bana yardım edin delircem :(((

aaahh aahh bazı insanlar var ki..
kendileri gibi dişli biri çıktğı zaman karsılarına değneklerini saklarlar kuzu kesilirler etliye sütlüye karışmazlar..
iyi bir kayınvalide oluverirler bir anda..
ama bu aynı insanların karsısına sessiz sakin sabırlı uyumlu bırı gelınce butun dişlerini ona geçirmeye çalışırlar..
onlar yok mu onlar herkese aynı olsalar o kadar sınır olmam ama ezileni ezmeye bayılırlar ya sesi çıkmıyor dıye en cok buna sınır oluyorum.. :kızgın:
sana katılıyorum,fakat bir şey unutyorsunuz bu bir atasözü:kahve::erkek başi dır,kadın boyun dur,ne tarafı boyun çeverirse,o tarafı kafan bakara.s...kavga hiç birşey çözmez,sadece aranız bozulur,erkekler annelere çok düşkündür,kopamazlar onlardan,ama sen de aynı taktik kulan::eek:anecim sizin bu yemeği çok beyeniyoruz,ama ben siz kadar güzel yapamıyorum,bi gösterin bana nasıl yaptığınız,sizin eller çok marifetli(AMA BUNU DA SENİN SOYLEDİKLERİNİ EŞİN DE DUYMALI,)Şenizeşin o benim karım annemi çok seviyor,düşünür..hadi kainana hayr desin sana,bir bahane bulsun,o anlar(kainana),bugün başim ağırıyor der,yarın ne diyecek,hayir oğuluna diyemez,küser diye..kolay gelsin:hooray:

canım üzme kendini gerçekten yaşayan bilir ama bence eşine anlatmalısın bu durumdan dolayı stres yaptığını eşinde anlamıyorsa artık hiçişey yapmazsın ya atsan atılmaz satsan satılmaz öyle karışık bir durum ki üzüldüm ama senin adına ama kalkma iş yapmaya derim kendini strese sokma

ayy meraklı onlar hamileye yardıma değil tatil ve dinlenmeye gelmişler millet etrafta geline yardıma gitti ne güzel diyordur ben sana kızdım bende 35 haftalıgım çalıştıgım işyerindekiler bile anlaşyışlı çok yardımcı seninkiler maşallah bedava hotel sen rahatsız oldugunu çok belli etmedikçe demekki hamileliği rahat diyorlar düşüncesizlik var zaten onlarda sende böyle davranınca iyice yapıyorlar ya ben kaynanamı başımın üstünde taşısam yeridir senin anlattıklarından sonra iş sende bitiyor canım annen gelsin 2 gün kalabilirse kalsın sana iş yaptırmasın beli ki utanır veya giderler

canım aynı dert bendede var bende ne yapacağımı şasırdım kimseyle kötü olmak istemiyorum bide aynı evde olduğumuz için iyi geçinmeye çalışıyorum kötü olan ben olamayayım diye yemek dersen bende temizlik dersen oda bende ev işlerinin çoğu bende anlayacağın... eee artık eskisi gibide değilim çok yoruluyorum ama ikiside kalkıp ellerini biişe sürmüyorlar deli oluyorum eşimin yanında aman kzızım sen dur yorulma dinlen eşim olamayınca ben kalakyım diye bekliyor ooooofff offff. en iyisi ne biliyormusun onlar yokmuş gibi davranmak önemsememek ben artık bunu yapıyorum ve işede yaramaya başladı dediklerini hiç kafaya takmıyorum dinlemiyorum bananeee yaaaa bide onlarlamı uğraşacağım hayatımın bu en güzel dönemimde benim için önemli olan kızım ben stres yapınca oda etkileniyo ende bu yolu seçtim...

