Baş belası PKO

evet pkoda şeker hapı kullanılıyor genelde hormonlar güzelse iyi bişey tabi bu canım anti tipo tiroid antikoru oluyor haşimato tirodi için bakılıyor benim de tsh normal ama anti tpo yüksek olduğu için takipte tsh yükseldiği an ilaç başlanıcak hatta hamile kalır kalmaz ilaç kesinlikle başlanıcak evet stres çok fazla etkiliyor kendini oyalayacak bişeyler bul canım birde klomen işe yaramıyosa famera diye bi hap var onu denedin mi daha etkili olduğu söyleniyor olmazsa iğneler var gonal f ve menogon, prugon diye bazen gonal f bile işe yaramıyor ama menogon kullanıp bir sürü yumurtası oluyor senin ilacın hangisi deneyerek bulmak gerekli klomen fayda etmemişse 3 den sonra farklı ilaca geçmeli canım yumurta gelişirse 6 kereye kadar deneme hakkı tanıyor doktorlar klomene olmazsa iğnelere geçiliyor ama yumurta hiç gelişmemişse boşuna hormon almanın anlamı yok iğnelere geçilebilir diye düşünüyorum inşallah sürpriz şekilde gelir bebeğin stres yapma gerçekten en büyük düşman stres ve sağlıklı gebelikler için dua et canım

Ama kafama takmamak içinde bisey yapamıyorum ister istemez düşünüyorum üzülüyorum. senin bi yöntemin varsa kafandan atma için söylersen çok mutlu olurum
canım ben çalışıyorum zaten adliye gibi yoğun bi yerde bu arada zamanı geçiriyorum ama gel gör ki evde olduğum yıllık izinde hamile kaldım belki de iş stresi bile etkiliyor ama biraz da nasip diyorum yani alacağı nefesin saniyesi değişmeyecektir kadere inanıyoruz sabırla bekliyorum canım elden geleni yapıyoruz araştırıp bakıyoruz gerisi tevekkül

Anladım canım çok teşekkür ederim ilgin için troudlerde bi sorun yok dedi doktor ama bilmiyorum artık. Bende kursa gidiyorum ama ordada hamileler falan var daha kötü oluyorum evde kendimi oyalayacak biseyler bulmam gerek. adliye gerçekten zor eşimde adliyede calisiyo ordan biliyorum stres hiç bitmiyor.
Evet çok şükür inanıyoruz kadere allah bizede verir elbet bi gün. Allahım kimsenin kucağını bos bırakmasın . bi an önce hayirli sağlıklı bebislermiz bizimle olsun

amin inşallah canım peki kürler deniyo musun aynı zamanda ben mesela çörek otunu yoğurda katıp yiyorum arada akşamları bi kase çok işe yarıyor hızlı gelişiyor yumurta ben de işe yaradı istersen dene canım bu ay klomen kullanıyo musun kaçıncı günün ?

Evet kullanıyorum klomen yarın kontrolün var iste. eşim bal ari sütü polen karışımı yaptırmış onu kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. corekotunuda deneyebilirim. bi ara testere dişli aslan pencesi içmiştim ama çok düzenli kullanamadım. eğer bu ayda bisey olmazsa sogan kuru ne başlamak istiyorum adetimle birlikte

evet soğan kürü de güzel canım pko için stres yapma inşallah güzelce büyümüştür yumurtalar canım güzel haberlerini bekliyorum

Bende neden etkisini göstermedi ki =(( çok üzülüyorum çok kafama takıyorum o yuzden mi olmuyor acaba. doktor istersen bi sonraki ay aşılama yapalim ama onunda tutması çok düşük ihtimal diyo =(((
Bir arkadaşım da pko luydu yumurtalıklarında bazı yumurtalar kistte dönüşmüştü ameliyatla hepsini temizletti ardından hamile kaldı şimdi 5 aylık kızı var

Inşallah canım benim güzel haberler veririm yarin
Evet Soğan kürünü mutlaka yap içeriyi temizliyo adeti falan düzenliyomuş bende yapmıştım soğan kürü.Bide yumurtlama takibi yaptır aşılamayı bence dene o sayede yumurtlarının nekadar büyüdüğünü falan takibetmiş olursun

Bir arkadaşım da pko luydu yumurtalıklarında bazı yumurtalar kistte dönüşmüştü ameliyatla hepsini temizletti ardından hamile kaldı şimdi 5 aylık kızı var
doktor ameliyattan falan hiç bahsetmedi bilmiyorum ki.. sogan kürünü deneyim bi sonraki ay inşallah gerek kalmaz yinede yarın gidince yumuşlar büyümüş olur..

Ay kızlar ben hep evdeyim hiç yürümüyor ilk sizden duydum yuruyusun iyi olduğunu buna sonra ipte atlayıp yuruyuste yapcm

Adet görmeye başladığımdan beri pko hastasıyım bu yuzden 4 yıl çocuğum olmadı her gittiğim yerden olmaz tupbebek yaparız lafını duydum laparoskopi ameliyatı rahim filmi herşey yapıldı son gittiğim doktor ilaç tedavisiyle 7 olgun yumurta oldu ikiz olabilir dedi doktor hatta sanslisin bu hastaların yumurta ları daha çok olduğundan pko olur dedi ve nihayet biri çatladı hamile kaldım o evladım 4 yaşında ona doğum yaptığım günden beri pko yok artık dogumdada geçer demişti doktor oğlum 2.5 yaşındayken 2. Ye kendiliğinden hamile kaldım 2 evlat sahibiyim şükürler olsun

Mrb Allah bağış kadın Dr ne ilaç verdi lutfen detaylı anlatır misniz nerde hangisi ilde dr

Konyadayim canım aşılama ve tupbebekte kullanılan su göbekten yapılan ondan verdi ismini hatırlamıyorum 2 güne kontrole gidiyordum nekadar büyüdü yumurtalar diye en son catlatma iğnesi oldum bekledik 3 hafta sonra acile mide bulantisindan gittimsonra

Aşılama mı oldunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…