Bana yol gösterin

Tecavüz olayına pek inanmadım desem ...
Daha önce yaşadığı bir ilişkiyi böyle kapatmaya çalışmış olabilir...hukukçu bir anne kızının durumuna nasıl tepkisiz kaldı oda ayrı bir konu ...
Aile yapinizi biliniyorum ama sağlıklı aile ilişkileri yok gibi ...

Birşey daha eklemek istiyorum konu ile ilgili. Benim tanıdığım bir ailede bir kızları aile ile arayı bozup evi terk etti. Kendine göre daha özgür yaşamak istiyormuş felan. Sonra bu kızın ablası evleniyor ve bir umut yinede kardeşini davet ediyor. Bütün aile kıza bütün akşam normal davranıyor (aile barışmayı ümit ediyor hala) ve kizi ablasının yakın arkadaşı evine bırakıyor düğün bittiğinde. Düğün videoda kızın nasıl oynadığı güldüğü yediği felan herşey mevcut. Ertesi gün kızın bir arkadaşı panik içinde evlenen ablayı arıyor ve "saldırıya" neden mani olmadığını soruyor. Olay ne? Kardeşi arkadaşına mesaj atmış düğünde olduğu sırada: beni düğünde zorla alikoydular. Odaya kapattılar. Darp ettiler. Kolumdan yaralandım. Zor kurtuldum felan filan. Halbuki kardeş bütün aksam bizim yanımızdaydi.birebir sahitim. Anlayacağınız arkadaşlarına yalan söylemiş. Arkadaşı hatta polisi salona çağırmak istemiş ama onu kardeş önlemiş "yok beni öldürürler" diye.Ablasinin balayı mahvoldu bu yüzden. bunu neden mi anlatıyorum: Bazı insanlar sırf başkalarını manipule edebilmek için büyük yalanlar söyleyebilir. Kendilerine acindirarak karsidakindeki insanin saf duygularını ve yardım isteğini kullanırlar. Bunlar hem maddi hem manevi destek alabilmek icin olabilir. Yalanların arkası da kesilmez. Bir kac kez denk geldi böyleleri ve en sağlıklısi onlardan uzak durmak. Bahsedilen kız da öylemi bilemeyiz tabi, ama dikkatli olmakta fayda var.
Ne korkunç hikayeler var :sinirli:
Böyle olayları yaşadıkça okudukça merhametimi güvenimi kaybediyorum

Tecavüz olayına pek inanmadım desem ...
Daha önce yaşadığı bir ilişkiyi böyle kapatmaya çalışmış olabilir...hukukçu bir anne kızının durumuna nasıl tepkisiz kaldı oda ayrı bir konu ...
Aile yapinizi biliniyorum ama sağlıklı aile ilişkileri yok gibi ...
Yani böyle bir vahşeti yaşamış olmasındansa yalan söylüyor olmasını diliyorum

Besbelli yalan terk edildikten sonra dikkat çekmek istemiş sanırım oğlunuzun saflığından faydalanıyor gibi geldi bana. 18 yaşında çok oluyor böyle şeyler insanlar dikkat çekmeye daha meyilli. Bence oğlunuza da bunu anlatın gerçek olmadığından olaydaki mantık hatalarından bahsedin. Tecavüz çok ağır bir travma öyle havuza girecektim güneşlenecektim bilmemneyi düşünmesi imkansız

Doğru olanı yaptığımdan hiç şüphem yok her açıdan düşündüm çünkü .. sorun oğlumla olan kısım bir türlü onu sakinleştiremiyorum
Emin değilim ...ben kizi ikna etmeye uğraştirirdim .Kizda yetişkin biri ve kendisi annesine söylemek isterse söylerdi .
Böylece oğlunuz ifşaci oldu .Tabiki karşisinda kendini savunacak biri yoksa (çocuk,hasta,engelli,yaşli) elbette oğlunuz haber vermesi gerekirdi .Yada olay yerinde olsaydi müdahil omasi gerekirdi.
Fakat olan olmuş kiza bağlar şikayet edip etmeyeceği söyleyip söyleyeceğini.
Annesini kizi iyi değil gelin lütfen ona bakin diyebilinir

