Sekerim tansiyonum yok .
Benim gibi bu durumu yaşayan var ise bana yardımcı olabilir misiniz ?

Merhaba kızlar ben size bir konu hakkında danışmak istiyorum .

Bende bir sorun var , psikolojik mi ? Hastalık mı ? Bilmiyorum .
Bundan 1 sene önce kız kulesine gittm hafif üşütmeyle başlayan hayatımı zindan eden bir problem oluştu bende .
Eve geldim acayip derece de basım ağarıyordu uzun saat uyuyamadım .
Sabah kalktım tekrardan ağrıyordu .
Ama hafif şekilde saat erken olduğu icin yatmak istedim tekrardan kalktığım zaman hayatım kabusa döndü .
Kafamda böyle hissizlik yürüyemiyorum adım atamıyorum yürüdükçe ve adım attıkça sanki ayağımın altında kafamın içinde kalp gibi bir seyler atıyor , ama bu süreçte ne basım agrıyor nede basım dönüyor
3 ay yataktan kalkamadım çok doktora gittim nöroloji dahiliye vs aklınıza ne gelebilirse hiç sorun çıkmadı ama bu süreçte düzelmede olmadı .
Doktorlar psikolojik olduğunu söylüyorlar ama ben inanmak istemiyorum sonuçta hayatım çok neşeli kafama çok bir şey takmam
Bu süreçte biraz yıprandım 8 ay çıkamadım evden .
Yürümeye o kadar çok korkuyordum ki
Çünkü yürüdükçe düşmüyorum ama düşücekmiş gibi hissediyorum .
Uykusuz kaldığımda biraz daha fazla oluyor bu .
MR, tomografi, defalarca çekildi ilaçlı olarakta ilaçsız olarakta
Kan değerlerime bakıldı defalarca
Damarlarıma bakıldı , sadece sağ arter de hipoplazik olduğumu öğrendim ama oda çok ciddi bir şey olmadığını doğuştan olduğunu söyledi doktor .
Ama ben bunun etkisinden hala çıkamıyorum bununla yaşamaya alışamadım
Boynumda da beynimde de herhangi bir sorun da çıkmıyor ama benim böyle beynimin içinde bir sorun varmış gibi oluyor ilk başlarda daha da kötüydüm şimdi ataklar halinde olmaya başladı anlam veremediğim
Sekerim tansiyonum yok .
Benim gibi bu durumu yaşayan var ise bana yardımcı olabilir misiniz ?
Merhaba,Kaç kere tomografiye girdin canım ben 3 kere girdim aynı senin gibi sorunlarım vardı birde evhamlı biriyim şimdide tomografiden aldığım radyasyonları kafaya taktım moralim çok bozuk daha 22 yaşındayım yaşayan ölü oldum resmen

Merhaba,Kaç kere tomografiye girdin canım ben 3 kere girdim aynı senin gibi sorunlarım vardı birde evhamlı biriyim şimdide tomografiden aldığım radyasyonları kafaya taktım moralim çok bozuk daha 22 yaşındayım yaşayan ölü oldum resmen
Ben kaç kere tomografilere girdim
MRlara girdim
Hatta ayrıntılı MR girdim
Boyun MR girdim
İlaçlı Mrlar
Gitmediğim doktor kalmadı
İlaçlı anjiyo bile yaptılar
Sadece sağ vertebral arterim doğuştan hipoplozikmiş ama doktor ultrasona yönlendirdi bir sorun olmaz bundan dedi
Çok defa kardiyoloji dahiliye girmediğim doktor kalmadı
Son çare psikiyatriste gittim
Doktor ileri derece de anksiyete teşhisi koydu
1 ayda 2 kere terapiye gelmem gerektiğini söyledi ilaç verdi araştırdım içmedim
Ardından kendi kendime bakmaya çare bulmaya çalıştım zamanla işe girdim sokaga çıkmaya basladım geçti gibi
Arada sırada atak gibi geliyor gidiyor sakin kalmaya çalışıyorum namaz kılıyorum huzur doluyor içim
Elbetteki eskisine göre rabbime şükürler olsun iyiyim ama atak geçirirken bile üzülüyorum 9 ay evden dışarı çıkmadığım günleri geliyor aklıma tekrar yaşamaktan korkuyorum allah büyüktür zamanla hiç kalmaz umarım