ayy canım meraklıcım
hep kaynanalar boyle galıba benım eltımde dogum yaptı gece refekatcı olarak kalmıs eltımın sancısı varmıs kaynanam fosur fosur uyumus esımde ramazanda gelırler dıyor ızne ayrılırsın dıyor bende galıba ekım gıbı ayrılcam kımseyı ıstemem yanımda ben ısımı kendım yaparım yapoamazsam da olsun bakalım onemlı degıl bebegımden
sana gelınce ya sabaha kadar uyumadım dıyceksın yataktan kalkmıycaksın onlara ıslerı yaptırcaksın
yada bu deveyı boyle gutcen canım baska caren yok gıbı

Allah Allah yaa ne rahatlık yuh kaç aylık hamilesin cetvelinden anladığıma göre doğurdu doğurucan
asıl onların sana hizmet etmesi gerek
yapma güzelim yapamıyorum de

oofff ya walla topiğe giresim gelmiyo okudukça sinirim bozuluyo Allah sabır versin kızlar hakkkaten işiniz zor ....

canlarım biz burda gır gır konuşuyoruz,ama bu iş konuşmakta sadece olmaz diyorum size:kızgın:,kaç kere daha tekrarlıyğıcam şekait etmek bırakın,size kafanı kulanmak lazım diyorumCADIARZU,senin anen gelse bir hafta kalsa,senin eşin rahat edebilirmı,rahat oturabilirmı,banyodan bornozla çıkabilirmı?eşine bunu sor...yoksa anen gelsin daha etkili olurjeyyar,ben eşime bunu soyledim çok etik bir şekilde:eek:(ben çok yoruluyorum,annem gelsin bir-iki hafta kalsın)eşim babasını(benim kain vadem yok,kain pederim var) tersledi resmen,karımı rahat bırak dedi,ondan sonra yemek de kendi pişirdi,ayakları da yıkadı bana:teytey:.kocasına dırdır etmeyeceksin,akıllı davranıcaksın(biraz cadı olsengözlerimebaksanab),istersen kontrole gidince doktorla baş başa konuşşutarafagitti,erken doğum riski var desin eşine(allah korusun tabi ki:nazar:),sıkın bir şey yapmasın bol bol dinlensin uyarsın:eek:klava:,hadi kainana sana işi yaptırsın,hemen vay başim dönüyor de,tansyonum düştü vs.soyle,akşam eşine çok yoruldum de,kendini hiç iyi hisetmiyorum,biraz tedirgin olsun(ders olsun ona):dilcikar:neapacaklar o zaman çok merak ediyorum

canım sen hiç takma kafaya git bir ziraai ilaç satan dükkana tarım ilacı böcek ilacı falan al kat yemeklerine bak bir daha rahatsız ediyorlar mı ?

Sinir oluyorum böyle seyler duyunca sinirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

oofff ya walla topiğe giresim gelmiyo okudukça sinirim bozuluyo Allah sabır versin kızlar hakkkaten işiniz zor ....

aynen canım şu kaynana muhabbetine sinir oluyorumm:kızgın:
nedir bu gelinlerin çektikleri allah aşkına....
:mymeka:
şunu bilir şunu söylerimm iyilik yaramaz bunlaraa
hamile kadına yaptığına bak ya şu nemrutun :mymeka:
töbe töbee yaaa

canım çok sinir oldum.benzer bir durum bende de varsenağlama kayınvalidemle aynı şehirde değiliz.kendi kayınvalidesiyle bir arada yaşıyo.ne zaman bunalsa kaynanasını buraya gönderiyosenağlamakaynanamın kaynanası yaaa..o da tüm gün oturuyo ve herşeyi ben yapıyorum.gerçi yaşlı ama benden sağlam inanın.tansiyonum düşüyo,yatıyorum..başlıyo hemen biz hamileyken tarlaya giderdik..şunu yapardık..Çok üzgünüm çoook15-20 gün zor sabrediyorum.herşeye karışıyo.ben topluyorum,temizliyorum..arkamdan o kirletiyo..şu an eltimde.kız gününü doldurdu ve doğurmak üzere.1 ay önceden geldi.ve 40 ı çıkana kadar dönmeyecekmiş.bende de aynısı olacak.:kızgın:hatta kayınvalidem senin doğumun için topluca gelicez diyo.yardıma diye gelecekler ama evde 5-6 kişi olunca son ayımda ne yapacağımı düşünüyorum kara kara..herşey iyi niyetimden ve ses çıkarmayışımdan kaynaklanıyor.senağlamasenağlama