Saçmalığa bakarmı sın kız böyle bi olay yaşıyor annesi ortada yok ve kızın psikolojisi gayet yerinde ki kız güneşlenecek miş oğlunuz bunu söylediği içinde üzüntülü sizle Küs işin adli yönünü polis çözer ancak oğlunuzda zamanla anlar sizi

Emin değilim ...ben kizi ikna etmeye uğraştirirdim .Kizda yetişkin biri ve kendisi annesine söylemek isterse söylerdi .
Böylece oğlunuz ifşaci oldu .Tabiki karşisinda kendini savunacak biri yoksa (çocuk,hasta,engelli,yaşli) elbette oğlunuz haber vermesi gerekirdi .Yada olay yerinde olsaydi müdahil omasi gerekirdi.
Fakat olan olmuş kiza bağlar şikayet edip etmeyeceği söyleyip söyleyeceğini.
Annesini kizi iyi değil gelin lütfen ona bakin diyebilinir
Olayı ailesine hangi şartlarda taşıdığımı yineleyeyim
1- bu çocuk babasının tacizine uğradığını söylüyor
2- daha önce intihar girişiminde bulunmuş 3-4 defa
3- olay günü oturup kalktıkça kan ve kaka oluyor her yer ifadesi var

Kendinizi çocuğun yerine koydunuz tamam birde benim yerime koyun . Bir anne bir kadın olarak düşünün . Bu çocuk kendine Bişi yapsaydı ben bu veballe yaşanilirmiydim benim evladıma yazık değil mi küçücük omuzlarında böylesi bir sorumluluk taşısın . Benim edindiğim intiba kız daha önce çokça gece kulüpleri ve alkol konusunda uyarılmış başınada böyle bir iş geldiğinde sosyal olarak kısıtlanıp ablukaya alınacağını düşünerek aileden şaklamak istiyor oldu keza oğluma şöyle dedi sen polisin bana ne diyeceğini hayal ettin o saatte o kıyafetle o kadar sarhoş bir halde ne işin vardı diyecekler dedi .. tabi diğer arkadaşlarında söyledikleri kafamı karıştırdı ya yalansa gerçek değilse ?? O zaman benim oğlum neden acı çekiyor boşu boşuna ..
kaldıki ben anneye söylenmemle ilgili açmadım konuyu ben oğluma nasıl yardım ederim ile ilgili benim sorunum

Ne korkunç hikayeler var :sinirli:
Böyle olayları yaşadıkça okudukça merhametimi güvenimi kaybediyorum

Vallaha ben eskiden böyle konularda çok bilinçsizdim ve iyi niyetim çok suistimal edildi bu yüzden. Artik bendede "maymun gözünü açtı" gecerli sanırım. Bizim üniversitede bir oğlan bize annesinin maddi durumu iyi olduğu halde ona hiç destek olmadığını, aç kaldığı bile olduğunu felan anlatiyordu. Ben safım ya, kendimin çok az param olduğu halde ara sıra yardım ettim. Sonra ne çıktı ortaya? Annesi buna 6000 Euroluk mutfak almış evine. Her hafta buzdolabıni felan ağzına kadar doldurur harçlık bırakırmis. Biz arkadaşlar da safız ya buna alışveriş yapıp veriyorduk. Kemdim yaşamasam inanmazdim yani.:kahve: :olamaz:

Ben inanmadım tecavüz olduğuna.Birşeyler yaşanmış ancak bu kızın istediğiyle olmuş daha sonra pişman olmuş veya başka bir duruma maruz kalmış gibi.
Benim anlamadığım oğlunuzu neden onlara yatıya gönderdiğiniz??
Kıza yardımcı olun ama oğlunuzu da uzak tutun.

Ben inanmadım tecavüz olduğuna.Birşeyler yaşanmış ancak bu kızın istediğiyle olmuş daha sonra pişman olmuş veya başka bir duruma maruz kalmış gibi.
Benim anlamadığım oğlunuzu neden onlara yatıya gönderdiğiniz??
Kıza yardımcı olun ama oğlunuzu da uzak tutun.
Kızın ailesi evde olmadığında felan gidiyordu ki annesininde haberi oluyordu ..