Ben kaç kere tomografilere girdim
MRlara girdim
Hatta ayrıntılı MR girdim
Boyun MR girdim
İlaçlı Mrlar
Gitmediğim doktor kalmadı
İlaçlı anjiyo bile yaptılar
Sadece sağ vertebral arterim doğuştan hipoplozikmiş ama doktor ultrasona yönlendirdi bir sorun olmaz bundan dedi
Çok defa kardiyoloji dahiliye girmediğim doktor kalmadı
Son çare psikiyatriste gittim
Doktor ileri derece de anksiyete teşhisi koydu
1 ayda 2 kere terapiye gelmem gerektiğini söyledi ilaç verdi araştırdım içmedim
Ardından kendi kendime bakmaya çare bulmaya çalıştım zamanla işe girdim sokaga çıkmaya basladım geçti gibi
Arada sırada atak gibi geliyor gidiyor sakin kalmaya çalışıyorum namaz kılıyorum huzur doluyor içim
Elbetteki eskisine göre rabbime şükürler olsun iyiyim ama atak geçirirken bile üzülüyorum 9 ay evden dışarı çıkmadığım günleri geliyor aklıma tekrar yaşamaktan korkuyorum allah büyüktür zamanla hiç kalmaz umarım
Ben çok yoruldum artık zihnen ve İnşallah Allah büyüktür ikimizede şifa diliyorum.

Ben çok yoruldum artık zihnen ve İnşallah Allah büyüktür ikimizede şifa diliyorum.
Bende çok yoruldum.
Artık İnan ben yapacağımı bilmiyorum
Araştırmaktan yoruldum.
O kadar doktora gittim bir sonuçta elde edemedim .
1 sene olucak
Eskisine göre daha iyiyim ama bazen atak halinde geliyor tekrardan ve ne zaman gideceğini de bilmiyor hem kendim huzursuz oluyorum hemde ailem
Eskiden sokaga çıkıp yürüyemezdim
Şimdi çok şükür onu yapabiliyorum
Çorba bile karıştıramazdım😔
Beynime o garip his gelirdi
Ama çok şükür şimdi onları yapabiliyorum
Psikiyatristen randevu aldım tekrardan
Ve KBB uzmanından tekrardan gidip şikayetlerimi söyleyeceğim .
uykusuz kalınca daha çok olduğunu farkettim gözlemledim
Geldiğini hissediyorum zaten
Vücudumdan çok zor bir durum .
Çaresi olmayan bir hastalık sonucu nedeni belli olmayan .
Rabbim hepimize sabır versin.
Yardımcısı olsun
Umarım en kısa zamanda hepimiz kurtuluruz bu illetten .
Sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin hiç çekinmeden ..
elimden geldiği kadar yardımcı olurum

Bende çok yoruldum.
Artık İnan ben yapacağımı bilmiyorum
Araştırmaktan yoruldum.
O kadar doktora gittim bir sonuçta elde edemedim .
1 sene olucak
Eskisine göre daha iyiyim ama bazen atak halinde geliyor tekrardan ve ne zaman gideceğini de bilmiyor hem kendim huzursuz oluyorum hemde ailem
Eskiden sokaga çıkıp yürüyemezdim
Şimdi çok şükür onu yapabiliyorum
Çorba bile karıştıramazdım😔
Beynime o garip his gelirdi
Ama çok şükür şimdi onları yapabiliyorum
Psikiyatristen randevu aldım tekrardan
Ve KBB uzmanından tekrardan gidip şikayetlerimi söyleyeceğim .
uykusuz kalınca daha çok olduğunu farkettim gözlemledim
Geldiğini hissediyorum zaten
Vücudumdan çok zor bir durum .
Çaresi olmayan bir hastalık sonucu nedeni belli olmayan .
Rabbim hepimize sabır versin.
Yardımcısı olsun
Umarım en kısa zamanda hepimiz kurtuluruz bu illetten .
Sormak istediğin bir şey olursa sorabilirsin hiç çekinmeden ..
elimden geldiği kadar yardımcı olurum
Teşekkürler sizde bana aynı şekilde istediğinizi sorabilirsiniz yardımcı olurum. Bu arada Araştırmak sanki daha çok kötü yapıyor kendimden biliyorum ama engel olamıyorum hastalık hastası oldum Tomografini zararlarını düşünmekten çok yoruldum ileriye dönük bir zarar verecek mi diye 3 ncü tomografiden sonra bu ağrılarım ve yanıcı batıcı his oluşmaya başladı ve ben tomografiye bağladım bunu bu durumdan çıkamıyorum bir girdap içindeyim.. ve bu kafamdaki saçma sapan ağrıları çekmekten bıktım her an diken üstündeyim ve bende şöyle oluyor saniyelik ağrılar girip çıkıyor ani harekette iğne gibi keskin bir ağrı girip çıkıyor kısa süreli ama hissetirici.Sizde de oluyor mu bu saniyelik ağrılar dereceleri nasıl yani çok acıtıcı mı ? benim öyle çünkü ve tekrardan ALLAH BİZİ KÖTÜ HASTALIKLARDAN KORUSUN. Rabbim dermansız dert vermesin.