canım çok sinir oldum.benzer bir durum bende de varsenağlama kayınvalidemle aynı şehirde değiliz.kendi kayınvalidesiyle bir arada yaşıyo.ne zaman bunalsa kaynanasını buraya gönderiyosenağlamakaynanamın kaynanası yaaa..o da tüm gün oturuyo ve herşeyi ben yapıyorum.gerçi yaşlı ama benden sağlam inanın.tansiyonum düşüyo,yatıyorum..başlıyo hemen biz hamileyken tarlaya giderdik..şunu yapardık..Çok üzgünüm çoook15-20 gün zor sabrediyorum.herşeye karışıyo.ben topluyorum,temizliyorum..arkamdan o kirletiyo..şu an eltimde.kız gününü doldurdu ve doğurmak üzere.1 ay önceden geldi.ve 40 ı çıkana kadar dönmeyecekmiş.bende de aynısı olacak.:kızgın:hatta kayınvalidem senin doğumun için topluca gelicez diyo.yardıma diye gelecekler ama evde 5-6 kişi olunca son ayımda ne yapacağımı düşünüyorum kara kara..herşey iyi niyetimden ve ses çıkarmayışımdan kaynaklanıyor.senağlamasenağlama
alah yardımci olsun:teselli:,ben gerçekten anlamıyorumfisfisfis,sizin kocalar negüne duruyorlar,süs için?o kadar da ezdirmeyin kendini gerçekten,çok tavsiye bulundum size hiç biri size uymuyor mu:uhm:?bir çözüm mutlaka var,sizin aileler yok mu(benim yürtdişinda çok uzaktalar,o yüzden herşey kendim çözüm buluyorum,ve işini yarıyor çok şükür)

canım durumuna çok üzüldüm bende 6 aylık hamileyim ve de çalışıyorum pazarlarım boş anlıcağın pazar günü annemlere gitcektim o yüzden acele cumartesi akşamdan işimi bitireyim dedim bi haber geldi kayınvalidemin amcasının oğlu ölmüş onlada altlı üstlü oturuyoruz kayınvalidem ordaymış ben geç gelicem kızım yemekte ayarlamadım sen yaparsın dedi tamam anne dedim aşağıya indim yemek yaptım ertrsi günü herkse cenazeye gitti bende onun evinni temizledim saat 6 kadar kendi evimde duruyodu ama gözüm kesmedi kendi evimi temizleye belimde ağrıdı sonra çıktım biraz dinlendim biraz ütü yaptım aşağua indim yemek ayarladım yemek ye bulaşık yıka çıktım yukaıya tabi öldüm bugün işyerindeyim işte kendi evimide temizliyemedim ama benimkiler iyiler sonuçta cenazesi var kadının bide tansiyon hastası anlıcağın bende senin gibiyim seste çıkaramıyorum doğal olarak annemlerede gidemedim

Canim sen cok titizsin galiba birakamiyorsun evi.Baskasi olsa 3 gun bekletir o bulasiklari ders olsun diye.Bence en buyuk sorunun bu

Ikincisi cok sessiz birisin yani aman kotuluk olmasin diye herseye katlaniyor ses cikarmiyorsun.

