Bana yol gösterin

Beratorium

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2017
474
552
43
Hanımlar merhaba ;
18 yaşında bir oğlum var .
Son zamanlarda cidden çok yoruyor beni ve ben nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum . Sizden bu konuda fikirlerinizi istiyorum. Oğlum biraz hassas inatçı oldukça duyarlı ve zeki bir genç adam . Bu yılın başlarında 5 senedir arkadaşlık yaptığı aynı okulda okuduğu bir kızlar sevgili olmaya karar verdiler . Öncesinden kız hakkında biraz bilgi vereyim . Avukat bir anne baba ile boşanmışlar ikinci bir evlilik yapmış anne ve gayet iyi görünüyor dışardan bir abi var Amerika’da okuyan. Kız çok kez bize geldi kaldılar oğlum gitti onlara yatılı felan neyse gel zaman git zaman kızımızın babası tarafından tavize uğradığını biliyordum ağır bir süreç . Üniversite sınavından iki hafta önce kız ayrılmak istedi sebep olarak üni. İçin yurt dışında gideceği hem aileden ayrılıp ben oğlumdan ayrılıp yeni bir yaşama başlamanın ağır olacağını felan söylemiş . Neyse en büyük sorunları kızın sıklıkla gece kulübüne gidip aşırı alkol alması . Oğlum zaten iki ay sonra gidecek kalbini kırmayayım modunda davrandı ama onun İçin çok endişelendi . Velhasıl geçenlerde bu hanım kızımız arkadaşları ile tatile çıktı. Orda yine gece kulübüne gidiliyor sarhoş olunuyor. Sabaha karşı oğlum ağlayarak beni uyandırdı . Çok kötü bir durumdaydı olayı anlayınca elim ayağım uyuştu resmen . Arkadaşları bu kızı yanlız bırakmış kulüpte iki üç saat ulaşamamış . Kız oğlumu arıyor ben tecavüze uğradım çok kötü durumdayım diyor. Acile gidiyor ama tutanak tutturmuyor çünkü ailesinin öğrenmesini istemiyor.. çok uzun süren uğraşlar ile bunun çok yanlış olduğunu , annesinin bilmeye hakkı olduğunu , o iki insan müsveddesinin cezasız kalmaması gerektiğini söyleyip oğluma kızın annesini arattırdım.
Ben bekliyorum ki kadın kalkar gider evladının yanına sarar sarmalar felan . Oğlum bir daha benle konuşmayacak affetmeyecek beni dedi ama dedim olsun o iyi olsun annem dedim . Bu gün 4. Gün . Anne gitmemiş kızın yanına . Kız oğluma çok ağır konuşmuş senin yüzünden polise ve FaceTime dan anneme olayı anlatmak zorunda kaldım ben havuzda güneşlenecektim herşeyi mahvettin artık asla sana güvenmem ve konuşmam diyor.
Sonuç olarak oğlum çok üzgün iki gündür uyumuyor yemek yemiyor ve bana kızgın . Sen söylettirdin hiç bir işe yaramadı ben arkadaşımı kaybettim diyor .. kızlar ben durumun içinden nasıl çıkacağım bana bir akıl verin lütfen

Çok zor bir durum cidden. Bence sadece oğlunuzun yanında olup olan bitenler için ne kadar üzgün olduğunuzu ama bir yetişkin olarak yapmak zorunda olduğunuz şeyi yapmış olduğunuzu bilsin yeter. Şu an çok üzgün oğlunuz. Zaman içinde haklı olduğunuzu o da alicak. Sadece zamana ihtiyacı var, sabırlı olun yeter.

Eğer ailesine söylenmezse o adamların şantaj yaparak kızdan daha çok faydalanabileceklerini
Annene söyleriz diyerek kötü yola bile düşürebileceklerini
Bunun sadece basit bir arkadaşlık mevzusu olmadığını, bu insanların dışarıda başka insanlara da böyle davranabileceğini anlatın.
Arkadaşıyla konuşmamasını ama iyi olmasını ya da kızın istediklerini yapıp kötü yola düşmesini mi istersin diye sorun.
Ve ailesine haber vermese kıza bir şey olsa bunun pişmanlığını bütün hayatı boyunca çekeceğini.

Sizin oğlunuz o kızla zaten bu şartlarda (kişilik davranış vs.) sürdüremezdi arkadaşlığını. Biraz zaman geçince daha makul düşünmeye başlayacaktır ve sizi anlayacaktır. Sadece biraz zaman.

Kesinlikle en doğrusunu yapmışsınız. Gençler anlamaz. Oğlunuzla psikolog eşliğinde konuşun. Uzman birinin anlatması daha etkili olur. O kızın da acilen destek alması lazım inşallah ailesi ilgilenir.

Çok zor bir durum cidden. Bence sadece oğlunuzun yanında olup olan bitenler için ne kadar üzgün olduğunuzu ama bir yetişkin olarak yapmak zorunda olduğunuz şeyi yapmış olduğunuzu bilsin yeter. Şu an çok üzgün oğlunuz. Zaman içinde haklı olduğunuzu o da alicak. Sadece zamana ihtiyacı var, sabırlı olun yeter.
Bunu günlerdir yapıyorum elimden geldiği kadar ancak sabrında bitiyor öfkeleniyorum .

Oğlunuz 13 yaşında yeni yetme ergenden farksız ,bir esnaf tanıdığınız varsa yanına çırak verin hayatı insanları öğrensin ,
Siz fazla mı pamuklara sardınız nedir ?
18 yaşında insanlar ev geçindiriyor ,
Tavrınızı koyun ,bana küsmek bu triplet beni üzmek nedir yahu diyin bir silkeleyin bu delikanlıyı

Ben yorumlara katilmiyorum
Bu cok ozel bir konu ve bunun disinda kalmaniz gerekirdi
Annesinin bunu eski sevgilisinden ogrenmesi hic dogru degil
Oglunuz kiz ile konusup ailesine anlatmasini tavsiye edebilirdi
Ancak sizin mudahil olmaniz hic dogru olmamis
Cozumu ne bilmiyorum , kiza cok uzuldum , insallah toparlar kendisini

Ben inanmadım açıkçası. Doğru olma ihtimali nedir? Oğlumuzu kandırıyor olmasın..
oda bi ananın kuzusu böyle düşünmeyi hiç istemem . Havuz muhabbeti olaydan bir kaç saat sonra oluyor ve zaten çok önemli değil pek Bişi hatırlamıyorum diyor .
Bunun üzerine kafamda bir acaba oluştu ama açıkcası şu saatten sonrasını annesi düşünecek ben kendi yavrumun derdindeyim .. yani bencilce biliyorum ama kızın ailesi benim ailem kadar etkilenmedi sanki bu durumdan

X