Dogru mu anlamisim.Sizin oglunuzun sevgilisiydi ayrildi kiz yurt disinda okul okuycam dedi.
Sonra kiz arkadaslariyla ickili bir ortama gitti orda icti ve kendini kaybedip ya tecavuze ugradi yada kendi istegiyle bisiler yapti...
Sonrada oglunuzu arayip bu olayi anlatti. Oglunuzda buna uzuldu.Kurban olayim bu kiz sizin oglunuzu yanlisa ceker genc su gibi delikanli guzelce oturun konusun hatta dertlesin iyce.Cunku bu kiz cok tuhaf ailesine haber werildi diye sizin oglunuza BEN GUNESLENCEKTİM SEN AİLEME SOYLEDİN DİYE ANNEME POLİSLERE ANLATMAK. ZORUNDA KALDİM DİYOR.Bu olaylar basina gelen bi kiz evladi nasil rahat ki guneslenme derdine dusmus.Kafamdakileri secerek soylemeye calistim ben bile sinirlendim.Allahim ewlatlarimizi kotu insanlardan korusun.

Kızın yalan söyleme ihtimali !?
Benimde erkek kardeşim 18 yaşında ve aynı yaşlarda kız arkadaşı var. Sırf erkek kardeşim onun kıskansın, merak etsin, ilgilensin diye kız farklı abartılı senaryolar kuruyor. Örneğin; beni okuldan alacaklar, babam beni bıçakladı, biri beni takip ediyor, gibi
İlk başta kardeşim inanıyordu sonra araştırınca kızın ilgisizlikten bu şekilde yalanlar söylediğini farketmiş.
Öyle bir durum da olabilir. Annesi de kızın bu psikolojik durumunu biliyorsa; sessiz kalmıştır.

tecavuz falan bence tamamen yalan bir anne nasil gitmez kizinin yanina boyle bir durumda?
belkide uvey baba hakkinda soyledikleri de yalan
bazi cocuklar eksik yanlarini gormek istedikleri ilgiyi bu tarz seyler uydurarak ararlar

Dogru mu anlamisim.Sizin oglunuzun sevgilisiydi ayrildi kiz yurt disinda okul okuycam dedi.
Sonra kiz arkadaslariyla ickili bir ortama gitti orda icti ve kendini kaybedip ya tecavuze ugradi yada kendi istegiyle bisiler yapti...
Sonrada oglunuzu arayip bu olayi anlatti. Oglunuzda buna uzuldu.Kurban olayim bu kiz sizin oglunuzu yanlisa ceker genc su gibi delikanli guzelce oturun konusun hatta dertlesin iyce.Cunku bu kiz cok tuhaf ailesine haber werildi diye sizin oglunuza BEN GUNESLENCEKTİM SEN AİLEME SOYLEDİN DİYE ANNEME POLİSLERE ANLATMAK. ZORUNDA KALDİM DİYOR.Bu olaylar basina gelen bi kiz evladi nasil rahat ki guneslenme derdine dusmus.Kafamdakileri secerek soylemeye calistim ben bile sinirlendim.Allahim ewlatlarimizi kotu insanlardan korusun.
Doğru anladınız evet üni sınavından iki hafta önce kızın yurtdışı okulu sebebi ile ayrıldılar ancak arkadaşça görüşmeye devam ettiler . Kız beş arkadaş (2 kız 3 erkek ) tatile gidiyor orada gece kulübünde nasıl oluyorsa yanlız kalıyor ve olay o sırada gerçekleşiyor ve hemen oğlumu ve diğer erkek arkadaşını arıyor

Doğru anladınız evet üni sınavından iki hafta önce kızın yurtdışı okulu sebebi ile ayrıldılar ancak arkadaşça görüşmeye devam ettiler . Kız beş arkadaş (2 kız 3 erkek ) tatile gidiyor orada gece kulübünde nasıl oluyorsa yanlız kalıyor ve olay o sırada gerçekleşiyor ve hemen oğlumu ve diğer erkek arkadaşını arıyor
Vicdan yapar hic birakmazsa oglunuz

siz olması gerekeni yapmışsınız
Allah günah yazmasın ben pek inanamadım
tecavüz olayına
güneşlenecektimten sonra koptu bende

X