EE boyle bir gelin bulmus kaynanan tabiki seni kullanicak.Cunku ondada Alla korkusu yok.Esin desen ana kuzuu.Canim uzgunum ama bu devran byle gelmis boyle gider.Yalnizz ne yazikki olan sana olucak.

canım bana mı yazdın yoksa yanlış mı anladım :))))))))))))))

Yok canim sana demedim merakli arkadasima dedim.

Senin yazin icinde sunu soyleyebilirim.Sende asiri merhametlisin yani kendini kullandirabilecek kadar.Ama tahminimce senin kaynananda cok kotu biri degil yani ona iyilik yaparken kendini kotu hissetmiyorsun.Yaniliyormuyum acaba?

aynısı benim başıma geldi senin yine 3 kişi bana 2 görümcem kaynana kayınvalide ve çocuklar görümcemde hamileydi ve benden sonra dogum yapacaktı ve üçüncü çocuguydu ama hanfendiler oturdular babakan doguracak ya yerinden bile kımıldamıyordu bende deliriypordum ama ben bir bahane bulup ertesi gün savdım onları hala tartışması geçer kovmuşum diye

ALOOOOOO iyilik kumkumalari nasil iyi kalplisiniz is yapmasin kiz yan yatsa o cadi yataktan kaldirip is yaptirir 8 .ay bebek kanala girmistir bile dogdu dogacak kizim gecti konusmama devri kizan kizsin esin ana kuzusu olsun ne olursa olsun konus ne bu kadinlarin cefakar tavri esinede acik acik soyle ana kuzusuymus yemisim onun ana kuzulugunu anasi kacgun ceker kahrini karisi varken acik acik kaynanada soyle yapmiyorum de ne yapacak AHHHHHHHHHHHHH bana gelicek boylesi mum ederim mum isik eder yakarim kaynana cevirme yaparim harli ateste veririm odunu veririm odunu karnindaki herseyden onemli yaticaksin ayaklarini dikip yorulmak yok stres yok is falan yok acik olmak hayatin temeli kime ne duygun varsa soyle senden iyisi olmaz dene bak ayagina gelir cayin boyun egersen pisarsan adamdan sayilmazsin edepsiz olursan 1 numara olursun iyi davranan iyi kotuye kotu olmak lazim kullanan cok olur bacim sikma canini bebegini ve kendini dusun

evet canım çok iyi biri zaten onun için yapıyorum bide altlı üstlü olunca bırak git olmaz öyle vurdumduymaz bi insanda değilim hani evim uzakta olsaydı çok çok rahat olurdum ama bunada şükür
bu arada ecrin hanım napıyo benim yerime onu koklarmısın canım

alah yardımci olsun:teselli:,ben gerçekten anlamıyorumfisfisfis,sizin kocalar negüne duruyorlar,süs için?o kadar da ezdirmeyin kendini gerçekten,çok tavsiye bulundum size hiç biri size uymuyor mu:uhm:?bir çözüm mutlaka var,sizin aileler yok mu(benim yürtdişinda çok uzaktalar,o yüzden herşey kendim çözüm buluyorum,ve işini yarıyor çok şükür)

canım eşime belli ediyorum.ama ailesi olduğu için ve de ailesine çok düşkün olduğu için birşey söylemiyor.ben aileme yakınım,o uzak.ben hergün görüyorum..o arada bir.birşey desem ailemi istemiyorsun olacak..kayınvalidemle bir problemim yok.çok da iyi bir kadın.ama bu anlayışsızlık beni üzüyor..1 ay önceden gelmeye ne gerek var:sm_confused:kayınvalidesi her ay bizde zaten:kızgın:ailem çok yakında ve böyle durumlarda annem beni yalnız bırakmamaya çalışıyo.ama bu probleme bir çözüm oluşturmuyo benim için.sonuçta karşındaki insanların biraz düşünceli olması lazım.yoksa suratta assan,sinirden kendini de yiyip bitirsen bir işe yaramıyor.değişen hiçbirşey yok.ama son ayıma kadar buna bir çare bulmam şart.CADIARZU

X