Teşekkürler sizde bana aynı şekilde istediğinizi sorabilirsiniz yardımcı olurum. Bu arada Araştırmak sanki daha çok kötü yapıyor kendimden biliyorum ama engel olamıyorum hastalık hastası oldum Tomografini zararlarını düşünmekten çok yoruldum ileriye dönük bir zarar verecek mi diye 3 ncü tomografiden sonra bu ağrılarım ve yanıcı batıcı his oluşmaya başladı ve ben tomografiye bağladım bunu bu durumdan çıkamıyorum bir girdap içindeyim.. ve bu kafamdaki saçma sapan ağrıları çekmekten bıktım her an diken üstündeyim ve bende şöyle oluyor saniyelik ağrılar girip çıkıyor ani harekette iğne gibi keskin bir ağrı girip çıkıyor kısa süreli ama hissetirici.Sizde de oluyor mu bu saniyelik ağrılar dereceleri nasıl yani çok acıtıcı mı ? benim öyle çünkü ve tekrardan ALLAH BİZİ KÖTÜ HASTALIKLARDAN KORUSUN. Rabbim dermansız dert vermesin.
Benim durumum söyle izah edeyim .
Başım dönmüyor , başım agrımıyor
Ama başımda bir sersemlik dengesizlik hissi mevcuttu
Böyle ayakta duracak halim yoktu
Yürüdüğüm zaman veya ayağa kalktığım zaman 2 dakikanın üstünden duramıyordum sabit düşücek gibi oluyorum ama düşmüyorum
Yürüdükçe beynimin içinde bir şeyler oynuyormuş gibi ama sonrasında zaman zaman geçti 9 ay dışarı çıkamadım terlemelerim oluyordu sıcaklık basıyordu
Gitmediğim doktorlar kalmadı dediğim gibi bana bir çok ilaçlı tomografiler MRalr yapıldı
Ama bir sorun bulamadı doktorlar..
Bende psikiyatriste gittim
Doktor ilerlemiş derece de anksiyetem mevcut olduğunu panik atak olduğunu vücudumu ele geçtiğini söyledi .
Duygularımı düşüncelerimi kendim yönetemiyormuşum doktorun demesine göre ..
sonra işe girmiştim girdikten sonra kesildi bir süre eskisi gibi düzene girmiştim mutlu olmuştum sonra şirket batınca işten çıkmak zorunda kaldım .
Sonra tekrardan ataklarım başladı ..

Böyle beynim sallanıyor gibi hissediyorum
Ama sallanmıyor dönmüyor başım ağrımıyor
Ama bi his kaybı ve değişik şeyler oluyor
Allah yardımcımız olsun zor bir durum.
Tedavisi olmaması daha kötü .

Benim durumum söyle izah edeyim .
Başım dönmüyor , başım agrımıyor
Ama başımda bir sersemlik dengesizlik hissi mevcuttu
Böyle ayakta duracak halim yoktu
Yürüdüğüm zaman veya ayağa kalktığım zaman 2 dakikanın üstünden duramıyordum sabit düşücek gibi oluyorum ama düşmüyorum
Yürüdükçe beynimin içinde bir şeyler oynuyormuş gibi ama sonrasında zaman zaman geçti 9 ay dışarı çıkamadım terlemelerim oluyordu sıcaklık basıyordu
Gitmediğim doktorlar kalmadı dediğim gibi bana bir çok ilaçlı tomografiler MRalr yapıldı
Ama bir sorun bulamadı doktorlar..
Bende psikiyatriste gittim
Doktor ilerlemiş derece de anksiyetem mevcut olduğunu panik atak olduğunu vücudumu ele geçtiğini söyledi .
Duygularımı düşüncelerimi kendim yönetemiyormuşum doktorun demesine göre ..
sonra işe girmiştim girdikten sonra kesildi bir süre eskisi gibi düzene girmiştim mutlu olmuştum sonra şirket batınca işten çıkmak zorunda kaldım .
Sonra tekrardan ataklarım başladı ..

Böyle beynim sallanıyor gibi hissediyorum
Ama sallanmıyor dönmüyor başım ağrımıyor
Ama bi his kaybı ve değişik şeyler oluyor
Allah yardımcımız olsun zor bir durum.
Tedavisi olmaması daha kötü .
İNŞALLAH AMİN…Acaba vertigo olabilir mi sizin ki hiç böyle bir şey dedi mi doktorlar ? Çünkü anlattıklarınız onun belirtilerine benziyor ve bu arada benimde çok başım dönüyordu bu ağrılar başlamadan önce sonra yerini ağrıya bıraktı ve böyle kafamda kalp atışı hissediyorum nabız gibi tuhaf bir şey nöroloji doktoru migren teşhisi koydu,ama benim en çok korkum tomografiden aldıgım radyasyon kendi kendimi yedim keşke çektirmeseydim 3 tomografi diye ve bir şey daha sormak istiyorum Sadece Tomografiye kaç kere girdiniz ve beyinden mi girdiniz ?

Ben girdiğim tomografinin sayısını bile hatırlamıyorum 😂
Düşünün o kadar çok girdim ki
İlaçlı ilaçsız girmediğim zaman oturup ağlıyordum en ufak bir şey hissettiğimde girmek istiyordum doktorlar çok inceliyordu benim anlattıklarıma göre genellikle acillik oluyordum zaten hep

Doktorlara ben soruyordum vertigo mu ? Dizness mi ? Yada farklı hastalıklar mı
Hepsi hayır diyordu seni beynin tertemiz boynunda da bir problem yok
Sadece doğuştan damarının bir tanesini hipoplozik ama oda sorun değil çünkü damarın açık temiz diyorlardı .

daha önce vertigo geçirdim 15 gün
O yüzden nasıl olduğunu biliyorum
O yüzden zaten komik olanda bu hastalığımı tarif edemiyorum çünkü ne basım dönüyor ne başım agrıyor .
Sadece kafamda bir hissizlik mevcut
Ve yürüyünce garip bir şeyler oluyor
Oda enfeksiyondan sonra oldu bende
Bende anlamadım doktora gittiğimde de çok tarif edemediğim bir hastalık bendeki sersemlik hissizlik hani ne desem Türkçede kelime anlamanı bulamıyorum ..
İlk zamanları benimde sizin gibiydi mesela
Yürüdüğüm zaman sanki beynimde bir şeyler oluyordu hatta şeyi de cok düşündüm
Hafızamı sildirmeyi 1 sene mi çok iyi olurdu belki onunla birlikte bu yaşadığım şey psikolojikse oda giderdi diye düşündüm
İnsan çaresiz kalınca herşey denemek istiyor .
Hatta bazı doktorlar beni o kadar iyi tanıyordu ki hastanede artık lütfen MR çekmeyelim diyorlardı ama cekmeden de içim rahat etmiyordu işte o sonuçları görmeyince ...
çok tuhaf bir his sadece çok yorgun hissediyorum kendimi
O kadar çok giderdim ki hastaneye damarımdan kan gelmezdi kanımın rengi açık pembe olmuştu .
O sırada safra kesem de de taş çıkınca
Daha kötü oldum hem onun acısı hem safra acısı ..
ama allah büyüktür buda bir imtihandır diye düşünüyorum

Vertigonun 15 gün ile geçtiğini sanmıyorum. Dönem dönem atakları olan bir hastalık. Ben vertigoyum. Ufak bir göz kararması ve hayatımda ilk defa bir ortamla bayılma ile başladı. O ortam çok sıcak gibiydi ve ben soğuk terliyordum. Tabii kalabalık hastane odası olunca bayıldım. O günden sonra başladı bu eziyet. Başım dönmüyor ama bastığım yer uçurum gibi sanki bassam düşecekmişim gibi oluyordu. Dışarı çıkamadım,işe bile zor gittim. Tutuna turuna karşıdan karşıya geçiyordum. Rabbim o günleri düşmanıma bile yaşatmasın. Daha sonrasında doktora gittim ve Vertigo tanısı konuldu. Verdiği ilaçtan sonra 6 ay olmadı. Sonra tekrarladı ilaca tekrar başladım. İlacı 3 ay kullandım geçince bırakıyorum 1 sene de daha olmadı. Tekrarladı aynı döngü. 2-3 senedir yaşamıyorum. Evlendiğimde ilk zamanlarda 2-3 gün tekrar yaşadım sonra geçti. Rabbim yaşatmasın çok zor. Anı stres altında kendini daha çok gösteriyor. Anlattığınıx belirtiler bana vertigoyu anımsattı. Başım dönmüyor ama sanki beynim dönüyor,kafam bulanıyor gibi. Önüm uçurum oluyordu. Ne zaman ki işimin stresini saldım amaaan dedim o zaman bitti kabus. Çünkü herkesin işi güzel 4-4 lük olsun diye kendimi paraladım. Mağazacılık stres dolu. Doktorum sormuştu zaten kapalı ortamlarda mı çalışıyorsun? Spot ışıkları var mı? Stresli bir işin mi var? Diye sormuştu.

Vertigonun 15 gün ile geçtiğini sanmıyorum. Dönem dönem atakları olan bir hastalık. Ben vertigoyum. Ufak bir göz kararması ve hayatımda ilk defa bir ortamla bayılma ile başladı. O ortam çok sıcak gibiydi ve ben soğuk terliyordum. Tabii kalabalık hastane odası olunca bayıldım. O günden sonra başladı bu eziyet. Başım dönmüyor ama bastığım yer uçurum gibi sanki bassam düşecekmişim gibi oluyordu. Dışarı çıkamadım,işe bile zor gittim. Tutuna turuna karşıdan karşıya geçiyordum. Rabbim o günleri düşmanıma bile yaşatmasın. Daha sonrasında doktora gittim ve Vertigo tanısı konuldu. Verdiği ilaçtan sonra 6 ay olmadı. Sonra tekrarladı ilaca tekrar başladım. İlacı 3 ay kullandım geçince bırakıyorum 1 sene de daha olmadı. Tekrarladı aynı döngü. 2-3 senedir yaşamıyorum. Evlendiğimde ilk zamanlarda 2-3 gün tekrar yaşadım sonra geçti. Rabbim yaşatmasın çok zor. Anı stres altında kendini daha çok gösteriyor. Anlattığınıx belirtiler bana vertigoyu anımsattı. Başım dönmüyor ama sanki beynim dönüyor,kafam bulanıyor gibi. Önüm uçurum oluyordu. Ne zaman ki işimin stresini saldım amaaan dedim o zaman bitti kabus. Çünkü herkesin işi güzel 4-4 lük olsun diye kendimi paraladım. Mağazacılık stres dolu. Doktorum sormuştu zaten kapalı ortamlarda mı çalışıyorsun? Spot ışıkları var mı? Stresli bir işin mi var? Diye sormuştu.
Ben geçen sene yaşamıştım vertigoyu iğne felan vurulmuştum kaç kere öyle geçmişti 15 günüm dolu dolu geçmişti ..
ama o zaman başım çok fena dönüyordu .
Saga sola yatamıyordum etraf dönüyordu o yüzden zaten vertigo olmadığıma inandım.
Doktora sorduğumda nöroloji doktorum vertigo olmadığımı söyledi
Bende de hiç bir şey çıkmıyor tahlillerde röntgenlerim de mr olsun bt olsun bende anlamadım

Ben geçen sene yaşamıştım vertigoyu iğne felan vurulmuştum kaç kere öyle geçmişti 15 günüm dolu dolu geçmişti ..
ama o zaman başım çok fena dönüyordu .
Saga sola yatamıyordum etraf dönüyordu o yüzden zaten vertigo olmadığıma inandım.
Doktora sorduğumda nöroloji doktorum vertigo olmadığımı söyledi
Bende de hiç bir şey çıkmıyor tahlillerde röntgenlerim de mr olsun bt olsun bende anlamadım
Allah'ım şifa versin inşallah 🙏🏻

X